Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Bartek
Fakt jakbym lekko przysnął, ale zastrzegam w pracy nie śpię, bo o to już dba odpowiedni wymiar ... icon_rolleyes.gif

Pakuj te kolumienki i przyjeżdżaj będziemy testować z moja lampką.

Carmen Electra niech też wpadnie. icon_lol.gif

A swoją drogą po ostatnich problemach technicznych z Atollem coraz częściej myślę o jakimś w miarę niedrogim transporcie ew. cedeku do Lorelei.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert

Tylko pozazdrościć możliwości lokalowo-finansowych. Już Ci zazdroszczę choć nie słyszałem ich osobiście ale kolega opowiadał mi swoje wrażenia z odsłuchu. Ptasie mleczko prosto z raju. Nie chce zapeszać ale mam nadzieje, że i u mnie niedługo może nastąpi wielka zmiana i na samą myśl o niej dostaje gęsiej skórki. Będzie o czym pisać jak się uda /że o słuchaniu nie wspomnę/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn tubowych Avantgarde Acoustic pierwszy raz słuchałem na Funkaustellung z 1 watowym wzmacniaczem lampowym i grało to całkiem głośno .Ładne choć nieco specyficzne brzmienie .Ponownie spotkałem się z nimi na Audio Show w Warszawie i bardzo mi się podobały .Przede wszystkim w porównaniu z pierwszym odsłuchem olbrzymi postęp .Już nie brzmienie a tylko wygląd pozostał specyficzny.Trzy razy wracałem aby ich posłuchać z tego wniosek że bardzo mi się podobały.A pomieszczenie w którym grały było bardzo małe i nie odniosłem wrażenia aby specjalnie im to przeszkadzało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak dobrze pójdzie - za niedługo w moim pokoju staną idealne do lampy, a przy tym dość specyficzne kolumny - takie jak w LINKU...
aczkolwiek w kolorze niebieskim!

Bartek,
to jak już te kolumny staną u Ciebie to wrócisz do lampy???
Czy po prostu podepniesz je pod tą obywatelkę? icon_mrgreen.gif

Marek,
szukasz transportu - sprawdź jak zadziała Audiomeca Andrzeja...
Ooops - może lepiej nie - bo znowu będą problemy icon_cry.gif
A cena Atola 80 (2500zł) z ogłoszenia na Forum Audio jakoś nie zachęca - trzeba szukać dalej...
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=18405

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do pytań...

Moje pomieszczenie - świątynia dźwięku  icon_wink.gif - ma ok. 25 m2.

Czy tuby się zmieszczą?  Nie wiem, ale doświadczenia Alka Rachwalda, który testował Avantgarde Acoustic u siebie - w mniejszym pomieszczeniu niż moje dają sporą nadzieję!

Jeżeli miałyby tuby u mnie zostać - to raczej widzę tu w charakterze napędu triodę single-ended jako towarzysza, a nie mocarnego Metaxasa!

W każdym razie te niebieskie megafony po raz pierwszy spowodowały widoczną reakcję mojej żony - chcę ich posłuchać/chcę je mieć  icon_eek.gif

Prawdopodobnie od środy już będą u mnie stać, więc się podzielę wrażeniami.

Co do praoblemów z napędem - teoretycznie najmniej awaryjny byłby napęd dyskowy  icon_mrgreen.gif

Pozdrowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Ty tu lepiej opisz wrażenia z odsłuchów Swoich tub a nie żartuj sobie w sprawie napędów. icon_mrgreen.gif

Roman
widzę, ze jesteś wśród żywych.
Co do Audiomeci to pięknie dziękuje. Miałem chęć na Advantage cd1 kolegi Łukasza z sąsiedniego forum, ale niespodziewanie trafiła się okazja kupić, nie wiem czy w dobrej cenie cedeka Docet Lector CDP 05T. Mam nadzieję, że w poniedziałek go odbiorę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megafony już odebrane!

Wg przekazów ustnych angielski właściciel (były właściciel) poganiał je 10 W lampką, a sprzedał je, gdyż w chwili obecnej gra na odgrodach zagrzewanych do walki wzmacniaczem... Audio Note Kondo  :!: Ze źródłem w postaci gramofonu podobnież zagrały nieziemsko!!!

Marku!

Zawsze marzyłeś o Docecie - serdeczne gratulacje!!!

Twoje opisy będą wcześniej!!!  icon_biggrin.gif




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek gratuluję ........ choć ja to chyba wizualnie wolę staromodne skrzynie na narzędzia icon_smile.gif Z drugiej strony nie ważne jak wygląda - ważne, żeby grało czego Ci życzę
Za to Carmen ...... chętnie przytulę icon_mrgreen.gif

Marku Audiomeca zacny transport - ale ................ odradzam. Sam mam i odradzam. Chimeryczne to to jak sto diabłów. Też gratuluję zakupu Przy okazji sprawdź meila.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi gratulacjami to trochę na wyrost!

Istnieje oczywiście możliwość, że tuby zostaną u mnie na stałe, ale to jest kwestia przyszła, a niepewna!

Niezależnie od tego, czy i jak się zgrają z pomieszczeniem oraz gustem, to jeszcze pozostaje przekonanie ich obecnego właściciela do ich sprzedaży mnie!  icon_mrgreen.gif

Niemniej liczę, że przynajmniej ze dwa tygodnie postoją i pograją!




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

widzę, ze jesteś wśród żywych.
Co do Audiomeci to pięknie dziękuje. Miałem chęć na Advantage cd1 kolegi Łukasza z sąsiedniego forum, ale niespodziewanie trafiła się okazja kupić, nie wiem czy w dobrej cenie cedeka Docet Lector CDP 05T. Mam nadzieję, że w poniedziałek go odbiorę.


Żyję - żyję icon_mrgreen.gif
Wreszcie bez stresów zdrowotnych, teoretycznie wypoczęty - i z dużymi chęciami do zakupów (nie było mnie w czasie Saturniastej wyprzedaży i się nie załapałem na nowy aparat fotograficzny), bo trzeba coś zmienić...

Jak chyba wszyscy wiecie pomysł z Audiomecą był tylko lekką aluzją do problematycznej pracy niektórych odtwarzaczy wystepujących w tym wątku (niestety również odżyły problemy z moimi CeDekami ...) więc dla mnie najwazniejsze jest połaczenie klasy urządzenia i stabilnej pracy (na razie jest albo jedno albo drugie...).
W każdym razie wypada wspomóc Cyrusa i stado Soniaków i zaczynam się rozglądać icon_wink.gif
Jak nic nie wyjdzie, to przekładam Xindaka i podpinam go pod DACa w MiniDiscu - wewnętrzny DAC w CD Xindaka raczej nie jest rewelacyjny...

No a Kolegom gratuluję nowych pomysłów - i mam nadzieję że za parę dni również nowych sprzętów!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posłuchaliśmy !

Docet Lector CDP 05T wylądował icon_razz.gif

Szybkie pierwsze spotkanie z Lectorem i już wiadomo, że zakup trafiony w dziesiątkę...
Scena lepiej zbudowana niż w Atollu, a dynamika również lepsza. Detaliczność chyba porównywalna, w każdym razie natarczywości i zbytniej ostrości dźwięków nie zanotowałem!
Krótko mówiąc to kolejny kandydat na dłuższy postój i fajnie wyszło, że tak wyszło. Gratulacje dla nowego właściciela icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już dziś nic nie pisać, bo czeka mnie jeszcze mnóstwo pracy, którą muszę wykonać na jutro, ale byłoby głupio, że właściciel nic nie skrobnął.

Lectora odebrałem dziś. Za obstawę robił Roman, za kierowcę mój syn. icon_mrgreen.gif Pacjent zachowywał się spokojnie, nogami nie wierzgał. Wzięty pod pachę milczał aż do samego domu.
Podłączony pod Lorelei i Totem Staff pokazał, gdzie raki zimują Atollowi. No może lekko przesadziłem. Bezwzględnie jednak odtwarzacz ten z lampami ECC81 na wyjściu gra bardzo plastycznie, ale nie powiedziałbym, że miękko, choć góra bardziej utemperowana niż w wersji 06T. Bas wręcz rewelacyjny, kontrolowany. Scena barwna, lekko mięsista. Piękna głębia i stereofonia.

To tak na szybko jeśli chodzi o współpracę z Lorelei.
Ponieważ pora była nie sprzyjająca i mało czasu na odsłuchy postanowiłem choć na krótko podłączyć Lectora do Baltlaba i ADAMów. Zapuściłem Suity Bacha w wykonaniu mistrza Glenna Goulda. I co a to, że po prostu opadła mi kopara i zacząłem szukać szczęki na podłodze. Niestety to już było po wyjściu Romana i pewnie mi nikt nie uwierzy. To jak zabrzmiał fortepian Goulda nie da się opisać słowami. Praktycznie facet siedział w moim mieszkaniu a spektrum dźwięków jakie usłyszałem z tego jednego instrumentu było wręcz rewelacyjne.
I nie wiem, czy to Baltlab jest tak dobrym wzmacniaczem czy Lector tak dobrym cedekiem. Tak, czy inaczej oba urządzenia pokazały klasę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba-trzy icon_mrgreen.gif urządzenia pokazały klasę !!!

Nie ma to jak pióro właściciela... icon_lol.gif

Mnie już Glenn Gould podobał się w wersji Lorelai + Staff...
ale że mam duży szacunek dla ADAMów i Baltlaba to wierzę, że było ciekawie i doskonale. Po raz kolejny dowodzi to upodobania Baltlaba do wysokiej klasy pozostałych komponentów, a niewątpliwie ADAMy i Lector do nich należą.
Pozostały materiał dźwiękowy to jak zwykle "Caverna Magica", ale tym razem była również składanka Leonadra Cohena wytwóni Columbia.

Pozdrawiam
PS. Warto też zauważyć szlachetny wygląd Lectora, bo nie samym dźwiękiem człowiek żyje (czyli czasami i małżonkom należy się coś z życia...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łohoho!

Piękne opisy, z których wynika jedno - "strzał w dziesiątkę"!

Gratulacje raz jeszcze!

Jak już muzycy materializują się w pokoju, gdy zaczyna pojawiać się magia, pozostaje radość z obcowania z muzyką!!!

Oby jak najdłużej!

Mam potwierdzenie - megafony przybędą jutro! Obiecuję zdjęcia i opis!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, Koledzy!

Nie ukrywam ekscytacji związanej z jutrzejszym dniem! 

Jakby nie było będę w jednym czasie dysponował dwoma parami kolumn z aspiracjami i do tego tak różnymi technologicznie, że ze świecą szukać!

Żałuję jednak, że w pobliżu żadnej Lorelei, "Jolki", czy innego Manleya!  icon_cry.gif

Chociaż oglądając obrazki w sieci natknąłem się na zdjęcia tub Uno napędzanych równie silnymi gratami, co Metaxas. 

No, zobaczymy, a właściwie - posłuchamy!  icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam!

Marsjanie wylądowali!!!  icon_mrgreen.gif

Na szybko - spodziewałem się jakiejś specyfiki! Uff! Takowej nie ma jest czysty, dynamiczny, barwny, wypełniony i przestrzenny dźwięk!

Na dodatek - może poza zwracaniem uwagi na górę pasma - instrumenty perkusyjne, talerze, przeszkadzajki, które są absolutnie fenomenalnej jakości - grają jak... Infinity!

Znaczy się - laurka!

Będzie więcej, jak ochłonę i się nasłucham!

Kto chętny, by posłuchać megafonów???

Ps. zestawienie z Metaxasem pewnie tak samo dobre, jak z triodą SE!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Słuszna wielkość tych tub - na fotce z Twojego wcześniejszego postu (nr 2849 - dla zainteresowanych) wyglądały na ciut mniejsze (może to sąsiedztwo innej fotki tak to sprawiło icon_mrgreen.gif ), a tu pełen wymiar i wymiatają...
A jak widać wymiatają tak skutecznie, że z najbliższej okolicy wygodniły Twoje Infinitki...

Pozdrawiam
PS. Bedziesz miał ciekawe Święta, tylko żółty kurczak do niebieskiego koloru jakoś nie pasuje (zresztą Manley co nieco krytykowany w tym wątku chyba też nie ...). To może już prędzej jakiś zajączek icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

No wielkie to one są, a przecież to zaledwie najmniejszy model!

Co do koloru - ze słów właściciela wynika, że standardowym wykończeniem tub jest kolor biały, a czerwień, niebieski ew. inne kolory uzyskiwało się za dopłatą... kilku tysięcy PEELENÓW  icon_eek.gif To zdaje się drożej niż dopłata za lakier metaliczny przy zakupie samochodu!  icon_twisted.gif

Niebieski zły nie jest, ale chyba tez wolałbym czerwień!

Trochę szczegółów odnośnie wc zorajszej zabawy - najpierw ustawiliśmy awangardowe Avantgardy w miejscach, gdzie zazwyczaj stoją Renesansy.
Po jakimś czasie zostały one rozsunięte na dodatkowy ~ 1 metr, mocniej skręcone ku sobie, a kanapa odsłuchowa powędrowała prawie pod ścianę - przeszło metr do tyłu.
Dało to b. szeroką scenę, a także zwiększyło, jak dotąd niewielki, sweet point.
Co do stereofonii - kolumny świetnie lokalizują wysokość muzyków i instrumentów. Wokaliści śpiewają stojąc, a - jak na płycie tak zrealizowano - klęczą (vide "Dzieci Sancheza, gdzie głos jest nagrany zupełnie nisko).
Powoduje to, że broda podczas odsłuchu dość śmieszne wędruje ku górze icon_smile.gif
W porównaniu z Infinity - kolumny grają ogólnie wyżej - trochę daje to efekt, jaki był u Zuk'a , gdy wstawił do pokoju Epsilony.
Głębia też niczego sobie.
Z basem jeszcze się pobawię majstrując przy pokrętłach. Jest szybki i twardy, ale lokalizacja niskiego basu nie jest jeszcze perfekcyjna.


Głośniki basowe są z wyglądu papierowe, a obudowa subwoofera jest obudową zamkniętą. Ścianki skrzyni pokryto materiałem - plastikiem, który - będąc w dotyku twardym, z wyglądu przypomina matowy zamsz. Jeżeli ktokolwiek dotykał szuflad napędu VRDS lub szuflady topowych odtwarzaczy ES - będzie wiedzieć o jaki materiał chodzi.

Co do pozostałych głośników - nie będę strzelać - poszukam w sieci i w dołączonych broszurach informacji!




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...