Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Dwa dni spędziłem na Dniach Morza ,było fajnie .W ramach tego wysłuchałem dwóch koncertów .Najpierw Budka Suflera ,jak zawsze w formie. A dziś koncert orkiestry Szczecińskiej filharmonii.
Roman lampy ECC 83 RFT się wygrzały ,ale coś mi w ich brzmieniu nie leży.Jest mniej czysty dźwięk .Wracam do moich Ei ,bardziej mi pasują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Januszu - pozazdrościć! Ja nie miałem tyle szczęścia, albo zapału, gdyż w niedzielę z powodu dość mokrej aury odpuściłem koncert zespołu "Perfect" icon_sad.gif
Romanie!
Zdaje się, że czeka Cię kilka telefonów i/lub wycieczka do Katowic - przedwzmacniacz Vincent
Co słychać u Marka?
Tęsknię za nim i jego wpisami!
Pozdrawiam
Bartek
PS. odnoszę delikatne wrażenie, że forum Audio zostało tylko dla nas... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego wrażenia to może i dobrze icon_wink.gif Mam nadzieję że Marek jak się upora trochę z robotą to znajdzie i czas dla nas i Romana ,aby mogli opisywać kolejne odsłuchy.u nas na szczęście nie padało .Nie było co prawda zbyt ciepło,a szkoda! Bo gdy jest ciepło to..........czyli Dni Morza są atrakcyjniejsze. icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_sad.gif Bartek
Co do Vincenta - odpuściłem sobie tego preampa...
Powodów jest kilka:
- jak na razie Rotel w funkcji preampa mi odpowiada (a w dodatku "w biegu" nie odpalam lampy, a tylko kolumny podpięte bezpośrednio pod Rotela).
- mam więcej wejść w Rotelu niż "czwórka" w Vincencie
- mam pilota do Rotela
- wolę nie drażnić Koleżanki Małżonki dodatkowym pudełkiem, bo pewnie Rotela żal by było się pozbyć
- dodatkowy wydatek. Niby nie jest to majątek - ale może kiedyś znajdę za rozsądną cenę AVMa w wersji z pilotem z czyjejś icon_mrgreen.gif rekomendacji.

Tym niemniej bardzo dziękuję za Twoją czujność - a miałeś już jakieś doświadczenia z takim Vickiem?

Przy okazji ew. zakupów - szukam 3 lub 4 par kabelków RCA w rozsądnej cenie w celach odsłuchowych, bo jakoś nie chce mi się co chwila przepinać ICków w czasie odsłuchu. A dzięki temu można będzie się skupić na wyłapywaniu niuansów w czasie odsłuchu i na sprzęcie, a odpuścić sobie kabelkologię. Zobaczymy - może Resony lub jakieś proste IXOsy (jakoś dziwnie lubię Ixy...).

Co do Marka: męczy się z moim Denonem, na razie na niego nie psioczy no i czekamy na lekko padnięte ONKYO w naszej okolicy, by z dwóch zrobić jeden porządny. A przy okazji obaj patrzymy na ciekawe CDki "do wyrwania" icon_cool.gif
W każdym razie kontaktujemy się często, choć niestety ostatnio tylko telefonicznie/mailowo...
Pozdrawiam
PS. Szkoda tych lampek, że się nie sprawdziły
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz!
Fajny ten Twój pomysł z podwójną płytą ... I to nie chodzi o "Wersal", ale warto naśladować dobre pomysły Kolegów icon_cool.gif
Ja od pół roku się czaję, by wreszcie wypalić sobie parę płyt do szybkich testów i odsłuchów. I jakoś baaardzo powoli działa moja nagrywarka icon_lol.gif
A z ciekawostek to ostatnio zauważyłem za rozsądne pieniądze płytkę w HDCD Marka Knopflera i mimo że już miałem ten tytuł, to zrobiłem "zakup kontrolowany".
A od pewnego czasu szukam porządniejszych edycji Marka i Wacka (np. niemieckich lub francuskich), bo odsłuchy na porządnym i dobrze rozstawionym sprzęcie obnażają kiepski poziom niektórych polskich nagrań.
No cóż - zdarza się, że utwory/płyty które bardzo lubimy są nagrane "tak sobie". Ale i tak je lubimy, starając się nie zwrać uwagi na te słabości.

Pozdrawiam
PS. Jak dojdziemy do dwóch identycznych systemów "w celach testowych", to chyba nas żony uduszą...albo komornik icon_mrgreen.gif
Chyba, że wcześniej - zupełnie bez powodu - będą miały dość oglądania piłkarskich wyczynów na zieleninie i zaliczymy łopatologicznie albo na ostro (w każdym razie osobiście) zbrodnię w afekcie i pójdziemy leżeć, a one siedzieć!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio kazdy sie czyms chwali, sporo zmian w Waszych systemach.
Ja mialem czekac dluzej. Celem byl CD za okolo 10kzl uzywany. Niestety na taka mozliwosc musialbym czekac do nowego roku.
Dlatego tez zdecydowalem sie na zakup Krell KAV 280 CD. Byla okazja no i kupilem. W piatek bede mial odbior w Belgii.

troche informacji na temat CD i zdjecia:
http://www.liniadzwieku.pl/expo2.php?Id_sprzetu=185

Jako ostatnia cene tego CD - podaje sie 18-20kzl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Tomaszu!
Przepiękna maszyna!!!
Mam nadzieję, że doskonale wpisze się ona w Twój system!!!
A jak nie - to będziemy szukać na nią kupca icon_mrgreen.gif Ale oczywiście, oby nie!!!
To teraz masz już prawdziwie hi-endowy system od początku, do końca!!!
Naprawdę bardzo się cieszę!
I napisz koniecznie długą recenzję, gdy odtwarzacz już u Ciebie zagości i wklej kilka fotek!
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bedzie to dobre polaczenie. Sluchalem u siebie Krell Kav300CD, ktorego mial annawroc (obecnie ma wlasnie 280tke) i bylo bardzo fajnie.
Ciekawa jest opinia Elberotha na temat tego CD. W opisie porownuje 280tke do Accu DP500. DP500 to jednak drozszy CD od krella, a mimo to krell potrafi sie obronic. Jego opinia na temat 280 jest bardzo optymistyczna icon_wink.gif

http://www.audiostereo.pl/Krell_CD280_kvi_...202-1705-3.html

Mysle, ze sie nie zawiode. Posluchamy, zobaczymy icon_smile.gif
Recenzja oczywiscie bedzie !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku
Trzymam kciuki za szybką i bezpieczną dostawe sprzętu do Ciebie!
Dzięki za link - od razu serce się raduje patrząc na tak ładny "klocek" icon_cool.gif
Mam nadzieję, że ładnie wpasuje sie w Twój system.

Przy okazji Twojego Krella zobaczyłem SACD tej samej firmy
http://allegro.pl/item384837656_odtwarzacz...krell_sacd.html
I zadałem sobie pytanie, ile może kosztować głowica do takiego cuda...
Czy ktoś z szanownych Kolegów orientuje się w cenach głowic do odtwarzaczy SACD - nie tylko do takiego KRELLA ale np. do Yamahy S2000 czy innych modeli z trochę niższego pułapu cenowego icon_lol.gif
Pozdrawiam
PS. Cieszę się, że już tylko jeden mecz dziennie - trochę się nie wysypiałem. No i wreszcie nutka optymizmu co do sędziowania.
Wczoraj bardzo mi się podobała gra Rosjan i ich zasłużone zwycięstwo. A jeszcze bardziej - sędziowanie Belga w tym spotkaniu. Wreszcie można powiedzieć, że sędzia był na poziomie mistrzostw, a nie ligi okręgowej! Nie zauważyłem żadnego błędu, nie przeszkadzal piłkarzom i nie przerywał gry bez powodu - pozwalając na kontynuowanie akcji. Krótko mówiąc aż miło było patrzeć na wszystkich facetów, biegających na murawie stadionu!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile moze kosztowac glowica, nie mam pojecia.
Elberoth jednak przestrzegal przed tym modelem. Ponoc to bardzo awaryjny model, a jego kupno to problemy na wlasne zyczenie - tak twierdzi.
Na audiostereo pisal o tym nie raz.

Do krella kav280cd jest dostepny naped i laser - to najwazniejsze w razie jakich kolwiek problemow.
Wczesniej interesowalem sie kav300cd, tutaj lasery sa dostepne, ale naped juz nie. Poza tym model kav300 jest starszy, jesli cos padnie to pozostanie nam tylko ladny "mebelek".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek!
Dziękuję za ostrzeżenie przed SACD Krella – co prawda kupować go nie zamierzałem (mam SACD w odtwarzaczach DVD i chwilowo nie zamierzam tego zmieniać), a i jakoś przez przypadek nie mam wolnych takich pieniędzy icon_cool.gif
Czy Twoja "280" Krella już dotarła?
Pozdrawiam
PS. W reklamach puszczanych w polskiej telewizji dzisiaj zaczyna się u FIATa „noc cudów” (czyli spore promocje...) i chyba w takiej kategorii należy potraktować dzisiejsze zwycięstwo w karnych Turków nad Chorwacją
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było w tym wątku.
Nawał pracy i takie tam różne nie pozwalają na częste bywanie na forum.
Jak wspomniałem w innym wątku jestem na etapie poszukiwań transportu/cedeka do DAC, który sprawdziłby się w zestawie z monoblokami PhaSt. Nie ukrywam, że chciałbym nabyć coś w niezbyt wysokiej cenie i z laserem, który nie bedzie droższy od nabytego cedeka.
Biorę pod uwagę m.in. Yamahę CDX 596, Rotela CDR 02, Rotel CDR 971, Arcama Diva 72, ew. Sony CDP-XB 720QS, 770QS.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!
Dawno się nie udzielałem icon_redface.gif
Związane to było przede wszystkim z różnymi wyjazdami - szkoleniowymi i dla przyjemności. Szkoleniowe - nad Bałtyk i zaraz po powrocie te drugie - na Śląsk, by wysłuchać mojej ulubionej grupy punk-rockowej icon_wink.gif , czyli The Police! Powiem krótko - warto było!
A i dziś były małe odsłuchy, o których opowiem później i wiadomość z ostatniej chwili - Acuphase DP-500 będzie na stałe w Nowej Soli! Jak szkoda, że niestety nie u mnie... icon_cry.gif
Za to stanę się prawdopodobnie właścicielem transportu Audiomeci... icon_twisted.gif
Mam nadzieję, że nastąpi to już na wakacje...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Za ile udalo sie kupic Accu DP500 ?

Wlasnie wlaczylem sprzet po dluugim spoczynku. Teraz musi wrocic do siebie, mozna powiedziec - reanimacja.
Nowy nabytek Krell280CD rowniez musi sie rozgrzac. CD gra w klasie A, rzeczywiscie oddaje spora dawke ciepla.

Jak tylko sprzet "wroci do zycia", postaram sie cos napisac na temat krell280CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie kolejny koncert w realu.Tym razem niemieckiej orkiestry .Byli nieźli
Opis:

Koncert gościnny Orkiestry Symfonicznej z Neubrandenburga. Wystąpią:
Mira Wang - skrzypce.
Dyrygent: Stefan Malzew.

W programie: G. Bizet - Carmen - suity 1 i 2; F. Mendelssohn - Koncert skrzypcowy e-moll; M. Glinka - Uwertura do op. "Ruslan i Ludmila".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...