Skocz do zawartości

Odtwarzacz cd i wzmacniacz do 4,5 tys zł


franeq_90

Recommended Posts

Witam serdecznie.
W niedługim czasie planuje zakup odtwarzacza cd i wzmacniacza zintegrowanego (kwota maks do 4,500 zł) w celu odsłuchu płyt cd na posiadanych przeze mnie słuchawkach beyerdynamic dt860. Głośniki do tegoż zestawu planuje zakupić w późniejszym czasie ze względu na obecny brak możliwości optymalnego ich ustawienia w wąskim i zabudowanym meblami pokoju.
Muzyka której słucham to rock, glam rock, hard rock (Guns n roses, Alice In Chains, Black Label Society, The Winery Dogs itp. itd.)
Przede wszystkim interesuje mnie sprzęt nowy (choć jestem otwarty również na propozycje używanego sprzętu). Odtwarzacz powinien posiadać szufladę natomiast niekoniecznie wejście słuchawkowe gdyż słuchawki zamierzam podłączać wprost do wejścia we wzmacniaczu.
Wzmacniacz natomiast powinien posiadać dobre wejście słuchawkowe, regulację barwy tonów oraz wejście aux z przodu w celu podłączenia odtwarzacza mp3 (cowon audio i9).
Po przeczytaniu wielu artykułów, tematów na forach i testów moją uwagę zwróciły wzmacniacze NAD C326BEE oraz Onkyo A-9030 a także odtwarzacze Music Hall C-DAC15.3.i nad C546BEE.
Z góry dzięki za pomoc i propozycje sprzętu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Fakt, wyjście słuchawkowe we wzmacniaczu jest na ogół lepsze niż w odtwarzaczu. Ale najlepsze są integralne wzmacniacze słuchawkowe.
Jeśli oczywiście zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku. Bo jak ma to być tylko czasowe rozwiązanie do momentu zakupu kolumn (nie głośników, bo to jest część składowa kolumn - jak motor, czyli silnik w motocyklu) głośnikowych, to ok.

I ponownie. Jeśli Ci zależy na wysokiej jakości dźwięku, to wiadomo lepsze będą wzmacniacze (i kolumny) używane.

Ale jaka to ma być marka i model zależy od tego jakiego dźwięku szukasz. NAD i Onkyo (a jest o wiele, wiele więcej marek jak wiesz) grają dość różnie.
Music Hall jeszcze trochę inaczej, choć bliżej NADa. Na pewno jeden z nich nie będzie Ci odpowiadał.
Potrafisz opisać jakiej barwy, twardości, ostrości, jasności itp dźwięk ma to być? Możesz własnymi określeniami.

Wejście AUX może być także z tyłu urządzenia. Zostawiasz tylko końcówkę kabla (do podłączenia odtwarzacza mp3) pod wzmacniaczem a do wzmacniacza podłączony jest cały czas.
Takie wejście z przodu wzmacniacza trochę go jednak szpeci i jak widać nie jest tam niezbędne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fana Iskry icon_smile.gif

No tak kolumny icon_biggrin.gif - kolumny to temat dalszej przyszłości, tak więc na razie sprzęt służyłby do odsłuchu płyt cd na słuchawkach w wysokiej jakości (w przyszłości odsłuch słuchawki-kolumny odbywałby się myślę w proporcjach 50/50). Chciałbym jeżeli to możliwe zakupić sprzęt na tzw. lata bo nie przewiduję jakiejś regularnej wymiany komponentów, wiadomo są też inne wydatki w życiu niż sprzęt audio.

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem - odtwarzacz cd plus wzmacniacz słuchawkowy byłby lepszym rozwiązaniem ? czy nie lepiej zakupić wzmacniacz zintegrowany celem podpięcia w przyszłości wyżej wspomnianych kolumn ?

Opisać dźwięk - tu się zaczynają schody. Na fachowej terminologii się nie znam więc opiszę prostymi słowami: lubię bas ale raczej delikatny, nie nachalnie dudniący, przykrywający inne tony, lubię też słyszeć wszelkie talerze perkusji byle nie powodowały bólu uszu, lubię móc odróżnić wszelkie instrumenty w utworze, ponadto fajnie gdy gitara jest dobrze słyszalna - na obecnych słuchawkach dt860 mam wszystkie te elementy, jedyne czego mogę się przyczepić to trochę za mało basu ale wiadomo, to konstrukcja otwarta. Reasumując - póki co słuchając muzyki z iaudio dźwięk jest krystaliczny, analityczny więc można by go delikatnie przybrudzić itp.

Co do aux, myślałem, że stale wpięty kabel może powodować jakieś problemy, dobrze wiedzieć, że tak nie jest icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, że to kiedyś była Iskra, to może jesteś z Kielc lub okolicy? Nie wpisałeś tego w swoim awatarze.

Owszem zakup wzmacniacza jest logicznie dobrym rozwiązanie, jeśli masz zamiar kupić kolumny.
Ale jak pisałem wzmacniacz słuchawkowy da Ci lepszej jakości dźwięk na słuchawkach.
Wybór należy do Ciebie.

Bardzo ładnie opisałeś dźwięk jaki lubisz. Myślę, że zrozumiałem. Można? No można. icon_idea.gif
A niektórzy zarzucają mi w tej sytuacji chęć pognębienie kogoś, zabłyśnięcia, czy zdezorientowania pytającego "specjalistycznym" żargonem icon_lol.gif

Dobry, ekranowany kabel wpięty w wejście AUX, jeśli nie będzie miał zwartych kanałów L i R, nie powinien dać przydźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelaznym wyborem w przypadku odtwarzacz CD z dobrym wyjściem słuchawkowym jest Marantz
http://sklep.rms.pl/marantz-cd6006-cd-6006-odtwarzacz-cd

Do tego wzmacniacz, który ociepli chłodne analityczne brzmienie
http://sklep.rms.pl/indiana-line-puro-800-...cz-stereo-2x80w


Aczkolwiek, jeśli kolumny mają być tylko dodatkiem to wzmacniacz sluchawkowy byłby lepszym i tańszym wydatkiem
http://sklep.rms.pl/hifiman-ef-2c-ef2c-aud...uchawkowy-z-dac
http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-v90-h...acz-sluchawkowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel

Jestem z podkarpacia – trochę kilometrów do Kielc mam więc na razie mecze jak tylko są transmitowane oglądam przed TV, a kibicuję Vive już z jakieś 5 lat, reprezentacji o wiele dłużej. Do dziś mam ciary jak sobie przypomnę mecz z THW o 3 miejsce i jak Rastko uspokajał Wente icon_biggrin.gif

Wracając do tematu, widzę że muszę dobrze przemyśleć, czy póki co pójść w rozwiązanie odtwarzacz cd + wzmacniacz słuchawkowy a dopiero w przyszłości jeżeli zajdzie potrzeba i będzie możliwość, dokupić wzmacniacz zintegrowany i kolumny. Miałbyś może jakieś propozycje sprzętu ?

Rms.pl

Dzięki za propozycję, robiąc rozeznanie w internecie Marantz CD6006 również zwrócił moją uwagę, wydaje się solidnym sprzętem. Widzę, że niedawno wszedł do sprzedaży więc ciężko znaleźć jakieś recenzje. Co do proponowanego wzmacniacza to trochę ponad możliwości budżetowe. Natomiast o proponowanych wzmacniaczach słuchawkowych na pewno poczytam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...