Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adamc

Muza na DVD - czego słuchasz + co oglądasz

Recommended Posts

Czasem pojawiają się w temacie "Czego słuchasz" informacje o ciekawych muzycznych DVD.
Myślę, że w naszych szafkach znajduje się dużo ciekawych muzycznych filmów, tak zapisów koncertów jak i innych związanych z muzyką.
Ciekaw jestem co u Was w tej kwestii słychać (i widać).

U mnie ostatnio pojawił się muzyczny "serial" -> "The Blues" - 7 dokumentów o historii bluesa.
Zdążyłem obejrzeć "Piano Blues" reżyserowany przez Clinta Eastwooda. Pycha.

DSC01446.jpg

W mojej szafce głównie koncerty na DVD. Muzycznych filmów raczej nie zbieram, choć parę sztuk jest na stanie. icon_smile.gif

Widzę Adam, że u Ciebie rządzi blues. icon_biggrin.gif
Ja w sobotni wieczór po raz kolejny, tym razem z żoną delektowałem się koncertem "Live in New York City" z 2001 r. z udziałem Bruce Springsteen'a i jego The E Street Band.

U mnie z muzycznych DVD - to tak 2 koncerty Metallica.
Koncert -Lary Fabian
Koncert - Chrisa Bottiego, Within Temptation.-Live In France, Depeszów icon_smile.gif Fatboy Slim (tu housowo imprezowo)
oraz przepiękne Victoria's Secret Fashion Show (tu jest na prawdę co oglądać icon_smile.gif) a muzycznie oprawa koncertu Seal icon_smile.gif

U mnie słabo z DVD muzycznymi i koncertami, ale kolekcja dopiero raczkuje, a pewnie będzie przybywać (jak wreszcie kino się skompletuje icon_wink.gif). Ostatnio w szkole oglądałem z kolegą (noc filmowa, takie nowoczesne atrakcje icon_wink.gif, ale nagłośnione PRLem, a mianowicie ALTUSami) Queen - Rock Montreal na Blu-Ray, poza tym mam jeszcze Iron Maiden - Live after death (słabo, myślałem, że będzie z jakimś masteringiem, a brzmi gorzej niż vinyl z przed 20 lat). Jest jeszcze DVD z video clipami Metallici i to chyba koniec, póki co icon_cool.gif

Posiadam tylko jedno muzyczne DVD, ale za to jakie... "Bjork: Vespertine Live at Royal Opera House". Niesamowite icon_smile.gif Bjork w wyśmienitej formie, a wspomaga ją m.in. duet Matmos. Polecam icon_smile.gif

Bjork i Fever Ray to podobne skandynawskie klimaty
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim nie ma sensu go cytować w całości!

A ja pod choinką znalazłem jedyne brakujące mi DVD SBB -> "BEHIND THE IRON CURTAIN" icon_smile.gif, a że Święta poza domem to zapuszczę je sobie dopiero jutro icon_smile.gif.

W swojej kolekcji mam jeszcze DVD AC/DC "Live at the Pavillon, Paris", ale tutaj sytuacja jest podobna do IM "LAD" nie pokuszono sie o jakis glebszy mastering przez co jakosc obrazu i dźwięku jest bardzo słaba.

Polecam świetny koncert Belli Flecka - Bela Fleck & The Flecktones - Live At The Quick, zresztą mam wrażenie że on lepsze koncerty nagrywa niż płyty:)
Bjork też super i na Vespertine i na Shepherds Bush Empire

moja videoteka z koncertami powoli, powoli się rozrasta, rzadziej oglądam a częściej słucham
ostatnio oglądane David Gilmour "Live in Gdansk" oraz "David Gilmour In Concert" (z fantastyczną akustyczną wersją Shine on You Crazy Diamonds)

pacio Dziwne coś masz to Live After Death Iron Maiden .....
Jakość obrazu jest niezła, dźwiękowo bardzo dobrze .............. całe szczęście nie remasterowali tego .....
Materiał brzmi tak jak brzmieć powinien na koncercie, w końcu to koncert z Long Beach. A że brzmi gorzej niż winyl no to jest jakby oczekiwane i normalne w końcu to tylko DVD.
Pozdrawiam

Wszystko zależy od oczekiwań, wydaje mi się, że z tym obrazem mogłoby być lepiej. Gdyby komuś naprawdę zależało na oddaniu świetnego materiału to wideo wyglądałoby jak nakręcone nie dalej jak 8-10 lat temu icon_wink.gif, a jest jakie jest (nie złe, ale myślałem, że będzie lepiej)
Dźwięk zdziwił mnie dlatego, że winyl ma swoje lata i jego stan nie jest najlepszy, a ścieżki koncertu słuchałem jako PCM 2.0, czyli jakby nie patrzeć CD icon_wink.gif

Wczorajszy (wolny u mnie) dzień sprzyjał popatrzeniu icon_smile.gif i posłuchaniu ->
Najpierw Yes "Live 1975"
a potem (żeby nieco bliżej ziemi icon_wink.gif ) -> ACDC "Live at Donington"

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Czy to coś złego być najaktywniejszym "pisarzem" własnego tematu ?? icon_wink.gif

Dziś inne nieco klimaty :Janis Joplin - The Kozmic Blues

DSC01446.jpg

Cytat

Czy to coś złego być najaktywniejszym "pisarzem" własnego tematu ?? icon_wink.gif

Nic złego (skoro nikt nie odpowiada to odpowiem sobie sam (może nieco stronniczo icon_wink.gif ).
Tym bardziej, że "fazę" na oglądanie złapałem icon_wink.gif

SBB "BEHIND THE IRON CURTAIN"
Polecam icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Bardzo mi się podobało. Stworzyłem odpowiedni nastrój i odbiór był doskonały.
PS: Adamc nic złego! Ale post do edycji przez moderatora- nie ma powodu cytować postu pisząc bezpośrednio za nim icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować