renoxd
Uczestnik-
Zawartość
278 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez renoxd
-
Apollon Purifi EIGENTAKT 1ET6525SA (2 generacja 1ET400A)
topic odpisał renoxd na maskun w Nasze testy
Dzisiaj sobie pograł Purifi 1ET6525SA zarówno z Diva 6 jak i z Aurora 700 Względem Fosi V3 mono rzeczywiście gra to trochę lepiej. Słychać że jest to jakieś inne granie - bardziej ułożone. Co najbardziej zauważyłem, to że kawałki które czasami dawały mi po uszach: jakieś na granicy krzykliwych wokali, zbyt ostrej góry, ogólnie nienajlepsze nagrania - teraz słucha się ich zauważalnie przyjemniej. Przy dobrych nagraniach różnica zapewne dalej występuje, ale już nie tak znaczna w moim mniemaniu. Inne spostrzeżenie jest takie, że przy Divach, które nie są aż tak liniowe w środku / górze pasma jak Aurory, ta końcówka lepiej porządkuje dźwięk. W takim sensie, że tak jakby wokale które czasami były zbyt widoczne w Divach, dalej tam są, ale jakby nie przeszkadza to w ogóle. Czyli im mniej liniowa charakterystyka kolumn, tym ważniejsze aby końcówka mocy była lepszej jakości, bo ta tańsza uwidacznia górki i dołki pasma. Tak to subiektywnie odczułem. Przy Autorach już takiej różnicy znaczącej nie zauważyłem - bo te są równiejsze i łagodniejsze w odbiorze. No i na koniec. Czy warto zapłacić 4x więcej za to aby zatrzymać tego Purifi? To już zależy od tego kto ile kasy chce wydać Ja osobiście nie zatrzymuje i zwracam. Jak się zepsują moje Fosi V3 mono to sobie kupię tego Purifi na stałe. Akurat pewnie trochę potanieją z czasem. -
Jeżeli słuchanie cicho / średnio głośno jest ok, to tutaj moim skromnym zdaniem nie chodzi o moc wzmacniacza. Po prostu przy większej głośności zaczyna bardziej odzywać się charakterystyka pokoju. Yamaha ma sporo mocy. Nie gra też raczej środkiem. Spróbuj sobie zamówić jakieś 2 inne wzmacniacze, zanim zaczniesz kombinować z kolumnami - które może i mają największy wpływ na brzmienie, ale może się okazać, że to nie kolumny stanowią problem. Albo inaczej... zmienisz kolumny, a coś innego nie będzie Ci pasować. Jeżeli masz PC albo lapka, to podłącz go do Yamahy używając kabla 3,5 mm → 2×RCA, ogarnij sobie darmowy Equalizer APO i obniż zakres 1k -4k Hz. Jeżeli to pomoże okiełznać wrzeszczenie, to będziesz miał odpowiedź. Ogarnięcie nadwyżki środka, poprawia automatycznie detal i scenę Jak już pójdziesz w kierunku nowych kolumn to mała sugestia. Jeżeli nie masz i nie planujesz mieć suba, kolumny z obszernym i luźnym dołem są potrzebne w takim dużym pomieszczeniu. Kontrolowany i szybki dół zniknie Ci w pokoju całkowicie. Znam to z autopsji w pokoju ~27m2. Poza tym, przyzwyczajając się do poluzowanego basu - jeżeli go lubisz, ciężko się przestawić na coś innego.
-
Apollon Purifi EIGENTAKT 1ET6525SA (2 generacja 1ET400A)
topic odpisał renoxd na maskun w Nasze testy
Do mnie jedzie właśnie na testy Purifi 1ET6525SA od Audiophonics. Będę porównywać z Heco 700 Aurora i Indiana Line Diva 6. Obecnie korzystam z Fosi v3 mono. Jedzie także stara Yamaha A-S701 - ponoć z Yamahą (niekoniecznie ten model a nowsze) świetnie brzmią Indiany. Chcę to usłyszeć na własne uszy. Miałem Opticony 6 mk2 w dobrej cenie, ale grały dla mnie jednak zbyt sterylnie z tranzystorem. Nawet przy dopięciu suba. Jednak nie moje brzmienie - za surowe. Obecnie Heco 700 z fosi v3 mono grają mi zajebiście. Łatwo mi je zgrać z RElem HT1205 mk2 - trochę podobna struktura basu. Dźwięk ładnie rozlewa się po pokoju. Może czytelność średnicy nie powala, ale wszystko jak dla mnie ma swoje miejsce. Wpakowałem się w ten Indiany Diva 6 bo mi się spodobały w salonie, ale w domu już mi ciężko je zgrać z subem. Są też trochę bardziej wymagające co do ich ustawienia - przez co cierpi scena. Chcę zobaczyć ile wniesie właśnie Purifi 1ET6525SA / integra jaką jest Yamaha (polecana do Indiany wszędzie). W sumie to ciekawi mnie także na ile coś się poprawi względem samych Heco 700 z tym Purifi. -
Apollon Purifi EIGENTAKT 1ET6525SA (2 generacja 1ET400A)
topic odpisał renoxd na maskun w Nasze testy
Raz czytałem, ale już jakiś czas temu. Albo nie doszedłem do tego momentu, albo zdążyłem po drodze zapomnieć. Jedno z dwóch Dzięki -
Apollon Purifi EIGENTAKT 1ET6525SA (2 generacja 1ET400A)
topic odpisał renoxd na maskun w Nasze testy
Do autora. Powiedz nam, czy w tej budzie stereo co masz, nie gotuje się to wszystko? Bo jak patrzę na obudowę tego Apollona, to tam jest wszystko mocno ściśnięte. Z punktu widzenia rozmiarów ten Apollon jest ekstra. Ale trochę obawiam się czy końcówka nie padnie szybciej przez temperatury w środku. Jak to wygląda z Twojego punktu widzenia. Grzeje się to mocno? Jak z wentylacją? -
Odpowiedź z tech supportu, mam nadzieje że się przyda komuś "The New SONIK range gets much closer to the OPTICON MK2 range than the OBERON was, but the OPTICON MK2 range still has some advantages that make it a little better than the SONIK. The OPTICON MK2 woofer have diecast baskets which are is stiffer than the basket for SONIK which is pressed out of a aluminum sheet. The dome of the OPTICON MK2 also have a more advanced back chamber. The OPTICON MK2 crossover also have components of a little higher quality."
-
No właśnie... dobre pytanie. Też probowałem się czegoś dowiedzieć i cisza. Napisałem wczoraj rano do samego DALI tech supportu - chociaż wątpie aby odpisali to czego oczekuje. Właśnie stoje przed wyborem tak naprawdę między jednymi i drugimi. Mam suba, więc nie potrzebuje zejścia SONIKów - i tak bym musiał ucinać do conajmniej 50hz. Więc jeżeli są jakieś benefity Opticonów, to pójdę w nie... tylko jakie one są?!?! Głosniki wysokotonowe takie same. Jedyna różnica którą ja widze to to że w Opticonach 6 mk2, jeden gra niskie tony - do 800hz, drugi powyzej do 2200 W SONIKach, obydwa do 2300 Czy to słychać? Czy rozdzielenie ma sens? Czy są jeszcze jakieś inne elementy różniące te kolumny? Dopóki się nie wybiorę i nie posłucham to się nie dowiem co do brzmienia - to na pewno. Chociaż już na youtube "Elektropunkt" napisał że "nie słyszą różnicy w brzmieniu"
-
Ja testowalem Aurora 700 z Magnat MR780 i jak dla mnie było za ciepło, zbyt ciemno. Dużo bardziej Aurory siedziały mi z Atollem IN80
-
Mnie bardzo ciekawią nowe DALI SONIK, bo konstrukcja jest praktycznie taka sama jak w Opticonach mk2. Tylko strojenie zwrotnicy jest inne. Ciekawe czy w ogóle słychać różnice w brzmieniu. Jeżeli nie, to po co przepłacać za Opticony, skoro SONIKI są tańsze i schodzą niżej. Za tydzień jadę na odsłuch jednych i drugich - o ile sklep do którego jadę nie pogoni ich komuś w między czasie
-
No bo jak myślisz o subie, nawet jak nie teraz a w przyszlosci, to tym bardziej Wiim Ultra.
-
a bedziesz podpinał subwoofer?
-
Niezależnie w którą stronę pójdziesz, nie będzie źle. Zadaj sobie natomiast pytanie, czy któraś z tych opcji ma / albo nie ma funkcji której potrzebujesz (bądź wręcz musisz mieć). Pamiętaj też, że "dobry" DAC dla każdego może oznaczać coś innego.
-
Mam monobloki Fosi v3 i jak dla mnie grają dobrze. Testowałem sobie także ich przedwzmacniacz ZP3. Ogólnie musisz pamiętać, że sprzęt Fosi gra liniowo, bardzo liniowo. Tutaj musisz się skupić na kolumnach. Jak grają kolumny, tak Ci będzie grał cały tor. Słabo zrealizowane nagrania też mogą być mało przyjemne wtedy. Dobrze mieć do takiego grania EQ żeby sobie jakieś małe korekty porobić pod swoje upodobania. No chyba że weźmiesz jakis przedwzmacniacz lampowy od nich (nie miałem okazji słuchać)
-
Jezeli masz subwoofer, to raczej pozostaje Ci korzystać z regulacji głośności w Wiimie. No chyba, że nie chcesz korzystać z dobrodziejstw jakie oferuje Wiim w obrebie zarządzania basem. Będzie tych dodatków niedługo jeszcze więcej. W sumie to dalej możesz robić korekcje, nawet jeżeli masz Wiima na fixed volume i operujesz głośnością na wzmacniaczu. Suba masz wtedy po prostu wpiętego we wzmaka, ale tutaj musisz pamiętać, że Wiim już nie rozumie co u Ciebie gra w torze: czy sub czy mainy. Wtedy ciężej Ci to będzie dobrze wszystko ustawić, aby się ze sobą zgrywało jak należy. Co do poziomów głośności, ktoś już na forum Wiima ładnie rozpisał jak to się układa. Nie jest to idealnie liniowy wzrost od 1 do 100% Jeżeli chcesz zarządzać basem w Wiim -> mieć suba podpiętego pod WIima, możesz spróbować tak ustawić głośność we wzmaku, aby w Wiimie dochodzić do Volume 100% tylko przy najgłośniejszym słuchaniu jakie Ci się zdarza. Możesz też po prostu dać wzmaka na 100% volume i zarządzać głośnością tylko w Wiimie z poziomu aplikacji. W sumie powinno być wszystko w porządku. Nie wiem czemu czujesz, że z subem coś jest nie tak przy glosnosci powyzej 70%. Wiim Ultra na sub out na fixed volume ma 2Vrms. Raczej wszystkie suby tolerują do 2Vrms sygnał? A może nie wszystkie i go przesterowujesz już przy 70% - wtedy zmniejsz gain w apce dla suba -6dB albo nawet -12dB, i zobacz czy jest lepiej.
-
Ale tego nie było wcześniej. Poza tym, ja to słyszę Nawet jak dotykam bardzo delikatnie? Widać na filmiiku, że ledo co palcem przyciskam. W kolumnach HECO 700, które mają dużo mniejsze memrany, trzeba głębiej przycisnąć aby był jakikolwiek kontakt. Przecież tutaj w subie ta memberana chodzi czasami dosyć mocno.
-
Hej forum, pomóżcie mi w ocenie sytuacji. Subwoofer kupiony w @Q21 1,5 roku temu. Serwis gwarancyjny wykonany przez Audio Center Poland. Powoda wysłania do serwisu: pogorszona kontrola (jakość) urządzenia, oraz słyszalne stukanie z obudowy (nie w każdym przypadku) W załączeniu znajdziecie 2 video i 2 pliki audio AUDIO: Subwoofer fixed low hz - stały syngał około 30 hz. Słychaać takie tyrkotanie. Subwoofer not fixed hz - jakiś tam losowy kawałek z basem, aby pokazać to brzęczenie. (Nagrania z bardzo bliska. Sub jest ustawiony z boku miejsca odsłuchowego, dlatego też to usłyszałem. Nie jest to głośne, ale w niektórych momentach filmów oraz muzyki to słychać. Z tego co wiem, nic nie powinno być słychać) VIDEO: Subwoofer - nagranie ukazujące to brzęczeniie po przyłożeniu mikrofonu do membramy - po prostu forma video do poprzenich nagrań audio. Subwoofer membrana - gdy nasikam membrane, nawet delikatnie - nie w jej centrum, słuchać ocieranie i stukanie. Czy tak powinno być? Bo jak czytam na forach różnych, to absolutnie nie (Nazw plików w poście i tak nie widać, ale wiadomo o co chodzi po odpaleniu) Subwoofer został wysłany na wzkazkany przez Q21 serwis, który mi go odesłał i stwierdził, że wszystko w nim w pożądku. Że sprawdzili czy nic nie ociera i jak gra i że wszystko jest ok. ALE... nie wysłali mi żadnej podpisanej karty serwisowej z pełnymi danymi - w jaki sposób go testowali, w jakich warunkach i jakie mieli pomiary/ odczyty. Jak już się wysyła na serwis sprzęt, to się chyba oczekuje profesjonalizmu. Dostałem maila od menażdżera sklepu, który jest miły, ale daleko mu do tego jak iniformacja zwrotna powinna wyglądać. Co o tym myślicie? Jak dla mnie ten subwoofer nie wygląda na sprawny. Poza tym, serwis nie wykazał, że wada wykazana przeze mnie nie występuje - bo nie otrzymałem nawet jakichkolwiek dokumentów z jakimikolwiek pomiarami. W ogóle nie otrzymałem karty serwisowej. Możliwe, że pozostanie mi reklamacja w sklepie i żądanie zwrotu pieniędzy z tytułu rękojmi. subwoofer fixed low hz.m4a subwoofer membrana.mp4 subwoofer not fixed hz.m4a subwoofer.mp4
-
nowa roadmapa https://faq.wiimhome.com/en/support/solutions/articles/72000635113-wiim-ultra-roadmap
-
Wiadomo jak wygląda sytuacja z tymi subami, jeżeli chodzi o otwieranie ich bez naprawiania? Są tam jakieś plomby? Traci się gwarancję? @dzuma Mój coś ostatnio podejrzanie gra. Kupiony w @Q21 1,5 roku temu. Zastanawiam się na ile mogę przed odesłaniem go najpierw rozkręcić i zobaczyć od środka. Nie mam oryginalnego kartonu ani styropianu, a zabezpieczenie takiego sprzętu do wysłania kurierem to kłopot.
-
Po opiniach odnośnie słabego pre Wiima, oraz sugestii co do konkretnego sprzętu, zdecydowałem się na testy kupić PRE Emotiva BasX PT1, który przyjechał do mnie w sobotę. Koszt 2400 zł. Pobawiłem się nim na 2 sposoby. 1. Raz korzystałem z DACa na pokładzie Emotivy, innym razem z DX7 Pro - pomijając przetwornik w Emotivie, aby sprawdzić czy słychać różnicę w DACach. Wiim był ustawiony na fixed volume z volume limit na 100%. DX7 Pro ustawiony był w trybie Pure DAC. 2. Drugi test to ten główny, który miał pokazać jak bardzo różni się dźwięk porównując PRE Wiima vs PRE Emotivy. (subwoofer był wyłączony... do zabawy wykorzystywałem tylko kolumny) Wnioski: Ad.1 Różnica w DAC pomiędzy Dx7 Pro a w tym Emotivie, gdy Emotiva robił za PRE, była minimalna, na granicy percepcji. Nic wartego uwagi. Ad.2 Różnica w brzmieniu gdy za PRE robił Emotiva vs gdy za PRE robił Wiim Ultra, była zauważalna. Rozwijając punkt 2. Nie powiedziałbym, że dźwięk był lepszy. Był po prostu inny - bardziej muzykalny. Co oczywiście może się podobać. Pomimo iż w Emotivie bass i treble były ustawione na 0, to wydawać by się mogło, że kolumny grają odrobinę bardziej Vką. Emotiva na pewno do zwrotu, bo pomimo iż różnicę słychać, to jak dla mnie nie jest to wyższej jakości granie. Jest to po prostu inne granie -> z własnym charakterem. Można było odczuć też trochę więcej powietrza w muzyce - i to było w sumie najfajniejsze z tego wszystkiego. Co mnie zaskoczyło na pewno to to, że jak podkręciłem bass na maksa na Emotivie, to z moich Heco 700 tak biło mocno czystym basem, że subwoofer do muzyki niepotrzebny. Nie spodziewałem się, że aż tak mocno i czysto mogą te Heco 700 łomotać w niskich rejestrach. Końcówki mocy sobie bardzo dobrze poradziły.
-
Słuchawkami słucham gdy chcę trochę więcej usłyszeć, ale tak... wiem o tym. Nie tylko kwestia moich słuchawek, ale także jakości mikrofonu nagrywającego. Dlatego napisałem to w nawiasie i z uśmiechem. Tak czy siak, wydają mi się ekstra. Koncertówek słucham bardzo rzadko, więc może będzie ok. Nic z mojego toru góry nie podbija. Moje jakże tanie i słabej jakości końcówki mocy dzięki zastosowaniu sprzężenia zwrotnego z filtrem na wyjściu mają wypłaszczoną górę, także a nóż moje uszy będą zadowolone - bo góre słychać w tych kolumnach super wyraźnie. Ok. Moja finalna lista: 1. Pylon Diamond 25 MK2 2. Dali Opticon 6 MK2 3. Polk Audio Reserve R600 4. KEF Q7 Meta 5. KEF R7 / R7 Meta 6. Monitor Audio Silver 500 7. Fyne F501SP Najbardziej ciekawią mnie Dali Opticon 6 MK2 Pylon Diamond 25 MK2 Fyne F501SP KEF R7 / R7 Meta Jako, że mieszkam niedaleko Wrocławia, to we Wro poszukam salonu gdzie mogę większość z listy sprawdzić ze swoją resztą elektroniki.
-
Czytałem, że jeżeli dolnego basu tak nie potrzeba, to Pylony 25 Mk2 są jak najbardziej ok. Ten górny jest ponoć całkiem dobrze kontrolowany. Poza tym, poprawili tam niby sporo rzeczy. 28mki są też dużo głębsze w rozmiarze, co u mnie będzie problemem. Dlatego raczej kieruję uwagę na 25tki Mk2 do przetestowania - one w sumie też mogą nie pasować Te Opticony mi się MEGA spodobały wizulanie i jak grają (na youtube ) także na pewno będę chciał je spróbować posłuchać na żywo, ale Monitory Audio Silver 500 też dodam do listy Wyjaśniłbyś trochę więcej? Dodaje Także dodaje
-
@chudek I jak wrażenia po czasie? Ile u Ciebie kolumny stoją od ściany. Wrzuć jakąś fotę
-
Co powoduje, że jest kiepskim przedwzmacniaczem? Na jakiej zasadzie ma brakować detalu, czy barwy? Może jednak skupmy się na kolumnach do 9000 zł i nie omawiajmy reszty toru. Zakładamy, że reszta toru brzmi bardzo neutralnie i równo. Czyli pamiętajmy, że dźwięk musi być trochę ocieplony, bo inaczej będzie za sucho. Do tego spróbujmy dobrać kolumny Dzięki za wyjaśnienie Na razie do przesłuchania mam: 1. PYLON DIAMOND 25 MK2 2. Dali Opticon 6 MK2 3. Polk Audio Reserve R600 4. KEF Q7 Meta Ophidian Mambo 2 odpada - kolumny muszą być czarne, a takich nie widze. Wharfedale Evo 5.3 - te sobie po prostu posłucham z ciekwości - aby upewnić się, że jednak nie chce iść w tym kierunku Jakieś opinie użytkowników co do 4 zaproponowanych?
-
Dlaczego są ograniczeniem? Nie planuje zmieniać niczego przez następne lata po zakupieniu kolumn A ktoś już słyszał te Wharfedale Evo 5.3? Napisałem w oryginalnym poście, że ich cena to około 5000 zł, ale się pomyliłem. Cena to jakieś 6500 zł. Macie je w ofercie @Q21 Jak brzmią?