Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Totemy słuchałem tylko raz dłużej .Nie ten model ale to samo wrażenie .Jak oni zrobili że z tak małej obudowy uzyskali taki bas??No i ten dźwięk całkiem mi pasował.Jednak Warszawa to Warszawa u nas na prowincji wszystko było zamknięte.
Dziś zrobiłem majówkę goście wyszli po dziewięciu godzinach ,widać dobrze się bawili.Tak się składa że prawie wszyscy moi znajomi mają to samo hobby.Poznałem ich na giełdzie płytowej.Nie wspomnę jak to było dawno.Więc przy okazji sie umówiłem na porównanie mojego Sonego z CD Audioneta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
szkoda, że mieszkam tak daleko też bym się chętnie załapał na taką majówkę. Swoją droga to macie zdrowie, 9 godzin to niezła imprezka icon_biggrin.gif
Co do Totemów to sam się dziwie jak to jest , że tak świetnie grają przy tak małych gabarytach. A kolejna sprawa, która mnie zadziwia brak większego powodzenia w środowisku. Kolumny, które potrafią zagrać wielokrotnie lepiej niż kolumny wielu uznanych firm, czego przykładem są moje wielokrotne odsłuchy Totemów, nie są popularne.
Próby klonowania Totem Mite i Sttaf również nie przynoszą jakoś tej marce popularności. Może z tego powodu, że przykładowo klon Totem Mite, wiem od jednego z klonujących ma impedancję 4 Ohm tym czasem oryginał 8 Ohm. Jak by nie było różnica kolosalna. Poza tym jakby było to takie proste wiele firm produkowałoby małe kolumienki o podobnych możliwościach.
Dziwi również brak obecności Totemów w prasie specjalistycznej. Mam na ten temat swój pogląd, częściowo potwierdzony przez dystrybutora. Nie chciałby tworzyć tutaj teorii spiskowej, ale zacznę podejrzewać, że coś w tym musi być.

Roman
a co do ilości kolumn w mieszkaniu to przy moim metrażu ma to już istotne znaczenie, szczególnie gdy ten skromny metraż jest lekko zagęszczony. A nawiasem mówiąc w sumie mam 4 pary kolumn, ale dodatkowa para w moim skromnym pokoju, który ma uniwersalne przeznaczenie to już trochę jakby przy dużo. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w 100% rację. Co do dystrybutora to mogę tylko powiedzieć, że rozmawiałem z jednym z nich. Nie będę przytaczał tu na forum co powiedział m.in. na temat mediów. Jedno tylko co mogę na ten temat napisać, oczywiście bez obrazy, to że geograficznie jesteśmy w Europie, ale mentalnie niestety nie.

A tak powracając do tematu lampowego to znalazłem dosyć ciekawa stronę:
http://www.hfelektronika.pl/
Ciekawe konstrukcje lampowe, co WY na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy
Nie wiem, czy zauważyliście, że odwiedziny w temacie lampowym przekroczyły 12 tyś. Wątki dotyczące nagrywania muzyki na kasety, starych tunerów vintage też mają niezłą „oglądalność”. Dlatego też kontynuując rozpoczętą przez Romana kwestię mam pytanie co myślicie o tym aby wystąpić do naszego Szanownego Administratora z prośbą o wydzielenie na forum działu dotyczącego lamp i techniki analogowej. W dziale takim znalazłyby miejsce wszystkie wątki poświęcone lampom, magnetofonom, tunerom radiowym, gramofonom.
Trochę takich tematów na forum już zaistniało. Pewnie zrobiłby się z tego dosyć pokaźny dział. Ułatwiłoby to życie wielu forumowiczom zainteresowanym techniką lampową i analogową, pozwalając szybciej dotrzeć do ulubionych tematów bez potrzeby przebijania się przez gąszcze pozostałych wątków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle jestem ZA icon_cool.gif
Argumenty Marka są rozsądne (a co - pochwalę człowieka, niech wie że go czasami doceniam icon_mrgreen.gif ), można jeszcze "przemycić" w tym np. kwestie wymiany lamp we wzmakach na lepsze (niby może to być jako DIY, ale tak naprawdę to sami lampy nie robimy, a włożenie ich w podstawki trudno uznać jako działalność naprawczą...).
Nowy dział (jeżeli powstanie...) może się nazywać np. "Analogowo..." - jeśli macie swoje propozycje to od razu proszę o nie icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. A co "jedynej słusznej marki" to często można zobaczyć, jak "żółtodzioby" albo "znawcy o dość znikomym stażu ale niesamowitych aspiracjach do brylowania na Forum..." traktują propozycje sprzętu (głównie kolumn) mniej znanych ogółowi - np. sugestia zakupu KODY 702 wśród niedrogich a dobrze grających (tzn. zdecydowanie wartych swojej ceny) kolumn zamiast genialnego ale czasami niezbyt dobrze jakościowo wykonanego Magnata (że o parametrach mocy i pasma wziętych w ich przypadku z sufitu nie wspomnę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
dzięki za dobre słowa. Mam nadzieję, że pomysł spodoba się zarówno naszym Administratorom jak i Kolegom, którzy tak czynnie biorą udział w tematach związanych z technika analogową.
A co do wątku o lampach do wzmacniaczy lampowych to został jakiś czas temu założony przez Janusza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
Pamiętam o tym wątku dotyczącym doboru i wymiany lamp we wzmacniaczach lampowych - tylko jak słusznie zauważyłeś niektóre wątki giną wśród innych icon_eek.gif
Oczywiście można skorzystać z wyszukiwarki - tylko trwa to trochę i trzeba wiedzieć lub pamiętać o takim problemie.
Pozdrawiam
PS. A tak swoją drogą - kiedy odbierasz lampy od Horneta do swoich PhaSTów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spine
Myślę, że dział RETRO może nie jest złym pomysłem, ale należy brać pod uwagę fakt, że urządzenia analogowe nadal z powodzeniem są produkowane i sprzedawane. Mam tu na myśli wzmacniacze lampowe i gramofony. Wbrew pozorom jest to spora część rynku audio. Zainteresowanie wzmacniaczami lampowymi wzrasta czego dowodem jest bogata oferta również egzotycznych producentów m.in. chińskich.
Stąd myślę, że bardziej odpowiednią byłaby nazwa działu np. TECHNIKA ANALOGOWA. A może aby nie wylewać dziecka z kąpielą RETRO i TECHNIKA ANALOGOWA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla maturzystów, a przede wszystkim dla tych, bez których matury by się nie odbyły i którzy są za nie odpowiedzialni! icon_wink.gif
Marku! Czy udało Ci się podczas weekendu porównać DACa z Atollem? Ot, ciekawość mnie zżera... icon_mrgreen.gif
Audionet!
Czy słychać coś nowego u Ciebie w kwestii zewnętrznego przetwornika analogowo - cyfrowego??? icon_twisted.gif
RoRo!
Jak zdrowie Twoje i Twej żony! Czy Omak trafi wreszcie do salonu, gdzie zajmie należne mu miejsce?
Stęskniłem się za Wami!
Pozdrowienia dla Wszystkich!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
wróciłeś synu marnotrawny icon_smile.gif
Co do DAC-a to owszem trochę pozwoliłem sobie w międzyczasie posłuchać. Niestety nie porównywałem go intensywniej z Atollem, m.in. z tego tytułu, iż w Onkyo laser jest w nie najlepszym stanie. W czasie weekendy skupiłem sie na usunięciu problemu z wysuwaniem tacki i próba reanimacji lasera. Poza tym weekend miałem dosyć pracowity niestety a dziś nie dawno wróciłem z pisemnego egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Niestety wieczorowa szkoła dla dorosłych a zatem egzaminy od 15.00 a wcześniej mnóstwo innej pracy.
Mogę jedynie napisać to co już wcześniej pojawiło sie w moich postach, że jakość dźwięku rewelacyjna w porównaniu z "gołym" Onkyo i z grubsza porównywalna z Atollem. Jest to zresztą dla mnie miłym zaskoczeniem.
Więcej na temat DAC-a napiszę, niestety w przyszłym tygodniu.
Poza tym w piątek, ponieważ to jedyny dzień kiedy mam trochę luzu czeka mnie wycieczka, oczywiście z Romanem do AF. Wstępnie umówieniu jesteśmy na odsłuchy kolumn. Jeśli się nic nie zmieni w piątek na warsztat pójdą: Totem Arro, Totem Sttaf, jakieś podłogowe Cabasse i Dali, ale to jeszcze do uszczegółowienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo! Jak zdrowie Twoje i Twej żony! Czy Omak trafi wreszcie do salonu, gdzie zajmie należne mu miejsce?


Bartek
Fajnie, że się pojawiłeś i dzięki za troskę - powoli wychodzę na prostą ze swoim zdrowiem, chociaż odbywa się to bardzo powoli (coraz mocniej goni mnie rodzina, bym się wziął za siebie).
2 maja byłem z Markiem na odsłuchu Totemów i przeżył, ja też. Co ważne -słuch mi się nie pogorszył, bo pół roku temu trwało miesiąc zanim zacząłem słyszeć normalnie icon_eek.gif
Najbliższy piątek zapowiada się ciekawie - jak zwykle korzystamy z gościny niesamowicie miłych i kompetentnych panów w Audio Forte (co wcale nie jest normą w naszej szanownej stolicy tudzież kraju) no i pewnie dla Marka skończy się to pewną zapaścią finansową icon_mrgreen.gif , a dla mnie jedynie miłymi 2 godzinami w dobrym towarzystwie i okazją transportową... W każdym razie ustalamy menu płytowe i sprzętowe!
Co prawda Markowi co chwila podsyłam jakieś alternatywne propozycje, ale brak czasu u Niego bardzo ogranicza w szaleństwie poszukiwań naszego Kolegi icon_lol.gif
Pozdrawiam
PS. Co do OMAKa, to niestety nadal aktualne jest stwierdzenie żony "albo OMAK w salonie albo ja" icon_cry.gif . Nadal wybieram żonę - chociaż jak mnie kiedyś zdenerwuje to może OMAK wyląduje w salonie a moja pani w małym pokoiku ...?
Już wolę oryginalną formę reklamy w radiu "albo Suzuki, albo nic"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech już skończą się te matury.Przecież nie są tak ważne jak porównywanie sprzętu icon_smile.gif
Bartekniestety jak na razie DAC tylko w planach.
Dziś słuchałem u kolegi 300 b.Na basie wspomaganej tranzystorem w Subwooferze B&W.Może nie jest to taka straszna profanacja??
Marku Roman będziemy czekać na wasze opisy z sesji odsłuchowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Co do "profanacji" lampy - to pewnie zależy, na jakim subie Bowersa to grało. icon_lol.gif
Jak znam życie, to nie był chyba wynalazek za tysiąc złotych...
I jak odczucia - warto było spróbować?

A wracając do DACa - mnie chyba bardziej korci tańszy Beresford, fajna jest w nim możliwość podpięcia po 4 źródeł cyfrowych (po 2 na optycznym i 2 na koaksjalu). Więc może kiedyś będzie można porównać 2 DACe ? icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...