Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Cytat

A u mnie kolejny koncert w realu.Tym razem niemieckiej orkiestry .Byli nieźli

Janusz
Ja się chyba przeniosę do Szczecina icon_cool.gif
Bo u nas puchy i słabe ruchy ....
Dziękuję za przesyłkę. W piątek udało nam się z Markiem trochę pochodzic po Saturnie i EMPIKu. Wyszło słabo, chyba koniec miesiąca tak podziałał bo nieźle wymieciono półki. Tym nie mniej nie doszło do tragedii, bo przynajmniej była okazja się spotkać z zapracowanym Kolegą i odreagować icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman nie ma za co .Miłego słuchania.Myślę że w Warszawie znalazło by się kilka imprez do zaliczenia.Oczywiście, mam na myśli takie po których się pamięta co grali. icon_biggrin.gif Ja przymierzałem się do płyty Friedemann Witecka .Dałem sobie spokój ze względu na brak konkretnych informacji ile kosztuje przelew do Niemiec. Płyty były na Niemieckim Ebay. W sumie cztery a Niemiec twierdził że koszt wysyłki płyt od 1 do 4 wynosi 4,5 euro.Teraz żałuję. icon_sad.gif Po niewczasie. Poszły po 4 euro średnio. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Kolejne płytki lądują w odtwarzaczu, fajnie jest - nie wiem tylko czemu moja Aktualna stwierdziła, że słucham jakiejś pogrzebowej muzyki icon_cool.gif
No więc teraz robię to w czasie jej nieobecności - a że znowu udało mi się trafić kolejnych parę płytek w rozsądnej cenie to teraz mam 2 godziny z Glorią Estefan i powoli zbliżam się do końca szukania pełnej jej dyskografii. No w każdym razie jest już z górki, bo trochę tych płyt wypuściła icon_mrgreen.gif

No a żeby było bardziej sprzętowo - czu u Was w CDkach (szczególnie w KRELLu i w ATOLLu) jest możliwość wyłączenia wyświetlacza?
Wkurza mnie to, że w DVD/SACD SONY DV955 mam to (razem z usunięciem toru wizyjnego), a w CDkach - ni cholery icon_cry.gif
Co prawda jeszcze w starszych (czyli szafowych) nie sprawdziłem - może coś się jeszcze znajdzie przy kolejnym przeglądzie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!
Jak wiesz, w Onkyo istnieje możliwość przyciemniania wyświetlacza w czterech krokach, choć możliwości całkowitego wyłączenia wyświetlacza nia ma. Dokładnie tak samo było to zrealizowane w Marantzu. Transport Audiomeci takiej możliwości absolutnie nie ma, choć żadna to strata, bowiem jej wyświetlacz, mimo że doskonale czytelny, to nie rażący, a stanowiący ponadto niezwykłą atrakcję tej maszyny - po prostu hipnotyzuje i nie wyobrażam sobie kogokolwiek, kto chciałby go wygasić lub "ściemnić".
Marku!
Czy udało Ci się "zreanimować" Onkyo, czy też udało Ci się nabyć coś równie odpowiedniego? A może poradziłeś sobie w inny sposób?
A może byś - "Ojcu Założycielu" wpadł na moment na forum, poświęcił minut kilka i "naskrobał słów parę od siebie? Nie ukrywam, że tęsknię za Twoją większą aktywnością!!!
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety na razie na Marka nie mamy co specjalnie liczyć.Ale nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy my tu częściej bywali .Marek na razie będzie głównie czytał a dołączy gdy się upora ze swoją pracą
Roman U mnie można przyciemnić jak i całkowicie wyłączyć wyświetlacz ale tak naprawdę to specjalnie nie korzystam z tej funkcji.Może jak jest to już nie jest atrakcyjna.Gdy kiedyś kupowałem swoje CD to najważniejszą funkcją dla mnie była możliwość zablokowania na stałe niektórych utworów na płytach ,bo bywa że jakiegoś nie cierpię i psuje mi możliwość słuchania ukochanej płyty. Teraz nie pamiętam nawet jak to się programuje icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Janusz już wspomniał jestem czasowo jakby "zablokowany". W sprawach audiofilskich w zasadzie nic sie nie dzieje, no może poza tym, że przez przypadek nawiązałem kontakt z Kolega Forumowiczem RAMAN_960x (wątek o CD), i kroi się szansa, że w końcu nabędę jakiś niedrogi napęd do DAC.
Na forum bywam, ale ponieważ brakuje mi czasu na konstruktywne i rzeczowe wypowiedzi rzadko mnie tu widzicie.
Pozdrawiam Wszystkich Kolegów serdecznie i przyrzekam, że będę starał się aktywniej uczestniczyć w życiu forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Nie ma wyjścia: odsłuch niezłej płyty na tym, co masz - a do tego na frasunek dobry będzie zacny trunek icon_cool.gif
A kabla żona może używać zamiast sznurka do wieszania prania... chociaż może lepiej, byś nie miał go na widoku?

A co do wyłączenia / przyciemnienia wyświetlaczy w CD i DVD:
Shanling S100 - tylko normalna jasność oraz 2 stopnie przyciemnienia, brak wyłączenia. No i lekko denerwujące tryby wyświetlania (to, co u Soniaka robi funkcja "TIME" na pilocie i przycisk na froncie urządzenia) - jest jeden, nie ma wyboru icon_cry.gif
SONY CDP-XE570 ma tylko różne formaty "Time" oraz CD-TEXT, bez wyłączenia display'a (podobnie jak większość lub wszystkie modele podstawowych serii, ale tylko wyższe z nich mają CD-TEXT).
To samo w pięciopłytowych karuzelach SONY - nie chce mi się wpisywać modeli, bo jest tego trochę (nie pamiętam, czy któryś ma CD-TXT).
Co do Xindaka i innych firm (JVC i DENONa) to czekam na natchnienie icon_idea.gif Jak sprawdzę (funkcja "TIME" dość rozbudowana w każdym z nich), to dopiszę...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Nie narzekaj - na kolejne odsłuchy porządnego sprzętu jeszcze zdążysz, a czekać na kolejny koncert trzeba trochę dłużej. icon_cool.gif
Gorzej, że coraz częściej przewija się temat kiepskiej realizacji nagłośnienia na koncertach. Ostatnio moja rodzinka była mocno rozczarowana po występie Gregorian w Sali Kongresowej.

Wracając do tematu CD - wyłączenie wyświetlacza ma sporo playerów SONY z serii QS (mam XB630QS - ale dostępne jest to tylko z pilota).

Pozdrawiam
PS. Co do Suzanne Vega - jakoś nie mogę się przestawić na jej nowy styl z ostatniej płyty "Beauty & Crime". icon_sad.gif Zdecydowanie wolę jej stare płyty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Janusz - jakoś się żyje - tylko odsłuchów mniej icon_sad.gif
A jak zapewne zauważyłeś po sobie i Kolegach, którzy się wypowiadają w tym wątku - zazwyczaj poruszamy konkretne tematy i "bicia piany" nie uświadczysz! No może trochę OffTopic czasami...

Nie ruszaliśmy jeszcze porządnie tematu "tuner radiowy do lampy", więc może teraz? icon_cool.gif
Jakie są wasze opinie i propozycje?
Co macie aktualnie podłączone i czy wolicie starocie typu Vintage czy może coś nowszego, już w cyfrowymi wyświetlaczami?

Pozdrawiam po północy icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Fakt że ciepłe dni rozpraszają icon_biggrin.gif Człowiek chodzi na jakieś spacery.A do tego w ogrodzie chwasty rosną w takim tempie że nie nadążam z ich wyrywaniem.A co do tunera wygodniejszy jest ten cyfrowy .Nostalgię budzi ten ze skalą.Ale tak naprawdę zawsze lubiłem słuchać tunera.Czasami szczególnie kiedy czytam a muzyka jest tłem wolę tą z radia .Nie kusi aby wsłuchiwać się w szczegóły.Cyfrowy już mam ,mój Luxman nie jest zły.Więc raczej oglądam te ze skalą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Chyba zacznę gadać sam z sobą. Ostatnio szukałem dla kogoś z forum odtwarzacza wielopłytowego.I jak to się skończyło.Sam kupiłem to co komuś polecałem.Pewnie to nie jest rewelacja ale jaka wygoda .Zniknie z półek 200 płyt.Tych rzadziej słuchanych.Wreszcie na imprezach nie będę musiał zmieniać płyt.
A tak sobie myślę jakbym nabył DAC-a to może i dźwiękowo nie byłoby tak źle?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
A numer z lustrem przejdzie? Będziesz widział ruchy ust i nawet coś usłyszysz icon_mrgreen.gif
Kupiłeś Soniaczka czy inną firmę?

Ja miałem parę przymiarek do CXów SONY (na 50 czy 200 CD), ale jakoś nie trafiłem na zadbany egzemplarz w rozsądnej cenie...
A tak ogólnie co do "wielopłytowców": jestem fanem karuzeli, mam parę Soniaków i Denona z HDCD (przez jakiś czas stał/grał u Marka po aferze z Onkyo, chyba nawet załapał się na DACa...).
Jako zupełnienie "jednopłytowców" są idealne, przydają się też jako źródło dyskretnej muzyki na spokojnych imprezkach icon_cool.gif
Najstarsza karuzela (jeszcze z amerykańskim rodowodem, przerobiona na 220V) jest już pełnoletnia i ma się dobrze.
Niedawno dość ambitnie namawiałem Marka na nieźle wypasionego Kenwooda , ale się nie dał - podobno nie mieścił mu się w szafce. Ja tam bym go wepchnął icon_eek.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Nie jestem pewnien na 100% (nie bawiłem się taką zmieniarką), ale najprawdopodobniej na zwykłym pilocie od CD SONY:
- nie będziesz miał zmiany płyty (DISC SKIP), jest w pilocie do karuzeli;
- ustawisz tryb odtwarzania klawiszem CONTINUE (1 płyta, wszystkie płyty) i powtórek (REPEAT);
- klawisz TIME i klawisze do programowania/edycji/sprawdzania powinny działać od dowolnego modelu CD;
- jeżeli masz zaawansowany i dość rozbudowany model pilota to możesz nadawać nazwy płytom (identyfikuje je później najprawdopodobniej na podstawie czasu łącznego i poszczególnych utworów). W przypadku wielpłytowców się to przydaje icon_cool.gif
- piloty do karuzeli (jak u mnie) mają bezpośredni wybór tylko 5 płyt (były jeszcze u Soniego modele z kieszenią na 10 CD i wtedy był od razu wybór 10 CD). Więc sens zakupu takiego może stać pod znakiem zapytania.

CXy miały zazwyczaj wyjście optyczne - jak jest w Twoim przypadku?
Dostałeś instrukcję, czy jak zwykle... się zawieruszyła icon_confused.gif
Pozdrawiam - jak znajdę gdzieś w rozsądnej cenie pilota do CXa to dam Ci znać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim konkretnie KSSie? Bo nie zauważyłem w opisie eBayowym...
Koło Warszawy jest facet z rozsądnymi cenami na kompletne głowice, więc może będzie taniej.
A przy okazji – chyba najważniejszym czynnikiem Markowej rezygnacji z Kenwooda był trudnodostępny (i drogi) laser. Szkoda, bo ta karuzela miała oba wyjścia cyfrowe.

Poszukam instrukcji do CXa, powinienem mieć elektroniczną - ale nie obiecuję (ha - prowokator się we mnie odzywa).
Co do DACa, to obaj mamy przechlapane: ciekawe, kto pierwszy się złamie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...