Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Tomaszu!

Cieszę się, że wreszcie ktoś delikatnie podtrzymał moje ostatnie stanowisko! Utwierdza mnie to w przekonaniu, że do wszystkiego należy podchodzić po kolei. 

Ewidentnie w chwili obecnej najsłabszym ogniwem - poza okablowaniem jest kwestia źródła! Na razie nie umieram, więc sądzę, ze nadejdzie również czas na wymainę amplifikacji!

W sumie dobrze się stało, że zagościł u mnie ten Copland, który odsłuchiwany na spokojnie (ładne nam pięciogodzinne spotkanie z tego wyszło) pokazał, że nawet z Omakami w klasie A też można lepiej...

Januszu!

A gdzie zdjęcia!

A tak na marginesie - ostatnio nasi warszawscy przyjaciele mocno odpuścili sobie wątek... icon_evil.gif Cóż - trzeba jakoś przetrwać  icon_twisted.gif

RoRo!

A u Ciebie coś się w ogóle dzieje w kwestii audio? Czy Thiele Ci służą? A Omak dalej się kurzy?

Pozdrowienia

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tą pracą - nie dość, że dziennie parę godzin życia się traci, to jeszcze jak w przypadku Janusza sprzet wyparował! icon_rolleyes.gif

Bartek
Niestety trafiłes - OMAK stoi i się smuci, ja także...
Thiele grają, ale pod Soniakiem - przynajmniej tyle mogłem zrobić icon_wink.gif
Aby do wiosny - powoli szykuję rewolucję w rozstawieniu... (nie wiem jeszcze: żony czy sprzętu). icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Bartku
jak spojrzysz w meile ode mnie - też sugerowałem spojrzenie na sprawę wymian od strony źródła icon_wink.gif a konkretniej pisałem epistoły o DAC.
Osobiście podtrzymuję stanowisko, że DAC a nie Audiomeca jest najsłabszym punktem.
Przeprowadziłem test - podłączyłem yamme CDX 1100 do ciut bardziej wypasionego DAC niż Twój i zagrało to gorzej niż ta sama Yamma soute. O ile wspomniany DAC dla Onkyo jest zbawienny a tyle, myślę że dla Audiomeci nie jest już adekwatny.


A piszę tylko dlatego, aby utwierdzić Cię w przekonaniu, że od wzmocnienia należy się w Twoim przypadku odczepić to raz ......
a dwa coby i sobie przypisać choć odrobinę zasług icon_wink.gif w dziele powsztrzymania Cię prze herezją icon_lol.gif icon_lol.gif

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, zaiste Andrzeju nie ma między nami sporu!
Audiomeca jest transportem potrafiącym znacznie więcej, niż pokazuje to z NOS-Daciem. O ile upierać sie będę, że kombinacja z NOS-DACiem potrafi zawstydzić sporo odtwarzaczy w granicach do ... kzł., tak nie bedę się upierać, że nie można ze srebrnej płyty wyciągnąc więcej  icon_wink.gif
I oczywiście oddaję Tobie sprawiedliwość, że wspominałeś już o tym drzewiej!
Czy pisząc o "badziej wypasionym DACu" miałeś na myśli Twojego "wypasa", czy też trafiło pod Twoją strzechę coś nowego???
A z ploteczek - kolega, który wypożyczył mi STAXa strasznie namawia mnie do poszerzenia horyzontów i czasowej zamiany naszych sprzętów - ja mam użyczyć mu Omaków, a on mi jakiegoś grubego Accuphase, albowiem jest on strasznie ciekaw, jak jego Zollery zagrają z dobrą lampą!
Oczywiście przystałem na jego propozycję! icon_mrgreen.gif  
O wszystkim poinformuję na bieżąco!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu!
Nic na ten temat jeszcze nie wiem... icon_biggrin.gif
Kolega Janusz, który go nabył, prawdopodobnie będzie poszukiwać źródła nieco bardziej pasującego do kolumn.
Francuskie monitory, jakkolwiek grają nieźle, są dosyć jasne, więc mariaż z jasnym Coplandem chyba nie jest najszczęśliwszym pomysłem.
A ja...???
No, zasatanawiam się, czy "pchać" się w źródło zintegrowane, który nie daje jakiejkolwiek szansy na kolejny upgrade, czy też pozostać przy kombinacji napęd - przetwornik...
Czy też nabyć Coplanda z myślą, że za jakiś czas przyjdzie pora się z nim pożegnać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek
Jak zwykle pomysł niezły, czyli źródło dzielone... I pewnie w ciągu roku czy dwóch nie będzie już odwrotu (chociaż dla SACD i tak będziemy pewnie potrzebowali odtwarzacza) i twardziele zagoszczą jako kolejny element naszych torów audio.
No cóż: SB+DAC..., ktoś już zaczął icon_wink.gif
ale aż sie prosi o Accuphase DP-700 w roli nie tylko CDka czy transportu, ale również jako DAC (czyli krótko mówiąc - styczniowy numer AUDIO z 2009). Jak chcemy to słuchamy samego odtwarzacza, a jak mamy już "zgrane twarde zaplecze" to możemy sprawdzić go właśnie jako DAC.
Tylko te czterdzieści parę tysiączków do wydania ...

Janusz
Co do NAIMa - o ile dobrze pamiętam model to był na AudioShow, wygladał bardzo ładnie ... tylko akurat nie można go było posłuchać icon_sad.gif Tłum w pokoju odsłuchowym i może następnym razem się uda...
Tym niemniej - 600płyt? Niby dużo, ale pod koniec tego roku standardem stanie się pewnie dysk 1GB (i to koniecznie w wersji 24/365dni, bo mimo miroringu nie ma co ryzykować) no i wtedy ilość 1500 potencjalnych płyt na serwerze to już będzie fajnie! icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Zdaje się, że niniejszym osiągnąłem właśnie 2k icon_rolleyes.gif Się wyrobiło, znaczy porobiło ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman gratuluje wyniku.Nie będę cię gonił nie dam rady.

Co do Naima ma ogłosić listę dysków kompatybilnych ze swoim odtwarzaczem.Akurat dysk będzie tu najtańszym elementem.Podoba mi się też wyświetlacz pokazujący okładkę płyty.Pewnie fajnie byłoby mieć Accuphase ale to pozostaje poza moimi marzeniami .Na wygraną w totka nie ma co liczyć icon_sad.gif

Przed chwilą próbowałem słuchać muzyki,stwierdziłem ze to nie ma sensu po prostu przysypiałem.

Trzeba słuchanie przenieść jednak na wcześniejszą godzinę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tomek
(chociaż dla SACD i tak będziemy pewnie potrzebowali odtwarzacza)



Niekoniecznie ! W necie pojawily sie juz dawno ripy SACD 48/192khz. Poza tym dostepne sa tez FLACi o takich parametrach. Kwestia tylko DACa, ktory "przelknie" taki sygnal. Squeezebox transporter czyta takie pliki.

Moze sie powtorze, ale ...
Wiem, ze kazdy chcialbym uslyszec u siebie takiego Accu DP700 czy DCS puccini (klocki za ponad 40 kzl). Znajomy mial u siebie DCSa i porownywal dzwiek SB + Theta (modyf) do dzwieku DCSa. A taki zestawik SB+DAC to smiesznie tanie rozwiazanie w porownaniu do powyzszych zrodelek. WIem nie wierzycie icon_smile.gif, trzeba posluchac ! icon_cool.gif

Jeden z forumowiczow audiostereo, posadacz Accu DP500 juz sie przekonal. Uzywa DP500 jako DAC + SB i zdaje sobie z tego sprawe, ze DAC w DP500 jest taki sobie. Na pewno mozna lepiej ! Biorac pod uwage cene DP500, nawet na rynku wtornym, to chyba nie ma o czym mowic icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o celebracje odsluchu plyt CD, na pewno nie jest.
Nie uwazam zeby polaczenie SB + DAC bylo rozwiazaniem problemu do konca zycia. Caly czas poszukuje jak tu jeszcze ulepszyc dane zrodlo, stad tez znajomy pracuje nad modem Thety.

Powyzszy post mial tylko, przypomniec, podkreslic, ze da sie taniej ! NIe trzeba wydawac fortuny by odsluchy naszego sprzetu dawaly nam frajde. Skladanie sprzetu to sztuka, a nie wydawanie pieniedzy dla samego wydawania, a juz na pewno przy zasobnosci naszych portfeli icon_sad.gif

BTW gdyby ktos podarowal mi DCSa czy PD700, przyjalbym bez obrzydzenia icon_smile.gif a co !!! byla by alternatywa dla SB icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!

Krynico audiofilskich metafor, nieustraszony pogromco bylejakości, znawco sprzętowych guzików, waleczny rycerzu niepotrzebnego cytowania wcześniejszych postów, genialny guru góralskich gestów,  kreatywna kreaturo...

GRATULACJE  icon_mrgreen.gif   icon_mrgreen.gif   icon_mrgreen.gif (znaczy się po trzykroć)

W sprawie audio nie mam nic do powiedzenia  icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie szykują się zmiany icon_cool.gif
Nie , nie będzie nowych zakupów (przynajmniej póki co) raczej ubędzie sprzętu. Doszedłem do niezbyt odkrywczego wniosku, że więcej wcale nie oznacza lepiej.
No ale może od początku, kierując się wyłącznie wrodzonym lenistwem i wygodnictwem zadbałem o to aby każdy z będących "w ruchu" czterech zestawów miał "własny" zestaw kolumn. Chodziło o to aby uniknąć ciągłego przepinania kabli.
I wszystko było OK do momentu gdy trzeba było jakoś te kolumny ustawić. "Jakoś" się udało ale z pewnością nie jest to ustawienie zgodne z zasadami "sztuki". Poprawnie niestety tych kolumn przy moich warunkach lokalowych ustawić się nie da.
Pierwsze przymiarki były (stąd onegdaj zadawane pytania o możliwość podłączenia dwóch wzmacniaczy do jednych kolumn).
Skoro okazało się, że żenienie wzmacniaczy na raz z jednymi kolumnami to chybiony pomysł - uznałem się za pokonanego i podjąłem decyzję o wycofaniu z ruchu dwóch par. Pod nóż idą Wharfedale Diamond 8.1 i Jamo Studio 180. Koniec końców trzeba będzie powrócić do wachlowania kablami icon_sad.gif
Teraz to będzie tak, Cerviny będą chodzić zwykle pod Omakiem lub Yammą od KD, natomiast Totemy pod Fatmanem i dziewięćsetką Yammy
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia przekładam kable na zmianę gra Integra Ancient Audio i moja Jolida obie na 300 b.Dziś podjąłem decyzje .Ancient wraca w sobotę do właściciela .Nawet jeśli jest ciut lepszy to "ciut" nie wystarczy abym zrezygnował z pilota ,wrodzone lenistwo jest silniejsze.A poza tym jak zwykle liczy się też stopień akceptacji wyższej instancji czyli żony icon_mrgreen.gif Jolida jest zdecydowanie ładniejsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W necie pojawily sie juz dawno ripy SACD 48/192khz. Poza tym dostepne sa tez FLACi o takich parametrach. Kwestia tylko DACa, ktory "przelknie" taki sygnal. Squeezebox transporter czyta takie pliki.

Tomek
Dzięki za info o SACD...
Jeszcze nie jestem gotowy na takie przejście, dlatego nie interesowałem się zbytnio problemem odtwarzania SACD w połączeniu z SB.
Tym niemniej zakładam, że w ciągu roku - maksimum trzech lat większość z nas przejdzie na Squeezeboxa... icon_cool.gif

Cytat

Znajomy mial u siebie DCSa i porownywal dzwiek SB + Theta (modyf) do dzwieku DCSa. A taki zestawik SB+DAC to smiesznie tanie rozwiazanie w porownaniu do powyzszych zrodelek. WIem nie wierzycie icon_smile.gif, trzeba posluchac ! icon_cool.gif

Jeden z forumowiczow audiostereo, posadacz Accu DP500 juz sie przekonal. Uzywa DP500 jako DAC + SB i zdaje sobie z tego sprawe, ze DAC w DP500 jest taki sobie. Na pewno mozna lepiej ! Biorac pod uwage cene DP500, nawet na rynku wtornym, to chyba nie ma o czym mowic icon_smile.gif

Wierzymy (co widać w wątku o SB), ale czekamy... Cena SB faktycznie jest zachęcająca, ale czekamy... Mimo że w paru tysiącach można się już zmieścić z niezłym DACem.
No cóż - DAC w DP-700 jest lepszy od tego w DP-500. Pytanie tylko na ile jest lepszy...

Janusz
Dzięki... A pocztowo/postowo:
"Nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go!" icon_lol.gif

Bartek
Wielkie dzięki... A o co chodziło z tą "góralskością", bo nie zajarzyłem (może późna pora miała na to wpływ - szukam usprawiedliwienia)?
Twoje stwierdzenie "kk" było genialne! icon_mrgreen.gif Nieźle pasuje, o czym pewnie sporo osób już się przekonało...

Andrzej
Jak zapewne się domyślasz - niecierpliwie oczekiwałem, kiedy w końcu wykopiesz Jamniki. Zresztą z "diamencikami" podobnie...
A swoją drogą u mnie Jamochłony jako podstawki pod AE sprawują się idealnie i zero przenoszonych drgań. Podobnie zresztą w normalnej funkcji jako podłogówki w stereo. No ale masa i dociążenie pewnie też robi swoje (aż się zdziwiłem, że "kamyczki" 3kg położone na AE nie przeszkadzają wizualnie żonie). Jeżeli się powtarzam, to sorry - ale mimo wszystko wypowiedź jest na temat.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Obstawiamy, kto z nas będzie kolejny (po Tomku)? icon_razz.gif

Swoją drogą to SB jest idealnym wyjściem gdy chcemy porównać dwie płyty o takim samym tytule (czyli "prawie" takie same), ale różnie wydane (np. starą wersję i remaster).
Hmmm - czy też zgrywamy winyle???

Pozdrawiam
PS. A Twój CX pewnie na zesłaniu... icon_rolleyes.gif Na szafie albo jeszcze dalej... Albo po prostu porównujesz pierwszy i drugi odsłuch tej samej płyty na tym samych sprzęcie. To przecież takie audiofilskie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cx nie całkiem na zesłaniu po interwencji wyższej instancji schowany za kolumnę i stojaki z płytami. Ale wciąż nie nabyłem stosownego pilota aby zmieniać płyty świadomie a nie jak leci. Jak to dobrze przy słuchaniu sączyc szlachetny trunek ,to on zmusił mnie wreszcie do podniesienia czterech liter z fotela. Teraz gra Mylene Farmer .Wybór całkowicie nie świadomy ,pierwsza płyta jaką wyjąłem.Dawno nie słuchana tym bardziej ładna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Swoją drogą to SB jest idealnym wyjściem gdy chcemy porównać dwie płyty o takim samym tytule (czyli "prawie" takie same), ale różnie wydane (np. starą wersję i remaster).
Hmmm - czy też zgrywamy winyle???



W necie mozna znalezc Ripy winyli. Robi sie to ponoc za pomoca karty muzycznej, albo czegos podobnego icon_smile.gif W kazdym badz razie, Rip nie bedzie natywny. Sygnal bedzie zgrany tak, jak przekaza go kabelki i wszystko to co bylo po drodze.

Jak dla mnie to co napisalem powyzej wyklucza Ripowanie czarnych plyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lampy do cyfry...
Wczoraj - zupełnie przypadkiem zamiast ślicznego koaksjalnego Alpharda daVinci w systemie zastąpił go osławiony na bratnim forum kabelek o bardzo długiej nazwie, którą pozwolę sobie podać w całości - "BELKIN SYNAPSE PLATINUM SERIES PROFESSIONAL DIGITAL INTERCONNECTS"
Nazwa przydługa, kabelek długi - całe sześć stóp, i o zmianach w dźwięku również możnaby pisać długo!
Ja - tym razem się streszczę - ten Alphard to okropny "muł bagienny"...
Innymi słowy - wszystko gra zdecydowanie lepiej!!! Rezolucja, holografia, dynamika, etc. absolutnie bez porównania!
Do czasu zakupu Velumów icon_wink.gif  - zostaje w mym systemie!!!
RoRo!
W związku z przekroczeniem 2k proponuję, bys zwrócił się do administratorów z prośbą, by zmienili Ci nick na RoRoRoRo!
Jak tak dalej pójdzie, to po przekroczeniu xk będziesz RoRoRoRoRoRoRoRo... icon_mrgreen.gif  Co do góralskości - nie szukaj usprawiedliwień... co najwyżej kojarzą się z nartami. Dokąd w tym roku?
Januszu!
Co prawda jesteś złoczyńcą i leniwcem, ale z powodu sympatii do Ciebie gniewam sie tylko trochę!
Czemu nie namówisz żony na parawany? Za 7k (po znajomości - poniżej 7 k) chyba warto???  icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...