Skocz do zawartości

Głośniki MAGNAT QUANTUM + Wzmacniacz PIONEER VSX 329 K - proszę o opinię


cdictory

Recommended Posts

Witam. Na wstępie zaznaczam, iż w technicznych sprawach dotyczących sprzętu muzycznego jestem kompletnym laikiem.
Jestem posiadaczem amplitunera Pioneer VSX -329 K (Pioneer VSX329K) - wiem już, że podobno nie najwyższych lotów. Zastanawiam się, czy gdybym podpiął pod niego zestaw z trochę wyższej półki - Magnat Quantum (5.1): 677, 673, Center 67, Sub 6725 A (Magnat Quantum 5.1), czy by mi to zagrało? Wiem, że kolumny być może nie dadzą z siebie wszystkiego, co mają do zaoferowania, ale czy sprzęty o takiej specyfikacji technicznej mają prawo koegzystować na znośnym poziomie? Pozdrawiam i proszę o wyrażenie opinii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego bardzo mało wydajnego amplitunera ( pobór max z gniazdka 155W ) trzeba bardzo ostrożnie i metodycznie ( w salonie ?) dopasowywać kolumny o rzeczywistej (nie takiej z tabliczki znamionowej) impedancji 6-8 ohm z czym vsx329 jakoś sobie poradzi. Jednak na jakieś mocne walnięcie i dynamikę z niego bym nie liczył. Z tym vsx329 to trochę jakbyś włożył silnik od malucha do nadwozia limuzyny.

Cytat

kolumny być może nie dadzą z siebie wszystkiego, co mają do zaoferowania,



Raczej bardzo mało. Magnaty 677 to duże kolumny w dodatku z dużymi spadkami impedancji pod 4 ohm kiedy grają niskie tony i jest zapotrzebowania na prąd, którego 329 im nie zapewni. Bas będzie tylko pukaniem w pudło i bałaganem, w dodatku słabym piecykiem można łatwo spalić kolumny .
Oczywiście można nieco ulżyć amplitunerowi i odciąć systemowo w menu podawanie basu na frontowe kolumny,( no ale w końcu po coś się kupuje takie kolumny) i bas podać na subwoofer w filmie ujdzie, gorzej w muzyce (źle).
Jakie kolumny masz obecnie ? Jak masz duży salon i masz jak ustawić to Jamo s 626/628 są dość łatwe dla niewydajnych amplitunerów kinowych, pewnie też takie zestawy 5.1 jak taga 606 też bo projektowane w zasadzie wyłącznie pod kino ( choć już modelem taga harmony 806 forumowiczowi 329 nie grał).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do tego bardzo mało wydajnego amplitunera ( pobór max z gniazdka 155W ) trzeba bardzo ostrożnie i metodycznie ( w salonie ?) dopasowywać kolumny o rzeczywistej (nie takiej z tabliczki znamionowej) impedancji 6-8 ohm z czym vsx329 jakoś sobie poradzi. Jednak na jakieś mocne walnięcie i dynamikę z niego bym nie liczył. Z tym vsx329 to trochę jakbyś włożył silnik od malucha do nadwozia limuzyny.

Cytat

kolumny być może nie dadzą z siebie wszystkiego, co mają do zaoferowania,



Raczej bardzo mało. Magnaty 677 to duże kolumny w dodatku z dużymi spadkami impedancji pod 4 ohm kiedy grają niskie tony i jest zapotrzebowania na prąd, którego 329 im nie zapewni. Bas będzie tylko pukaniem w pudło i bałaganem, w dodatku słabym piecykiem można łatwo spalić kolumny .
Oczywiście można nieco ulżyć amplitunerowi i odciąć systemowo w menu podawanie basu na frontowe kolumny,( no ale w końcu po coś się kupuje takie kolumny) i bas podać na subwoofer w filmie ujdzie, gorzej w muzyce (źle).
Jakie kolumny masz obecnie ? Jak masz duży salon i masz jak ustawić to Jamo s 626/628 są dość łatwe dla niewydajnych amplitunerów kinowych, pewnie też takie zestawy 5.1 jak taga 606 też bo projektowane w zasadzie wyłącznie pod kino ( choć już modelem taga harmony 806 forumowiczowi 329 nie grał).



Bardzo dziękuję za odpowiedź i opinię. Cóż, obecnie posiadam głośniki dedykowane do tego właśnie Pioneera - Pioneer S-ESR2TB, dodatkowo dokupiłem Subwoofer Pioneer S-21W. Pokój ma ok. 20m^2. Dźwięk balansuje na granicy przyzwoitości, gdy w amplitunerze ustawię, aby kanał LFE był odtwarzany zarówno przez kolumny frontowe, jak i subwoofer bez podziału (w ustawieniach - SUB-PLUS). Dodatkowo odcięcie w subwooferze na 80 hz. (Sub jednak zawsze głośno puka przy odcinaniu, przy każdym ustawieniu odcięcia - wygląda to na wadę tego modelu). W przypadku innych ustawień, basu praktycznie nie ma, a dżwięk jest beznadziejnej jakości, płaski, bez wyrazu, jakby oglądało się film na tanich głośnikach komputerowych (A pokój jest przecież niewielki). Co do filmów - przy zdublowanym basie wrażenia są dość pozytywne (zależy od ścieżki dźwiękowej), ale jeśli chodzi o płyty Audio-CD - tu jest różnie. Najlepiej brzmią nowsze płyty, ale jeśli chodzi o nagrania z lat 80, 90, czy to Rock, czy Pop, dźwięk jest gorzej niż mierny - lepiej już brzmi na zwykłej tak zwanej wieży stereofonicznej, a wg mnie tego typu sprzęt, stosunkowo dość drogi, powinien być uniwersalny pod tym względem, to znaczy nadawać się i do słuchania muzyki i do oglądania filmów. Zawsze marzyło mi się coś lepszego, ale też bez przesady, bo warunki mieszkaniowe jak i portfelowe na to na razie nie pozwalają. Te Magnaty wpadły mi w oko, kiedy przeglądałem internet, przeczytałem sporo pozytywnych opinii i zacząłem się zastanawiać, czy przy amplitunerze jaki posiadam jakość dźwięku się podniesie. Ponad 5000 zł to też nie mało, ale myślę, że powolutku jestem w stanie odłożyć taką sumkę. Czyli, jeśli zdecydowałbym się na kupno tych Magnatów, w grę wchodzi odłożenie trochę większej kwoty i wymiana amplitunera. Czy mógłbyś polecić jakiś amplituner - powiedzmy do 2.000 zł, który dałby radę zaspokoić te kolumny? Kolekcjonuję filmy na DVD, ostatnio Bluray (mam już ponad 200 filmów) i chciałbym, aby przyjemność z ich oglądania była jeszcze większa. Dobrym odsłuchem Queen, Genesis, czy Depeche Mode też nie pogardzę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ten zestaw Magnata jest bardzo dobry. Nie napisałeś tylko nic o wielkości pomieszczenia. Możę 675 będą wystarczające wielkościowo.
Tyły i centralne do tego zesatwu są bardzo wydajne. A i subwoofer potrafi dobrze zagrzmieć. Biorąc pod uwagę cenędo jakości zestaw bardzo dobry.

Faktycznie z czasem mógłbyś wymienić amplituner. Jednak na razie największa bolączką są kolumny Pioneera.

Jeśli będziesz miał więcej pytań lub chciałbyś dostać wycenęzapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Witaj,

Ten zestaw Magnata jest bardzo dobry. Nie napisałeś tylko nic o wielkości pomieszczenia. Możę 675 będą wystarczające wielkościowo.
Tyły i centralne do tego zesatwu są bardzo wydajne. A i subwoofer potrafi dobrze zagrzmieć. Biorąc pod uwagę cenędo jakości zestaw bardzo dobry.

Faktycznie z czasem mógłbyś wymienić amplituner. Jednak na razie największa bolączką są kolumny Pioneera.

Jeśli będziesz miał więcej pytań lub chciałbyś dostać wycenęzapraszam



Dziękuję. Pokój ma niecałe 20 m2. Spotkałem się z opinią, że 675 mogą być zbyt potężne do takiego pomieszczenia. Rozważam jeszcze możliwość podłączenia Magnat Quantum 673 jako fronty i tylne i zakup do nich amplitunera Yamaha RX-V679 (Link. Czy 673 sprawdzą się jako przednie głośniki przy tym aplitunerze? Oczywiście zestaw wzbogacony byłby dodatkowo o sub 6725a i centarlny C67. Nie ukrywam, że kusi mnie tu dużo niższa cena i mniejsze gabaryty 673. Poza tym obawiam się, że 675 (nie wspominając o 677) mogą nie wybrzmieć prawidłowo w stosunkowo małym pokoju, który pusty nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum 673 z subem 6725a bez problemu są w stanie nagłośnić 2 razy większe pomieszczenie. 675 i 677 w tych kwestiach różnią się nieznacznie i 20 m2 nie powinno być dla nich zbyt małym pokojem, szczególnie przy wykorzystaniu korekcji elektronicznej akustyki pomieszczenia. Oba te typy kolumn maja te same głośniki basowe po 2 sztuki w jednej kolumnie pracujące w podobnej objętości. W 677 górny głośnik pełni funkcję średniotonowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Magnat Quantum 673 z subem 6725a bez problemu są w stanie nagłośnić 2 razy większe pomieszczenie. 675 i 677 w tych kwestiach różnią się nieznacznie i 20 m2 nie powinno być dla nich zbyt małym pokojem, szczególnie przy wykorzystaniu korekcji elektronicznej akustyki pomieszczenia. Oba te typy kolumn maja te same głośniki basowe po 2 sztuki w jednej kolumnie pracujące w podobnej objętości. W 677 górny głośnik pełni funkcję średniotonowego.



Dziękuję, a jeśli chodzi o jakość dźwięku, czy to, że Magnaty 673 wyposażone są 2-drożne (głośnik wysoko i średnioniskotonowy) w jakiś sposób wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku? Jak będą zachowywać się w niskich rejestrach (wybuchy, strzelaniny, muzyka z mocnym basem)? Czy możliwa jest współpraca pomiędzy nimi a subem na zasadzie odcięcia sygnału, czy korzystniej jest ustawić je jako "small"? Zależy mi na tym, aby dźwięk był klarowny, to znaczy aby zagrzmiał basem tam gdzie trzeba i żeby brzęczący komar również miał swoje 5 minut icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu 675 górny głośnik pracuje jako niskośredniotonowy i sytuacja jest tu dość podobna, Dzięki temu że oba głośniki stożkowe zajmują się basem mogą grać głośniej. Dzięki większej obudowie mogą schodzić nieco niżej z basem. Jednak w tych kwestiach nawet 673 radzą sobie lepiej od wielu kolumn wolnostojących. Yamaha najprawdopodobniej ustawi wszystkie kolumny jako duże w procesie kalibracji. Do bardzo głośnego grania można zawsze zmienić to ustawienie na małe i wtedy podstawa basowa zostanie przeniesiona do subwoofera. Przy takiej ilości głośników basowych w pokoju na pewno nie będzie brakowało basu i jego natężenia. Wszystkie te kolumny należą do bardzo detalicznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...