Skocz do zawartości

dali zensor 3 i monitor audio bronze 2


borys

Recommended Posts

A ja ze swojej strony podkreślę że bywają kolumny z tunelem z przodu bardziej wrażliwe na bliskość ściany niż inne które mają tunel z tyłu. Bywają również kolumny do ustawienia blisko tylnej ściany zarówno z tunelem z tyłu jaki z z przodu. Bywają również kolumny gdzie tunele są równocześnie z tyłu i z przodu i mogą przy tym być np. 3 takie tunele również na różnych wysokościach . Sprawa ta nie jest wcale taka oczywista. Do tego jestem nieomal pewien że wiem o tym lepiej niż kilka osób tu na forum. Z tego co wiem to samo może potwierdzić redaktor naczelny Audio. Fale niskich częstotliwości emitowane zwykle przez tunel BR są tak długie w stosunku do rozmiarów kolumn że rozchodzą się praktycznie wszechkierunkowo. Nie wspomniałem o tym że obudowy z tunelem z przodu są narażone na podkreślanie rezonansów falowych z tunelu. Tu już mówimy o zakresie średnio i wysoko-tonowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Notak tylko najlepiej testować te kolumny w swoich warunkach a nie w salonie.
Czyli nabrać sprzętu ze sklepu i dopiero wybierać w domu.
Ja się po prostu obawiam że jak kupie coś z tylnym tunelem i trzeba będzie dalej odsunąć od ściany niż na około 10cm to nie będzie możliwości bo jak wspomniałem wcześniej to komoda ma głębokość 40cm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej są to dwa tunele z przodu na wysokości głośnika wysokotonowego - na fotkach sprzętu z Twojego linku nie widać tego dokładnie.

Na tej stronie są trochę lepsze fotki
https://www.panasonicstore.ie/product/audio...o-hi-fi-system/
i możesz myszą powiększyć fotografię sprzętu. Wyprofilowania przy głośniku wskazują właśnie na basreflex. icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli basu jest zbyt dużo z tunelu br zawsze można go nastroić niżej. Do tego można zmniejszyć jego średnice robiąc pierścień s gąbki lub go wydłużyć robiąc wkładkę ze zwiniętego brystolu posmarowanego klejem. Jeśli kolumna stoi blisko tylnej ściany czasem warto zupełnie zamknąć tunel , np. robiąc zamknięcie z gąbki. Na próbę można też zamknąć tunel zatyczką zrobioną ze skarpet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam ponownie,
Czy myślicie że warto inwestować w tą serie Bronze 2 czy można śmiało kupić poprzednika czyli BX2.
Spora jest różnica w cenie.
Tylko nie wiem gdzie w BX2 jest tunel br.
W bronze 2 jest troche większy głośnik niskotonowy a wiem że to przekłada się na głębie basu.
Niestety do wawki jeszcze nie miałem się kiedy wybrać a u siebie na mieście nic nie znalazłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony producenta MA obie kolumny mają chyba nawet te same wymiary, a otwory br są w tych samych miejscach.
Różnica to kształt membrany, nowa jest bez korektora fazy. Obecnie bx2 staniały, bo są najnowsze bronze 2, takie są prawa i logika rynku. Czy bx2 stały się gorzej grające, chyba raczej atrakcyjniejsze cenowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam ..posiadam MA bronze 2 i z czystym sumieniem moę Ci je polecić.Przesiadłem się z wharfedale diamond 10.1 i różnica jest kolosalna.Odpowiednia ilośc czystego basu(odstawiłem subwoofer) średnie i wysokie też o niebo lepsze.Zainwestuj jeszcze w jakieś lepsze kable głośnikowe...bo na jakimś szajsie to żadne kolumienki nie pograją tak jak portafią.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam ..posiadam MA bronze 2 i z czystym sumieniem moę Ci je polecić.Przesiadłem się z wharfedale diamond 10.1 i różnica jest kolosalna.


To na pewno, te Wafle są ponad 2 razy tańsze i w dodatku sporo mniejsze, inna klasa icon_wink.gif
Niemniej cena MA bronze 2 w kontekście modelu z przed liftingu czyli MA bx2 jest wysoka. Skrzynka ta sama, charakter brzmienia pozostał podobny, chociaż w nowych bronze2 jest lepsza kontrola basu, ale kosztem jego ilości, ciepła w bx 2 jest jakby nieco pełniejszy.
W cenie około 1500-1700zł według mnie najlepsze są Dali zensor 3, różnica między wspomnianymi MA bronze 2 jest duża na korzyść zensor3, w których to dopiero niskie tony są pełne, jednak nadal bez utraty kontroli i z dobrą spójnością całego pasma. Zresztą co kto lubi.
Dobrą konkurencją dla bronze 2 jeśli lubisz precyzję i kontrolę w basie jest podobny cenowo Elac 63.2, lub bywające często na wyprzedażach tańsze udane Canton gle 426, ewentualnie nieco droższe Focal Chorus 706.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad zensor 3 bo dla mnie też jest ważny rozmiar głośnika niskotonowego co przekłada się na głębie basu.
Tylko w nich jest tylny BR a ja chcę aby był z przodu, pisałem o tym wcześniej.
A jak jest z rozmiarem głośnika niskotonowego w BX2 i Bronze 2.Chyba nieznacznie się różnią.
Parke BX2 można kupić za 1000 zeta a Bronze 2 za około 1500, no tylko czy warto.

Tak sobie myśle żebym miał płacić te 100 zł, za odsłuchanie dażdej nowej konfiguracji sprzętowej w tym moim psełdo saloniku to by kasy na samo kupno nie było.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronze 2 w stosunku do bx mają nowsze przetworniki i membrany , co się przekłada na jakość dżwięku....też miałem dylemat czy warto dopłacać .......po odsłuchu....warto. U mnie chodzą z ampli Yamaha i cd marantz, podłączone kablami MIT Avt2.Też szukałem czegoś z BR z przodu,odsłuchałem kilka modeli MA,Paradim itp....i padło na bronze2, ale najlepiej gdzieś odsłuchaj bo możesz mieć inne upodobania dżwiękowe.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch to podstawa, no tylko stówke to kosztuje.
Tylko jeszcze jedna sprawa co do wyboru kolumn jak i wzmacniacza dobiera się to do gatunku słuchanej muzyki, a co wówczas gdy słucha się różnej muzyki np. rocka, metalu, popu, jak i czarne rytmy z mocnym basem.
Czyli sprzęt musi być dość uniwersalny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@borys, powiedz do jakiego metrażu planujesz wstawić bronze2?
przerabiałem temat to może uda mi się cos sensownego podpowiedzieć

ok, doczytałem, wiec uważam ze wybor trafiony, ale ja bym dozbieral do silver2. gora ta sama, ale roznica wyraźna na basie - może nie na jego ilości co jakości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys jeszcze takie odniesienie co do tych opłat, dla mnie to złodziejstwo, idiotyzm, coś co skutecznie zniechęca. Jeśli sklep nie potrafi sprzedawać to niech zmieni branżę, lub politykę sprzedaży, a nie każe sobie płacić 100zł za odsłuch.
Co pomyślał by taki Kowalski jakby pani w sklepie za przymierzenie butów, czy garnituru żądała 30zł, a za jazdę testową autem w salonie, komisie 2-3 tys. za kółko po rondzie? Póki co sami się narzucają w takich miejscach i dobrze funkcjonują. W Łodzi i okolicy jest kilka sklepów gdzie sami z chęcią proponują podłączenie zestawu stereo, jest 1 sklep który żąda 20 zł, ale zastrzega że odlicza to przy kupnie.
Co do Monitor Audio modelu broznze2 i bx2 już ci pisałem. Fajnie że nie kupujesz na szybko i w ciemno, ale tak zwanym miedzy czasie starałbym się posłuchać innych kolumn w podobnej cenie. Bo brozne2 to nie jakieś uniwersalne objawienie kolumn w świecie audio.

PS.
Użytkowniku 888, czytaj temat w którym chcesz coś pomóc, skoro borys szuka kolumn za 1500zł po grzyba proponować model silver 2 za 3200zł.? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że poprzednik silvera 2, model RX2 kosztuje 2200zł i byłby już trafniejszą propozycją ( chociaż finansowo), nie sądzisz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...