Skocz do zawartości

ALLEGRO źródło dające:


Radi73

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym bardzo ostrzec, bądź ustrzec innych przed poważnymi kłopotami, jakie wiążą się z zakupami na allegro - mając doczynienia z typowym handlarzem, przewalającym mnóstwo sprzętu na swoich aukcjach. Miałem niedawno wielką nieprzyjemność dokonania zakupu wspaniałego wzmacniacza kina domowego YAMAHA DSP-AZ1:

http://allegro.pl/yamaha-dsp-az1-i1786509382.html

Zakup na własne życzenie dokonałem poza allegro, by jak wiadomo wynegocjować korzystniejsze warunki. Do tego momentu było wszystko w porządku, towar miał do mnie dojechać bezpiecznie i solidnie zapakowany, w stanie jak to napisał w/w aukcji idealnym. Na prośbę dosłania większej ilości zdjęć, wykręcił się problemami z szybkością internetu. Niestety czar prysł, jak wzmacniacz dotarł do mnie i zobaczyłem jak został zapakowany oraz poturbowany podczas transportu. Mam dokumentacje w postaci zdjęć, był poobijany, mocno porysowany, ZACHLAPANY CZYMŚ TŁUSTYM, miał urwane 2 nóżki, zgnieciona wtyczka przewodu od zasilania (sprawca rys)!!! W domu, gdy podłączyłem Yamahę okazało się jeszcze gorzej, procesor DD, dts, etc. nie działał!! Nie widziałem tak zaniedbanego urządzenia, zdjęcie na aukcji pochodziło chyba od pierwszego właściciela...? Bądź było kopią jakiegoś innego egzemplarza...? Towar zapakowany w zdezelowany karton od innego sprzętu, w środku ścinki starych gazet, kilka T-shirtów, zawilgocony ręcznik frota, trochę folii bombelkowej, przewód od zasilania ,,latał” niezabezpieczony, a sam wzmacniacz luzem wciśnięty w to wszystko!!! Jedynie pilot ładnie zapakowany w woreczek foliowy. Na moje pytanie dlaczego tak cenną rzecz w ten sposób zapakował, dostałem odpowiedź: ,,że ktoś tak samo ją mu sprzedał...” Totalny brak szacunku, a paczka gorzej wyglądała od mojego śmietnika, no i zero poczucia odpowiedzialności za szkody!!! Nie dziwię się, że wzmacniacz dotarł do mnie w takiej formie i wcale nie winię za to kuriera. Ba po ,,stylu zapakowania” nawet sądzę, że nieuczciwy sprzedawca zataił wady sprzętu i mógł go wysłać nie w pełni sprawnym, licząc na taki obrót spraw. Kiedy zażądałem zwrotu pieniędzy za towar niezgodny z umową sprzedaży, zostałem totalnie zignorowany, więc sam musiałem walczyć o reklamacje. Bo oczywiście dostałem propozycje, by zeskanować i przesłać mu papiery, a on złoży reklamacje i jak dostanie zwrot, to wtedy mi odda zainwestowane pieniądze...? W perspektywie BRAKU SPRZĘTU I BRAKU PIENIĘDZY wziąłem sprawy w swoje ręce!!! Na szczęście Bogu-ducha winna firma kurierska wzięła na swoje bary zniszczenie i uznała mi reklamacje. Mam kasę, ale nie mam i pewno długo nie będę miał na czym słuchać... Bo wiadomo chcę tej samej klasy urządzenie.

Podsumowując:
Zalecam daleko posuniętą ostrożność oraz brak zaufania dla niepewnego kontaktu, takiego jak mój przypadek i jemu podobnych. Dużo pytajcie na starcie, to sami zorientujecie się z kim macie doczynienia...
Dokonywać zakupów drogich i wartościowych rzeczy - tylko w formie odbioru osobistego, po gruntownym sprawdzeniu danej rzeczy przed zakupem. Nie dajcie się zwieść opowieścią dziwnej treści, że coś nie działa, że teraz nie ma czasu, że macie sami sobie w domu sprawdzić i jak coś nie będzie grało to możecie śmiało oddać...
Kasa dopiero po tym, jak okaże się że sprzęt w 100% działa.
Jest to moja smutna historia, ale nie tylko ja doświadczyłem takich przykrości. Bądźcie ostrożniejsi ode mnie, bo historia lubi się powtarzać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. Usunąłem dane typu nick, bo nie chodzi tylko o jednego takiego typa, ale znacznie więcej innych nie do końca uczciwych sprzedawców. Sprzedałem swoją DSP-A1, ktoś mi zaufał i nie zawiódł się, więc i ja też komuś zaufałem, niestety ja mocno się poparzyłem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na forum allegro wykasowano cały mój post, ponieważ w regulaminie zabrania się używania nicków, jakaś paranoja icon_mad.gif
Uważajcie na ,,super okazje" i nie sugerujcie się wieloma pozytywnymi komentarzami oraz tym, że macie doczynienia ze sklepem na allegro....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest. Na szczescie ja jeszcze nigdy nie trafilem na taki totalny brak profesjonalizmu o ile wogole wypada tu o takim mowic. W zasadzie nie nacielem sie nigdy na sprzet audio, ktory mnie zawiodl, ale na kilka innych rzeczy tak.
Moj ostatni przypadek mial miejsce jakies 2 miesiace temu. Kupilem sobie felgi z potęznym rantem do auta. Zrobilem jak ty, poza allegro zeby bylo taniej itp. Felgi z opisu super ekstra i wogole. Cytuje: "posiadaja 2 male uchylenia, ale to nic powarzego, mozna na nich normalnie jezdzic". Pomyslalem ze w sumie sa to felgi uzywane, a takie nigdy nie sa jak nowe. Z romowy z facetem wywnioskowalem ze to porzadny gosc, rejestrowal wszystkie rozmowy w razie ktos by go wykrecil, zabezpoieczal sie itd. Porzadne podejscie do wszystkiego. Ale mina mi zrzedla jak dostalem felgi. A mianowcie jak pojechalem z nimi na wulkanizcje aby sprawdzic czy sa proste. Zauwazylem na jednej z nich napis "zlom".
No i po zalozeniu ich na wywazarke doznalem szoku. Felga nie nadawala sie nawet zeby zalozyc ja do wozu drabiniastego. Calkowicie skrzywiona od srodka i na zewnatrz. Malo wywarzarka sie nie rozpadla. Szczena mi doslownie opadla. To sa te 2 male uchylenia?? Po napisie "zlom" na feldze mozna sie domyslac ze poprostu pewnie odkuplil je z jakiegos zlomu i uznal ze je komus wcisnie. Odrazu do niego zadzwonilem i opisalem jak to wszystko wyglada. Oczywiscie zgodzil sie na zwrot, ale ja mam pokryc koszty wysylki w 2 strony. Czyli jakies 300zl. Niby za co mam ponosic takie koszty? Jakos sie z nim ugadalem zeby podzielic to na pol.
Nie rozumiem jak mozna komus wciskac takie siano. Ja rowniez sprzedalem na allegro multum rzeczy i nie mam zadnego negatywa. Wrecz przeciwnie, wiele razy po otrzymaniu przez kupujacego towaru dostawalem e-mail z podziekowaniem i pelna satysfakcja. Takie rzeczy sie ceni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
A propos allegro: ów portal aukcyjny wyprodukował poradniki, które wyświetlają się przy wyszukiwaniu sprzętu hi-fi:
*poradnik "Zestaw kina domowego do 2k": LINK
*poradnik "Amplituner do 2k": LINK.
*poradnik "Amplituner stereo czy 5.1" LINK
Wklejam, bo można się uśmiać.

Autorem pierwszego poradnika jest "Pasjonat nowych technologii w każdym wydaniu - od elektroniki po innowacyjne wynalazki; Absolwent polonistyki i doktorant Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zawodowo związany z marketingiem".

Autorką drugiego poradnika jest "Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Zawodowo związana z content marketingiem i copywritingiem. Pasjonuje się architekturą i stylizacją wnętrz".

Z kolei autorem trzeciego poradnika jest "Absolwent UMK na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Zaznajomiony z architekturą informacji i web usability. Od lat pasjonat nowych technologii i gadżetów elektronicznych, które można wykorzystywać w każdym terenie. Pasjonat łucznictwa tradycyjnego".

Prawda, że zabawne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się kolejne "dobre (???)" rady na stronie wiadomego serwisu aukcyjnego icon_mrgreen.gif

Radzę się nie stosować do tego typu pomysłów
http://allegro.pl/artykul/jak-skalibrowac-...eszczenia-31769
np. ustawienie kolumn stereo w narożnikach pokoju,
autor też nie potrafi obliczyć ilości kolumn, bo pisał o 5.1 lub 6.1, a nagle robi mu się 7.1,
no i w kolejnych zdaniach sam sobie zaprzecza (pierw mamy ustawić kolumny w narożnikach, a potem - jak najdalej od ścian).

Niezły cyrk jest też w temacie "zestaw kina domowego klasy premium..."
http://allegro.pl/artykul/jak-wybrac-zesta...y-premium-31793
"Decydując się na zakup dobrego zestawu urządzeń z górnej półki należy liczyć się z tym, że z portfela ubędzie od 5000 do nawet 10000 złotych"
5 tysi za zestaw klasy premium??? Dam mu drugie tyle napiwku, jak mi złoży za tyle premium icon_lol.gif
Na centralną i tyły może wystarczy...


Zapewne pojawią się jeszcze kolejne "porady", dla nas to kupa śmiechu ale współczuję osobom, które uwierzą w taki kit.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Pojawiają się kolejne "dobre (???)" rady na stronie wiadomego serwisu aukcyjnego icon_mrgreen.gif
Radzę się nie stosować do tego typu pomysłów
Niezły cyrk jest też w temacie "zestaw kina domowego klasy premium..."



Tam w ogóle jest niezły cyrk i Ci panowie jeszcze pod tym się podpisują ( może piszą nieświadomie ? ) np. http://allegro.pl/artykul/moc-kolumn-i-wzm...eszczenia-33192
Ciekawe są ich rekomendacje jako osób wiarygodnych w dziedzinie tzw. audio np. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją przygodę z nowymi technologiami zaczynał w latach 90. od użytkowania peceta z procesorem Intel 486DX ... bez komentarza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Kolejny trik handlarzy:
fragment opisu wzmacniacza (pasuje też do amplitunera, CD, decka itd): "brak pilota".

Przecież takie sformułowanie sugeruje, że "pilot był, ale się zmył".
A sprzęt nigdy nie miał pilota i nie był dostosowany do zdalnego sterowania!

Jak ktoś się zasugeruje takim opisem i nie ma zbyt dużego doświadczenia - a w dodatku jak sprzęt ma kawałek szybki i być może za nią coś się kryje (czujnik...), to może się później "lekko" zirytować. Ale szans na odzyskanie kasy i zwrot sprzętu raczej nie ma icon_evil.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Z mądrych porad z Allegro wynika, że najważniejsza przy wyborze zestawu KD jest moc głośników, a w przypadku systemu stereo powinno się wieszać kolumny na ścianach pod kątem w dół. Autor nie napisał, jakie kolumny tylko wrzucił wszystko do jednego wora. Z tego wynika, że zawsze powinniśmy kolumny wieszać w podany przez niego sposób i tylko taka metoda jest słuszna. Ciekawe jakby zawiesił moje kolumny podłogowe? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...