Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kallor

unitra merkury i kolumny

Recommended Posts

mam unitre merkury DSh 303 i kolumny unitra tonsil ZG 40\8 i te kolumny mają 8omh a merkury pisze ze 4omh. czy jest jakis sposób żeby te kolumny działały na tym merkurym?? aha no i kolumny maja po 45W a wzmac 2x20W

Cytat

kolumny mają 8omh a merkury pisze ze 4omh.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, można śmiało podłączać. Co najwyżej, nieco ciszej zagra.

Cytat

kolumny maja po 45W a wzmac 2x20W

To dobrze, bo mają jeszcze zapas potencjału.

podłączyłem na próbe kolumne inna 12W i jak mam głośność na max to ledwo co słychać... i trzeszczy bardzo jak pukam w pokrętło od głośności. co robić?? kolumna jest na bank sprawna. a tonsili boje się podłaczać do niepewnego sprzętu:)

Cytat

podłączyłem na próbe kolumne inna 12W i jak mam głośność na max to ledwo co słychać... i trzeszczy bardzo jak pukam w pokrętło od głośności. co robić?? kolumna jest na bank sprawna. a tonsili boje się podłaczać do niepewnego sprzętu:)

Merkury "słynął" z trzeszczenia potencjometrów...
A co do obawy o kolumny - no cóż - staruszek Merkury do trwałych nie należał, ale jego moc to ok. 25W przy 4 Ohmach, co on może zrobić 8-ohmowym kolumnom o większej niż 25W mocy?

Ja proponowałbym wzmacniacz Onkyo Integra A-8250 bardzo ładnie gra Miałem go przez jakiś czas.Gdy udało mi się mój wzmak puścić z dymem. Na Allegro bez problemów do kupienia.Przyjemne relaksujące brzmienie.

Cytat

Ja proponowałbym wzmacniacz Onkyo Integra A-8250 bardzo ładnie gra Miałem go przez jakiś czas.Gdy udało mi się mój wzmak puścić z dymem. Na Allegro bez problemów do kupienia.Przyjemne relaksujące brzmienie.

ale po co mi taki drogi wzmac. no i on ma 2X80W a moje kolumny po 45W...

Dlaczego drogi da się go kupić za jakieś 150 zł tylko trochę cierpliwości.Większa moc wzmacniacza to tylko plus .Słaby przesterowany wzmacniacz bez problemu uszkodzi kolumny.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować