Skocz do zawartości

denon pma 1060 i jbl e100


djbarthz

Recommended Posts

A kolumny muszą być JBL E100? Czy mogą być jakieś inne?
Jeśli muszą być te (napisz dlaczego), to można się zastanowić czy Denon PMA 1060 jest najlepszym rozwiązaniem.
Nie podałeś wielkości pokoju, jakiej słuchasz muzyki, jakie brzmienie chciałbyś uzyskać (opisz w kilku zdaniach)?
Z jakiego źródła dźwięku będziesz korzystał? I przede wszystkim ile możesz wydać na taki wzmacniacz?
Jeśli w grę wchodzą też inne kolumny, napisz jaki ogólnie budżet możesz przeznaczyć na całość.
Im więcej szczegółów podasz, tym precyzyjniej będzie można Ci coś doradzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro kolumny już kupione. Szkoda, że wcześniej nie zapytałeś.
Denon PMA 1060 to całkiem niezły wzmacniacz. Ale do 1000zł można kupić lepszy.
Myślałem o Marantz PM 80mkII. Miałbyś dwa różne brzmienia w jednym wzmacniaczu (pracuje w klasie A lub AB - można przełączać).
Gdybyś chciał mieć wzmacniacz z prawdziwym kopem polecam tę końcówkę
http://allegro.pl/carver-pm600-i3293881985.html
Prawdziwa elektrownia i można sterować nim tymczasowo nawet bez przedwzmacniacza. Później możesz dokupić preamp i masz większą funkcjonalność a możliwe, że lepszy dźwięk.
Jeśli możesz przekroczyć budżet a wolisz wzmacniacz zintegrowany, warto zastanowić się nad tym?
http://allegro.pl/wzmacniacz-struss-140-2-...3293445143.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te JBLe są takie sobie, ale pewnie Ty słuchałeś przed zakupem i Ci się podobały.
Zresztą do Twojej muzyki mogą być. Do innego typu grania dużo mnie j by się nadawały.
Skoro Ci się podobają, to nie ma o czym dyskutować.
Cytat

a co do koncówki ads lx500

, nie bardzo wiem o jakiej koncówce piszesz? Nikt o niej tu nie wspominał. A jeśli masz jakąś konkretną na myśli, to wklej link. Tak jak ja to zrobiłem.
I co ma być za mocne do czego itp... ? Proszę Cię pisz czytelniej. Używaj przecinków. Albo krótkich zdań. Tak jak ja teraz. Bo tak, to nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. Nie wiem np. czy za mocna będzie końcówka, czy Denon?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADS to jest wzmacniacz do zastosowań typowo profesjonalno/estradowych. Moc to nie wszystko, ważna jest też (dla mnie przede wszystkim) jakość dźwięku, brzmienie.
I dziwi mnie, że chcesz wydać 1615zł na coś takiego jak masz możliwość nabyć dużo lepszą pod każdym względem końcówkę Carvera. Oczywiście można ją wykorzystać do celów estradowych, ale w domu zagra też bardzo dobrze.
Denon jest nawet niezły, ale chyba niezbyt odpowiedni do takiej muzyki i jako partner dla JBLi.
Choć oczywiście zagrają razem bez problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie tendencyjne. Coś w stylu: Kto jest twoim idolem? Może jednak Lenin? icon_lol.gif
A swoje typy podałem. Jeśli coś innego, godnego uwagi zobaczę, to dam znać.
Tak na marginesie zapytam. Czemu nie podobają Ci się Carver albo Struss?
Oczywiście nie muszą, ale chciałbym przeczytać jakieś uzasadnienie, widzieć jakąś reakcję.
Bo czytając Twoje odpowiedzi czuję się jakbym nic nie zaproponował, zupełny brak odzewu w tę czy inną stronę. Gdyby ktoś czytał tylko Twoje wpisy, nie widząc moich wywnioskowałby pewnie, że nic nie napisałem.
Albo dyskutujemy, albo olewamy sprawę?
Tak pogadać do lustra, to ja mogę w łazience. Przynajmniej przy okazji się ogolę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jaki wzmacniacz polecasz moze cos z pioneera zeby dobrze to zagrało z tymi kolumnami.

djbarthz
Popracuj jeszcze nad czytelnością swoich postów!!!
Wstaw kropki i przecinki gdzie trzeba, utwórz kilka zdań zamiast jednego ciągu wyrazów - z którego trudno coś zrozumieć!

Zauważ, że skoro liczycz na (p)odpowiedź, to swoje pytania zadaj trochę bardziej zrozumiale.
A poza tym jest funkcja EDYTUJ, by poprawić swoją wypowiedź!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Pioneer A-702R bedzie lepszym wyborem nic Denon PMa-1060.Koncówka Carver wydaje się zbyt mocna chyba do tych kolumn.


Nie ma takiego pojecia jak "zbyt mocna". Za slaby wzmacnicz jeszcze bardziej szkodzi kolumnom przy glosnym graiu niz za mocny. Wszystkiego nalezy uzywac z glowa. Jakbys mial w aucie 300 czy 500koni to bys z kazdej krzyzowki z dymem ruszal, bo tyle mocy ma?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie odpowiada. Dlaczego? Może dlatego, że forumowicze proponują dyskusję (sprawdź co oznacza termin dyskusja, dialog w przeciwieństwie do słowa monolog) , podsuwają propozycje, zadają pytania a Ty je kompletnie lekceważysz. Więc w końcu zlekceważono i Ciebie.
Jaki ma to sens? Moim zdaniem żadnego. Dlatego ja w tym wątku nie zabiorę już więcej głosu.
Dobranoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM80 to wzmacniacz audiofilski a nie do robienia hałasu. Denona też nie kupuj, moc teoretycznie duża ale to nie są wzmacniacze wydajne prądowo, a E100 to trudne obciążenie. Najlepsza opcja dla Ciebie to przedwzmacniacz + końcówka mocy (ok 150-200W na kanał, z poborem mocy w szczycie minimum 600W).
W kwocie ok 1000zł zmieścisz się z niezłym sprzętem (przedwzmacniacz ok 300zł, końcówka ok 700zł).
Ewentualnie możesz poszukać Yamaha AX900 lub AX700. To też uciągnie ładnie E100.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...