Skocz do zawartości

anderg

Uczestnik
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

O anderg

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Białystok

Ostatnio na profilu byli

442 wyświetleń profilu
 1. Ja pójdę żółwia wyprowadzić i pomyśle czy nie kupić 98 cali Telewizor LG 98UB980V
 2. http://www.manualsbase.com/pl/manual/downloadmanual/430153/
 3. Twoim zdaniem tylko nad głową to atmos hehe , wszytkie górne to atmosy . Powstaje dużo kin z atmosem i myślisz że tam głośniki są tylko nad głowami ,są wszędzie po bokach z tyłu wszytkie high to atmos. Naoglądali się obrazków że musi być nad głową. Głosniki HIGH to nie tylko Atmos są filmy też w DTS X on też miksuje dźwięk podobnie.
 4. Wiesza się je na zwykły kołek rozporowy ,mają otwór taki specjalny. Tylko dobierz odpowiedni kołek do jakości ściany bo lekkie nie są 3,5 kg. min. 6,7 cm. kołek. Masz tu jak wygląda jakiś brodacz z youtube montuje :D:D Możesz zawiesić 2 z przodu 2 z tyłu 5.1.4
 5. Przecież Klipsch RP-140SA można powiesić na ścianie przedniej lub tylnej przy suficie do tego też one służą (skierowane są pod kątem żeby z góry w twoja strone szedł dźwięk) w amplitunerze ustawiasz "front high" lub "rear high" U siebie mam tak ustawione i efekt jest lepszy niż na kolumnach. Po obejrzeniu filmu "A Quiet Place " aż się przestraszyłem tych efektów , ( jak potwory na górze chodziły ) hehe
 6. Odrazu Klipsch R-115SW weź będzie miał zapas mocy ( kiedyś wykorzystasz jak będziesz miał 50m/2 ) a najlepiej 2 zagra głębiej hehehe
 7. Proste,DTS zawsze więcej kładło na bas niż dolby ,one bardziej przestrzenne :] hehe a o tym sztucznym wirtualnym to normalne u mnie tak samo,ale w sumie dts x jest już podobne do dolby mniej agresywne np. Szybcy i wściekli 8 :]
 8. Sprawdz jakie pasmo przenoszenia ustawił amplituner ,one ci nikich tonów nie przeniosą jak przednie. Pewnie ustawił ci amplituner na 40 hz i trzeszczy przy wybuchach.
 9. hehe, a jeśli chodzi o przewody to Melodika MDC2250 moim zdaniem dobry przewód z żyłą bsscore.
 10. Lepiej tav606,nie szukaj zestawów w dużych molochach typu media expres czy rtv agd bo tam dobrej ceny i oferty nie doświadczysz.Popytaj tu kolegów z branży ,doradzą ci i dadzą dobrą cene za zestaw.
 11. Śmieszą mnie takie teksty o za małym pokoju "dusić się będą , bas cię zabije " i wciskają monitorki ( fizyki nie oszukasz będą grały cienko) a tu jeszcze 17 metrów.
 12. Atmos ci zagra oryginalnie jeśli na wejściu ścieżka dźwiekowa jest taka, czyli filmy (netflix ma pare filmów), gry (Star Wars Battlefront 1 i 2 ,tylko te 2 gry są nagrane są w atmosie) Youtuba nadaje w stereo ,amplituner ci dekoduje do reszty kolumn sztucznie. Od ciebie zależy co włączysz na pilocie np. dolby surround czy dts x neuteral. Poczytaj najlepiej w instrukcji Marantz "tryby odwarzania. ps. Po co ten Multi włączasz? (w konsoli ustawienia audio)to on ci chyba miesza , Moim zdaniem ustaw tak jak jest na wejściu czyli oryginalnie. Amplituner sam ci będzie przestawiał jak będzie zmiana wejścia. Jak będziesz chciał rozszerzyć dźwięk przy filmach czy grach ,które nadają w stereo włączysz któryś z trybów surround.
 13. Nie wiem dlaczego się uparłeś na automat,przecież recznie można dopasować pod siebie.Nie wiem jak u Yamahy ale Onkyo tragiczną mi zrobił kalibracje. Też dźwięk był przytłumiony ,słaby bas i wycofane wszystko.(Dlatego może że mam male pomieszczenie)Zrobiłem tylko pierwszą kalibracje żeby mieć dostep do ustawień ,pózniej wszystko na off. Odcięcia , odlegości czy podbicia ręcznie i gra elegancko.
×
×
 • Utwórz nowe...