Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanowni Koledzy - kolejne tego typu ciekawostki niewątpliwie są śmieszne...
ale robi się ciut za bardzo złośliwie.


Więc "następną razą..." icon_mrgreen.gif coś wyleci z tego typu postów icon_cry.gif

Pozdrawiam
PS. O "słyszeniu" i "niesłyszeniu" kabli było już dużo sprzecznych opinii, nie tylko w tym wątku i na tym Forum. Jak widać w niektórych "niesłyszących" budzi to mocny sprzeciw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witajcie

Takie to burzliwe czasy, że i na forum Audio docierają nieprzyjemne waśnie. Mimo wszystko zważając na chlubną tracycję, apeluję o powstrzymywanie emocji. Dbamy o to, aby przynajmniej nasze forum było miejscem spotkań pasjonatów, którzy rozmawiają, szanując poglądy innych, a nie sprzeczają się naprawdę niepotrzebnie:)

Miłego dnia wszystkim!
Pozdrowienia
Ola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie zabierać głosu, ale co tam. W sumie miałem napisać w dziale "kabelkowy upgrade" byłaby jakaś ciągłość ( mogę wkleić tam, lub do działu nasze systemy).

Cóż wszyscy jesteśmy inni, niestety już ten fakt jest dla wielu problemem. Niektórzy nie potrafią z przyjaźnią się różnić i coś z tej inności czerpać konstruktywnego nawet dla siebie. Często kończy się to chęcią narzucenia własnego zdania innym, a nawet o zgrozo, wyśmiewaniem, a to forum dyskusyjne, a nie wyborcze.
Wolę osobę która sobie kupiła kabelek, czy nawet banalny sprzęt i przy muzie się nimi ekscytuje, niż taką ktora kupuje "klocki" tylko dla elitarnej niszowej nazwy, takie Ą, Ę. Ale w każdym tym przypadku wydaje jednak swoją kasę i wara nam od tego.

Do rzeczy,
miałem w swoim skromnym systemie kable głośnikowe melodika purple rain 2,5mm i to co o nich napisałem w chwili kupna, podtrzymuję* nie wycofuję się. Różnica melodika kontra medzianka za 6 zł była na poziomie minimalnej zmianie basu-ciut więcej, lekkie ocieplenie.
Kabelki melodika grały i z tanim amplitunerem pioneera, jak i dla pewnie wielu także niedrogim aktualnym denonem 720 i kolumnami elac 68.2.
Przyszła chęć na zmianę, zakupiłem qed silver xt... i co, tu nawet nie ma co pisać o jakby słyszalnej różnicy, tu jest tak jakbyśmy staneli obok ciężarówki jelcz- melodika, potem obok silnika japońskiego- qed silver.
One grają inaczej, nie lepiej, czy gorzej, inaczej. Jeden cieplejszym basem, dość neutralną górą( względem jakiś zwykłych), qed ciut twardszym, szcuplejszym basem i seleketywną górą, bardziej błyszcząco, wszystko według potrzeb zainteresowanych.
Różnicę najbardziej słychać podpinając każdą kolumnę innym kablem głośnikowym.

Tym niemniej nie jest to dla mnie obszar do dalszych poszukiwań, ekscytacji itd. chociaż wzmacniacz pokazał się z nowej strony, obydwa kable sobie zostawiam na zabawę może kiedyś z czymś innym, warte są uwagi.
Jak ktoś nie słyszy, nie chce usłyszeć, czy zwyczajnie nie ma to dla niego większego znaczenia, czy nawet nie wierzy, czy wierzy w coś innego, choć to chyba nie kwestia wiary, bo ludzie wierzą zbiorowo w inne cudowne zdarzenia, nie ma to dla mnie znaczenia. Ja jestem zadowolony z ciekawej korekcji i zmiany u siebie i to się liczy.

*Podtrzymuje też to, że kable głośnikowe wnoszą ( jak dla mnie ) jednak więcej niż RCA.
PS. Ja z dużym zaskoczeniem czytałem kiedyś opisy kabli rca Marcina B. ( http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=121665 ) ja takiego słuchu nie mam i nie szukam jak on, ale się nie śmieję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś o stines silver wspominał człowiek od którego kupowałem płyty CD, od słowa do słowa z muzyki zeszło na inny temat, polecał go i pisał że jest różnica. Potem zapomniałem, czy nie było na portalu aukcyjnym i kupiłem coś innego ( pewnie bardziej banalnego) . Dobrą opinię o nich można też spotkać na innym forum, od osoby która chyba sporo słuchała i sporo wie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalwronki, no kable bardzo zacne. Zarówno głośnikowe (polecam każdemu kogo na nie stać) jak i siecióweczki (sam mam gorszego Furutecha). No to się nie dziwię, że był postęp. Szkoda, że nie pamiętasz interkonektów.
Co do wlutowania kondziołków do kolumn, to kolega MobyDick będzie wiedział, jest technicznie o wiele bardziej rozgarnięty ode mnie.

Papcig
, mój kolega robił recabling słuchawek zdaje się jakimś kablem Mogami z rynku Pro.
Jeśli chcesz, to mogę do niego napisać i się dowiedzieć co to za kabel. Podobno bardzo dobry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo jestem ciekaw, czy te kabelki dadzą Ci to, czego szukasz? Nie oczekuj rewolucji, ale jeśli wystarczy niewielka zmiana,
doświetlenie, pewne podkreślenie tylko góry, no i skrócenie wybrzmienia niskich tonów to może być super.
Oczywiście jak wiesz sreberko musi trochę pograć. Dzień, dwa, pewnie będą "stracone", ale posłuchasz jak tam się to wszystko układa.
w ostateczności po prostu zostawisz sobie kable, bo takie nieraz mogą się przydać a rzeczywiście będzie trzeba myśleć o wymianie kolumn. Oby nie. Życzę zadowolenia ze współpracy systemu z nowymi interkonektami.
Mam nadzieję, że opiszesz tu za jakiś czas jak to wszystko gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...