Skocz do zawartości

zn21

Uczestnik
 • Zawartość

  150
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez zn21

 1. sięgnij po kable oyaide z serii Explorer. Przytemperują Ci górę a i środek uwypuklą przy okazji. Niestety trochę droższe od Twoich propozycji.
 2. dobre kondensatory do nowego wzmaka przelutujesz. Na pewno nic lepszego od V-capa CuFTczy duelunda producenci nie wstawiają no może poza Ancient Audio
 3. kondensator wnosi co najmniej tyle zmian co najlepsze lampy po wymianie a często nawet więcej aly niestety i kosztują krocie szczególnie te najlepsze. Na szczęście lampy nie wymagają wielkich pojemności. Pan Pacuła poszedł na całość i wstawił V-capy CuTF. Wadą tych kondensatorów jest bardzo długi czas formowania się. Pokazują to co potrafią po minimum 300h czystego grania!!! Pierwsze 50-100 godzin to porażka. Nie chce się słuchać. Alternatywa to Duelundy. Te czarują wspaniałą górą. Brakuje Ci góry tej najlepszej to duelund ale jak chcesz więcej wypełnienia w dolnej średnicy to tylko V-cap CuFT.
 4. a jakie kondensatory chcecie wstawić? Ja w lampizatorze przed lampą dałem V-capy CuFT a za lampą duelundy CAST/PIO. Co ciekawe same duelundy nie sprawdziły się natomiast kolega wstawił same V-capy i też nie był zadowolony. Tak jak ja doszedł do tego samego wniosku, że duet V-cap + duelund daje najciekawszy efekt brzmieniowy. Sprawdzałem także jupitery i mundorfy ale to nie to. Co prawda ostatnio pojawił się Jupiter miedziany ale nie wiem jak on brzmi. Niby czarny koń i w dobrej cenie w porównaniu do powyższego duetu.
 5. rafal735r - jak jesteś ze Śląska to zapraszam do mnie a usłyszysz różnicę między cyfrówkami mimo iż lecą zera i jedynki. Jak masz naprawdę dobry sprzęt to prędzej czy później i na kabelki przyjdzie czas i wtedy zadasz sobie pytanie dlaczego one musza tyle kosztować!?
 6. nie zaglądałem tu całe wieki. Widzę, że temat trochę odżył. U mnie nastąpiła całkowita wymiana sprzętu. Mimo zmian obecnie jestem w czasie poszukiwań wzmacniacza. Lampa odpada ze względu na głośniki ale brzmienie "lampowe" jak najbardziej jest w moim kręgu zainteresowań. Przesłuchałem już parę tranzystorów i najciekawiej zagrał Lavardin IS Reference. Dosłownie nasycenie na średnicy i górze jak lampa SET. W ślepym teście nikt nie postawiłby na półprzewodniki. Trochę za mała moc i dlatego teraz czekam na Trigon Energy. Podobno jeszcze gęstszy dźwięk z lepiej wypełnioną dolną średnicą, może ktoś słuchał? Na ostatek pozostał mi ASR Emiter I ale tu boję się o dopasowanie. Emiter I ma tylko 10 kohm na wejściu a mój dac ma lampy na wyjściu. Co prawda Lavardin też miał 10 k i nie było źle. Także panowie i z tranzystora może popłynąć dźwięk jak z lampy!
 7. na allegro są gotowe przełączniki za parenaście złotych z paroma wejściami i jednym wyjściem.
 8. kup od akkusa głośniki ze schematem zwrotnicy. W zależnści od kasy coś Ci poradzi.
 9. kondensator jest filtrem górnoprzepustowym a Tobie jest potrzebny filtr dolno przepustowy. W takim przypadku stosuje się cewkę która daje nachylenie 6dB na oktawę. Musisz kupić cewkę i to o najmniejszej rezystancji. Pogadaj z Panem z Akkusa on coś Ci doradzi i odsprzeda.
 10. Fono Master - a może by połączyć technikę półprzewodnikową z lampą ale inaczej. Na średnicę i gólę dać 300B (ponoć najpiękniej gra) a na dół dać audiomatusa. Bas z tego ostatniego nie do osiągnięcia z lampy. Co ty na to?
 11. musisz kupić 2 gniazda cinch, jedno gniazdo jack stereo, potencjometr np. 2x50k i jakieś pudełko na to wszystko. Powiercić, polutować i po krzyku.
 12. to jest rozwiązanie na Twój problem : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=716685715
 13. numeracja jest chyba złą i jak dobrze pamiętam powinno być 3, 4, 5. Napewno nie tak jak na rysunku!
 14. a jaka cena jest za PerfectWave PS Audio? To dobra droga dla nowych odtwarzaczy i napędów, którą producenci napewno ruszą by nie starcić klientów. Wydaje się, że koszt niewielki a spora różnica w dźwięku!
 15. ja wolałbym więcej kasy włożyć w pojednyńczy kabel. Co do bi-wiring to nawet producenci głośników są podzieleni.
 16. a czy są też odtwarzacze, które obok flac. potrafią odtworzyć ape.?
 17. zn21

  Yamaha YAS 71

  nie słuchałem Yamahy ale Denon którego kupiłem jak dla mnie gra dobrze. Ciekawie oszukuje na DD czy DTS. Na DPII efektu nie ma za ciekawego. I konieczy subwoofer bo bez niego lipa totalna. Denon nie korzysta z odbić jak Yamaha. Na allgro w dobrej cenie można Denona wyhaczyć.
 18. musisz sprawdzić czy masz wejście gramofonowe w swojej wieży. Jeżeli nie ma takowego to trzeba dokupić wzmacniacz korekcyjny. I kabelek z gramofonu leci do tego tego urządzona a następnie kabelkiem następnym do wejścia np. AUX twoje wieży. Taki wzmacniacz korekcyjny kupisz na allegro. Wzmacniacz korekcyjny to jak napisałeś preamp ale specjalny bo ma ustawioną odpowiednio charakterystykę tzn. niskie częstotliwości wzmacnia i to bardzo a wysokie wręcz tłumi. Tak to musi być bo igła gramofonowa uwydatnia wysokie częstotliwości a niskie nie. Więc nie wiele musisz zrobić by cieszyć się gramofonem: kabeli i wzmacniacz korekcyjny.
 19. A ja panowie postanowiłem zamówić końcówki na ICEpower Audiomatus AM500R i jeżli przypadną mi do gustu jak AudioNemesis ug2 to sobie zostawie. Mam na to parę dni więc dam radę. Ciekawy jestem czy rzeczywiście grają dźwiękiem delikatym i gładkim. Kontakt z producentem bardzo dobry.
 20. najlepiej coś wypożyczyć i porównać ale conajmnie parę dni bo szybkie pstrykanie jest fałszywym doradcą. Może sięgnij po końcówki mocy Audiomatus. Polskie końcówki i wg. słów Wojciecha Pacuły czy Adama Mokrzyckiego są rewelacją!!! Na parę dni można końcówki wypożyczyć
 21. a co słychać w temacie Audiomatus? Zrobił się mały szum i temat umarł bez zagłębianie się. Nikt tego nie słuchał?
×
×
 • Utwórz nowe...