Skocz do zawartości

Kolumny do HK 3490,pokój 12m2


B11

Recommended Posts

Witam sprzedałem wśnię Tonsil Mestro S które to w moim metrażu 12-metrowym grały bardzo mocną górą pasma ale świszcząco i zapiaszczenie z Harmanem 3490.Kolumny będą blisko ścian. Lubię gdy jest wyraźnie zaznaczony bas i dolny środek, góra bardziej delikatna.Ogulnie nie lubie gdy jest płaski dzwięk wole drapieżny, może bardziej efekciarski. Muzyka, która ma dobrze brzmieć to metal, rock, pozostałe gatunki to aby tylko grały niezależnie jak. Kwota na kolumny to do 3200zł. MAX.

Odsłuchiwałem podłogowe Dali Concept 6 dobrze grały i przy dużej głośności ale jak pomyśleć, że panel przedni to plastik to ciary przechodzą. Paradigm Monitor 7 v.7 dobry mocny środek. Wharfedale DIAMOND 10.7 najbardziej mnie zaskoczyły w tej cenie takie brzmienie i to górą pasma. Diamond 10 jest moim faworytem ale jeszcze raz pojade je odsłuchać bo Dali z Harmanem 3490 dużo głośniej i wyraźniej zagrały i mam dylemat, a po za tym Dali mają bas reflex z przodu co daje możliwość dosunięcia do ściany. Nie słyszałem ale prawdopodobnie charakterystyką brzmienia i do momojego metrażu idealnie by pasowały Focal Chorus714 V. Można je dostać w cenie 2.700zł para. Tylko podobno nie należą do demonów głośnośći.

Nie odsłuchiwałem podstawkowych kolumn, które to w moim pomieszczeniu lepiej mogą się sprawdzić. Jeśli macie jakieś propozycje kolumn podstawkowych lub podłogowych do metalu, rocka z wyraznie zaznaczonym basem to proszę pisać. Mogą też być używane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
do Twojego metrażu spokojnie można zastosować dobre, mocne kolumny podstawkowe. Dobrym rozwiązaniem może być kolumna Dali Lektor 3 (http://q21.pl/dali-lektor-3-dostawa-gratis.html) lub Epos Elan 15 (http://q21.pl/epos-elan-15.html). Bardzo dobrym dla Ciebie rozwiązaniem mogą być także bardzo zaawansowane monitory z pasywną mambraną Definitive Technology Studio Monitor 55 (SM-55). Kolumny kosztują niecałe 3000 zł., natomiast grają świetnym, szybkim, mocnym basem i równą górą pasma, w Twojej konfiguracji powinny świetnie się sprawdzić.
Z kolumn wolnostojących zaproponowałbym Ci Tannoy Mercury V4 oraz Audio Academy Phoebe III. Audio Academy jest bardzo równą kolumną z bardzo dobrym wypełnieniem. Góra pasma jest łagodna, bas szybki, dobrze kontrolowany.

Przyjrzyj się moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
W przypadku pytań jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro lece na odsłuch Roth Audio Oli 30, a z Dali daje sobie spokój. Definitive Technology Studio Monitor 55 (SM-55), też mnie zainteresowały, lecz nie mam gdzie odsłuchać.

Magnaty qantum oraz Wharfedale DIAMOND 10.4 odpadają. Roth oli 30 to jes to ale gdzie mocne udeżenie basu?. Cantony jeszcze zostały i Paradigm Monitor 7 v.7. Paradigm 7 v.7 jak dla mnie zagrały legancko, suprer zajebioszcze w metalu. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź - zamiast pisać kolejne posty bezpośrednio jeden po drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wybrałem Acustic Energy v.2 NEO4 i jestem zadowolony. Góra pasma bez podbarwień i sprawiająca wrażenie idealnie dopasowanej do środka pasma, które to jest bardzo dobrze zaznaczone a bas genialny, głośny ale sprężysty jak w kolumnach dużo droszych. Paradigm Monitor 7,9 v.7 i wiele innych kolumn zostaje daleko w tyle. Mam też Acustic Energy v.2 Neo 1 ale jaszcze nie podłączone. polecam odsłuchy kolumn Acustic Energy bo warto. Nie są znane ale do mocnych brzmien to leprzych w cenie do 4.000zł. nie ma. Pomimo wszystko neo4 dobrze się sprawują na moim malutkim jak dla nich metrażu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecam odsłuchy kolumn Acustic Energy bo warto. Nie są znane ale do mocnych brzmien to lepszych w cenie do 4.000zł. nie ma.


Może Acustic Energy nie są znane icon_mrgreen.gif

ale jak dodasz literkę "o" to już będzie lepiej...
bo Acoustic Energy są znane, może tylko nie wszystkim... icon_rolleyes.gif

Jest sporo firm, które nie reklamują się zbyt mocno - ale istnieją od wielu lat na rynku i mają się dobrze.
A firma AE ma parę udanych modeli (podstawkowych i podłogowych) w cenie tysiąc...dwa tysiące za parę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...