Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Bartek,
tak "góralsko" to konsekwentnie od paru lat Włochy - tydzień na początku marca. icon_cool.gif
W Austrii podobno trzeba będzie uważać, bo jakieś ograniczenia prędkości narciarzy na stoku chcą kiedyś wpowadzić icon_confused.gif
Jakoś tak mi się dzieje, że się dość skutecznie rozpędzam. icon_mrgreen.gif

Przy okazji - czy podłączałeś może pod lampę JBLe serii Ti? Dzisiaj model Ti1000 poszedł za 1,7 kzł.
jbl_Ti1000
Zastanawiam się, na ile kopułka tytanowa wnosi swój pomysł na odtwarzanie wysokich tonów... no i na ile są wymagające co do wzmacniacza.
Bo sam ładny wygląd i cena wyjściowa to jeszcze nie wszystko.

Janusz
Wychodzi na to, że pary dzielą się na te z niezaudiofilizowaną panią oraz na te już spacyfikowane. A my obaj trafiliśmy na te "nie" icon_sad.gif
Ale jeżeli cena wyjściowa jest rozsądna (myślę o sprzęcie, nie o kobietach icon_mrgreen.gif ) to nawet nie jest żal, że już nic nie da się urwać...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku!

Nie będę strugać mądrali - o tej końcówce przeczytałem TU

Na tej stronie pod "Guaranteed Specifications" znajdują się pełne dane techniczne.

Po pierwszej godzinie wypełnionej również obowiązkami domowymi powiem tak - Omak gra ogólnie lepiej (barwa, nasycenie, rozdzielczość, stereofonia). Ale są również minusy - bas z Accu jest szybszy, odrobinkę głębszy, choć brakuje mu odrobiny wypełnienia!

Czyżby czekał mnie biamping - góra - Omakowe monstra; dół - tranzystor???  icon_wink.gif

Na stoliku braknie miejsca...  icon_mrgreen.gif

Ale umówmy się, że to pierwsze - zupełnie niezobowiązujące wrażenia. Na konkrety przyjdzie czas!

Pozdrawiam

PS. z danych widniejących na stronce wynika, że raczej mamy do czynienia ze wzmacniaczem, który na pewno nie gra w klasie A.
Zużycie prądu bez sygnału 65 Watt - może pierwszych kilka watów jest w klasie A, ale pewnikiem niewiele... Zresztą - co ja humanista o tym mogę powiedzieć. Niech się wypowiedzą inżynierowie i elektronicy icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniaczy nigdy za dużo
Oczywiście nie mam na myśli siebie i RoRo.Ja mam tylko trzy . icon_mrgreen.gif

Ja zaraz idę na kolejny odsłuch tym razem jakieś kolejne kable ,kondycjoner.Jeszcze nawet dokładnie nie wiem.Posłuchamy zobaczymy.

Niedługo będą nowe płytki nabyte od kolegi Hybryda.A co mógł nie dawać linku,za karę trzy kupiłem. icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Swoja droga dziwie sie, ze nie bylo zainteresowania dla plytek (...)



Tomku!

A o światowym kryzysie gospodarczym to już słyszałeś???  icon_wink.gif


Cóż - chyba czas na jakieś pierwsze wrażenia z odsłuchów Accuphase?
A te pierwsze wrażenia streściłbym zdaniem: "mam mieszane uczucia"!
Z jednej strony końcówka nie ma żadnych problemów by wysterować Infinitki, co przekłada się na możliwość uzyskania nielimitowanych głośnośći, nie szczędząc zakresu basowego - gra na dole czyściutko, szybciutko i z polotem, schodząc przy tym niżej, niż potrafią Omaki.
Cała reszta też jest taka, że nie mam się absolutnie do niczego doczepić. Ale...
Właśnie w tym "ale" jest problem...
Wzmacniacz gra bezosobowo, rzekłbym - trochę technicznie. Niby wszystko jest na miejscu, ale czegoś brak... wypełnienia??? 
Najprościej jak mogę - brakuje mi czaru - magii, cokolwiek to miałoby znaczyć icon_wink.gif
Moja żona, która przyłączyła się do odsłuchów wrzucając do transportu kilka swoich płytek powiedziała: "Gra jakoś płasko", "Gra jak w samochodzie". 
Ja nie będę aż tak jednoznaczny w sądach - z tym dźwiękiem mógłbym żyć! Ale... icon_wink.gif

Jeżeli chodzi o stronę użytkową - wzmacniacz praktycznie w ogóle się nie grzeje! Już preamp Kostasa Metaxasa jest dużo bardziej gorący! Wzmacniacz ma dwie pary wyjść głośnikowych, wejścia RCA i XLR, a ponadto możliwość mostkowania.
I muszę przyznać, że na żywo wygląda autentycznie przepięknie (w żaden sposób bazarowo, odpustowo, czy w stylu czarnoskórych raperów)! Pomyślałem sobie, że kobiety na widok całego systemu Accuphase mdlałyby powodując przynajmniej konieczność reanimacji metodą usta-usta! icon_smile.gif
A Accu DP - 500 od dawna mi się podobał... icon_mrgreen.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniaczy nigdy za dużo
Oczywiście nie mam na myśli siebie i RoRo.Ja mam tylko trzy . icon_mrgreen.gif

Janusz
Ja też mam trzy - dostosowałem się do Ciebie (i do Marka): po jednym wzmacniaczu z każdej ulubionej marki: JVC, Rotel i SONY. icon_mrgreen.gif
Więc już przystopowałem z zakupami, bo jak doliczyć do tego końcówkę OMAKa...
i mam nadzieję, że nie trzeba liczyć amplitunerów - mogę się zgubić icon_rolleyes.gif

Bartek
Co miało znaczyć Twoje stwierdzenie "A Accu DP - 500 od dawna mi się podobał"? Czy to delikatna podpowiedź co będzie zamiast Audiomeca? icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Pokazałem kontrolnie mojej Pani te JBLe Ti 1000 (informując profilaktycznie od razu, że pytam tylko teoretycznie...) i niestety jakoś jej się nie spodobały... icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze Bartek ma podobne odczucia jak ja po ostatnim odsłuchu tranzystora.Pozostaje w takim razie na bas podłączyć tranzystor a na średnie i wysokie tranzystor i Infinitki Bartka zagrają jak marzenie.

A co ja dziś słuchałem Dwóch sieciówek i Listwy czy kondycjonera Hydra Shunata i tu jest problem nie wiem jaki to dokładnie model ,widzę że jest ich cała rodzina.

Wnioski zdecydowanie więcej dają sieciówki w CD niż we wzmacniaczu.W Cd ta droższa poprawiała stereofonię ,dźwięk nabierał dodatkowej melodyjności płynności ,było to wyraźnie słychać ,we wzmacniaczu też była poprawa ale nie tak wyraźna..Dźwięk był bardziej rozciągnięty na boki.Po wpięciu kabli bezpośrednio do gniazdka bez Hydry osłabł trochę rytm .energia dźwięku była mniejsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tanie kondycjonery, listwy najczesciej wlasnie oslabiaja dynamike. Spowodowane jest to filtrami, lub za slabym trafem. Od znajomego slyszalem, ze konydcjonery zaczynaja sie od kilkudziesieciu kzl. Ponoc w tym budzecie nie wystepuja juz takie problemy icon_razz.gif
Ja korzystam z listwy Velum, ktora wewnatrz nie ma nic poza "magicznym drutem" laczacym gniazda. Nie ma zadnych ograniczen i gra jak trzeba !

Co do sieciowek jak najbardziej sie zgadzam. Rowniez zauwazylem, ze to wlasnie wzmacniacze sa najmniej wrazliwe na jakosc sieciowki. Dla wzmaka wystarczy dobry drut o odpowiednim przekroju (np Lapp). Wrazliwe sa natomiast DAC, transporty, zrodla zintegrowane.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się z Tomkiem zgadzamy,Ta Hydra to raczej tylko listwa,sądząc z jej wymiarów .Kiedyś trzeba będzie sprawdzić jak się zachowuje najnowsza sieciówka Velum ,ten stary najwyższy model był świetny.Albo kolega będzie go szukał na rynku wtórnym .Najbardziej w Shunata podoba mi się elastyczność tego kabla ,przy takiej średnicy pięknie się układa.
Bartek ,odpowiadam na Twoje nie zadane pytanie icon_biggrin.gif fotki będą ,jak zwykle z komórki ,jak zwykle zapomniałem wziąść aparatu, a miałem jeszcze sfotografować integrę Ancienta. Ogłoszenie o Magnepanach już nieaktualne icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W necie mozna znalezc Ripy winyli. Robi sie to ponoc za pomoca karty muzycznej, albo czegos podobnego icon_smile.gif W kazdym badz razie, Rip nie bedzie natywny. Sygnal bedzie zgrany tak, jak przekaza go kabelki i wszystko to co bylo po drodze.

Jak dla mnie to co napisalem powyzej wyklucza Ripowanie czarnych plyt.

Tomek
Raczej nie zamierzałem tego robić z analogiem... pytanie było z gatunku retorycznych. icon_wink.gif
W końcu czar czarnej płyty - by prysł icon_razz.gif
Ale dziękuję za Twoją odpowiedź.

Pozdrawiam
PS. Zdaje się, że w tym tygodniu trzeba się będzie pożegnać z zielonym tłumikiem niepożądanych odbić i dyskretnym rozświetlaniem sceny dźwiękowej - i to na 11 miesięcy... Ale przynajmniej trochę więcej miejsca będzie w pokoju icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
myślałem o choince... icon_wink.gif
a nie o żonie lub innym ufoludku icon_mrgreen.gif

Ale faktycznie robi się późno i mój Ukochany Zestaw Głośnomówiący zaczyna na mnie krzyczeć - kończę i pozdrawiam!
PS. Na szczęście moja Pani nie jest dokładnie zorientowana w ilości sprzętu znajdującego się na moim stanie i w dodatku czasami udaje mi się niepostrzeżenie zrobić jakąś podmiankę (lub dołożyć dodatkowy...) komponentów w jednym czy drugim sytemie - również w tym, co jest na wierzchu i gra na bieżąco...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnę się trochę w temat sieciówek i kondycjonerów.
W dniu wczorajszym nasz LOAC - "Lubuski Objazdowy Audiofilski Cyrk" TM. (trade mark) wczoraj wylądował na rubieży województwa lubuskiego, gdzie w przyjaznej atmosferze, na dużym luzie dane nam było posłuchać systemu naszego serdecznego kolegi Houka, którego za "zmarnowanie" niedzieli przepraszamy, a za gościnę - kłaniając się w pas - dziękujemy!
Odnosze nieodparte wrażenie, że cała nasza zgraja idealnie nadaje się do pracy w charakterze recenzenta audio. Czegokolwiek byśmy nie słuchali - podoba nam się, cmokamy milusio, z uznaniem kręcimy głowami, wystawiając laurki!
Dlatego też - w całkowitej opozycji do moich przezacnych przedmówców - napiszę wprost:

PODOBAŁO MI SIĘ!!! I to bardzo! icon_wink.gif)
Ależ zagrały te monitorki...
Kapitalna przestrzeń, naprawdę zaskakujące wypełnienie pasma i fantastyczne, rozdzielcze i skrzące się wysokie tony!
Odnośnie właśnie ich - na moje drewniane ucho - było ich naprawdę sporo, co dawało kapitalne wrażenie bezpośredniości i otwartości, a przy tym ich jakość nie budziła jakichkolwiek zastrzeżeń, a - wręcz przeciwnie - wywoływała uśmiech zachwytu.
Odnośnie elektroniki towarzyszącej - zestaw Accuphase - klasa sama dla siebie. Miałem wrażenie, że brzmienie C-11 i P - 11 jest znacznie bardziej nasycone i wypełnione kolorami, niż to co prezentuje goszczona u mnie końcówka P - 350, więc duży, duży plus. A przy tym, z niskoefektywnymi ProAcami, radził sobie niczym Hulk Hogan z niemowlęciem!!!
Odtwarzacz Sony z serii ES (numeru nie pomnę) wraz z modyfikacją Swoboda dał radość z obsowania z czymś wyjątkowym - mechanika odtwarzacza, działanie tacki na płytę - przypominały dawną zabawę z odtwarzaczem Accuphase DP - 500 (zbieżność zapewne nieprzypadkowa).
Inne odtwarzacze zabrane przez objazdowy cyrk - oczywiście też nie mają się czego wstydzić!
Nie mogę się powstrzymać co będzie mi, mam nadzieję, wybaczone - monitory Ushera mają być podłączane do górnych zacisków, a najlepiej wypadają podobno z triodą single ended 2A3!
Jacek jest skromny i nie wspomniał o fakcie, iż na rozgrzewkę słuchaliśmy monitorów Infinity RS 2000 stojących na absolutnie odjazdowych "pociskach" w cudownym repertuarze Orena Bloedowa i Jennifer Charles! No i... zagrały jak Infinity! Jacek pracuje nad marmurowymi fragmentami pomników, które umiejscowiły by je na odpowiedniej wysokości względem słuchacza! I napiszę jedno - jeżeli za tak śmieszną kwotę (tu zamilknę dyskretnie) można stać się posiadaczem dźwięku takiej klasy, to zabawa w hi-endy staje się zabawą kompletnie snobistyczną!!!
No i na zakończenie - mieliśmy okazję posłuchać także na przepięknym gramofonie Pro-Jecta fragmentu "Kind of Blue"!
Kapitalnie się złożyło, bo ostatnia płytą słuchaną w sobotnią noc na moim systemie była właśnie ta płyta!
Nie będę powielać zachwytów! Krótko - rewelacja!!!
Zdjęcia - w późniejszym terminie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek no wreszcie ja napiszę a gdzie zdjęcia icon_wink.gif

Dzięki za recenzję.Zaraz jeszcze raz ja przeczytam aby do mnie dotarło co za kolumny grały.

Fono Master To właśnie była ta sieciówka wpływ na dźwięk przy CD Audioneta fenomenalny ,przy wzmacniaczu dużo mniejszy.Dokładniejszy opis powyżej.To ta z zielonymi końcówkami .Jej właściciel też ma do niej podłączone CD.Właśnie zamówił końcówki mocy Passa zastanawiam się jak się wkręcić na odsłuch,jak przyjdą .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...