Skocz do zawartości

Karo

Uczestnik
 • Zawartość

  163
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Karo

 1. Karo

  subwoofer

  T7i, T9i to nie są konstrukcje zamknięte.
 2. Karo

  Wymiana kolumn

  Nie tak samo kiepski, tylko najgorszy z najgorszych. Temat przerabiałem niestety to wiem. Powstała nawet specjalna strona, gdzie użytkownicy opisywali swoje przygody z serwisem. Dużo innych, złych, informacji na ten temat można znaleźć także na forum nikona.
 3. Karo

  Wymiana kolumn

  1. Nikon ma ciemny obiektyw. 2. Serwis nikona w Polsce to dramat. Przynajmniej kilkanaście i kilka lat temu. Podejrzewam, że nadal tak jest...
 4. Dlaczego tak piszesz? Wcześniej zamieściłeś wpisy, że nie znasz tych urządzeń. W takim wypadku należałoby powstrzymać się od komentarza. Ewentualnie zapoznać się z nimi i wtedy dopiero wyrazić opinię. Toppinga Q21 chwalił, smsla MobyDick zaś. Ja mogę nie znać się, ale powyższym użytkownikom raczej nie można odmówić doświadczenia i osłuchania.
 5. Według pomiarów w Audio przy 4 omach Yamaha oddaje 207 W na kanał. Jeśli chodzi o pobór mocy z sieci to jest to przeciętna wartość. W pytaniach do redakcji jest mój wątek na ten temat. Maksymalna głośność zależy też od poziomu sygnału ze źródła. Może zdarzyć się sytuacja, że na jednym źródle trzeba będzie ustawić pokrętło głośności na godzinę 11 a przy innym na 13, aby uzyskać identyczne natężenie dźwięku.
 6. Również od kilku miesięcy posiadam tytułowe urządzenie. Podobnie jak D-Art, jestem z niego bardzo zadowolony. Przed zakupem obawiałem się, że odpowiednio nie napędzi moich kolumn... Po rozpakowaniu okazało się, że wzmacniacz jest jeszcze mniejszy niż na zdjęciach. Zapanowała konsternacja... Jest naprawdę mikroskopijny. Po włączeniu okazało się, że moje wątpliwości były nieuzasadnione. Zalety: - metalowa, elegancka obudowa, - wejście optyczne, koaksjalne, rca w postaci minijack, wyjście na subwoofer, - wszystkie funkcje dostępne z pilota, - rewelacyjny stosunek jakości (dźwięku, wykonania, wyposażenia) do ceny, - bez trudu napędza średniej wielkości monitory, w 15m2 potrafi zagrać bardzo głośno. Wady: - dla mnie w tej cenie brak. MobyDick, napisz o aspektach technicznych smsl q5 pro.
 7. Sama wielkość głośnika nie ma znaczenia czy ten będzie szybko grał czy też nie. Był o tym artykuł w Audio.
 8. MobyDick, Uważam, że powinieneś, jako prekursor wprowadzenia smsl q5 pro na forum, dokonać uroczystego otwarcia tematu o tym mikroskopijnym zewnętrznie wzmacniaczu, który posiada wielkie serce do grania.
 9. Z miesięcznika Audio: Układ z membraną bierną można uznać za odmianę bas-refleksu, a w żadnym przypadku nie jest odmianą obudowy zamkniętej (chociaż fizycznie jest ona "zamknięta" przez membranę bierną, to akustycznie reaguje podobnie jak bas-refleks), ani też obudowy z otworem stratnym.
 10. To dlaczego wklejasz koledze link do subwoofera, który nie posiada obudowy zamkniętej?
 11. Mam go. Jest rewelacyjny. U mnie napędza tannoye 7.2. Podziękowania dla MobyDicka za polecenie go.
 12. Tak jak Twoją przygodę z 706 czytałem z zapartym tchem, tak samo nie mogę doczekać się następnych rozdziałów powieści o bowersach 603. Czyta się jak dobrą książkę.
 13. Takich praktycznie nie ma... Coś tam jedynie można znaleźć w wielkich pudłach zawierających głośniki o łącznej dużej powierzchni.
 14. Ciekawe jaka będzie cena bronze 100 w Polsce?
 15. Według mnie sklepowi nie można niczego zarzucić. Nic nie trwa wiecznie. Promocja skończyła się? Trudno. Trzeba było działać szybciej. Nie jesteś jedynym, który długo zastanawiał się kupić, nie kupić a w międzyczasie oferta przestała obowiązywać. Pewnie każdy miał taki przypadek i to nie raz.
 16. Kef q350 brzydkie? Według mnie ładne są. Do ideału brakuje niższej wysokości. Za to można byłoby je pogłębić. Emit m20 zaś bardzo ładne.
 17. Tylko tu nie kółko literackie, aby czytać między wierszami lub domyślać się co autor miał na myśli. Czyż nie lepiej pisać prosto i jasno?
 18. S4Home głupoty niestety wypisał. Poniżej masz test. Emit 20 tworzą ścianę dźwięku, dynamika jak na wielkość kolumn jest nieprawdopodobna. Fakt, grały z super wzmacniaczem. Ze słabszym, lecz przyzwoitym też pewnie dadzą dużo decybeli. https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4940-dynaudio-emit-m20.html
 19. Tylko, że klipsch jest duży, a Ty szukasz kolumny w niewielkiej obudowie.
 20. Nikogo nie dręczę. Nie chciałem, aby post kolegi wyżej wprowadzał kogoś w błąd, że kolumny te nie mogą zagrać głośno.
 21. Ale mogą przyjąć dużo watów, dzięki czemu mogą grać nie ciszej niż konkurencja. W recenzjach jest to wyraźnie podkreślone. Trzeba mieć tylko odpowiednio wydajny wzmacniacz.
×
×
 • Utwórz nowe...