Skocz do zawartości
toyka33

Sprzet potrzebny

Recommended Posts

Witam
Potrzebuję kupić zestaw stereo ,mam salon 70 m.i robię częste imprezy z tańcami.chciałbym,zeby było bardzo głośno jak na disco.,
Proszę o pomoc jakie kolumny i amplituner?dzieki

Ano dlatego że w każdej takiej kolumnie już są 3 wzmacniacze, dla każdego z głośników oddzielne. Pewnie będzie głośno.
Kolumny nie są zbyt duże 90cm wzrostu icon_smile.gif. Trzeba jednak pamiętać że trzeba tu jeszcze mikser lub przedwzmacniacz, jeśli chcemy podłączyć więcej źródeł.
No i radia w tym niema. Co do jakości dźwięku nie wypowiadam się.

Budżet 5000-6000 max.
Ale szukam sprzętu na imprezy tylko domowe,ale zeby było głośno jak na disco.
Posiadam w tej chwili zestaw kina domowego lg.jest głośno,ale chciałbym cos lepszego...

Masz jakieś wymagania co do brzmienia tego zestawu ? Najlepiej byłoby jakbyś przeczytał zakładkę Pierwsze Posty i napisał wszystkie potrzebne informacje.

Tonsil Zeus ma większy potencjał jeśli chodzi o mega głośno icon_smile.gif . Warto by użyć do niego czegoś mocniejszego od nada356.
Wtedy będzie jeszcze głośniej.
Tu cytat:
ZEUS dnia 08.03.2013
Mieszkam w domu dwu rodzinnym. Kiedyś sąsiad przez 4 lata co sobotę robił imprezy dzieci po nocach nie spały bylem spokojny do pewnego momentu. Kupiłem sobie sprzęt Amplituner Yamacha RX-V1073 Suwoofer JBL ES250P no i kolumny Tonsil ZEUS. Dzieciaki pojechały do teściów, chata była wolna zaprosiłem całe moje towarzystwo i zrobiłem dyskotekę [POWER MUSIC] .Już prawie rok minęło i mam święty spokój, teraz ja imprezuje a mój sąsiad się denerwuje.

icon_smile.gif

Kiedy poczytałem sprzeczne opinie na temat jakości ich dźwięku rozbolał mnie brzuch (ze śmiechu) icon_smile.gif)))) To jest sprzęt burzący, który powinno się sprzedawać w sklepach budowlanych. Nie zbudowano i z myślą o audiofilach. icon_smile.gif W tym co maja robić są dobre. Wskazany wzmacniacz o mocy około 200 W. Warto tu zwrócić uwagę na wzmacniacze estradowe icon_smile.gif

Te tonsile pociągnie i wieża za 100 zł icon_smile.gif . Tu nie trzeba nic wyrafinowanego. Za to im wzmacniacz będzie mocniejszy tym będzie głośniej icon_smile.gif. Te JBL4 to cienkie Bolki przy nim icon_biggrin.gif jeśli chodzi o głośność. Jeden głośnik Zeusa ma powierzchnie obu niskotonowców
studio 290> icon_smile.gif

W laptopie masz wyjście audio słuchawkowe typu minijack, tak? We wzmacniaczu są wejścia RCA ( tzw. cinch ) czyli kupujesz kabelek typu "minijack na 2 RCA" .
Jeśli podłączasz odtwarzacz CD to kabelek 2RCA / 2 RCA icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się