Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Cytat

Ja jednak twierdzę przekornie, na swoje zmiany i ewolucję mojego sprzętu patrząc, iż droga nasza raczej ku jakiemuś mniej, czy bardziej odległemu punktowi zmierza i raczej nie kółkiem a prostą zdaje się być...



stylistycznie, niczym YODA z STAR WARS icon_razz.gif icon_twisted.gif icon_cool.gif icon_eek.gif

niech MOC bedzie z Toba - towarzyszu !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jako zapowiedziane zostało, testy dalsze się odbyły aby obalić lub potwierdzić tezę postawioną. Rada mistrzów zacnych się zebrała (żona, i dwoje dzieci) aby słuchać i radzić. W boju śmiertelnym starły się Yamaha DSP-A492, AX-900 i A-1000. W roli transportów jako wsparcie wystąpiły CDX-393MKII i CDX-1100. Po tej walce tytanicznej w której jakoby ciemna i jasna strony mocy się starły, wnioski takie się jawią. Jeśli płytko spojrzeć na problem PPS gra w tym samym stylu, co z sprzęt niemałym trudem zdobyty. Jednak myli się ten kto twierdzi, że czas i zmiany kolejnych systemu elementów, żadnych zmian do dźwięku nie wnoszą. Jeśli w skupieniu w muzykę z głośników płynącą wsłuchać się jednak dodatkowe warstwy i nici mocy muzyce przynależnej zauważyć można. Czyli charakter ten sam pozostał i w tej części uprzednio postawiona teza prawdziwą jest. Jednak jeśli mistrz roztropny głębię mocy muzyki analizować zacznie dostrzeże, że świadome zmiany prowadzą do zacieśnienia splotów muzyki uniwersum obejmującej (no może, z tym uniwersum to lekko przesadziłem - ale słuchającego na pewno icon_wink.gif ).
Tako Jedi Rada rzecze.
Aby sprawę ostatecznie rozwikłać dalsze testy i badania przeprowadzone być muszą.

PS. Toshiba mimo fantastycznego wyglądu, z braku miejsca, dziś dostała eksmisję i powędrowała do pracy. Póki co w roli kolumn występują ..... słuchawki Technics RP-F290 icon_eek.gif
Ale grają jako regularne kolumny - ino gałka głośności ciut bardziej w prawo przekręcona (a jak ładnie wskaźniki w końcówce mocy chodzą)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorku!

Masz u mnie duże piwo, bo urechotałem się rankiem niczym Hyla arborea* wiosną (*rzekotka drzewna)!!!  icon_mrgreen.gif

Tomaszu!

Brody długiej,a siwej nie nosisz, a już rycerzem Jedi być chciałeś???  icon_lol.gif Choć moc w Tobie wielka, a i zasługi niemałe cierpliwość zalecam...  icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Co do wtajemniczenia - proponuję skorzystać z opcji dwupaka weekendowego: icon_mrgreen.gif
1. skrzynka piwa...
2. opakowanie zbiorcze "gwiezdnych ... I-VI"

Jeżeli nie zadziała - powtórzyć! icon_rolleyes.gif

Cytat

A zastanawiam się nadto dlaczego zostałem wykreślony z KWOki (Klubu Wielbicieli Omaków)???
Fakt, iż pozbyłem się potworów w żaden sposób nie wpłynął na mą atencję, jaką mam do marki!


Bartek
A ja też się nad tym zastanawiam... icon_confused.gif icon_arrow.gif icon_eek.gif
Jeśli się nie mylę - to dopiero parę godzin temu poinformowałeś na "Jolce..." o swoim wyOMAKowaniu ... icon_cry.gif

Pozdrawiam
PS. Kiedyś już była na "Jolce..." praska nawijka (i to nie tylko makaronu na uszy...), więc teraz Koledzy sięgnęli gwiazd. icon_wink.gif
Dobrze, że było bezboleśnie, a nie jak z fortepianem Chopina na warszawskim bruku (uczłowieczając - po czymś takim gwiazdy by zobaczył niechybnie, bo bruk nie jest chyba zbyt miękki czy gościnny...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo!
Czyżby klikanie nie było Twoją mocną stroną???  icon_wink.gif

Bert
Ostatnio klikanie jest niestety moją NOCNĄ stroną icon_mrgreen.gif

Link do forum na AS widziałem, czytałem - i jak sam zapewnie wiesz jest tam informacja o Twoim nowym zakupie, ale ani śladu o tym, że się wyOMAKowałeś. Dopiero wpis nr 2400 o tym informuje... icon_mrgreen.gif

No ale chyba nie o to chodzi, by się czepiać szczegółów icon_wink.gif Od tego jest parę innych osób (na szczęście nie udzielają się na "Jolce...")
Więc ... stało się, OMAKów się pozbyłeś, a informację o tym że może kiedyś jeszcze się przydaży już mamy.

A teraz czekamy na kolejne wpisy o odsłuchach, nowych sprzętach i ogólnie o audio - związanym z lampkami i nie tylko!

ozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Mądrość Jedi nie jest moją mocną stroną!
Chylę czoła przed Twym - jakby nie było - w pełni spójnym i logicznym wywodem!!!
Oczywiście nigdzie nie napisałem, że się wyOmakowałem!!! Wydawało mi się to dość oczywiste, choć - jak dowiodłeś - oczywistym nie było! (Tu wprost widać rónicę w myśleniu ścisłowca i humanisty icon_mrgreen.gif ) Wstydzę się i kajam - pokutną szatę przywdziewam!!!
WyOmakowałem się, co pozowliło się zMetaxasować! A tak notabene to od dawien dawna jednym z mych ulubionych trunków pozostawała grecka Metaxa [od 5* w górę] i popatrz Pan, popatrz - co z tego wyszło! icon_wink.gif
A co do nowości - to zbyt wiele ich nie ma - miałem okazję posłuchać kolumn Epos M22 oraz odtwarzacza Sony XA 7 ES (w komplecie ze złotym - dzielonym EeSem Sonego)!
Kolumny wywarły na mnie bardzo duże i pozytywne wrażenie (w kategorii cena/możliwości), a cd Sonego zachwycił również budową i działaniem mechaniki! Słuchając Eposów zatęskniłem za porównaniem ich z Thielami CS 1.5! icon_biggrin.gif
To w sumie tyle! A ja - skupiłem się na kupowaniu i słuchaniu płyt! Wyłącznie na kupowaniu i słuchaniu płyt!!! icon_mrgreen.gif
Pozdrowienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Słuchaj rady mistrza RoRo, albowiem zbawienną jest ona i w zrozumieniu potęgi jasnej strony pomóc może. (i naszego bełkotu przy okazji również ... icon_wink.gif )

Bartku
Postępek Twój niecny, obanażon został i chłód ciemnej (tranzystorowej icon_wink.gif ) mocy strony odczuwam. Strzeż się zatem aby strony mocy ciemna tobą nie zawładneła. Jednak skruchę okazałeś a i ochotę by w przyszłości chwilę słabości naprawić, więc stracon na zawsze nie jesteś. Rychłe stworzenie toru drugiego, na bańkach opartego zalecam - uchronić, Cię to może. Jako rzecze Fono Master
Cytat

Na moim przykładzie widać,że jak już ktoś zostanie "skażony lampą" to do końca życia nie można się już z tego wyzwolić

Jest więc nadzieja i dla Ciebie, lecz wiedz, że pilnie obserwowan odtąd przez Jedi Radę będziesz.
W szerzeniu potęgi mocy lampowej przeszłe zasługi Twoje znaczne są, więc anatemą obłożon nie będziesz.


(A tak zupełnie na koniec dobrze, że w ukryciu się Omaków pozbyłeś, bo miałbym dylemt. Wiadomo powszechnie, że od Jednego Omaka, lepsze są jedynie Omaki dwa)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada Mędrców Jedi - mym drogowskazem!
Sprzeciwiać się sile nie będę, choć wiedzcie, że hrabia Dooku i Imperator Palpatine - tranzystorowej mocy władcy - mnie na ucznia wziąć chcieli, a i ja nocami o Audiomatusach (Klonach vel Roboticusach) śniłem!
Teraz - choć chłód tranzystora w pomieszczeniu wokół mnie odczuwam (no, grzeje się bydlę zdecydowanie mniej niż Omak lub - nie przymierzając - dwa Omaki), z niego głos lampowy się lęgnie!
Stąd wieszczę, iż wojny koniec jest bliski!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!

Wielkie dzięki!

Nie ukrywam, że jestem dumny z nowego zakupu, a zestawienie klocków MAS (Metaxas Audio System) z Infinitkami jest do tego synergiczne!  icon_mrgreen.gif

Co do samego Metaxasa - niezależnie od gazetowych opinii krążących w necie (do przeczytania choćby TU ) komplecik pre - power Metaxas Marquise - Metaxas Solitaire - oprócz wielu niezaprzeczalnych zalet - ma jedną, która dla mnie jest absolutnie podstawowa - bez jakiegokolwiek zmiękczenia, przy absolutnej transparentności, szybkości i dynamice - dźwięk jest lampowo przyjazny - w żaden sposób nie wyostrzony, czy nieprzyjemny - daje niesamowitą radość ze słuchania!

Efektem jest to, że przez ostatni niecały miesiąc moja kolekcja płyt wzbogaciła się o blisko trzydzieści nowych tytułów!

Pamiętam, gdy - po wypożyczeniu  Omaków  - dość długo gościła u mnie końcówka mocy Acuphase P 350 - złapałem się, że dość rzadko włączałem sprzęt i słuchałem muzyki. 

Znacznie, znacznie rzadziej niż, gdy na szafce stały lampowe potwory. Metaxas - gra praktycznie non stop icon_wink.gif  

Nie wiem, czy "Mietek" jest naj wśród krzemowców - nie słuchałem Gryphona Calisto, wysokich Krelli z serii KSA czy FPB, nie gościłem też wzmacniaczy Jeffa Rowlanda, a i Audioneta nie miałem w zasięgu uszu.

Niemniej - jak zaczynałem zabawę z audio - nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że - po dość krótkim okresie zabawy - w moim domku będą gościć klocki stanowiące gazetowe referencje  icon_mrgreen.gif

Jestem usatysfakcjonowany tym niezmiernie, a mój snobizm, prestiż i chęć posiadania zaspokojone w stopniu wspaniałym  icon_wink.gif icon_mrgreen.gif  

Pozdrawiam
PS. co do chęci posiadania ... no, przydałby się jeszcze na podjeździe Aston Martin lub Bentley GT icon_redface.gif
A żeby o czymś marzyć - to przydałoby się coś w zamian NOS-DACa... Jak myślicie lepsza będzie Theta, czy może jednak źródło od Accuphase? icon_wink.gif
Kable, jak wiecie, mam już wybrane... icon_cool.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to cudowne uczucie kiedy nowe klocki nam pasują. icon_smile.gif Wtedy naprawdę chce się słuchać.Szkoda tylko ,a może nie szkoda icon_lol.gif że po jakimś czasie i tak mamy ochotę je wymienić. Na tym chyba polega nasze hobby.Jedno jest pewne niedobrane elementy nawet najdroższe nie zagrają.Takim przykładem, była dla mnie, prezentacja najdroższego zestawu na świecie przez niemieckie Audio ,byłem na niej trzy razy, w kolejnych latach ,zmieniał się zestaw a mimo to nigdy dźwięk tego zestawu nie wprawił mnie w zachwyt. icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy zaleceniu "posłuchać"... icon_rolleyes.gif
w sobotę była akcja "Arksup - REGA" icon_razz.gif
czyli miałem okazję poznać osobiście Arka (i równie miłą Anię) oraz przyjrzeć się dokładnie icon_eek.gif kompletowi REGA
czyli dział STEREO i wątek "REGA - odsłuch systemu marzeń"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...st=0#entry40464
Jak już jesteśmy przy zaleceniu "posłuchać"...
to sobie posłuchałem
w sobotę była akcja "Arksup - REGA"
czyli miałem okazję poznać osobiście Arka (i równie miłą Anię) oraz przyjrzeć się dokładnie kompletowi REGA
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...st=0#entry40464

A na deser podpięty został lampowy potwór - czyli...
coś na "O" ...
a dokładnie końcówka mocy z regulacją głośności odddzielnie na każdym kanale.
W każdym razie wykazała się tym, czym powinna: a więc dała większego KOPA kolumnom REGA R3 i pomogła CDkowi REGA APOLLO błysnąć jeszcze jaśniejszym światłem.
OMAK w ostatniej chwili miał możliwość się wykazać (ciemno już było i najwyższa chwila by opuścić miłych Gospodarzy), bo oczekiwałem chwili podpięcia znajomego mi "brzydala" (lekko bezczelnie wobec Gospodarza napiszę, że moja końcówka jest ładniejsza od OMAKa Arka) i zastąpienia wzmacniacza BRIO (podstawowy i najtańszy model, wyższy to już koszt dwa razy większy i zbliżony do ceny CDka). OMAK się wykazał odpowiednią mocą i kontrolą dźwięku, my się nie zdziwiliśmy i wszystko było pięknie - poza deszczem za oknem.

Załapała się odsłuchiwana kilkakrotnie w różnych konfiguracjach „Caverna Magica” Vollenweidera (utwór 1 i 2), nagle jaskinia zwiększyła swoją objętość, a spadające krople wody dały oczekiwany – wyraźny i mocny plusk! icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Żeby być obiektywnym, trzeba dodać że tranzystorowy wzmacniacz BRIO grał dopiero kilka czy kilkanaście godzin (z pudełka został wyjęty dzień wcześniej) no i to zupełnie inna półka. icon_wink.gif W końcu nowy wzmacniacz REGA na gwarancji kosztuje zapewne tyle, ile używany lampowy OMAK...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!

No, wzmacniacz na O górą! Dlaczego mnie to nie dziwi!

Wrzuć jeszcze jakieś lepsze fotki Omaka z potencjometrami i zajmij się wreszcie opisem tego jak grało!  icon_mrgreen.gif

A co do Twej rady - rozumiem, że pierwszym krokiem powinno być nie słuchanie niczego innego poza własnym systemem, a ostatnim... przekłucie sobie bębenków w uszach???  icon_wink.gif   icon_twisted.gif

Nic z tego! Trudno - pozostanę zmieniaczem - kombinowaczem!

Audionecie!

Grunt to bezpieczeństwo i higiena w domu! Pozdrów BHPowca!

Pozdro 4 all!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grał? icon_wink.gif
Trochę trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo sprzęt zagrał dopiero parę godzin -to „nówki” wyjęte z pudełek poprzedniego dnia, a do tego srebrny kabel IC Siltecha, który pewnie wnosił coś swojego do brzmienia systemu.

Dla mnie niewątpliwie było to przyjemne brzmienie, które nie znudzi się i nie jest natarczywe. Bez faworyzowania jakiegoś zakresu i z dobrą detalicznością. Bez jakiejś przejaskrawionej ostrości, ale również i bez "koca na głośnikach".
W każdym razie na mój gust zestawowi nie przypadły kable głośnikowe DNM Reson, bo stracił górę, a całość została za bardzo utemperowana... Na normalnie realizowanych płytach wysokich tonów było ciut za mało.
Natomiast na starym QED było OK.
Komplet na QED zagrał dość dynamicznie, nieźle kontrolowanym basem. Pamiętajcie jednak, że do miłośników basów nie należę – bas ma być dokładny i szybki, a z niewielkich głośników taki właśnie był. A że nie rusza moich wnętrzności to dobrze icon_razz.gif

Najlepiej wypadł CD oraz kolumny, bo wzmacniacz pochodził z niższej półki (grał poprawnie, ale wg mnie ograniczał kolumny i CD) i jednak ciut brakowało mu rezerwy mocy - takiego poweru, jak lubię.
Na 18m^2 bardzo ładnie to się wpasowało, kolumny wymiarami i wielkością głośników przypominały kanadyjskie Totemy model Staff – ale na bocznej ściance doszedł jeszcze głośnik niskotonowy (a Stafy są dwudrożne i do tego zamknięte), a w dodatku z przodu na dole na świat spoziera dziura basrefleksu icon_rolleyes.gif . Brzmienie chyba jest zbliżone, ale tu kładę nacisk na słowo "chyba"... A że takie miałem skojarzenie jak tylko je zobaczyłem, to trudno mi z nim walczyć icon_wink.gif

Niezła przestrzeń (rozstawienie kolumn: baza ok. 2,5 metra, odległość od słuchacza ok. 3,5m), niezła charakerystyka głośnika wysokotonowego – i w stożku ok. 15-20% nie było widać (tzn. słuchać) różnicy wynikających z ustawienia kolumn równolegle lub skierowanych do słuchacza (na zewnątrz nie próbowaliśmy).
Optymalne ustawienie kolumn przy kablach QEDa to raczej niskotonowce (tzn. bok kolumny z głośnikiem) skierowane do siebie.
Proszę jednak pamiętać, że sprzęt był świeżutki, to był mój pierwszy odsłuch tego systemu a pokój po lekkkich przejściach remontowych bez dodatkowych ustrojów i okna z tyłu za nami. No i w kablach wyboru na razie nie było.
Ciekaw jestem, jak to zagrałoby jeszcze z głośnikowymi IXOSami (powinny dodać ciut basu i nie za bardzo ograniczyć górę).
Pozdrawiam
PS. Niestety głosnikowe KODY się nie załapią, bo REGA R3 ma pojedyńcze zaciski głośnikowe...
cdn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...