Skocz do zawartości

Sonus Faber


Belfer54

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

karbeti

Nie kupuj Pre Golden Note 8. Mam i straszna lipa to jest. Zero życia w średnicy. Góra dobra i dół niezły. Właśnie stoję przed tym samym co ty wyborem, kupić dobry pre gramofonowy. Wkładki to Denon A110, Denon 103 CLS,Ortofon SPU Spirit, Decca Super Gold, ZYX 100.  Tak na marginesie, SF świetnie brzmią na lampie. Mój Lux MQ68C jest na 50 CA 10i są to trudne do kupienia lampy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja też swoje 5 groszy dołożę. 

Nie posiadam kolumn od Sonus Faber ale kilka testowałem w salonach.

Mam nadzieję że mnie to upoważnia do wypowiedzenia się.🙂

Trzeba im przyznać że kolumny maja piękne.

Ja się zetknąłem z Sonetto 2, Sonetto 3, Olympica Nova 1, Minima i Electa Amator.

Sonetto 3 o dziwo miało mniej basu niż Sonetto 2 - różnica była tak wyraźna że nie skończyłem nawet przesłuchiwać na nich jednej piosenki, a już biegłem do obsługi z prośbą o zmianę głośników. Najlepiej wypadły - w tym sklepie - Olympica Nova 1.( porównywałem też inne marki - MA i Dynaudio)

Pięknie wykonane, każde pasmo miało  przyjemny i czysty dzwiek.

Zakochałem się w nich i prawie zamówiłem. Nawet znalazłem trochę przecenioną parę,  ale jednak prawie 6 tys mnie powstrzymało.

W innym sklepie, tym razem w Belgii, w miejscowości Mechelen przetestowałem Minime i Electe Amator. Dźwięk poprostu miodzio - Nova odpadła od razu. Nie napisze że została zjedzona na śniadanie czy, że różnica była dzień do nocy. Jednak była wystarczająco wyraźna bym stwierdził że Nova odpada z wyścigu.

Nie jestem zbyt dobry w opisach więc,  powiem tylko ze dźwięk tych Amatorów był równie czysty, przyjemny, obojętnie co to było - czy instrumenty, czy wokale - ale co je od Nova odróżniło to waga tego dzwieku, jego wypełnienie czy mięsistość ( 🤔).

Zakładam że to efekt tego jak i z czego te konstrukcje są zbudowane.

To było również słychać gdy opukalem te kolumny. Amator miały taki niski, pełny dźwięk- taki jaki uzyskuje się gdy stukamy w coś bardzo sztywnego i ciężkiego. 😍

Gdyby nie te ceny...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2023 o 10:19, miłośnik Sansui napisał:

Witam Kolegów.

Melduję się w Klubie z moimi dwoma zestawami SF. Pierwszy to Elipsa plus Sansui AU-07 i Micro Seiki BL 91 CD napęd Esoteric P0s z Dac Reimyo 99 EX, plus komplet okablowania AudioQest , czyli kondycjoner, sieciowe, ic i głośnikowe. Drugi zestaw to Lignea plus Luxman MQ 68C i Esoteric DV60 .Długo miałem różne kolumny i teraz te zostają na zawsze, są mega muzykalne, dynamiczne i na dodatek cieszą oczy wyglądem.

Pozdrawiam

Jan

No, no takie marki. Gratuluje  👍

Juz chcialem zapytac jak to gra. Doczytalem jednak ze zostaja na zawsze wiec takie pytanie byloby co najmniej smieszne 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

mam ogromną prośbę czy ktoś może mi polecić odpowiedni wzmacniacz do Venere S (Signature)  ??
Mało o tych kolumnach tutaj można się dowiedzieć bo może jak były nowe to były za drogie jak na niską serię Sonusa.
Mam teraz CXA81 i gra dobrze ale na pewno uda się komuś z Was napisać jakie wzmacniacz będzie idealnie się z Venerą S uzupełniał.
Co do kosztów max 6 - 8 tyś oczywiście z rynku wtórnego bo nowy to rozumiem ze będzie ciężko..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko trafić na idealny, jesli taki wogole istnieje. Dla mnie idealnie, może być dla ciebie tak sobie albo tragicznie wręcz.

Po pierwsze,  CXA 81 to bardzo dobry wzmacniacz. Moim zdaniem będzie Ci ciężko coś lepszego wygrzebać, ale nie ma zamiaru odbierać Ci przyjemności z poszukiwania innego sprzetu.

Jak by nie patrzeć to część tego hobby.

Tak więc ja bym polecał Gato Audio DIA 250 s, sam mam i sobie chwalę.

Jeśli byś mógł, to używany Gold Note IS-1000, niedawno miałem w domu i jakby troche bardziej otwarty dźwięk miał. Niż moje Gato.

Audio Analogue Aacento - nie słuchałem ale pan ze sklepu powiedział że jest trochę jaśniejszy niż Gato.

Kolumn Sonus Faber słuchałem raz na NAD z serii Masters. Fajnie się łączyło.

Nie wiem jednak dokładnie jaki to był model.

Możesz jeszcze Atoll IN100 lub IN200 sprawdzić. 

To wszystko używane. 

Może koledzy coś jeszcze doradza czy zaproponują. 

Wciąż jednak twierdzę że CXA jest bardzo dobry i np. różnica pomiędzy nim a Gato była bardzo mała. Mogę w zasadzie stwierdzić że była raczej wymówka - w moim przypadku - by Gato kupić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maskun napisał:

mam ogromną prośbę czy ktoś może mi polecić odpowiedni wzmacniacz do Venere S (Signature)  ??
Mało o tych kolumnach tutaj można się dowiedzieć bo może jak były nowe to były za drogie jak na niską serię Sonusa.
Mam teraz CXA81 i gra dobrze ale na pewno uda się komuś z Was napisać jakie wzmacniacz będzie idealnie się z Venerą S uzupełniał.
Co do kosztów max 6 - 8 tyś oczywiście z rynku wtórnego bo nowy to rozumiem ze będzie ciężko..

Czego brakuje, co byś chciał żeby lepiej brzmiało? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maskun napisał:

Mam teraz CXA81 i gra dobrze ale na pewno uda się komuś z Was napisać jakie wzmacniacz będzie idealnie się z Venerą S uzupełniał.
Co do kosztów max 6 - 8 tyś oczywiście z rynku wtórnego bo nowy to rozumiem ze będzie ciężko..

Jaki będzie idealny trudno powiedzieć, zobacz na giełdzie może coś wg Twojej lokalizacji będzie b,isko.

Masz duży wybór do 8tys. na giełdzie i całkiem zacne marki Krell, Audia Flight, Lyngdorf, AVM...

https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=wzmint5000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Artur....ogólnie to mam te kolumny na razie na 2 tygodnie wypożyczone od znajomego który chce sprzedać....

Naczytałem się że Venere grają jasno z "krzykliwą" czasem górą pasma. Że raczej jakiś gęsty wzmacniacz tutaj spasuje.
CXA to przeciwieństwo przynajmniej ze specyfikacji, opisu wiec stąd prośba do kogoś kto zna eSke - co dobrze z nim spasuje.

Venere S to jednak nie 2.5 albo 3.0  - sama cena wyjściowa była sporo większa od nich i granie jest bogatsze. Jednak chciałbym wykorzystać w pełni połączenie Sonusa z jakimś wzmacniaczem.

Ja oczywiście nie jestem amatorem, troche kolumn i sprzętu miałem. Ale teraz nie mam nic na porównanie tylko tego CXA i te Venery.
Na pewno oczekuje dobrej średnicy czego jednak w opisie Venery nie było...nie wiem dlaczego ale one świetnie grają każdym pasmem.
Wokale to raczej na Sonetto czy jeszcze wyższej Olympice. Jednak mam okazje zatrzymać te kolumny i liczę na jakieś porady od różnych forumowiczów ...

 

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wing0 napisał:

Czego brakuje, co byś chciał żeby lepiej brzmiało? 

na pierwszym miejscu średnica pasma......gra teraz dobrze ale jeśli z opisu wzmacniacza wynika że Cambridge ma lekko wycofaną średnice i jasną, żywiołową górę a magazyn Audio pisze przy Venerach
"Sonus faber Venere S gra odważniej(przyp. od Elaców), dodaje więcej blasku, jego góra potrafi być nawet siarczysta i bez ceregieli połączyć się ze środkiem, dając dość wysoki poziom w zakresie kilku kiloherców, co w pewnych przypadkach prowadzi do natarczywości"

i to mnie odrzuciło przy opisie że z CXA może nie spasować.......a każdy ma swój słuch i pytam Was czy jednak będzie coś lepszego od CXA do tych Sonusów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskun

To czasem jest problem.

Naczytamy się opini, kupujemy i jest niezadowolenie.

Słuchaj. Nie sugeruj się się tym co ktoś napisał - no nie tak do końca może. Niestety kazdy inaczej coś odbiera czy słyszy i coś innego mu się podoba.

I to mozesz od razu zastosować czytając to co ja ponizej napiszę.😏

 

Zakładałem niedawno że właśnie taki gęstszy czy mocniejszy dźwięk uzyskam kupując wzmacniacz w klasie AB czyli w moim przypadku to był Gato Audio Amp150. Mój jest w klasie D.

Porównałem dźwięk i ze zdziwieniem stwierdziłem że nie ma różnicy w dzwieku. Pomimo różnicy w klasie.

Może to tylko wina tego że z tej samej firmy pochodzą. Ta sama charakterystykę mają. Nie wiem.

Spróbuj tych Atoll wzmacniaczy. 

Może coś od Hegel.

Może coś się znajdzie w PL. Większy kraj, więcej ludzi, bo u mnie w NL wybór jest nie wielki.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maskun napisał:

"Sonus faber Venere S gra odważniej

Dobrze widzę, że to kolumny są 4 Omowe i skuteczność 87dB?

To szukaj czegoś, co to uciągnie i jeśli tak jest jak pisałeś, że góra jest siarczysta, czy ociera się o natarczywość to raczej Hegla sobie odpuść.

Najlepiej gdybyś miał możliwość w swoich warunkach odsłuchać, ale pewne rzeczy już na wstępie można odpuścić, jak np. Hegla, czy wszelkie jasno lub neutralnie grające wzmaki.

Bez adaptacji akustycznej z takimi wzmacniaczami może być ryzykownie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maskun napisał:

na pierwszym miejscu średnica pasma......gra teraz dobrze ale jeśli z opisu wzmacniacza wynika że Cambridge ma lekko wycofaną średnice i jasną, żywiołową górę a magazyn Audio pisze przy Venerach
"Sonus faber Venere S gra odważniej(przyp. od Elaców), dodaje więcej blasku, jego góra potrafi być nawet siarczysta i bez ceregieli połączyć się ze środkiem, dając dość wysoki poziom w zakresie kilku kiloherców, co w pewnych przypadkach prowadzi do natarczywości"

i to mnie odrzuciło przy opisie że z CXA może nie spasować.......a każdy ma swój słuch i pytam Was czy jednak będzie coś lepszego od CXA do tych Sonusów...

Ja nie zauważyłem by coś CXA81 brakowało. Czy by miał coś wycofane.

To że tak w magazynie napisali, nie znaczy że tak jest. Plus co ci napisalem o gustach.

Jeśli Ci się coś w dzwieku nie podoba, to nie musi być automatycznie wina wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że cxa gra naprawdę świetnie jak za swoje pieniądze ale po prostu uważam przy takich kolumnach warto złożyć wszystko idealnie. A co będzie potem jak zmienię wzmacniacz heh może być tak że będę chciał wrócić do cxa.

Dlatego tu pytam ludzi z doświadczeniem Sonusa czy jest sens zmieniać... 

.. to co napisane że jakaś siarczystość itp to takie banalne słowa bo naprawdę kolumny są bardzo dobre. Raczej wcześniej miałem troszkę tańsze a najlepsze co było to R3, R700 od Kefa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wing0 Cóż, jakbym wszystkie  wzmacniacze sprawdzil to nawet wtedy nie mógł bym mu dokładnie polecić czegoś.

Z powodu który już wspomniałem wcześniej.

Każdy trochę inaczej słyszy czy odbiera co słyszy. Plus coś innego mu się podoba.

Także co mi zostało. Strzelam :)Wymieniam urządzenia o których czytałem czy miałem.

Kolega @maskun sam wybierze które sprawdzi.

Może jemu ten Atoll się spodoba.

 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maskun napisał:

Też uważam że cxa gra naprawdę świetnie jak za swoje pieniądze ale po prostu uważam przy takich kolumnach warto złożyć wszystko idealnie. A co będzie potem jak zmienię wzmacniacz heh może być tak że będę chciał wrócić do cxa.

Dlatego tu pytam ludzi z doświadczeniem Sonusa czy jest sens zmieniać... 

.. to co napisane że jakaś siarczystość itp to takie banalne słowa bo naprawdę kolumny są bardzo dobre. Raczej wcześniej miałem troszkę tańsze a najlepsze co było to R3, R700 od Kefa. 

 

To sam musisz wiedzieć, czy warto. Ale nie dowiesz się jak nie przerzucisz kilku wzmacniaczy tu proponowanych z pominięciem tych o których pisałem,  a potwierdził też Wing0.

A jak chcesz złagodzić górę i nasycić średnicę, to zapnij Melodiką Purple zobaczysz jak przygasi to co natarczywe w dźwięku 🤭

 

2 minuty temu, maskun napisał:

No dobrze a uważacie ze seria Venere to w miarę udana seria? Z czym to teraz można porównać z Luminą? 

@Wing0 priv dawno temu ci napisałem w sprawie twoich pytań 🙂

A powiedz jeszcze w jakim pomieszczeniu to gra, metraż, akustyka "żywa", "przygaszona", czy jest pogłos etc.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskun Oj to 200 km kawałek od siebie mieszkamy, bliżej to bym Ci porzucił do posłuchania piecyk, mógłby się polubić z SF nowszymi.

@Artur Brol każdy inaczej słyszy fakt, ale wzmacniacze o ile ktoś w to wierzy mają swoje sygnatury brzmienia. Luxman, ASR czy tam starsze Sansui(Vintage) grają odmiennie od takiego Hegla czy Twojego Gato w klasie D. Niezależnie jak słyszymy jak coś gra ciepło to tak to odbierzemy możemy ewentualnie mniej wysokich wyłapać jak wieku już starszy i słuch neo ten (choć nie jest to reguła). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DiBatonio napisał:

A powiedz jeszcze w jakim pomieszczeniu to gra, metraż, akustyka "żywa", "przygaszona", czy jest pogłos etc.

Pomieszczenie kwadrat odsłuchowy 25m2 ale z otwartą kuchnią i korytarzem. Lekki pogłos jest. Płytki ceramiczne na ziemi ale jest duży dywan w tym kwadracie. Są lamele z filcem na ścianach. Wysokosc pomieszczenia 2,65m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, maskun napisał:

Pomieszczenie kwadrat odsłuchowy 25m2 ale z otwartą kuchnią i korytarzem. Lekki pogłos jest. Płytki ceramiczne na ziemi ale jest duży dywan w tym kwadracie. Są lamele z filcem na ścianach. Wysokosc pomieszczenia 2,65m

Czyli akustyka zdaję się być "ożywiona", zatem faktycznie uważaj na dobór wzmacniacza.

Proporcje nienajlepsze pod względem akustycznym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...