Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Hejka!
Co prawda "N-ki" nie mam, ale również borykam sie z szumem tunera do odbioru TV satelitarnej. Po prostu szumi w trybie stand by, a że nie ma wyłącznika napięcia - to szumi ciągle icon_twisted.gif
Oj będę musiał na kabelku zamontować wyłacznik...
A co do Yamahy kolegi ZN21 - icon_redface.gif nie zapamiętałem tej informacji, a nasi Adminowie pomimo zapowiedzi nie wprowadzili funkcji braku stronicowania! A ja już leniwy jestm i czasem brak chęci wertowania 50 stron... icon_wink.gif
1000 postów - Redakcja zaprasza na kolację z szampanem do hotelu Bristol!!! icon_razz.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz – gratulacje nie tylko za post nr 1000, ale i za rozpoczęcie drugiego tysiąca (czyli 1001 wpis). W wolnej chwili dla ciekawości wejdźcie na dział „Technika lampowa i analogowa” i po kliknięciu na „odpowiedzi” otrzymacie statystykę wypowiedzi w tym wątku.
Jak wiadmo - numerowanie jest od wypowiedzi Ojca Założyciela Wątku, natomiast na poziomie działu jest informacja o ilości odpowiedzi w wątku. I stąd się bierze różnica o jeden wpis. icon_lol.gif

Bartek – jak nic, mamy zaległości wobec Janusza, o Marku nie wspominając - ale gratuluje Mu pozycji lidera tego wątku icon_razz.gif
Przez te parę miesięcy (po najbliższym weekendzie mija 5 miesięcy) pojawiło się dzięki Wam wszystkim „trochę” zmian w moim i także w Waszych systemach. Więc wszyscy są chyba zadowoleni, bo coś (sorry - sporo) nam się wspólnie udało!.
Przy okazji jeszcze raz wielkie dzięki za OMAKa dla Bartka no i dla Marka, bo się nie załapał i dzięki temu ja się dorwałem do tego „czarnucha” .

Co do imprezy milenijnej – robimy korespondencyjną balangę! Wieczorem wypiję za to piwo lub dwa i zapraszam do włączenia się w tę akcję!
Bo w realu to może w listopadzie na AS w Wwie spotkamy się przy "dwutysiączku"?
Wszystko fajne, ale nawet się nie załapałem na pożegnalna imprezę gdy Kah odchodziła icon_cry.gif
Ale może Admin i Redakcja ufundują nam tak oczekiwany przez Bartka (i nie tylko..) "brak stronicowania"

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman!
Jeszcze raz i "łopatologicznie" wytłumacz mi w jaki sposób uzyskuje się te statystyki wątku!
Jakoś nie jestem w stanie ich uzyskać! Po kliknięciu klawisza "odpowiedz" pojawia mi się po prostu strona z miejscem do napisania postu!
Niemniej na pewno gdzieś jest jakiś "myk"!
A co do balangi! Jestem jak najbardziej za! Tym bardziej, że skwar u mnie niemiłosierny, a dziś niestety musiałem parę godzi spędzić w todze, więc uzupełnianie płynów jest jak najbardziej wskazane!
Pozdrawiam serdecznie!
PS! JUUUŻ WIEM!!! ZNALAZŁEM!!! EUREKA!!!
Nasi adminowie kolejny raz mnie zaskoczyli! Chwała im za to!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Jak się juz zorientowałeś, nie chodziło o przycisk „Odpowiedz” na poziomie bieżącego wątku, ale o kolumnę „Odpowiedzi” na poziomie działu (Stereo, Kino domowe itp.).

Dla ułatwienia innym opiszę całość krok po kroku icon_razz.gif
1. Jesteśmy w dziale „Technika lampowa i analogowa”
http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=18
2. Znajdujemy nasz wątek „Co z Jolidą 102b ?, ...czyli przygoda z lampą”
i na tym poziomie mamy kolumny:
Nazwa tematu – Odpowiedzi – Autor tematu – Wyświetleń – Ostatnia akcja

gdy klikniemy na liczbę w kolumnie „Odpowiedzi”, to wyskakuje nam okienko „Kto postował w: Co z Jolidą 102b ?”
i ostatnio na najwyższym miejscu był nasz szanowny OZW icon_lol.gif
Teraz juz chyba i już wszystko jasne

Przy okazji – jeżeli klikniemy na tytuł wątku – to idziemy do pierwszego wpisu na pierwszą stronę, a gdy klikamy na „Ostatni post” to od razu przenosi nas na ostatnią strone i ostatni wpis.
Działają też klawisze „End” oraz „Home” oraz "Page Up" i "Page Down" (ale w obrębie strony na której jesteśmy, czyli np. z 48 sdtrony nie przejdziemy na 49 itp).

Napisałem łopatologicznie bo nasz wątek ma dużą „czytalność” i chyba sporo osób czegoś się jeszcze dowie. Więc proszę bardziej doświadczonych Kolegów o wyrozumiałość za taką powtórkę elementarza. icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
PS. Ciekawe, czy uda mi się dzisiaj namówić Marka na "mniej wirtualne" piwo? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się i piwo było i odsłuchy też.
Jak sie domyślacie spędziliśmy z Romanem pracowite popołudnie i wieczór. Krótko mówiąc odbyły się odsłuchy z udziałem naszym, czyli Romana i moim a w głównej rolach wystąpiły monobloki PhaSt, kolumny ADAM i dwa źródła Onkyo DX-7511 z DAC oraz Atoll. Początkowo Dac-owi towarzyszył DVD Pioneer DV656A, po krótkim czasie zastąpił go Onkyo, który ostatnio po mojej regulacji toleruje tylko oryginalnie tłoczone płyty.
Podsumowując krótko odsłuchy mogę tylko napisać, że dużej różnicy pomiędzy Onkyo + DAC a samym Atollem nie było. Gdybym miał wskazać zwycięzcę to lekką przewagę uzyskał Atoll.
Więcej informacji z odsłuchów zamieszczę jutro. Niestety czeka mnie jeszcze mnóstwo pracy, jutro mam zakończenie roku szkolnego dla abiturientów - absolwentów liceum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwaliśmy płyty CD (oryginały, bo Marka ONKYO wypiął się na kopie testowe...):
Andreas Vollenweider „Caverna Magica”
Bill Evans „The Other Side Of Something”
Koncerty Brandenburskie Bacha
A jako nowość pojawiła się płyta Audiofilskie Zajawki Nr 6 – Marek Biliński (utwór nr 4)

Żeby było oryginalniej to najpierw podsumowanie – a co, wolno mi... icon_lol.gif
W końcu pisałem już o piwie... icon_mrgreen.gif

1.Fajnie było – jak zwykle, więc mogliście się tego domyślić;
2.Piwo w dobrym towarzystwie jest lepsze niż piwo w samotności;
3.DVD Pioneera model DV626 (niezły model, już klasa średnia, z SACD) nawet podłączony przez DACa trochę odstawał od reszty...
4.ONKYO Marka podpięte pod DACa było naprawdę niezłe i prezentowało wysoki poziom, bardzo zbliżony do CD ATOLL 100 (a kosztowało w sumie połowę ceny ATOLLa). Co prawda ja bym wolał ATOLLa, ale różnica cenowa daje do myślenia Szczegóły bez zarzutu, budowanie sceny także.
5.Duet ONKYO 7511 + DAC miał trochę wysuniętą średnicę, a ATOLL miał lepszy bas (schodził odrobinę niżej lub był ciut podkreślony – opinie były niejednoznaczne, bo i czasu było jak zwykle trochę za mało).
6.Powyższe podsumowanie zostało napisane na trzeźwo (odsłuchy były również przeprowadzane z małą zawartością pewnej substancji w krwi) i nie mam zastrzeżeń do polskiego przemysłu piwowarskiego.
7. Osoby, które nie wypiły dzisiaj piwa z okazji tysięcznego wpisu w tym wątku proszone są o niezwłoczne dopełnienie tej formalności. icon_lol.gif Bartek, Tomek - to m.in. do Was icon_eek.gif piję...

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję Markowi i Jego Szanownej Małżonce za spotkanie icon_cool.gif
PS. Jak dla mnie to ATOLL wygląda nieźle, pewnie się przyzwyczaiłem po paru z nim spotkaniach (jest również stałym partnerem podczas naszych odsłuchów w AudioForte). Oprócz jakości odtwarzania płyt CD i jego wykonania (w sensie materiałowym jako urządzenie) docenić należy jego wyświetlacz - czytelny z dużej odległości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
na potwierdzenie słów Romana dodam parę od siebie.
Szczególnie na płycie Vollenweidera, którą z Romanem znamy już znakomicie dało się wychwycić różnice pomiędzy Onkyo+DAC i Atollem. W obu przypadkach scena dźwiękowa, przestrzeń, budowanie planów dźwiękowych miały podobny charakter z lekko przewagą Atolla, gdzie dało sie zauważyć jakby większą nazwijmy to masę dźwiękową. Bas w Atollu był bardziej wypełniony, mięsisty, niżej schodzący. W Onkyo+DAC, o czym pisał Roman lepiej jakby spisywała się średnica, chociaż szczegóły w średnicy w obu przypadkach były równie czytelne. Tony wysokie w obu przypadkach miały podobny charakter i moje ucho nie wychwyciło większych różnic.
Onkyo jako transport spisał się dzielnie i gdyby nad nim jeszcze trochę "popracować" byłbym na prawdę dobrym transportem do tego DAC-a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli z tego wynika że lepiej kupić dobry CD.Mógłby ten Atoll być trochę ładniejszy.

Janusz
Sam nie wiem i jak pewnie zauważyłeś też mnie korci temat DACa.

Co do wczorajszych odsłuchów...
Niewątpliwie przy porównywalnych cenach wybrałbym ATOLLa - i być może za jakiś czas dokupił DACa. Niestety nie porównywaliśmy ATOLLa w konfiguracjach z DACem i bez niego (trzy próbki - bo oba rodzaje wyjść cyfrowych oraz bezpośrednio analogowe z CD na preamp).
Przy obecnej cenie (ATOLL 2 razy droższy od kompletu DAC z CD) pewnie lepszy będzie zakup DACa. Mamy wtedy rozwiązanie uniwersalne i możliwość podpięcia do niego 2 CDków (optycznym i koaksjalem).
No a jeszcze dochodzi nam kwestia strategii i kolejnych zakupów: co zamierzasz (zamierzam) zmienić w najbliższym czasie. Zakup nowego playera i sprzedaz po roku to chyba nie byłoby optymalna icon_cool.gif
Ja u siebie zostaje na tym, co mam - przynajmniej z odtwarzaczy CD, bo reszta jest niewiadomą, o czym zresztą chyba wiecie icon_lol.gif

Ponieważ przy zakupie "100" porównywaliśmy ją z "80", więc dla mnie ranking wygląda następująco:
1- ATOLL 100 (podoba mi sie jego dyskretna linia, choć minusem jest mocno "plastikowy" pilot i- który wyglądem pasuje raczej do polskich TV z lat 90tych, ale działa OK i ma wszystkie potrzebne przyciski i klawiaturę numeryczną)
2 - DAC z CD
3 - ATOLL 80

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he!
na początek to, o czym Roman już wie! Może do tak zaszczytnej okazji - okazji "millenium"nie przygotowałem się nadzyczajnie - nie było szampana - niemniej obchody były... Pozwoliłem sobie na wzniesienie dwóch szklaneczek orzeźwiającego płynu z myślą o nas i z myślą o dalszym rozwoju naszych znajomości połaczonych wspólną pasją!
I na dodatek wczoraj bardzo zazdrościłem Wam możliwości wspólnego spotkania i wspólnego spędzenia czasu, i zazdoszcząc Wam tego tak mocno, spróbowałem namówić kolegę Łukasza na "małe piwko". I spotkało mnie szalone rozczarowanie, gdyż Łukasz wyjechał do Krakowa... Ale co się odwlecze...
Co do DACa! Mamy bardzo zbieżne odczucia!
Mnie również w jego dźwięku zachwyciła plastyczność i analogowość brzmienia, połączona na dodatek z bardzo dużą (oczywiście w porównaniu z odtwarzaczem Onkyo) rozdzielczością jego przekazu!
Na moim sprzęcie nie odczuwam braków pozostałych częśći pasma, choć, jak wiecie, nie miałem niestety okazji posłuchać u siebie Accu DP-500! icon_cry.gif
Pewnikiem po takiej prezentacji zachorowałbym na niego tak samo mocno jak Łukasz!
I jeszcze wiadomośc z ostatniej chwili - będzie u mnie w domu trochę audiofilskiego "voodoo"!
Na weekend zagości u śmieszne mnie urządzenie...
Zdaje się, że mam przekroczony limit wysyłanych zdjęć, więc podam jedynie linki demagnetyzator Furutech
demagnetyzator Furutech 2
Jakkolwiek sceptycznym bym nie był, może być świetna zabawa!
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha!!!
Demagnetyzator u mnie! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
No to wieczorkiem, oczywiście po siatkówce, zacznę demagnetyzować!!! Może żonę też udałoby mi się zdemagnetyzować??? Chociaż nie!!! Mógłby ulecieć cały magnetyzm naszego związku!!! icon_wink.gif
Pozdrawiam i z pewnością napiszę, czy usłyszałem cokolwiek!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
zdecydowanie poprawia brzmienie Onkyo, który bez DAC nie sięga do pięt Atollowi. To jest zupełnie inna klasa sprzętu. Onkyo podłączony do DAC już jak zauważyłeś z naszych opisów, tzn. Romana i moich zaczyna być konkurencyjny z Atollem, z lekka przewagą tego drugiego. A co byłoby gdybym podłączył lepszy transport do DAC ?
Ba oto jest pytanie.
Sądzę, że następny ruch, to przy najbliższej okazji związanej z wolnym czasem testy Atolla podłączonego do DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...