Skocz do zawartości

Pomocy projekt i zagwostka kino 2k


xmtx123

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem nowym użytkownikiem forum!
Przymierzam się do totalnej renowacji swojego pokoju na poddaszu.
Zamierzam kupić kino domowe:
SAMSUNG HT-J7500W 2299 zł
lub
SONY BDVE4100 1499 zł

Moje Pytanie: Czy będę w stanie na którymkolwiek z tych kin domowych ustawić profile (dokładniej dwa) w taki sposób, że w zależności od tego, czy będę siedział w miejscu "SOFA", czy "KOMP", będę mógł zmienić profil oraz ustawienia głośności dla każdego z głośników? Proszę spojrzeć na OBRAZEK.
Nie jestem audiofilem i nie wymagam doznań dźwiękowych jak w operze. Po prostu chcę mieć dźwięk przestrzenny.

Kino domowe będzie podłączone do TV oraz Komputera. Desktop będzie znajdował się gdzieś przy TV, kwestia tego, że monitor będzie daleko. Na kompie chyba nie będzie problemu, żeby ustawić takie coś za pomocą ster. karty dźwiękowej... Mam jakaś Creative X-Fi .. coś tam.

Telewizji nie oglądam. Moje korzystanie z kina oraz TV będzie polegało na tym, że cały czas treści będą czerpane z KOMPA. Czyt. DLNA/Wifi filmy/Internet na kanapie/gierka na kompie biurko-sofa

Po prostu chcę to kino ustawić w 4 rogach pokoju i mieć z bani nagłośnienie przy biurku i kompie.
Jeśli takie rozwiązanie jest niemożliwe, albo doznania dźwiękowe będą śmieszne i spadną do 10% możliwości, to:

Opcja nr. 2: ustawię 2 tylne kolumny tuż za sofą, a do komputera dostawię dwa bezprzewodowe głośniczki "na odwal się".

Ale nie ukrywam, że na pierwszym pomyśle zależy mi najbardziej.
No a na to, że będzie niesymetryczne ustawienie głośników nic nie poradzę czy to pierwsze, czy to drugie wyjście.

Proszę pomóżcie! Być może macie jakieś inne pomysły?

wymiary pokoju 8000 x 5600
Odległość od TV do sofy to ok 2500.

FOTO:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko:
- ok. 45m^2 to dużo za dużo jak na lekko plastikowy zestaw kina domowego;
- wątpię, by jakiś zestaw dawał Ci możliwość żonglowania przypisaniem kolumn;
-rozstawienie kolumn w narożnikach to zły pomysł (powinny być odsunięte od rogów pomieszczenia);
-zdecydowanie lepiej kupić sprzęt stereo i 2 pary kolumn, a grać na tej parze której potrzebujesz (oczywiście amplituner lub wzmacniacz musi mieć przełącznik kolumn A i B).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstawianie kolumn po rogach to słaby pomysł, obojętnie czy są to prawdziwe kolumny, czy małe pudełeczka.
Róg to nie miejsce na kolumnę, dodatkowo rozstawianie kolumn tak szeroko nie ma akustycznego uzasadnienia, dodatkowo w tak różnie urządzonych strefach mieszkania.
I tak jak pisze RoRo to nie sprzęt na ten metraż... Trochę jakbyś chciał nagłośnić toaletę słuchawkami, czy telefonem icon_wink.gif i nie jest to kwestia, że ktoś powie wystarczy bo nie lubi słuchać głośno icon_wink.gif Mogę ustawić swój domowy zestaw audio tak cicho by grał na poziomie głośności np.smartfona, jednak dźwięk obydwu będzie miał zupełnie inny charakter, barwę itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję wam obydwu za odpowiedź. W takim razie ... myślę, że zdecyduję się na kolumny stereo + słuchawki bluetooth do kompa. Siedząc przy komputerze chodzi bardziej o gierki typu FPS. icon_razz.gif. Pracę typu excel itd mogę spokojnie wykonywać na TV mając klawiaturę na kolanach + myszkę. Cóż chciałem mieć dźwięk przestrzenny przynajmniej podczas oglądania filmów na TV. Nigdy nie miałem kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu forumowiczów którzy nawet planowali kupić oczko lepsze kino niż Twoje "plastikowe plany" ( np typu yamaha rxv 479 itp) po posłuchaniu wzmacniacza stereo i dwu klasycznych kolumn , porzucała pierwotny pomysł.
Kino, gry to nie tylko efekty za głową, aby dobrze grało to musi też dynamika, klimat i energia brzmienia, a tego kino domowe za 2,5-3,5 tys a tym bardziej plastikowe konstrukcje nie da, dodatkowo w tak dużym i pogmatwanym pomieszczeniu. Mam wątpliwości co do dźwięku przestrzennego w takim ustawieniu, a o tym sprzęcie, czy jego możliwościach, a raczej ich braku, nie wspominając.
Lepiej popatrzeć za klasycznym wzmacniaczem, amplitunerem stereo i dwoma podłogowymi kolumnami. Przyda się też DAC np Fiio d3 który przekonwertuje sygnał audio z tv( optyczny) na rca dla wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie tych kin plastikowych to nie porozumienie. Faktycznie budżet nie pozwala na szeroki wybór jednak już lepszy m pomysłem jest Denon x520 z kolumnami eltax. Wtedy będziesz miał dźwięk przestrzenny. Ewentualnie zestaw stereo który w tym budżecie zapewni lepszy dźwięk.

W razie lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie plastikowe zestawy KD to albo do bardzo malutkich sypialenek, a jak do małego pokoju dziennego to bardziej takie zestawy są na zasadzie: 2 in 1, czyli jest tam odtwarzacz płyt dvd/br plus dodatkowo z dobrodziejstwem inwentarza jakieś radio, modna opcja BTH, ale dźwięk tylko nieco lepszy niż z taniego soundbara i tv. Nic więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...