Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Januszu!
O ile nie zapuściłeś już długiej, siwej brody, nie rozpocząłeś jeździć z wykładami na temat zdrowej żywności, nie zmieniłeś nazwiska i nie wyprowadziłeś się do Belgradu - szans nie masz!
Tak więc - odpuść! Przywdziej pokutną szatę i na kolanach udaj się do Canossy posypując głowę popiołem!
Roman to ludzki człek!
Przebaczy!
Najwyżej wyłupi oczy, obetnie uszy i co ważniejsze kończyny!
A teraz - ad rem!
Nie miała baba kłopotu... kupiła sobie Infinity!
Panowie!
No gra pieknie! Nawet przepieknie! Ale ja już słyszałem te "trumienki" grające jeszcze doskonalej! Na podstawie doświadczeń z odsłuchów mam wrażenie, że moje kabelki nie nadążyły za wymianą sprzętu! Oj przydało by się coś mniej "mulącego" i zabierającego powietrze i mikrowybrzmienia!
Tak sobie myślę, że z uwagi na zakup przez Łukasza Thieli, które są single - wired, ma on drugą parę kabli (molibdenowych SAPR - podobnież doskonałych), które powinienem koniecznie przetestować w moim systemie! No to czeka mnie rozmowa z Łukaszem na ten temat!
A w piątek już się zapowiada kolejna odsłona "Lubuskich odsłuchów" bowiem z Luc'iem i jego Krellem wybieramy się do Szprotawy!
Będzie recenzja i zdjęcia! Obiecuję!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
Przybył już kurier!!!???
Nie będzie Ci się chciało oderwać od słuchania! Dlatego proponuję - jak już będziesz musiał odwiedzić ubikację, to napisz chociaż, czy jest OK, czy też przeciwnie!
Wtedy będę już wiedzieć, czy zacząć ukrywać się przez Tobą!!! icon_mrgreen.gif
Tylko co ja będę robić w Belgradzie??? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
Wcalę się Tobie nie dziwię!
A ja przed momentem, za namową RoRo, za niebagatelną kwotę 20 PLN icon_lol.gif , nabyłem uniwersalnego pilota!
Mam nadzieję, że będzie on potrafił "dogadać" się z Audiomecą!
O ile absolutnie nie przeszkadza mi, że mój wzmacniacz nie posiada "leniuszka" (być może dlatego, że żaden z posiadanych przeze mnie wzmacniaczy takiego udogodnienia nie miał), to brak możliwości sterowania pilotem odtwarzacza uznaję za mocno dotkliwy!
Aż się palę z niecierpliwości, by spróbopwać działania tej skomplikowanej maszynerii! To, to brzydkie, co kupiłem, ma możliwość sterowania 10 urządszeniami. Pewnie posiedzę i się pobawię. Wizja sterowania wszystkimi urządzeniami Audio/Video wydaje się nader kusząca!
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Super! Wreszcie!!! icon_twisted.gif
Teraz, o ile pozwolisz Januszu, upublicznię naszą prywatną korespondencję! icon_mrgreen.gif
Moi drodzy!
Wczoraj otrzymałem od Janusza list tej treści "Kupiłem, jak będzie źle to Cię zabiję Janusz" icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Pozwolę sobie na forum napisać to, co i Ty ode mnie otrzymałeś: "Januszu! Gratulacje!!! A wiesz, co Ci powiem... Jestem absolutnie spokojny o swoje życie...
Bartek".
Bardzo bym chciał, byś był naprawdę zadowolony z zakupu!!! Tak jak w przypadku zakupu przez Romana polecanego przeze mnie Omaka, denerwuję się bardzo...
Nawet nie wiecie, jak szaloną odpowiedzialność bierze człowiek na siebie, gdy mi bliscy (to było o Was) za moimi podpowiedziami decydują się na wydanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy oczekując pewnego mierzalnego efektu!
Co z tego, że wg. mnie i wg. moich zmysłów zakup jest doskonały (sprzęt jest pewniakiem i sprawdził się w wielu konfiguracjach), gdy przecież całokształt odbieranego brzmienia zależy w dużym stopniu od współpracujących elementów, jak również w dużym stopniu od własnych preferencji brzmieniowych!
W takich sytuacjach powtarzam sobie, by nie ferrować sądów w sposób kategoryczny, by z większym dystansem podchodzić do własnych "audiofilskich" doświadczeń, by ugryźć się czasem w język i nie powiedzieć dwóch słów za dużo...
Niemniej... po prostu nie potrafię! icon_cry.gif
A Ty, Januszu do boju i chociaż jestem absolutnie przekonany co do Twojego zakupu, to z olbrzymią niecierpliwością będę czekać na Twoje impresje!
Pozdrawiam
PS. nie zapomnij o zjedzeniu jakiegoś posiłku przed słuchaniem! W innym przypadku będziesz głodować do rana! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja też chyba kupię pilota polecanego przez Romana.Inaczej nie wykorzystam możliwości zmieniarki.

Janusz
Odnośnie tego pilota do karuzeli SONY - z wysyłką wyjdzie pewnie koło 40zł (30+10), to może jednak warto zainteresować się tym oryginalnym do Twojego CXa za dwadzieścia parę USD = około 60zł ???
Różnica 20zł - tylko niestety dłuższe oczekiwanie icon_wink.gif No i nie znam sprzedawcy - a to poza granicami naszego ukochanego kraju...

A jak już jesteśmy przy pilotach - niedawno dotarł do mnie oryginalny pilot do mojego ukochanego CeDeka JVC, a ponieważ odtwarzacz wrócił już do mnie więc mogłem wypróbować "leniuszka" i u mnie na szczęście wszystko działa. Pilot od ciut niższego modelu, ale tylko zmiany głośności na nim nie ma. icon_razz.gif

Pozdrawiam i życzę podobnych sukcesów z Waszymi pilotami!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Zakup pilota zakończył się częściowym sukcesem! Częściowym, bo Audiomeca ożyła i daje się nią sterować za jego pomocą! Natomiast próby z odtwarzaczem DVD (Pioneer) oraz z tunerem TV satelitarnej spełzły na niczym! Telewizora marki Samsung też nie obsługuje!
Niemniej - brzydactwo okropne, ale spełnia swoje zadanie, do którego został zakupiony! Transportem mogę sterować z kanapy! I summa summarum jest OK,a ja zadowolony!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Roman wspomniał jego odtwarzacz JVC wrócił po długim pobycie u mnie do niego. A szkoda, bo bardzo mi się spodobał. Przyczyną powrotu było przybycie dwóch odtwarzaczy: Sony CDp-X202ES i Akai CD-57. Jeden z nich zostanie u mnie, drugi zawędruje do Romana. Który tego jeszcze nie wiemy. Na większe odsłuchy czasu nie było zatem musimy wstrzymać się "z bólami" do momentu aż obaj znajdziemy tyle wolnego czasu, aby się spotkać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Wczoraj nie daliśmy szans przewornikom w tych CD i wszystko szło przez DACa. Sprawdziliśmy i porównaliśmy pobieżnie dwie nowości w naszych zbiorach (JVC był jako punkt odniesienia) oraz optyczny kabel z koaksjalnym (AKAI i JVC mają oba standardy cyfrówek).
Tak więc może następnym razem icon_cool.gif

AKAI i JVC zagrały bardzo podobnie i chyba bez odsłuchu większej porcji płyt testowych nie jestem w stanie podać różnic między nimi (JVC to model XL-Z611).
A SONY zagrał ciut wyżej od pozostałej dwójki.
Pozdrawiam
PS. A o tempie OO (odpalania odtwarzaczy) może świadczyć to, że żadnej fotki nie pstryknąłem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam icon_lol.gif
A tu weekend wyjazdowy - i tylko caraudio wchodzi w grę (dobrze, że rano załapała się na odtwarzacz najnowsza "zajawka" z sierpniowego Audio.
Gorzej, że urlop mi się odwleka...

Pewnie podłączenie bezpośrednie (bez DACa) wyjaśni, czy do mnie trafi Soniaczek...
Na szczęście mam 2 odtwarzacze z koaxem, więc nie jest to najważniejszy punkt programu i wyjście optyczne jest wystarczające

Pozdrawiam
PS. A tak na porządnie to dopiero pod koniec roku wezmę się za temat DACa, na razie cieszy mnie pewien zastój w zakupach: tzn. w sierpniu jeszcze nic nie kupiłem icon_mrgreen.gif Na razie najbardziej ciągnie mnie temat zwiększenia ESów w moich zbiorach Soniaczków, w końcu powinny chodzić parami (CD+tuner, albo ...).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo!
Owszem! Krellik jest ex... Niemniej, jak się pewnie domyślacie, nie opuścił ziemii lubuskiej, gdyż znalazł się, pewnie przejściowo - do czasu zakupu Accuphase DP - 500, w Łukaszowych rękach ...
Piękna maszyna i gra też nieźle!
A Tomek jest chyba nam winien parę słów wyjaśnienia... icon_mrgreen.gif
Marku!
Słuchaj "ile wlezie", a wracaj wypoczęty!
Pozdrawiam i idę zadebiutować na turnieju siatkówki plażowej! Główną nagrodą są cztery dziwice, więc z partnerem damy z siebie wszystko! icon_razz.gif
Pozdrawiam
Bartek




Juz wkrotce cos napisze, obiecuje. Tymczasem odpoczywam w Hiszpanii na costa del sol. Wygrzewam kosci icon_biggrin.gif
Po 10 sierpnia wracam i obiecuje obszerny post. Zreszta jak wroce beda na mnie czekac juz nowe zabawki icon_smile.gif Bedzie fajna zabawa icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!
Obiecałem relację z kolejnego lubuskiego spotkania!
Oto i ona!
W dniu wczorajszym (w piątek) wraz z moim przyjacielem Łukaszem udaliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę do sąsiedniego i urokliwego grodu zwanego Szprotawą, po to, by spotakać się z kolegą Dyzmą i jego systemem.
Dlatego przede wszystkim bardzo dziękuję ze swej strony koledze Dyzmie za szalenie miłą gościnę, a także za możliwość posłuchania doskonałej muzyki w świetnej atmosferze!
Jak wiecie, w poszukiwaniu piękna i prawdy, (na razie chwilowo) w systemie Dyzmy, zamiast poczciwego, choć "grzebniętego" Technicsa, swe miejsce znalazł odtwarzacz Krell Kav 280 cd przywieziony z sąsiedniego miasteczka.
W tym miejscu powinienem opisać zestaw kolegi Dyzmy, na który składały się bodajże: kolumny Paradigm Monitor 3, wzmacniacz firmy Xindak (symbolu nie pomnę), kabel głośnikowe Albedo oraz wysokiej klasy przewody sygnałowe (XLO???) Dyzma powinien mnie poprawić!
Żeby móc cokolwiek napisać o zmianach w dźwięku po jego podłaczeniu powinienem zacząć od - choćby krótkiej - impresji na temat dźwięku systemu Dyzmy!
Wielu z Was zdążyło go już poznać, a ja, pomimo tego, postaram się po swojemu opisać wrażenia z obcowania z nim.
Cechą dominującą i od razu absorbującą i fascynującą słuchacza jest wybitna stereofonia uzyskana przez Rafała z jego systemu.
Od pierwszych taktów muzyki płynącej z głośników przestrzeń po prostu oszałamia - jest namacalna i holograficzna.
Wraz z wzrostem jakości pyt lądujących w odtwarzaczu wrażenia, choć to nieprawdopodobne, są jeszcze lepsze!
Całość okraszona była całkiem przyzowitą dynamiką, stosunkowo niezłą barwą i naprawdę dobrą przezroczystością.
No i nadszedł czas, gdy wysłużonego Technicsa zastąpił Krell!
Maszyna ta zaskakuje przede wszystkim bardzo dużą głębokością obudowy i odwrotnym ułożeniem szuflady i przycisków. Cisną się na usta komentarze typu "odtwarzacz dla mańkutów"...
Na całe szczęście posiada on pilota.
W końcu zagrał!
Zagrał i to jak!!!
Wrażenie trudno opisać... Co nie dziwi - wszystkie aspekty dźwięku były o niebo lepsze.
Najbardziej na zmianie zyskała dynamika, zakres niskich tonów oraz barwa.
Wreszcie odtwarzana muzyka zyskała namacalność, instrumenty zagrały dużo, dużo prawdziwiej, a i dźwięk blach, tudzież innych przeszkadzajem zyskał blask.
A podłączenie Krella spowodowało, że na dole działy się prawdziwe dziwy. Okazało się, że kolumny potrafią zejść znacznie niżej, nie tracąc nic ze swej kontroli i mocy (zyskując jednocześnie w każdym aspekcie).
Również bas zyskał sporo na barwie!
No... jednym zdaniem - było naprawdę świetnie.
I Rafał to zauważył , gdyż westchnął w pewnym momencie "Nie wiedziałem, że moje kolumny potrafią TAK zagrać!!!"
I była to "naga" prawda.
Co prawda kolega Dyzma miewał wątpliwości typu, czy podłączenie Krella do posiadanego sprzętu nie jest "mezaliansem", niemniej w mojej (i nie tylko) ocenie z Krellem całośc zagrała właśnie tak, jak zagrać powinna.
Podłączenie wszystkich elementów toru spowodowało, że z Rafałowych kolumn naprawdę wyciśnięto wszystko. Jako analogię przytoczę słynne podłączenie przez Kena Ishiwatę topowej elektroniki do bodajże kolumn Tannoy M2!
Żałuję tylko, że w trakcie odsłcuchów zabrakło kolegi Amidasa oraz jego Ceca.
Co prawda dźwięk Cec'a 51 XR udało mi się poznać podczas wielkorotnych odsłuchów i mam go przez cały czas w pamięci, niemniej takie bezpośrednie porównanie mogłoby pomóc w wyborze.
Na mój gust i pamięć w obecnym systemie Dyzmy Cec, pomimo tego, że to dobre źródło, mógłby okazać się zbyt gładki, zbyt poukładany i zbyt mało dynamiczny!
To teraz czas na konkluzję - system Rafała zagrał naprawdę świetnie. Co więcej, mając na względzie cenę i ograniczenia konstrukcyjne kolumn, zagrał w sposób absolutnie doskonały i zaskakujący! Krell zgrał się z resztą systemu w sposób doskonały, tworząc prawdziwą synergię!
Pozwolę sobie jeszcze pochwalić niebanalny, a przy tym ciepły i sympatyczny wystrój pokoju odsłuchowego Rafała, który spowodował, że jego akustyka jest naprawdę doskonała.
Życzę Rafałowi szybkiego nabycia Krella 280, a po tym nabycia może nieco bardziej wyrafinowanych kolumn, które spowodują, że w jego domu będzie on słuchał jednego z najlepszych dźwięków w Polsce!
Obiecaliśmy z Lucmasterem przyjazd do Dyzmy z Thielami 1.5, które wg. nas w tym powinny w pokoju Rafała rozwinąć skrzydła i pokazać, co mają najlepszego. Jak do takiego spotkania dojdzie, to pewnie w większym gronie, a i relacja będzie...
Co do piątkowych odsłuchów pozwolę sobie na dodanie jeszcze od siebie kilku słów!
Co do dźwięku samego Krella przychodzi mi na myśl jeszcze określenie "spektakularne".
Ten odtwarzacz. w szczególności z uwagi na możliwości dynamiczne, jak również na sposób odtwarzania zakresu basowego, już od pierwszych sekund słuchania "rzuca na kolana" (w odróżnieniu od CECa, który nie epatuje żadną cechą szczególną, i którego zalety wypływają raczej w trakcie dłuższego z nim obcowania).
Na razie nie miałem okazji gościć Łukaszowego Krella w moim, ostatnio dośc znacznie przebudowanym, systemie, ale z pewnością i taka okazja się nadarzy!
Słuchając jego dźwięku podczas naszych spotkań przyszła mi do głowy myśl, czy na dłuższą metę jego ultradynamika nie będzie męcząca? W obecnym systemie Rafała na pewno nie!
A w moim systemie i z moimi preferencjami co do dźwięku?
Też pewnie nie, ponieważ trudno sobie wyobrazić, by mogła przeszkadzać motoryka dźwięku z Krella w połączeniu z brakiem wyostrzeń i stosunkowo głęboką barwą...
Niemniej jest jedno ale, o czym wspomniał już Łukasz!!!
Accuphase DP-500!!!
Odtwarzacz, którego dźwięk naprawdę przenosi nas w inny wymiar obcowania z muzyką!
Napiszę inaczej - on jest muzyką!
Dlatego pozwolę sobie nie zgodzić się ze słowami Rafała, który po odsłuchu Krella powiedział, że jest to nabytek na całe życie!
Krell av - 280 cd - tak! Ale uwierzcie mi, to nie jest odtwarzacz na całe życie! Na całe życie jest Accu!
A teraz jeszcze kilka słów ogólnej natury!
Ja również nie należę do tych, którzy uważają, że gra wyłącznie cena na metce naszych sprzętów! Dlatego nawet mój system składa się raczej z "wynalazków" nabytych na rynku second-hand niż z mainstreamowych urządzeń. Co więcej (ech, ta ludzka pycha ) uważam, że to, co mam też dośc dobrze ze sobą współgra.
Niemniej uważam, że Rafał powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu poświęcić na zapraszanie gości do siebie i, za opłatą, demonstrowanie tego, do czego doszedł własną pracą i zaufaniem do własnych uszu, bowiem jego system, patrząc tym razem w kategoriach ceny na metce, burzy większość stereotypów!
Jeszcze raz olbrzymie gratulacje!
I dodam tylko z uśmiechem na twarzy, że wizyta u Dyzmy poskutkowała tym, że prawie do białego ranka eksperymentowałem z ustawieniem mych kolumn, by zbliżyć się do efektów stereofonicznych uzyskanych przez Rafała!
Niestety ograniczenia samego pomieszczenia odsłuchowego spowodowały, że nawet zbliżyć się nie jest prosto...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...