Skocz do zawartości

Kolumny do 10000 zł do 15m2


stereotyp

Recommended Posts

Witam wszystkich.Jestem świeży na tym forum ale w temacie hi-fi już od 1996 roku chociaż mówiąc (pisząc) szczerze nieco zaniedbałem ten (hi-fi) temat ostatnimi czasy.
Przez to mam (narazie) jedno pytanie.Jakie kolumny polecilibyście w/w cenie do pokoju o powierzchni 15m2.W głównej mierze chodzi mi o brak problemów z basem.Myślałem o Dynaudio Contour S1.4 ale ponoć te kolumny nie stwarzają problemów z basem dopiero w pomieszczeniach o powierzchni powyżej 25m2.Oczywiście chodzi też o to aby basu nie było zbyt mało.Ogólnie brzmienie jak najbardziej neutralne.Co myślicie o Harbeth-ach Super HL 5?
Oczywiście kolumny nie muszą kosztować równe 10000 zł.Jeśli będzie troszkę więcej lub zdecydowanie mniej icon_wink.gif za porównywalną jakość brzmieniową tym lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak dla mnie troszkę za mało informacji tu ,,przemycasz"... Brakuje mi gatunków muzycznych których słuchasz, coś na temat reszty elektroniki (czy już coś masz, czy też dopiero chcesz kupić...?). Czy dopuszczasz używane głośniki, czy ewidentnie mają być nowe??? Kwota 10 tys. złotych na kolumny, to już może być kawał dobrego brzmienia, ale nie na 100%!!! Nie daje ona gwarancji, że wszystko razem zagra u Ciebie, więc musisz napisać co ze wzmacniaczem, jakie źródło...? Do neutralnych kolumn (takie chcesz), musisz mieć bardzo dobrą elektronikę!!! Bo takie kolumny zgodnie z założeniem nic nie będą tuszować, raczej obnażać!!! Te Twoje 15 [m2] to jakiś regularny kształt, czy może jakaś przestrzeń pół-otwarta?

Z twoich propozycji wynika, że chcesz kupić kolumny podstawkowe, ale z dobrym i solidnym basem... A co sądzisz o filigranowych, ale wolnostojących kolumnach DALI Mentor 5??? Na Twojej powierzchni mogłyby się sprawdzić, są odpowiednio neutralne i muzykalne, no i nie brakuje im basu - jedyny negatyw to podniesiona cena przez ,,kochanego" dystrybutora!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich.Jestem świeży na tym forum ale w temacie hi-fi już od 1996 roku chociaż mówiąc (pisząc) szczerze nieco zaniedbałem ten (hi-fi) temat ostatnimi czasy.
Przez to mam (narazie) jedno pytanie.Jakie kolumny polecilibyście w/w cenie do pokoju o powierzchni 15m2.W głównej mierze chodzi mi o brak problemów z basem.Myślałem o Dynaudio Contour S1.4 ale ponoć te kolumny nie stwarzają problemów z basem dopiero w pomieszczeniach o powierzchni powyżej 25m2.Oczywiście chodzi też o to aby basu nie było zbyt mało.Ogólnie brzmienie jak najbardziej neutralne.Co myślicie o Harbeth-ach Super HL 5?
Oczywiście kolumny nie muszą kosztować równe 10000 zł.Jeśli będzie troszkę więcej lub zdecydowanie mniej icon_wink.gif za porównywalną jakość brzmieniową tym lepiej.



Witaj!
Dawno tu nie zaglądałem.
Herbatniki dobre, a nawet BARDZO dobre do klasyki.
Ale ja (jak zwykle) proponuję:

1.
http://allegro.pl/infinity-renaissance-90-...2091983769.html
Jeśli w 16 metrach nie duszą się, nie buczą - lecz bas omalże przestawia ściany. Do tego tragiczne proporcje - kwadrat! I dlatego ustawienie diagonalne. To może i w 15? Do sprawdzenia...
Aczkolwiek facet pojechał z ceną icon_sad.gif
Prawdopodobnie ten sam egzemplarz wystawiał jakieś kilka miesięcy temu i wtedy kosztował 8-9 kzł. I to i tak jest ponad cenę rynkową (1600-1900 euro).
Mniejsze - R80 pojawiają się dużo rzadziej.
Najprędzej można kupić połowę tańszą, zwykłą wersję R90.

2.
http://www.ebay.de/itm/Infinity-RS-6b-Laut...ht_20426wt_1270
lub Kappa 6
Czy to może grac jak dzisiejsze kolumny za 10.000 zł?
icon_lol.gif

Wszystkie propozycje są konstrukcjami zamkniętymi. Dlatego da się grać nawet WIELKIMI garami w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach.
Jeśli dobrze się zaaplikuje głośniki wstęgowe - to nic więcej do szczęścia nie trzeba:)
Lecz wielu słucha klasycznych Infinity (nie duńskich i nie "harmanowskich") z np. chińskimi wzmacniaczami, a potem wypisuje nieadekwatne opinie...

Oczywiste jest też, że BARDZO wiele zależy od TWOICH preferencji, upodobań i muzyki...

Nie ma to jak sprawdzić nausznie.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... chyba coś ze mną nie tak, bo musiałem dwa razy przeczytać, by zakumać z tymi ,,herbatnikami" - a może po prostu jestem głodny icon_wink.gif Zukzukzuk napisał bardzo, bardzo, bardzo mądrą rzecz o współtworzącej zestaw elektronice: musi ona być dobrze dobrana pod kątem jakości, niestety często za odpowiednią kasę. Nie można przykładowo podpiąć kolumn za 10 tys. złotych (za parę) do wzmacniaca za 2,5 tys i oczekiwać cudów!!! Albo później rozpisywać negatywy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi.
Słucham wszystkiego poza disco polo.Głównie folk,jazz,acid jazz,rock progresywny,połączenie różnych gatunków muzycznych.Jestem za brzmieniem neutralnym ale może być też lekko ocieplone.Nie chcę problemów z basem i lepiej,żeby było go za mało niż za dużo.Pokój ma wymiary 3/5 metrów i 2,5 metra wysokości i jest dość gęsto umeblowany,kolumny będą stać na krótszej ścianie około 30 cm od bocznych (z tyłu za kolumnami są drzwi balkonowe) i około 1 metra od tylnej ściany licząc do tylnej ścianki kolumn.Obecnie mam amplituner Pioneera i odtwarzacz dvd więc te dwa elementy również będą do wymiany ale kompletowanie zacznę jednak od monitorów.
Kolumn podłogowych nie chcę dlatego,że pokój i tak jest już dość gęsto umeblowany.Z jednej strony meble tak mniej więcej do połowy ściany (no może trochę więcej niż do połowy) i fotel obok tych mebli ale też pod tą samą ścianą,a przy drugiej ścianie wersalka i komoda o wysokości około 1 metra.Na środku pokoju ława o wymiarach 120/60 cm,a na podłodze dywan o wymiarach 3/2 metry.W rogu pokoju ale z tyłu (tzn. obok miejsca odsłuchowego) szafa.Między kolumnami telewizor 32".
Jakie macie zdanie o kolumnach ATC SCM 19?
Aha,chodzi mi o kolumny nowe,nie używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na ten "słuczaj" (z jęz. ros.) wyjątkowo jestem także gotowy:)
http://www.ebay.de/itm/INFINITY-MODULUS-/1...ht_11386wt_1270
Lakierek fortepianowy!
Do tych cudeniek pozostaje tylko poszukać dedykowanego suba i...

Radi>>>
Dzięki za poparcie:) Aczkolwiek, jak to w każdej regule, bywają wyjątki (na szczęście)!

ATC nie znam. Pewno mogą być najlepsze. Mogą, ale nie muszą...


Pozdrówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych ATC radzę posłuchać, ale jak pisali koledzy, do takich kolumn trzeba już dobry wzmacniacz. Ja wolę chyba wyższe i większe modele ATC.
Mnie podobają się również kolumny firmy Xavian, zdecydowanie weź pod uwagę http://www.xavian.com.pl/index.php?x=produkty
Szkoda, że tylko nowe, bo można by znaleźć pewnie jeszcze jakieś bardzo dobrze grające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a zapętlając całą sprawę: to wyjątki zawsze stanową podstawę regół... Dobra koniec żartów icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Skoro mają być monitorki, to może posłuchaj DALI Helicon 300 Mk2 - dość wyrafinowany dźwięk, może nie do końca neutralne... Mają swój delikatnie zaznaczony charakter, ale warto samemu posłuchać, bo to taki mały HI-END!!! Ja słuchałem ,,400" i byłem oczarowany, bo nigdy nie zastanawiałem się nad monitorami... Przepraszam raz w życiu prawie by zdarzyło się: JMlab Point Source 5.1 - do dziś pamiętam te cudeńka. Ale właśnie wtedy sięgnąłem, po paru nieprzespanych nocach, po DALI 450. Chyba każdy producent na świecie marzy o takich klientach jak ja i zukzukzuk, którzy nie chcą innych marek - jak tylko tę jedną, jedyną do końca życia......... icon_cool.gif icon_cool.gif icon_cool.gif
- wybacz nam, ale zachwalamy to co znamy i bardzo cenimy, wybór i tak należy do Ciebie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę polecić Dali do takiej muzyki, popieram Radi73. Miałem kiedyś Dali Mentor5 najpierw ze wzmacniaczem Meridiana, potem z lampką Magnata i brzmiało bardzo melodyjnie i była niesamowita przestrzeń. Małe, a grają potężnie. Ale Helicony powinny zagrać jeszcze lepiej. Na pewno na Dali nie można się zawieść, a będzie jakimś punktem wyjścia na przyszłość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...