Skocz do zawartości

Stereo

Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.


16 545 tematów w tym forum

  1. Pomoc w zakupie sprzętu

    • 4 odpowiedzi
    • 1,1k wyświetleń
  2. Pomoc w zakupie zestawu stereo

    • 1 odpowiedź
    • 908 wyświetleń
  3. Pomoc w zakupie zestawu stereo

    • 13 odpowiedzi
    • 2,4k wyświetleń
  4. Pomoc w zakupie zestawu.

    • 8 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń
    • 78 odpowiedzi
    • 14,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2,7k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 3,6k wyświetleń
  5. Pomoc wybór miniwieży

    • 2 odpowiedzi
    • 682 wyświetleń
  6. Pomoc wzmacniacz

    • 3 odpowiedzi
    • 324 wyświetleń
  7. Pomoc wzmacniacz jaki

    • 9 odpowiedzi
    • 839 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 949 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 928 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 848 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 2,9k wyświetleń
  8. Pomoc z wyborem zestawu stereo

    • 1 odpowiedź
    • 1,5k wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 4,2k wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 4,3k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1,7k wyświetleń
  9. Pomoc, co wybrać ??

    • 3 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
    • 39 odpowiedzi
    • 8,8k wyświetleń
  10. Pomoc, porównanie

    • 4 odpowiedzi
    • 2,3k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2,1k wyświetleń


  • Ostatnie posty

    • PIJAR ? Fan teorii spiskowych ?  Mialem dosc dlugo te wzmacniacze wiec odkopalem temat - moze komus sie przyda - przeszkadza Ci - to nie czytaj
    • Ok tak ustawiłem, i oglądając filmy z zidoo głośność aktualnie mam na 15 db  a i tak czuję ze to troszkę za mało. Czy jak ustawie glośność na 100 procent nie będzie to negatywnie oddziałowywać na kolumny/amplituner?  I dziwne jest to że np ogladając z dekodera canal + glośność ustawiona na ok 30 jest porownywalna z tym 15 db ze zidoo .... poradzi ktoś coś?   
    • Nie zauważyłem. Zauważyłem za to, że TIDAL uruchomiony z poziomu amplitunera odtwarza pliki w jakości niższej od oferowanej przez serwis. Np. musical Pana Scjentologa w 24/48, podczas gdy w serwisie dostępny jest w 192 kHz. Ciekawe, że aplikacja Windows skonfigurowana w tryb Exclusive (Bitstream) przesyła po HDMI dźwięk prawidłowo i wciśnięcie na pilocie info wykazuje na LCD urządzenia prawidłową wartość 24bit/192kHz. Dodatkowo użycie opcji "Passthrough MQA" wykazuje sygnał 44kHz. Pozostawienie wyłączonej (dekodowanie przez aplikację Windows) - 88.2kHz. Wygląda na to, że cały firmware jest niedopracowany i pozostanie tylko zapoznać się bliżej z rozwiązaniami w postaci Sonos, Play-Fi i Roon.
    • Na ten moment odświeżona seria QR se jest na tyle nowym tematem, że pozostanie ci jedynie wycieczka i odsłuchy. Jako użytkownik audiovectorów dwóch typów, (w tym przypadku QR5) mogę ci podpowiedzieć jedno, starsza seria QR jest bardzo przejrzysta, przez to dla mnie uniwersalna, mało wnosi od siebie, pokazuje za to dość dokładnie możliwości i brzmienie towarzyszącej elektroniki. Z suchym źródłem i tranzystorem zagra chudo, z barwną lampą zagra barwnie. QR-y nie mają jakiejś określonej maniery, jeśli usłyszysz sybilanty, to dlatego że podkreśla je wzmacniacz czy źródło. W łagodniejszym zestawieniu ich nie będzie, w dobrym zestawieniu usłyszysz sybilanty tylko wtedy, gdy pojawią się w nagraniu. Ogólnie wolę je z lampą set, dla mnie to połączenie bardziej synergiczne, niż na przykład  Yamahą a-s2100, z którą grały wczesniej, i przez kilka miesięcy naprzemiennie. Tak że nie zostanie ci nic innego, niż sprawdzić nowe QR 1 se u siebie w domu. Tylko pamiętaj, że powiedzą ci sporo o elektronice. Seria QR miała różne opinie, sądzę że spowodowane dość przypadkowymi konfiguracjami sprzętu towarzyszącego. Trzeba tylko pamiętać że są dość "prawdomówne", więc czasami można z nich usłyszeć coś nieprzyjemnego, więc miej świadomość, że wymagają już co nieco od reszty toru.
  • Ostatnio poruszane tematy

×
×
  • Utwórz nowe...