Skocz do zawartości

Denon AVR X1000


Szustak

Recommended Posts

Witajcie,
od miesiąca mam tego denonka i co do jakości dźwięku nie mam zastrzeżeń na prawde ogarnął niski bas oraz bardzo szczegółową góre z moich STX'ów F280.
Niestety przyszedł czas na impreze więc myśle no spokojnie sobie da rade.. okazało się jednak że nie zupełnie.
Wzmacniacz przy głośniejszym graniu no np przy 75db na audysey w momencie basu wyłącza sięi miga czerwona kontrolka, po ponownym uruchomieniu gra moment i znowu, nie uniknione jest ściszenie.. dziwne w sumie bo nie słychać przesterów, więc nie rozumiem czemu się wyłącza.
I teraz tutaj pytanie do was czy ktoś miał styczność z podobnym objawem i czy to może być wina uszkodzonego sprzętu czy po prostu ten ampli nie wyrabia ?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seima posiadam denona AVR-1509 glosniki duzej mocy JBL Northridge Esieries i suba bezprzewodowego 250PW czyli 5.1 mialem ten sam problem poprostu wzmacniacz sie grzeje i odcina zasilanie dlatego by uniknac spalenia wiec sprawilem mu dobre chlodzenie czyli zamontowalkem na gornej obudowie dwa wiatraki i problem zniknal gdy mam ochote zniszczyc sobie sluch to nie wada sprzetu poprostu chlodzic trzeba lecz nie wiem czy nie spali sie po sluchaniu np 10 godz impra tego nie moge zagwarantowac 2-3 godzinki idzie bez problemu bynajmniej u mnie pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na przykład wstaje rano, sprzęt jest zimny, włączam ustawiam głośniej i pyk miga czerwona lampka.
Nie sądze by zdąrzył się aż tak szybko nagrzać. Spróbuje wymyśleć lepsze chłodzenie może chociaż troszke pomoże.
Wiadomo nie potrzebuje tego aby ampli grał na maxa 10h icon_razz.gif ale no żeby sie dało dać po garach chociaż na chwilę, a tutaj zero przesterów i się wyłącza...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku bas był podbity do 6db jak i wysokie, pierwsze co to po samoczynnym wyłączeniu ustawiłem na -6 i podkręciłem spowrotem, pograł fakt troszke głośniej ale nie wiele i pyk..
Kable kupiłem nie dawno nowe i to dość grube więc myśle że nie wina kabli.
Niestety amplituner nie ma opcji z tyłu zmiany impendacji, a fronty mam podpięte do gniazd Speakers - Front R & Front L czyli raczej dobrze.
Coś czuje że nieunikniona będzie wizyta w naprawie na gwarancji..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw sobie wentylator przed amplitunerem i skieruj stały strumień powietrza na Denona.
Zobaczysz, czy pomogło...
Oczywiście nie jest to rozwiązanie na stałe, ale już będziesz wiedział coś więcej.

Cytat

Niestety amplituner nie ma opcji z tyłu zmiany impendacji, a fronty mam podpięte do gniazd Speakers - Front R & Front L czyli raczej dobrze.

A sprawdzałeś w instrukcji opcje dostępne w menu? Np. amplitunery Pioneera zmianę impedancji mają właśnie w menu...

A co do automatycznego ściszania - to właśnie jest zabezpieczenie przed przegrzaniem w nowszych sprzętach. Pierw gra ciszej, a jeżeli niebezpiecznie wysoka temperatura nadal się utrzymuje, to sprzęt się wyłącza.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Przepraszam za odkop, ale problem został rozwiązany co może się przydać wielu osobom.
Przyczyną okazują się zbyt mocne kolumny, przester w nich jest wysoki a amplituner po prostu już wcześniej nie wyrabia(stąd wyłączał się pomimo tego iż nic nie charczało).
Kupno Subwoofera naprawiło problem brakującego basu jak i samoczynne wyłączanie.
Pozdrawiam i dziękuje za powyższą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...