Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Cytat

Trzeba było kupić dobraną parę.

Janusz
To jak w małżeństwie - tylko jak moja żona by się dowiedziała, że została kupiona, to ... icon_lol.gif + icon_evil.gif + icon_cry.gif
No ale niby zazwyczaj się kupuje sparowane lampy - czyżby sprzedawca coś zełgał ?

Cytat

Omaki marne 3750 ?
A ile Twoim zdaniem sa tak naprawde warte ? To juz wiekowy sprzet.

Tomku
Wg mnie OMAKi (pramp+ końcówki) powinny spokojnie osiągnąć 5 tysięcy, a Łukasz pewnie liczy na 6-7...
Co do "wiekowości" to brzmi to trochę dziwnie, bo chyba nikt nie wymaga w takim sprzęcie najnowszych dekoderów rodem z KD icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
... lekko nerwowo, bo mi wcięło cały tekst i musiałem pisać ponownie - tym razem już zacząłem od Worda, następnie Ctrl+C icon_cool.gif Ale pewna doza niezadowolenia została icon_sad.gif
PS. A wracając do tematu "niełączenia IC", to jak widzę po sobie i po Waszych wypowiedziach, to dotyczy to zazwyczaj lampowych preampów + końcówki lub wzmacniaczy, a nie (właściwie to "rzadziej") systemów opartych o tranzystorowe wzmacniacze czy amplituner...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,

No coz, to Ty sluchales kolumny AN wiec mozesz sie wypowiadac, ja nie icon_smile.gif
Mowie tylko o tym jakie slyszalem opinie. W Olawie ponoc byla porazka, a tam wlasnie graly AN, ktore ma Lucmaster.

Dziwi mnie tylko jedno: dlaczego lucmaster tak czesto zmienia sprzet? Co odsluch to dosyc powazne zachwyty, ze gra jeszcze lepiej i lepiej, a z opisow mozna by wywnioskowac: no hi-endowy system, czego chciec wiecej?. Po chwili sprzedaz prawie calego systemu (wzmak, kolumny). Sledze gielde forumowa i przez ostatnie pol roku czesto mozna bylo spotkac klocki Lucmastera. Dziwnie to wyglada, poza tym wymieniane klocki sa w podobnym budzecie.

W sumie nie moja sprawa, to lucmastera sprzet i jego "bajka". Tak sobie tylko dywaguje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku
Twoje dywagacje dotyczące Łukasza są chyba dość logiczne...
Ale może to być poszukiwanie najlepszego sprzetu w określonym budżecie. A że przy okazji zmieniają się oczekiwania- chyba trudno to jednoznacznie określić (a na pewno ja się tego nie podejmuję, bo stoję obok i nie znam ani Łukasza ani ANów).

Patrząc na tegoroczne zakupy innego naszego Kolegi z tego wątku – to u niego widać pomysł i jego realizacje, bo przenosi się na wyższe poziomy sprzętu, zarówno brzmieniowo jak i jakościowo (od podstawowej Jolidy po PhaSTów, od Duevell po ADAMy...). I jest fajnie! Ja akurat „chodzę” po niższych pułapach cenowych, ale na trochę odsłuchów się załapuję i widać (tzn. słychać), że jest lepiej icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Tak swoją drogą to sztuką jest postawić sobie cel i go realizować, umieć zadawać pytania i korzystać z odpowiedzi na nie, a przede wszystkim słuchać i potrafić optymalnie (ograniczenia finansowe, czasowe ...) wybrać nowy sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, Tomku, że mnie też to dziwi???
Jedyną odpowiedzią, którą uzyskuję - pytając Łukasza- to ta, że powodem jest "ciągła chęć zmian". Niestety, to niewiele tłumaczy... icon_wink.gif
Za pieniądze, które Łukasz traci przy ciągłych sprzedażach i odsprzedażach można byłoby można byłoby z pewnością skompletować ładny systemiki z dużymi ambicjami...
Niemniej - nie mój cyrk...
A przy okazji mam wielką frajdę słuchać w komfortowych warunkach coraz to nowych "klocków", których z pewnością nie miałbym okazji posłuchać, gdyby nie Łukasz!
A tak przy okazji...
Po Twoich postach wskazujących na zasadnośc posiadania stosownych "sieciówek" do zasilania daca pozwoliłem sobie nabyć tanio (niestety bez odsłuchów) sieciówkę Heliona!
Nie spodziewam się wielkich efektów, niemniej... dla spokoju ducha... icon_razz.gif
Jak dotąd miałem (pamiętam, że wraz z Tobą) okazję obcować ze świetnie grającymi elementami firmy Enerr, tylko że kable z tej firmy są niestety horrendalnie drogie i zakup ich do mojego systemu byłby lekko absurdalny!
Jak przyjdzie kabelek, to postaram się dokonać kontrolnego odsłuchu i napisać cosik na forum!
A co do Oławy, to potwierdzam, że ze słów Lucmastera i Zukzukzuka wynikało, że ewidentnie pomieszczenie było zbyt wielkie, a zastosowany słabowity wzmacniaczyk się nie "wyrabiał"!
A z tego, co mi się wydaje na podstawie rozmów i wpisów, to Tobie dźwięk kolumn Audio Note przypadłby do gustu!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A z tego, co mi się wydaje na podstawie rozmów i wpisów, to Tobie dźwięk kolumn Audio Note przypadłby do gustu!



kto wie ? icon_smile.gif mozna powiedziec, ze te kolumny urosly na miare legendy, jesli tylko bedzie okazja na pewno poslucham!

Co do sieciowek,
Podstawowy kabel sieciowy Velum 2,3 BlueS mozna kupic uzywany w granicach 800zl.
Poza Enner i Velum nie slyszalem innych naprawde dobrych sieciowek.

Mam w systemie jeszcze DIY oparte na Lappie (modyfikowane) i kabel Neel N7esGold, ktory udalo mi sie wygrac calkiem przypadkiem na sasiednim forum. Koszt nowego okolo 500zl.
http://www.neel.com.pl/pl/audio/wyroby/n7es_gold.htm

Od znajomego slyszalem, ze Neel prawdopodobnie robi kable na Lappie i calkiem mozliwe bo porownanie mojego 5 zyłowego lappa do 7 zyłowego Neela wypadlo bardzo podobnie (chociaz ten ma wtyki zlocone). Test wypadl lekko na korzysc Nella. Jesli uda mi sie gdzies dorwac 7 zylowego Lappa sprobuje zrobic sobie takie sieciowki i porownac, a moze po prostu rozbiore Neel i zobacze co jest w srodku ?

Dobrym rozwiazaniem do wzmaka czy do listwy jest zbudowanie sieciowki opertaj na Lappie (zmodyfikowany) + wtyki Furutecha. Kabel taki bedzie kosztowal okolo 200zl, ale warto !.

Heliona niestety nie znam :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dorzucić do wymiany zdań na temat kabli to informuję, że mam podstawowego Neela N7E, który zasila Baltlaba, Furutecha FP-314Ag / FI-11Cu / FI-E11Cu zasilającego preamp w monoblokach.
Pozostałe kable to Lappy DIY, w tym 7 żyłowe, wykonane przeze mnie lub kupione.
Oprócz tego mam najtańszą listwę Heliona do której podłączone są wzmacniacze.
W mojej skromnej ocenie najlepiej wypada Furutech i 7 żyłowe Lappy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy można gdzieś jeszcze kupić kabel zasilający Velum. Nie miałem szczęścia "słuchać" tego kabla a dużo dobrego o nim słyszałem.
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie wymiana kabli sieciowych. Jak już wspomniałem Baltlab zasilany jest najniższą wersją Neel-a. Fajnie byłoby w to miejsce wsadzić coś innego. Poza tym zamierzam Furutecha przełożyć do CD Attol. Pozostaje zatem zasilić czymś preamp monobloków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda!
Ceny są skandalicznie wysokie...
Szczerze powiedziawszy, za taką sumę, wolałbym sprawić sobie porządny transport do DACa...
Albo , jeżeli o prądzie mowa, to jakiś porządny kondycjoner...
Nie przymierzając jak choćby Enerr Power Station...
Ale to moje subiektywne odczucia wynikające także, niestety, z ograniczonej zasobności portfela... icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę z pieprzonym, przepraszam za słowo przydźwiękiem, który sieje sieć. Najdokuczliwiej pojawia sie gdy korzystam z lampy tzn. monobloków. W moich kolumnach słyszę buczenia, syczenia a i DAC przy odpalaniu wali po uszach jak wiosenna burza. Zresztą ten temat już poruszałem w tym wątku. Niestety kondycjoner, który wykonano mi na zamówienie nie pomaga. Sądzę, że raczej elektrykę muszę wymienić i zrobić coś z tą nieszczęsna instalacją telewizyjnej anten zbiorczej. Ot uroku mieszkania w tzw. bloku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sredniej klasy systemu nie ma sensu kupowac Velum 1.3 BlueS. Jest to dobra sieciowka, przeznaczona do wysokiej klasy systemow (zrodlo, DAC). Polecam natomiast Velum 2,3 BlueS lub nowa wersje 2,4 BlueS.
2,4 jest bardziej przestrzenna, ale ma lekko odchudzona srednice
2,3 ma lepsze wypelnienie na srednicy
poza tym to brzmieniowo identyczne sieciowki, warto miec taka chociaz jedna na zrodle (lub DAC i zrodlo), koszt w uzywce to okolo 800 zl. Jesli ktos ma juz ulozony system i w niedalekiej przyszlosci nie planuje zmian - to warto kupic 2,3.

Wracajac do cen, to prawda Velum jest drogi, Enner tez. Jednak nie slyszalem jeszcze dobrej taniej sieciowki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku
fakt zostało mi tylko uziemienie. Zauważyłem, że to zjawisko występuje tylko wówczas, gdy podłączona jest jakakolwiek lampa. To samo było przy Jolidzie, Omaku Romana i monoblokach. Lampy niestety zbierają cały syf z sieci.
Przeprowadziłem kilka eksperymentów, m.in. z podłączeniem do innego gniazda ściennego, ale wówczas słychać trzaski w głośnikach jak zona w kuchni włącza kuchenkę gazową icon_mrgreen.gif
Moim zdaniem cała sieć jest spieprzona w tym budynku, już nie mówiąc o tym, że jest to sieć dwu przewodowa.
Tak jak radzisz spróbuje jeszcze uziemić, przynajmniej monobloki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybyrd83
Szczerze mówiąc to już zapomniałem jak grał sprzęt przed zastosowaniem urządzenia. Z tego co jednak wryło mi się w pamięć to mogę napisać, iż odniosłem wrażenie, że jakby uporządkowała się scena dźwiękowa, nabrał on "ciała", stał się bardziej plastyczny.
O ile wiem Kolega Piotr nadal produkuje kondycjonery na zamówienie i myślę, że raczej nie powinno być problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakby podobny problem choć nieco odmienny. Po wpięciu Nemesis DC-1 pojawiają się "świeszcze" to w jednej to w drugiej kolumnie ale ustępują. Z mojego starego odtwarzacza CD takich ciekawostek nie miałem. Jeszcze nie wiem czy winny jest preamp lampowy czy koncówka ale postaram się przynajmniej ustalić które urządzenie to powoduję najbardziej bo to łatwo sprawdzić. Nemesisa nie chcę się wyzbywać bo to źródło wniosło tak dużą zmianę w system, że sam nie nie rozumię "jakim cudem". Na nim można budować poważny system. Przyczym należy wybrać najbardziej rozbudowaną wersję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...