Skocz do zawartości

Pioneer VSX-930


wally

Recommended Posts

Witam serdecznie w pierwszym poście na forum.

Przymierzam się do zakupu kina domowego z lekką przewagą wykorzystywania go do odsłuchiwania winyli i mp3, z myślą o podpięciu w przyszłości do usługi Spotify.

Mam pytanie do szanownych forumowiczów czy któryś z Was miał okazję posłuchać jak ten sprzęt gra. Cena jest podejrzliwie niska w stosunku do konkurencyjnych (ONKYO TX-NR838, Marantz SR6009) modeli z podobnymi funkcjami.

Na jakie cechy zwrócić uwagę podczas odsłuchu? Co dokuczliwego może rzucić mi się na uszy podczas użytkowania?
Chodzi mi dokładnie o ten model VSX-930, mało tu opini na temat tej marki ale mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która rzetelnie się wypowie bez przesadnego hejtowania tego producenta.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Cena niska bo 930 Pioneera to nie odpowiednik wspomnianych przez Ciebie amplitunerów. W Onkyo modelem konkurencyjnym jest 646 natomaist w Marantzu niema takiego modelu, trzeba by zestawić go z serią slim modelem NR1506.

Na co zwrócić uwagę przy odsłuchu? Najprościej.... Czy dźwięk Ci się podoba. Co chciałbyś zmienić, co zostawić. czy czujesz separacje prawy lewy kanał, czy bas schodzi na tyle nisko na ile chcesz. Czy drażnią Cie wysokie tony. Czy wokal jest czysty i nie zniekształcony.

W razie pytań i wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
potwierdzam opinię, Pioneer VSX-930 to zdecydowanie nie klasa Onkyo TX-NR838 czy Marantz SR6009, to odpowiednik slimów Marantz'a oraz Onkyo TX-NR545.
Czy to dobry wybór dla Ciebie, zależy od wielu czynników. Podaj przede wszystkim proszę z jakimi kolumnami amplituner będzie współpracował, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (czy także kino domowe, w jak dużym procencie), jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Czekam na szczegóły, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych urządzeń, rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Po odsłuchu tego modelu i porównaniu jakości muzyki amplitunera Onkyo TX-8150 odpuściłem sobie pomysł kina domowego.
Onkyo TX-8150 zdecydowanie zagrał barwniej. Testowałem na głośnikach XAVIAN NEOX2 i kawałki jazzowe brzmiały na moje ucho jak żywe.
Jestem jednak zdecydowany na dobranie do tego amplitunera głośników Monitor Audio Silver 6. Grają co prawda lekko głośniej i wyraźnie słyszę podciągnięte wysokie tony ale myślę, że do mojego rodzaju odsłuchiwanej na co dzień muzyki (elektroniczna, DnB, ambient) i nawyków podkęcania lekko basów i sopranów sprawdzą się wyśmienicie. Przemówiła, nie ukrywam, również różnica cenowa.
Pozostanie dobranie kabli.

Będę wdzięczy za ew. dodatkowe opinie dot. mojego zestawu.

Pozdrawiam!

p.s. szkoda, że nie można edytować tematu lub działu mojego wątku :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Onkyo 8150 zagra zdecydowanie lepiej od wcześniej wspomnianych amplitunerów kinowych.
Co do kolumn do Twojej muzyki nasuwa mi się propozycja kolumn Klipsch R-28F lub nowej linii Premier RP-260F. Są to kolumny stworzone do muzyki elektronicznej. Z bardzo dobrze kontrolowanym basem i świetną przestrzenią.

Lepszym wyborem Od Monitor Audio są także kolumny produkowane w Niemczech ELAC FS 78. Jest to kolumna która zapewni Ci spójność dźwięku. W przypadku zmiany preferencji dźwiękowych będą nadal odpowiednie.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

p.s. szkoda, że nie można edytować tematu lub działu mojego wątku :/

A jak chcesz by brzmiał Twój temat - i czy przenieść go do Działu STEREO?
Bo nie chcę robić tego na 2 razy icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. A poza tym - uzupełnij swoje wymagania i możliwości (również finansowe... oraz miejsce zamieszkania) zgodnie ze wzorcem zawartym w tym temacie
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...