Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Tu kaczor, tu kaczor ziemia jak mnie słyszycie odbiór ....... icon_lol.gif

Cóż, nie piszę nie gadam ino słucham i przyzwyczajam się do dźwięku ........... aby potem coś zmienić (kablologia znaczy się)
Zdjęć kolumienek nie ma i póki co nie będzie ........ bo tak stoją, że aż wstyd to pokazywać icon_redface.gif .

Bartku tylko tych Omaków żal icon_sad.gif
Pozdrawiam, tymczasem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ziemia, tu Ziemia, słyszymy Cię dobrze...
A tak na marginesie, to masz naganę z wpisanie do akt za milczenie, brak zdjęć i inne - pomiejsze braki icon_biggrin.gif
My tu debatujemy nad losami audio, zastanawiamy się nad "cyfrowymi" wzmacniaczami, a Ty... Ech, dopowiedz sobie sam... icon_wink.gif
A co do Omaków - gdybyś był chętny i szybszy od Lucmastera i kilku innych oferentów, to... kto wie???  icon_mrgreen.gif  Ale i tak mam nadzieję, że Omaki zostaną "w rodzinie"!
Pozdrawiam i odzywaj się czasem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo!
Tyś rzeczywiście nie w formie... icon_wink.gif  - patrz na mój wpis z wczoraj z godziny 19.55 icon_mrgreen.gif


Bartku,
z ogłoszenia na AS wynikało, że Łukasz pozbywa się (albo chce się pozbyć) Manley'a - a nie to, że bierze od Ciebie na powrót duet OMAKów icon_cool.gif
Więc starałem się nie wyciągać pochopnych wniosków... z samego ogłoszenia o sprzedaży Stingray'a i nie wiem, co sobie zamyślił Łukasz.

A dla Ciebie Audiomatus coraz pewniejszy? Wygląda na to, że po testach może nie wrócić do producenta... icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - przyjacielu!

No  z jednej strony Audiomatusy kuszą! Choć po korespondencji z panem "Audiomatusem" mam mętlik niezwykły, bo w czerwcu mają być na dodatek w ofercie aktywne preampy dedykowane tym końcówkom...

Z drugiej strony jest coś jeszcze, co kusi... ciekawe co znajduje się pod tym linkiem icon_wink.gif

Nie mam pojęcia, czy oferta jest aktualna, i czy można coś "stragować", ale zamierzam jutro się dowiedzieć...  icon_mrgreen.gif i oczywiście poinformuję o efektach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - a mógłbyś podsumować stan obecny?

Do kogo poszły Twoje monobloki i z jakim preampem, "ożeniłeś" AVMa? No chyba, że jeszcze nie poszły a tylko się konkretnie umówiłeś na sprzedaż, a do czasu zakupu nowego piecyka możesz na nich grać.
Co gra u Łukasza i jak było/grało mu się na Stingray'u w porównaniu do OMAKa/OMAKów (Krell się nie utrzymał długo...).
Metaxas, CD i Infinitki zostają u Ciebie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda dość skomplikowanie...

Łukasz jest zainteresowany kompletem Omaki + pre Metaxasa (niestety icon_cry.gif  - ale doskonale go rozumiem, bo moim zdaniem najwyższej próby dźwięk właśnie uzykał ze swoich kolumn plus ten secik) ...

Jest jeszcze dwóch poważnych oferentów, którzy chcą same Omaki...

AVM - stoi w piwnicy...

Jeżeli pójdą same Omaki, to rozważam albo Metaxasa Solitaire (jeżeli oferta jest aktualna to te z linku wyżej, bo ich dźwięk znam i szalenie pasuje do Infinitek), albo monobloki Audiomatusa 500X z preampem Metaxasa i/lub AVMa, a za czas jakiś z dedykowanym preampem aktywnym Audiomatusa, który ma się ukazać w czerwcu br. (jeżli zagra lepiej od Metaxasa lub AVMa)

Jeżli Łukasz się uprze... komplet Audiomatusa z pre, ewentualnie Audiomatusy lub Metaxas Solitaire z pre AVMa (licząc po cichu, że Metaxas Marquise po jakimś czasie do mnie wróci  icon_mrgreen.gif )

Uff...

Albo w ogóle nic nie będę zmieniać , bo - niezależnie od niedostatków - Omaki grają miodnie... icon_wink.gif

Chyba zawarłem odpowiedzi na wszystkie Twoje dociekania...  icon_biggrin.gif

Albo zmienię zawód, żonę lub hobby icon_wink.gif   icon_wink.gif   icon_wink.gif  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!!!
To byłoby zbyt proste icon_biggrin.gif
Audionecie!
Czy na tym drugim zdjęciu widać subwoofer???
PS. do kolegi Audioneta! Dotąd myslałem, że jestem w miarę normalny... Moje twierdzenia były mocno na wyrost... icon_wink.gif
Ale muzyka ponad wszystko - dziś mam wieczorek bluesowy - przyniosem od kolegi z 10 płyt bluesowych od Claptona, przez J. Maylala, do Gov't Mule icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bywa u maniaków ,coś tu nie gra .Magnepany wymagają silnego wzmacniacza powyżej 100 wat a kolega nie dopuszcza do siebie myśli aby zrezygnować z lampy.Mi się podobają ,fenomenalna przestrzeń,dźwięk plastyczny ,ma nie tylko szerokość ale i wysokość niestety aby odezwał się bas trzeba silnego piecyka.U mnie nie wchodzi ich zakup w rachubę.Stopień akceptacji przez żonę jest równy zeru.Nie będę nawet powtarzał co powiedziała na temat kolumn tej wielkości. icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Przed chwilą drzwi mojego domu opuścił kolega, który przyniósł ze sobą odtwarzacz Copland 266, którego układy wyjściowe zostały zastąpione ukłądem lampowym (z własnym zasilaniem) zrobionym przez firmę JAG.

Powiem brzydko - (moderatorze - wybacz) - pie...... wymianę wzmacniacza! To nie ta droga! Potrzebuję bardzo przejrzystego i bardzo szybkiego źródła! To tyle! Czy ktoś ma do sprzedania Thetę Gen. V ???  icon_mrgreen.gif Znaczy się tanio do sprzedania...  icon_twisted.gif

Jutro szczegóły! I zdjęcia!!!

A na dodatek anonsuję przybycie do mnie - celem odsłuchów - DACa STAX Talent. Zobaczymy (usłyszymy) na ile jest rzeczywiście utalentowany???

Pozdro!
PS. Ciekawe, co obecny na forum RoRo napisze??? Tak na marginesie - mam zainstalowaną wymiennie klawiaturę maszynistki/komputerową (QWERTY). RoRO! I ciąglę przęlaczam niechcący pomiędzy nimi! Jak się tego cholerstwa pozbyć - znaczy się klawiatury maszynistki???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Tomek napisał wcześniej, że jest lekko zdziwiony tym iż początkiem zmian u Ciebie mają być OMAKi a nie źródło ... Cytuję Jego post nr 1980
"Zrozumialbym, wymiana zrodla (tutaj mocno kuleje), wymiana glosnikow - tak, tak tu tez mozna by dopatrywac sie problemow. Przynajmniej takie mam zdanie po tym co uslyszalem na odsluchu. Ale zeby slynne Omaki ?
Gdy sluchalem u Bartka, najmocniejsza strona systemu wydaly mi sie wlasnie monobloki. Hmm... "


Prorok czy co? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam fajną dziewczyne (mimo, że żona...), icon_wink.gif
też słyszy - ale tylko to, co chce słyszeć icon_sad.gif
też się zna - tylko że nie na audio. Tzn. w stosunku do audio ma dość określone przekonanie: im mniej sprzętu, im mniejszy i im cichszy tym lepiej. Może dla niej... icon_cry.gif
Przynajmniej w przypadku moich ukochanych "Jamochłonów" docenia ich kształt i inne zalety. Jeden z nielicznych przypadków w moim sprzęcie, że się zgadzamy (no może jeszcze DVD i ampli KD oraz TV Soniaka uznaje za ładne i dobre). A w subie docenia jego "kurduplowatość".

A co do połączenia wymaganych cech audiofilskich w jednej kobiecie - to niestety przypadek Tomka i jego Pani jest raczej wyjątkowy!
Swoją drogą - Bartku, u Ciebie nie jest przecież źle! icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Thety pojawiają się, ale zazwyczaj powyżej trzech tysięcy i to zazwyczaj nie są "V". Poniżej "transporcik" za 3000/3500zł
http://allegro.pl/item526007289_theta_data...ansport_cd.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transporcik - transporcikiem!

Ja albo potrzebuję doskonałego DACa, albo...

Czy ktoś mówił o jakiejś gorącej kąpieli ???  icon_wink.gif

PS. Tomaszu! Na tym Coplandzie (zresztą ładna maszyna) było chyba odrobinę lepiej niż po włączeniu w tor Velumów... Psia kość! Muszę ochłonąć! Tullamore Dew (oczywiście "on the rocks") powinna pomóc!

Do jutra!

PS.RoRo! Bądź łaskaw przesłać "hint'a" odnośnie klawiatury... Please!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na szybko, a rozwinę się prawdopodobnie jutro!

Od początku - wczoraj zawitał do mnie kolega Janusz - właściciel ślicznych francuskich monitorów - wraz ze swym nowym nabytkiem. Tak ja już wczoraj napisałem część analogowa Coplanda 266 została zastąpiona przez dość rozbudowany układ lampowy zrobiony przez firmę JAG.

Po podłączeniu do mojego systemu ZAGRAŁO tak, że czapki z głów!

Copland gra z niesłychaną rozdzielczością, absolutnie fantastyczną górą pasma i niezłą barwą! A to co zachwyca to fenomenelna dynamika!!!

Dół pasma jest lekko wycofany, ale za to bardzo szybki! Summa summarum kolega Janusz zaczął w połowie pięciogodzinnego odsłuchu przebąkiwać, ze też by chiał sobie taie Infinity kupić, i problem tylko w tym, czy nie ma zbyt małego pokoju...

A ja zacząłem myśleć... zresztą już o tym wiecie...  icon_wink.gif

W trakcie odsłuchów bawiliśmy się IC Nordost Blue Heaven, który, o ile fenomenalnie przekazywał wszystko od środka w górę, tak strasznie wycofywał dół pasma. Brakowało wypełnienia szeroko rozumianego zakresu basowego. Velum górą!!!

A dziś przyjechał kolego Robert i zostawił mi na jakiś czas do zabawy przetwornik cyfrowo - analogowy STAX Talent! Jak brzmi??? Po krótkich odsłuchach - bardzo dobrze! Ale nieco brakuje mu werwy! Jest znacznie bardziej wyrównany niż Copland, choć nie tak dynamiczny! 

Prima facie - Copland zachwycił. Stax jest po prostu bardzo, bardzo dobry! 

Dla okrasy - jedno zdjęcie przetwornika. Na resztę będziecie musieli poczekać!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem garść zdjęć!

Oto i one!

Copland oraz jego wnętrzności, Stax i cała reszta!

Przez wizytę tegoż ostatniego przetwornika mogę śmiało napisać, że - podobnie jak koledzy, ja też mam coś szampańskiego.  icon_mrgreen.gif Na marginesie - w środku Staxa drzemią kości Burr-Browna PCM 63. Niestety tylko gradacji "P", a nie "K"

Pozdrawiam i czekam na poodsłuchową recenzję oraz oczywiście zdjęcia (Januszu! Nie zawiedź mnie!)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zrobię jakieś zdjęcie.A co do odsłuchu. Audionet na pewno gra nieco ostrzej od lampy. Przekłada się to na lepszą słyszalność szczegółów ,różnych przeszkadzajek występujących w tle muzyki .więc jest i lepiej i zarazem gorzej.W muzyce poważnej z koncertu na żywo na Audionecie było lepiej ale jednocześnie bardziej przeszkadzały odgłosy z sali. Na pewno dobry tranzystor,a ten jest bardzo dobry ma i tą zaletę że z głośników nie usłyszymy żadnego szumu ,brumu czy tym podobnych odgłosów.z drugiej strony melodyjność lampy ,sposób odtwarzania wokali .Głos Ayo na obu wzmacniaczach brzmiał odmiennie,było słychać że śpiewa murzynka . Wnioski ,dziś żadnych do końca nie jestem pewien co wolę .Ale chyba lampę to brzmienie bardziej relaksuje ,i jest lepsze na długie słuchanie.Ideał dwa zestawy jak u Marka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tomek, nie dość, że przesympatyczny i przeciekawy, to ma na dodatkek fajną dziewczynę icon_redface.gif , i... jeszcze słyszy i zna się!!! icon_mrgreen.gif
Ciekawe, co on na to??? icon_cool.gif



Troche czasu mnie tu nie bylo, a tyle rzeczy sie wydarzylo icon_smile.gif
Ciesze sie, ze wybrales "prawidlowa" kolejnosc wymiany poszczegolnych klockow icon_twisted.gif NIe powiem, a co tam powiem - a nie mowilem ! icon_cool.gif
Pomysl Bartku jakby teraz zagral system z Velumami ? :!:

Wracajac do dziewczyny, przyszlej zony zreszta icon_wink.gif Mysle, ze troche sie zna. Poniekad byla chyba zmuszana do odsluchow (glosne granie), podczas wymiany poszczegolnych elementow.

A ja ciagle mysle nad tuningiem Thety, jaki wykonal moj znajomy ! Wlasnie szukam kondow (b. trudno dostepne). Jest to cos niesamowitego ! Mam nadzieje, ze zdarze z modyfikacja na Wasz przyjazd. Wlasciwie to musze ! NIe wpuszcze Was wczesniej icon_wink.gif Theta po modach (wymiana kondow) gra... Ehh brak slow, trzeba uslyszec !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...