Skocz do zawartości

rajdek

Uczestnik
  • Zawartość

    710
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez rajdek

  1. @maciek72 jak oceniasz szybkość i dynamikę w porównaniu do Menuet ?
  2. Gdyby administracja wysłała wszystkim zarejestrowanym użytkownikom zaproszenie do spisu, ciekawe jaka by była frekwencja.
  3. Swoje kupiłem w MD Sound, dodatkowe 2% za płatność przelewem. https://www.md-sound.de/Dali-Rubicon-2-Maroon-Regallautsprecher-Stueck-Neu Epicon za 13k https://www.md-sound.de/DALI-EPICON-2-Regallautsprecher-Stueck-Walnuss-Auspackware-wie-neu
  4. https://allegro.pl/oferta/dali-rubicon-2-rosso-kolumny-glosniki-16935587462
  5. Stream depcze po piętach cd. Brak zdecydowanego lidera wzmacniaczy Rega/Denon/Yamaha/Musical Fidelity/DIY ! (po 4) Kolumny Dali (8) B&W (6) zdominowały resztę. @tomek4446 świetny pomysł i robota!
  6. Mega szybka Sepultura to bułka z masłem dla Rubicon
  7. https://tidal.com/browse/track/343444485?u
  8. U mnie Rubicon 2 najlepiej się czują przy 30cm.
  9. @Mprezi dzwoń do q21 i wypożycz, nie zapomnij zdać relacji na forum
  10. @Mprezi jaki tam pan, Radek jestem. Zapytałem ChatGPT czy Rubicon grają ciepło, Z pomiarów (np. Stereophile, AudioScienceReview, SoundStage): Delikatny podbicie w zakresie 100–300 Hz – daje poczucie pełni. Łagodna dolina w okolicach 2–4 kHz – zmniejsza „ostrość” głosów. Subtelne podkreślenie pasma 10–15 kHz – przestrzeń, ale nie „zimno”. Brak ostrych rezonansów – wpływa na gładkość przekazu. To razem może skutkować ciepławo-neutralnym charakterem. Nie ekstremalnie ciepłym, ale z lekko złagodzoną górą i pełną średnicą.
  11. Podstawki firmy Edifier, kolor kolumn to kasztan (Maroon), nie są przymocowane na sztywno, stoją na podkładkach dołączonych z kolumnami.
  12. Dokładnie, znam brzmienie starszych konstrukcji - sucho, sterylnie, analitycznie. Jak usłyszałem Teac, pierwsza myśl to brzmi jak tran. Pewnie jeszcze minie trochę czasu na akceptację klasy D przez wytrawnych audiofilów bo "prawdziwy audiofil z kwi i kości" nie uznaje. Odrzucanie takich konstrukcji przed odsłuchem bo to klasa D nie ma uzasadnienia.
  13. Sta-9 nie ma lampowego przedwzmacniacza. Klasa A, oparta na JFET-ach – generuje naturalne, parzyste harmoniczne, które są kluczowe dla „lampowego” charakteru. JFET to typ tranzystorów polowych, działający na zasadzie sterowania przepływem prądu polem elektrycznym. Jest często stosowany w audio z powodu swojego analogowego, „lampowego” charakteru. Zasilanie liniowe, z transformatorem toroidalnym (nie impulsowe jak w wielu końcówkach klasy D). Klasa D (PWM), z bardzo wysoką częstotliwością przełączania. PWM zamiast wzmacniać sygnał analogowy bezpośrednio (jak w klasie A, AB czy lampach), wzmacniacz klasy D zamienia sygnał audio na bardzo szybkie impulsy prostokątne, których szerokość (czas trwania impulsu) odpowiada amplitudzie sygnału audio. Ostateczne wzmocnienie w klasie D, więc teoretycznie musi być przypisany do tej klasy. Praktycznie można powiedzieć że to hybryda brzmieniowa jak Teac 505.
  14. Mieszanka wybuchowa https://tidal.com/playlist/5e1dadf9-e09f-4818-b93a-46450412004a
  15. @maciek72 szukasz zasilania do Epicon?
  16. @maciek72 AP-505 nie jest zaprojektowany do stabilnej pracy BTL z 4 Ω. Producent nie podaje mocy przy 4 Ω, co sugeruje odradzane użycie w tym trybie z niską impedancją.
  17. @MariuszZ możesz usunąć ostatnie dwa posty wstawię jedno bardziej zwięzłe i czytelne zdjęcie.
  18. Po co te spiny, lepiej się pośmiać. https://m.facebook.com/watch/?v=1451010882935317&vanity=SwietlistoscMocy
  19. I przypomniał mi się Cyrus i7, brakowało mu wypełnienia, stawiał nacisk na kontur i był zbyt twardy z Dali. To był z pewnością źle skonstruowany wzmacniacz, bardzo specyficzny i nienaturalny.
  20. @resi udało się zakupić wymarzony zestaw ?
×
×
  • Utwórz nowe...