Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Tomaszu, Koledzy!

Nie moje pchły - nie mój cyrk! Dlatego odmawiam komentarza!!! icon_lol.gif

Ja - rozanielony brzmieniem tego co mam kupuję w ilościach hurtowych płyty i nic więcej mnie nie obchodzi!

Zastanawiam się tylko, czy to okres remisji choroby, czy też rzeczywiście ten angielski brzydal tak fantastycznie wpisał się w system???

Sądzę jednak (czyt. mam nadzieję), że to drugie...  icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audionet,

dokladnie !! icon_smile.gif

Jednak w moim przypadku, ta "chwilowa" stagnacja spowodowana jest po prostu brakiem $ icon_sad.gif

Marza mi sie Alto Utopie II !, albo ich nowe wersje Utopia III La Scala icon_smile.gif
Nowe Alto kosztowaly 75 kzl, dzis tyle kosztuja katalogowo La Scala. Pociesza mnie fakt, ze juz za okolo 25 kzl mozna kupic Alto z drugiej reki. Licze na to, ze w przyszlosci tendencja spadkowa bedzie sie utrzymywala icon_cool.gif I kto wie moze kiedys Alto lub Scala beda moje ? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
może i ideał - ale tak daleko ... nie wiem, czy to się liczy. icon_mrgreen.gif
A teraz się zastanawiam - w tym roku też miałem skromne zakupy (w sensie cenowym, bo ilościowo to ... to się nie liczy). A w każdym razie wydałem mniej na sprzęt niż na płyty... Więc zakładam, że jestem dobry (w razie czego proszę nie wyprowadzać mnie z dobrego samopoczucia wywołanego tym stwierdzeniem icon_lol.gif ).

Andrzej
Co do zakupów "nadmiarowych" i ciężkim przeżyciem związanym z potencjalną możliwością pożegnania się z PPS (Pierwszym Porządnym Sprzętem), to rok czy dwa lata temu udało mi się znaleźć mój pierwszy ulubiony (bo dobry to już się wcześniej pojawił) deck JVC KD-V6, oraz jeden z pierwszych amplitunerów JVC z pilotem i również ulubiony (RX-V450).
No i "przez przypadek" udało się je kupić - za 10% ceny, jaką dałem 15 czy 20 lat temu (sam RX kosztował około 450 USD, o decku nie wspomnę).
Za dużo te sprzęty nie zagraly u mnie w 2008 i 2009 roku, ale od razu pprawiają mi humor jak na nie patrzę
A do tego komfort obsługi, wszystko ładnie opisane i nie trzeba instrukcji! icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem tam z ciekawości... Czasami można trafić na aledrogro SE poniżej 400zł. A sprzęcior jest niezły na początek.
Jedyny Marantz w ramach ewentaulnych zakupów (a właściwie testów) to tuner ze świeżej serii 6003 lub wyższy 7001 (z DABem, tak przyszłościowo...). No ale jeśli już to na testach się skończy...

Mogę powiedzieć o moich długofalowych planach niskobudżetowych:
Co do moich najbliższych "zdrad", to jedynie karuzela Denona DMC model 380.
Jako nieliczna ma HDCD i MP3 icon_mrgreen.gif , ale to tylko pod kątem imprezowym - bo są u mnie wszak "słuszne i po linii" karuzele firmy na S., a MP3 to sobie może lecieć z DVD (a właściwie - co to jest MP3). No ale raczej taki Denon się nie załapie na kabelek i podłączenie do lampy icon_wink.gif

"Po linii" to coś z JVC - bo o ile deck(i) raczej zostanie(ą), to pewnie z uwagi na ilość sprzętu JVC zdradzę "pierwszy ukochany" na rzecz brzydszego i wyższego, a więc jakiegoś tysiączka z serii Super. Ale przez ostatnie 5 lat tylko raz widziałem amplituner z tych serii (bo są 3) z pilotem (jeden z pierwszych pilotów z dotykowym LCD, uniwersalny i dość duży - ale wygodny i wielofunkcyjny).
Tu też chodzi o to, że dzięki takiemu posunięciu parę dżejwisów będę mógł wysłać do ludzi o zostanę na połowie ... icon_razz.gif może ... icon_mrgreen.gif przynajmniej takie są plany... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. A teraz trzeba się oderwać od Forum i pójść do łóżka (bez psa - najbliższy znajomy pies jest jakieś 8 km w linii prostej i jego właściciel mógłby się lekko zdziwić chęcią wyprowadzenia Frodka o tej porze... a na zdziwieniu by się raczej nie skończyło icon_lol.gif icon_arrow.gif icon_eek.gif icon_arrow.gif icon_cry.gif ). No a ze sprzętem grającym raczej nie będę wychodził.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

........A ci co poczynili nie skromne zakupy są źli.




Czyli jestem zły icon_twisted.gif
Trudno zawsze ktoś musi robić za czarną owcę icon_wink.gif

Na swoje "usprawiedliwienie" mam jedynie to, że te moje zakupy to raczej z tych niżej budżetowych i pewnie sumarycznie wydałem mniej niż inni na kabelki (nie twierdzę, że sensowniej icon_redface.gif - ale zapewne mniej)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorze!
Znaczy się od dziś robisz za złego i "czarnego luda"!
Gratulacje! icon_biggrin.gif
Tomku!
Cierpliwości! Pewnie jeszcze kilka lat temu nawet nie mogłeś myśleć np. o przetworniku Thety. Ja jestem dobrej myśli - Utopie będą Twoje!
A tak a propos "transportu" SB - wspominałeś gdzieś o zmianie zasilania z wtyczkowego na dedykowane!
Przypuszczam, że to kolega Marekzawa za tym stoi. Możesz podać jakieś szczegóły???
Pozdrowienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,

Tak, Marekzawa zrobil sobie normalne zasilanie do SB, pomijajac w ten sposob fabryczne zasilanie impulsowe.
Trafo, plytka, odpowiednio dobrane kondensatory, to wszystko pakujemy w plastikowa skrzyneczke i gotowe. Marekzawa twierdzi, ze nawet kondensatory maja w tym przypadku znaczenie. Eksperymetnowal z tym kilka dni. Po podlaczeniu zwyklej sieciowki Lapp, jest lepiej. Przede wszystkim gesciej. Natomiast podpiecie topowej sieciowki Velum, daje poprawe naprawde znaczna ! Raz, ze jest gesto - po prostu wiecej muzyki, to znaczna poprawe mozna zauwazyc jeszcze na basie ! Jeszcze wieksza kontrola, konturowosc i zejscie.

Problem tylko w tym, ze koszt topowej sieciowki Velum jest naprawde wysoki icon_sad.gif zreszta sam dobrze wiesz jakie sa ceny. Pocieszajace jest to, ze juz Lapp sporo poprawia, chociaz to jeszcze nie to !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

Cieszę się, że duch w narodzie nie ginie! I mam dodatkowo nadzieję, że namówisz Marka na zabawę w stworzenie zasilacza dla Twojego SBoxa!

Na dodatek ciekawym jest, że sieciówka Lappa już daje słyszalną zmianę... Z opinii powszechnej wynika, że Lapp zmienia przede wszystkim nastawienie słuchacza!  icon_mrgreen.gif

Pozdro 4all!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy tutaj o modyfikowanym Lappie (kabel pozbawiony ekranu). Tak czy inaczej dziala. Ten Lapp to tylko podlaczenie do zasilacza. Nie probowalismy w to miejsce wkladac np "komputerowki" icon_smile.gif

Lapp + nowy zailasilacz po prostu lepiej "gra" od fabrycznego-impulsowego.

Wracajac do Lappa jako sieciowki. Ja zawsze slyszalem drobna roznice przy modyfikowanym Lappie na CD czy wzmaku. Poprawa najbardziej slyszalna jest na basie. Tak czy inaczej, Lapp na pewno jest lepszym przewodem do zasilania, niz standardowa "komputerowka".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ekranu juz tak nie zamula dzwieku, jest dynamiczniej. Warto takze eksperymentowac z iloscia zyl, juz o tym gdzies pisalismy.

Na audiostereo jest ciekawy watek na temat sieciowek. Kilku forumowiczow jest na etapie budowy sieciowek z wykorzystaniem roznych substratow jako wypelnienie tlumiace. Zastanawiam sie czy samemu nie sprobowac icon_smile.gif Koszty nie sa wysokie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przećwiczyłem temat sieciówek na Lappie dosyć intensywnie. Brałem nawet udział w pierwszych grupowych zakupach na Aduiostereo tego kabelka. W konsekwencji wykonałem swoich 5 pierwszych sieciówek, z których część przeszła z czasem na "emeryturę". icon_mrgreen.gif
O tym, że Lapp bez ekranu gra lepiej Tomek wspominał już wcześniej. Jakoś nie miałem zapału ostatnio aby "obierać" swoje sieciówki z ekranu, ale widzę, że jednak przyszedł czas na dalsze eksperymenty. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Panownie Szanowni w kabelki idą. To ja tak zupełnie przy okazji spytam.
Tam gdzie kabelki mogę sobie wymieniać, to w świetle dyskusji toczonych tu i ówdzie - dość oczywistym jest wniosek, że zamiana aktualnie eksplatowanych komputerówek na cokolwiek audio-markowego powinno pomóc, a na pewno nie zaszkodzi. Pytanie dotyczy sprzętów w których nie przewidziano opcji - "zmiana sieciówki". Otóż nawet najwyższe modele Yammy mają ogony na stałe i co teraz? zaufać fabryce i zostawić jak jest, czy raczej myśleć o wstawianiu gniazd uniwersalnych? Tyle, że w zasadzie instalacje wewnętrzną (wzmacniaczy i CD-ka) należałoby wtedy przerobić z dwu na trzy żyłową.

A propo chodzenia gdziekolwiek. Ja natomiast dość niespodziewania poszedłem w decki. Jeden kupiłem (K-950 - no ale tym to się już chwaliłem), drugi dostałem jako gratis do końcówki mocy (Toshiba PC-335), trzeci icon_smile.gif dostałem od żony (znowuż Yamma tym razem TC-850B).
Ranny ależ te stare decki potrafią dać czadu (piszę o Yammach - bo Toshiba jeszcze w robocie)

Przy okazji, chciałbym wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia, pogodnych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy.
Coby goście, lampek nie potłukli, sprzętu z szafek nie zwalili a wramach dyngusa wodą nie zalali icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu dochodzimy do dość fundamentalnego pytania czy warto?
Kiedyś - nie pamiętam już czy FonoMaster czy też muzyczny gość zastanawiał się, czy warto pakować kable w połączenia decka i MD przewyższające wartością same klocki? Ujmując sprawę nieco ogólniej - czy warto wchodzić w dobre (czyli również kosztowne)kable sieciowe w wypadku sprzętu którego dzisiejsza wartość zamyka się w przedziale 500 - 1000 pln za klocek? (abstrachuję tu zupełnie od tego ile był wart te 20-30 lat temu)
Nie badałem jeszcze tematu ale odnoszę przykre wrażenie, że dobre kable sieciowe będą z tego samego lub wyższego przedziału cenowego icon_sad.gif

Jeśli pójść łatwiejszą (czyt. tańszą) drogą - cóż, z tego co piszecie, poprawię sobie jedynie samopoczucie. I o ile sprawa jest prosta w wypadku sprzętu z przewidzianą opcją "wymiana sieciówki" (zresztą te klocki akurat mają nieco większą wartość i zasadne wydaje się pakowanie lepszych kabli - z tych co to już nie tylko humor poprawiają) o tyle w wypadku Yamm sprawa się komplikuje. Zmiana sieciówki w Yammie to ingerencja w sprzęt a tym samym pozbawienie go wartości kolekcjonerskiej (a CD-ka i A-1000 w stanie niemalże gabinetowym troszkę żal). W efekcie z powodu poczucia winy spowodowanego zbeszczeszczeniem "zabytków" nawet poprawy samopoczucia nie będzie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys gdy korzystalem jeszcze z nosnikow CD icon_wink.gif gralem sobie na Sony 555 esd. Piekne bydle, wyjatkowa konstrukcja !
Klocek ten przeszedl pelny tuning, wraz z wymiana gniazda sieciowego. Bylo warto, oj bylo ! Po modach jego wartosc rynkowa na pewno nie zmalala, wrecz perzeciwnie ! Klocek ten gra na poziomie cedekow z przedzialu 5-8kzl. Zostawilem go sobie, dla potomnych ... icon_wink.gif

Podlaczajac do Sony rozne sieciowki (takze topowe), bylo slychac roznice icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co można by stuningować w CDX-1100 Yammy poza kablem zasilającym? Zasilacz i kondensatory lepsze niż w niejednym wzmacniaczu odrębne dla toru cyfrowego i analogowego, kości DAC-a takie jak w Tecie V (z serii K). Dociążanie 14 kg bydlęcia też wydaje się zbędne. No może gniazda icon_question.gif choć też chyba są złocone. Ale to pytanie do którejś z firm zajmującej się tego typu modyfikacjami.
Pewien nie jestem ale zdaje się to odpowiednik dzisiejszej dwutysiączki.

We wzmaku A-1000 też trudno (poza kablem zasilającym i gniazdami) znaleźć elementy które dałoby radę wymienić na lepsze.

Hybrydzie a jakie kable sieciowe byś zapronował? W grę wchodzą takie dwa tory (niezależne od siebie)

Tor nr.1
Transport Audiomeca Damnation - DAC MrElektronic - Preamp (Wzmacniacz Yamaha AX-900) - końcówka mocy Omak Jewel One

Tor nr. 2
CD-ek Yamaha CDX-1100 - wzmacniacz Yamaha A-1000

Myślę, że tuner Akai AT-2400 i Decki Yammy K-950 i TC-850 możemy wykluczyć jako niewarte wymiany sieciówek (dość kłopotliwe to a i gra chyba niewarta świeczki)

Pozostaje jeszcze Fatman iTube (ale tu wystarczy zapewne polepszacz samopoczucia icon_wink.gif ) - choć propozycje mile widziane.
No i KD - wykluczone jako outclassed.
Umówmy się, że Vellumy to chyba można wykluczyć, nie ta klasa klocków i nie ta zasobność portfela (zwłaszcza patrząc przez pryzmat ilości potencjalnych kabli), ale co by było w miarę zdroworozsądkowe do tej klasy sprzętu.
Porządany kierunek zmian jak to u mnie, detale-detale i jeszcze raz detale, do tego dynamika, kontrola nad basem, pożądany wzrost głębi i sprężystości basu choć niekoniecznie większe jego zejście w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczor

Mylisz sie icon_smile.gif mozna poprawic i to sporo ! Przede wszystkim zegar i jego zasilanie. Zegar mozna wymienic na lepszy, a zasilanie zegara mozna zrobic oddzielne. Mozna isc dalej i zastosowac zasilanie akumulatorowe. Kondensatory maja prawo juz byc wyschniete. Poza tym mozna zastosowac lepsze oproniki i diody. Nie bez znaczenia jest rowniez dopasowanie kondensatorow. Podam przyklad:
100 sztuk kondensatorow, prosto z fabryki, w kartoniku zbiorczym. 100 sztuk zmierzone i ...? I mimo to, ze kondy byly z tej samej serii, z tego samego kartonika, to roznily sie parametrami ! Odpowiednie dobranie kondow i ich dopasowanie to polowa sukcesu.

Mozna jeszcze wygluszyc cedeka, czy poprawic okablowanie (szczegolnie sygnalowe).

Zrobic dobry, przemyslany tuning nie jest latwo ! Nie wystarczy kupic i wymienic elementy. Wazne jest rowniez zastosowanie odpowiednich kondow. Mozna w ten sposob ksztaltowac charakter brzmienia.

Co do sieciowek polecam poeksperymentowac z Lappem. U siebie zanotowalem poprawe, nie jest ona moze ogromna, ale na pewno warta tych kilku zl.
Jezeli chodzi o Veluma, rozgladnij sie za sieciowka Velum BlueS 2,3. Koszt z drugiej reki to okolo 700-800 zł. Warto zakupic sztuke chociaz pod CD. Pod wzmak wystarczy Lapp. Z doswiadczenia wiem, ze sieciowki bardziej "slychac" na transportach, DACach, CD, Pre.

Tak czy inaczej, topowe sieciowki - oczywiscie TAK, ale jako ostatni szlif systemu. Wczesniej nie ma sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kaczor

Mylisz sie icon_smile.gif .


A to jest wielce prawdopodobne. icon_rolleyes.gif

Jeśli już tuning, to na pewno nie robiony samodzielnie. Coś tam polutować czy odtworzyć to mogę, ale opracowywanie nowych koncepcji oj nie. Tu już trzeba wiedzieć co się robi - w grę wchodzą jedynie uznane firmy robiące to profesjonalnie. Może i głupio myślę, ale tych Yamm które wchodzą w grę, to ja nie zaryzykuję na własne eksperymenty.
Hybrydzie
Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem starszego Veluma polecałbyś do CD-ka, ino którego Audiomeci czy Yammy (pewnie do obu)?
Wzmaki i preampa ewentualnie potraktować Lappami? Czy dotyczy to również Omaka? No i co z DAC - też Lapp?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojego systemu, nie mam pojecia jak brzmi. Czy rzeczywiscie nie masz pomyslu w co zainwestowac kase ? Jakie masz kolumny ?
Jesli bedzie mozliwosc pozycz sieciowki Velum. Sam sprawdzisz na ile Twoj system jest wrazliwy na takie okablowanie.
Osobiscie wolalbym wydac kase na IC czy glosnikowy Veluma, a poki co pozostalbym przy Lappie przy kazdym urzadzeniu.

Powtorze raz jeszcze, moim zdaniem zabawa w sieciowki zaczyna sie dopiero wtedy, gdy system naprawde juz cos potrafi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pomysłów na co wydać kasę to mam sporo, znacznie więcej niż samej kasy ................ dlatego myślę, pytam i się zastanawiam na co wydać dudki aby uzyskać najlepszy stosunek poprawa/cena.
Dlatego rada aby skupić się na czym innym jest dla mnie równie cenna jak sugestie kablowe.
Zresztą cudów tak czy inaczej nie będzie a to z racji pomieszczenia odsłuchowego małe to to dramatycznie, adaptacja z racji wielorakich funkcji tegoż pomieszczenia też kuleje - Bartek może to potwierdzić.
Póki co mogę stwierdzić z dość dużą pewnością, że system (przynajmniej oparty o Omaka) jest czuły na jakość IC i kabli głośnikowych.
W roli IC-ków dobrze sprawdzają się Resony w roli kabli głośnikowych nieźle sprawują się Resony lub Monstery. Van den Hulle natomiast w porównaniu do konkurencji wypadły słabiej (przynajmniej w duecie z aktualnie podpiętymi Cervinami Vega). Doświadczenia z lepszymi/droższymi kablami nie mam żadnego icon_sad.gif
Cerviny to 40 letnie dziadki - raczej dość spore monitory.
Drugi zestaw kolumn to Totemy Mitte - te nie wymagają zapewne prezentacji

PS. Co do brzmienia mojego systemu jest taki jeden niezawodny sposób aby przekonać się jak gra ...............
zapraszam zatem icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...