Skocz do zawartości

Sonus Faber


Belfer54

Recommended Posts

Jeśli nie to polecam Pylon Diamond 25.

W/g informacji producenta, są do pomieszczenia od 18 do 32 metrów kwadratowych. Bardzo fajnie się z CXA81 zgadzały. Teraz chyba mk2 wersję wypuścili, więc może będzie ich trochę więcej z drugiej ręki. 

Drugie kolumny które miałem w domu to Monitor Audio Gold 100 5g.

Troszeczkę ciemniejsze od Pylonow ale mogą się podobać. I jeśli chodzi o wykonanie to miodzio. Tylko że to podstawkowe są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Artur Brol napisał:

Drugie kolumny które miałem w domu to Monitor Audio Gold 100 5g

Pylony Diamond 30 miałem na kilka dni wypożyczone nowe.. kompletnie nie urzekły mnie. Dużo basu i jakieś takie właśnie bez wyróżnionej średnicy grały. 

Gold 100 jakieś takie zamulone w górze pasma bo akurat kupowałem podstawkowe dla testów czy sobie z subem poradzą i wahałem się między R3 a Monitor Audio. Kefy były znacznie bardziej rozdzielcze.  

Chociaż tak jak napisałem na samym początku R3 dalej nie jest tym co by mnie satysfakcjonowało. Dlatego w takim pomieszczeniu kolumna podłogowa duża gra po prostu całkiem inaczej w pozytywnym tego słowa znaczeniu. 

Jedyne kolumny które grały tak dobrze średnicą i były tak dobre wokale że po przełączeniu z innych już nawet nie chciało się wracać to Impuls Audio Norte. Ale malutkie i dziwny kolor że kompletnie nie pasowały do pomieszczenia. Producent już nie produkuje więc nie ma szans na nie. 

Jakby może inaczej wyglądały i nawet duzo więcej kosztowały to mógłbym wziąść i kredyt na nie! 

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maskun napisał:

No dobrze a uważacie ze seria Venere to w miarę udana seria? Z czym to teraz można porównać z Luminą? 

Z tego co pamiętam, to największy zarzut do Venere to było to, że to chińszczyzna. Teoretycznie jej miejsce zajęła seria Lumina.

Jednak w Luminie nie ma według mnie odpowiednika dla Venera S. Pylony Diamond to też nie jest konkurencja dla Venery S.

Ja bym spróbował je zestawić z Unico Due. Doda ciepła, dociąży bas, wyciśnie więcej w wokalach i nie rozpędzi tak wysokich tonów by bolało. Teraz Due jest w promocji za 8k PLN nówki sztuki. Jak masz możliwość to wypożycz i sprawdź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chmarski napisał:

Venere to było to, że to chińszczyzna

no tak 2.5 oraz 3.0 to made in china ale Venere S jest produkowana we Włoszech. Dlatego m.in eSka była znacznie droższa ale tez miała inne przetworniki z membranami aluminiowymi inaczej niż w tych mniejszych.
Tych made in china to też słuchałem i nie ma to chyba znaczenia bo wykonanie i dźwięk też jest świetny a do tego było taniej...teraz większość kolumn jest tam robiona. Przecież taki Sonus ma odpowiednią kontrolę jakości a ludzie się zrazili bo to była wręcz "legendarna oczywistość" że Sonus musi być w pełni włoski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...