Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Witam cie Bartku po wypoczynku.Jeśli MF tak pięknie zgrał się z twoimi kolumnami to nie ma nad czym się zastanawiać .Ja taki zestaw miałem kiedyś w domu .Z moimi Quadral-ami cudownie zagrał wzmacniacz Aarona .Az nie do wiary że jeszcze tyle dało się z nich wycisnąć.Stereofonia a przede wszystkim głębia sceny były takie że jeszcze do dziś krew mnie zalewa że go oddałem.Niestety zamiast kierować się swoim słuchem i gustem uległem podszeptom kolegi,który zaocznie stwierdził że to nie morze grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, Tomaszu!

Dziękuję Wam serdecznie za wsparcie! 

Ten Musical zaskoczył mnie niezwykle i przypuszczam, że zostanie na czas jakiś (bardziej dłuższy, niż krótszy) u mnie - nawet jakby miał służyć za przycisk do papieru w piwnicy  icon_mrgreen.gif

Tomku!

Odpowiadając na Twoje pytanie -  wstyd mi trochę, ale na dzień dzisiejszy akustyka bez zmian!  icon_redface.gif  

Jedyny usprawiedliwieniem jest to, iż ostatnio szalenie zapracowanym i czasu na nic nie znajduję!  icon_neutral.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam ostatnio malo czasu. Juz dawno mialem zrobic tuning w mojej Thecie, a kilka dni temu okazalo sie, ze znajomy przerobil SB na normalne zasilanie (z sieciowki). Zmiany sa ponoc bardzo ciekawe icon_smile.gif Mysle jednak, ze wreszcie w tym tygodniu do niego pojade i sprawdzimy jak ostatecznie gra mod Theta + SB.

W tym moim hobby zaluje jednego, dlaczego nie znam sie na elektornice icon_sad.gif icon_question.gif Gdy od znajomych slysze jak to sobie poczynaja z kolckami i jak bardzo mozna poprawic swoj sprzet (relatywnie niskim kosztem), zaczynam troszke zazdroscic tych umiejetnosci ! icon_redface.gif
A taki zielony icon_mrgreen.gif jak ja, musi tylko kombinowac --> "kto mi zrobi moda" icon_question.gif :!:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Mogę się pochwalić, że w dniu dzisiejszym "dograłem" sprawę źródła do mojego systemu.
W pobliżu granicy Polsko - Niemieckiej, a dokładnie w mieście Cottbus (kilkadzisiąt kilometrów ode mnie), czeka na mnie nowy przetwornik cyfrowo-analogowy w postaci - chwalonego na tym forum i w tym temacie - daca Theta Pro Gen V.
Na jutro przewidziałem urlop, więc możecie się spodziewać i recenzji i zdjęć!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

GRATULUJE wyboru , ciekaw jestem w jakim stanie bedzie Twoj egzemplarz i jak wyglada wewnetrz. Pisalem o tym juz wczesniej, ze poszczegolne Thethy DSPro V/Va, moga sie troche roznic, nie majac przy tym zadnych dodatkowych oznaczen.

Na pewno zainteresuje Ciebie informacja, ze wlasnie dzis odbylo sie porownanie mojej Thety Va z Theta Va (po modach). Nie bylo watpliwosci, przetwornik ten ma ogromny potencjal ! Odpowiedni mod stawia Thete V na jeszcze wyzszy, znacznie wyzszy poziom brzmienia.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania elementow do modyfikacji, co nie jest latwe.

Mam jednak pewne watpliwosci. Czy Theta sprawdzi sie w Twoim obecnym systemie ? Czytalem juz wiele opinii, w ktorych stawiano nizej Thete V od znacznie tanszych i prostszych konstrukcyjnie DACow. Powod jest bardzo prosty - niestety Theta V jest bardzo wymagajaca, z byle czym nie zagra. Theta pokazuje po prostu to co jest w systemie. Tansze DAC typu audionemesis czy wersje DACa (od robtango), oszukuja troche. Co nie jest w cale takie zle, w tanszych systemach. Natomiast Theta V to juz pelna geba DAC profecjonalny. Urzadzenie podzielone jest na 3 dosyc mocno rozbudowane sekcje (cyfrowa, analogowa, zasilajaca), do tego 3 procesory motoroli, najwyzszej jakosci kosci PCM (w duuzej ilosci).

Bardzo jestem ciekaw Twojej opinii, daj znac jak juz posluchasz.

PS. Theta zanim zacznie grac potrzebuje co najmniej 3 dni pod ciaglym pradem. Urzadzenia nigdy nie odlaczamy z pradu.
Nie bez znaczenia sa rowniez sieciowki !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam jednak pewne watpliwosci. Czy Theta sprawdzi sie w Twoim obecnym systemie? Powod jest bardzo prosty - niestety Theta V jest bardzo wymagajaca, z byle czym nie zagra.



Oj, Tomaszu, Tomaszu!

Nie wiem, czy wybaczę Ci kiedykolwiek sformułowanie odnoszące się do mojego systemu - "byle co"  icon_mrgreen.gif

W kazdym razie swoim wpisem tak mnie zmroziłeś, że... przynam się, iż był to taki malutki i do tego niezbyt wyszukany primaaprilisowy żarcik  icon_redface.gif W Cottbus na razie nie ma Thety V do sprzedania! I niestety wielka szkoda, bo chętnie bym ją podłączył do byle czego!  icon_cool.gif

Pozdrawiam Was i nie złośćcie się zbytnio!  icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe icon_cool.gif

No coz, jak widac na wyzej zalaczonym "obrazku" -nabralem sie icon_smile.gif Na pocieszenie pozostalo mi tyle, ze nie tylko ja icon_mrgreen.gif

Natomiast co do Twojego sprzetu, hmm na pewno przesadzilem z tym okresleniem. Przepraszam. Mialem raczej na mysli inne slabowite systemy, na ktorych testowano Thete, no i niestety wypadala najczesciej slabo (tak opisuja na audiostereo).
Twoj system w porownaniu (charakter) do tego jak "gramy" we Wroclawiu to zupelnie dwa inne swiaty, stad moje watpliwosci. Nie da sie natomiast ukryc, ze troche mu jeszcze brakuje... (mam na mysli to zestawienie, ktore sluchalem).

Teraz czekam mnie mod Thety. Ulozenie kondow to jakis miesiac grania. Mam nadzieje, ze wczesniej czy pozniej odwiedzisz nas we Wroclawiu. Nie mysl sobie, ze o tym zapomnialem ! icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Fakt jakby pusto się zrobiło.
Ja w tygodniu miałem się okazje zobaczyć z Romanem, z którym trochę pogadaliśmy o tunerach i takich tam różnych. icon_biggrin.gif Zatem nasycenie problematyką audio jest u mnie jakby w normie. icon_biggrin.gif
Chociaż nie ukrywam, że zostałem zaprzęgnięty również do domowych porządków. Przy okazji robię porządki w swoich zbiorach sprzętowych i płytowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek
"Trochę" to mało powiedziane. icon_lol.gif
No - powiedziałbym, że do tematu tunerów to ja się bardzo porządnie przygotowałem!
Gadanie, szukanie, testowanie, gadanie ...
Tylko fotek i wniosków brak, bo to na razie tylko starannie przygotowane początki i jakby okres świąteczny (o lekkich zmianach u kobiet w tym czasie wszyscy wiedzą).
Więc proszę bez stwierdzeń, że się nic nie dzieje (w tym wypadku Janusz jest usprawiedliwiony) icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOooooooooooo .Ja uległem magii świąt. W niedziele pchałem wózek wypchany zakupami.

A dziś niechcący przechodziłem koło MM.Całkiem przypadkiem(tylko niech ktoś mi nie mówi że ode mnie jest do MM kilka kilometrów).Jakiemuś człowiekowi doradziłem jaką nawigację kupić ,a potem zakupiłem płytkę Włodka Pawlika Grand Piano. Z tego co posłuchałem w sklepie jest szansa że będzie mi się podobać.teraz czekam aż wszyscy pójdą spać aby w spokoju kontemplować muzykę. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Lubuskim", te czeste zmiany zaczynaja byc co najmniej dziwne icon_eek.gif
Nie rozumiem tu czegos. Lucmaster kupuje (kolumny,wzmaki), dochodzi do odsluchu. Nastepnie czytamy na forum ohy i ahy...
Jaki to nowy zakup jest super, a za kilka tygodni sprzet idzie "pod mlotek".

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=33215

Jesli rzeczywiscie nic sie nie zgrywa, to z tym i z poprzednimi systemami musialo cos byc nie tak icon_eek.gif .
Ja np. nie moge wyjsc z podziwu jak to moje Electry 926, graja lepiej i lepiej. Drobne korekty w systemie, a kolumny rozwijaja swoje skrzydla i ku mojemu zdziwieniu nie widac konca !. Sam sie zastanawiam ile kryja jeszcze w sobie "zapasu".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie temat zmian idzie trochę wolniej - a w każdym razie sprzęt zostaje na zdecydowanie dłużej...
Przynajmniej u Marka i u mnie, bo Andrzej przez ostatnie pół roku nabrał zawrotnego tempa i na własnych sprzętach uczy się trudnej sztuki przywracania do zdrowia pełnoletnich sprzętów icon_cool.gif
Pewnie zaległości odrabia...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

....... bo Andrzej przez ostatnie pół roku nabrał zawrotnego tempa i na własnych sprzętach uczy się trudnej sztuki przywracania do zdrowia pełnoletnich sprzętów icon_cool.gif
Pewnie zaległości odrabia...



To też, ale w Andrzeju odezwała się, żyłka zbieracza więc sprzęty nabywa cieszy się nimi i raczej ich z rąk nie wypuszcza......... więc i nie do końca można mówić tu o zmianach.
To co pojawia się w ogłoszeniach to zdecydowane nadmiary lub to co się już absolutnie w chałupie zmieścić nie chce (np. ile można w końcu mieć preampów gramofonowych posiadając jeden gramofon? u mnie były w pewnym momencie trzy icon_rolleyes.gif .......... teraz zresztą też są..).
Jak mam wystawić pod młotek (zmuszony przez czynniki decyzyjne) klocek który lubię vide Yammy w dziale sprzedam - robię co mogę aby ...............
....................
. myślę, że nie pójdą icon_rolleyes.gif
Żal by było w końcu to ten "pierwszy" zestaw, i jeszcze z tych z piękną linią wzorniczą.

Co do ożywiania dziadków, póki co w sumie nieźle mi idzie jak dotąd na 5 przypadków, zmuszony byłem poddać się w jednym a i uszkodzenie nie jest krytyczne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...