Skocz do zawartości

Kolumny do wzmacniacza Yamaha DSP-A592


Belian

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam poważny dylemat bo posiadam dobry wzmacniacz 2x110W i nie wiem jakie kolumny wybrać.. mogę dać max 1000 zł na kolumny nowe lub używane miałem kiedyś na tym wzmacniaczu mildtony chyba 80? i grały nieźle ale kolega teraz mówi nie bierz mildtonów weź lepsze altusy np 140 i pytanie do was co myślicie czy wziąć coś używanego z tych starszych firm czy coś nowego ? słucham różnej muzyki ale bliżej mi do rocka pokój mam około 25m2. Jeszcze jedna prośba bo wszystko będę włączał z PC i czy karta dźwiękowa ma tu znaczenie? mam kartę asusa xonar dx. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ci radzi coś w stylu: "nie jedz trawy, przerzuć się na koniczynę"
Osobiście kto wie, czy nie wolałbym Mildtonów. Ale to jak wybór między grypą a anginą ropną.

Przede wszystkim powinieneś określić jaki dźwięk lubisz. Chodzi o barwę, czy ma być jasny, ostry, twardy, ofensywny, suchy, konturowy, czy ciemny, łagodny, miękki, relaksujący, soczysty i dobrze wypełniony w średnicy. Możesz opisać po swojemu.

Dobrze by też było znać pokój, jego akustykę, możliwości ustawienia kolumn, odległości od ścian itp. Gdzie będzie miejsce odsłuchowe? Masz możliwość dać tu jakiś rysunek?
Kolumny polecam używane. Do 1000 zł z nowych nie dostaniesz raczej nic dobrego.

Możesz jeszcze sporo napisać o swoich potrzebach i możliwościach, tym lepiej Ci doradzimy. Logiczne, prawda?
Tu masz przykłady jak dobrze swoje pierwsze posty napisali koleżanka i koledzy. Możesz się wzorować.
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

Przeczytaj uważnie, zastanów się, napisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje zweryfikować, czy to aby na pewno Twój kolega icon_wink.gif
Oraz zweryfikować co masz w domu bo ta Yamaha dsp to chyba nie wzmacniacz, ale raczej amplituner kina domowego. Faktycznie dynamika w rocku w parze z mildtonami może być nijaka, ciągnąca się jak rajtuzy, zaś z Altusami niby pozornie lepiej, bo bardziej konturowo, ale też bez dobrego kopa i dobrej podstawy basowej, ale z ostrą górą ( wina i kolumn i tej kinówki).

Generalnie 1000zł za Altusy to nonsens, tak jak kupowanie poloneza za 40 tys, wyrzucanie kasy. Za 1000, a nawet połowę mniej można kupić kolumny które rozjadą te konstrukcje dwie raz, dwa , problemem jest może ciut duży pokój. Dozbierałbym te 200-300zł i kupił coś już zacniej grającego o czym jak wspomniałem Altus czy Mildton mogą marzyć i co sprawdzi się w dużym salonie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Przepraszam że odpisuję tak późno ale zarobiony jestem. Mam nadzieję że doradzicie mi co warto kupić : )


1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
do 1000zł max

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Kolumny stereo najlepiej podłogowe

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Amplituner Yamaha DSP-A592

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
około 25m2 w kształcie kwadratu.

6) Jakiej muzyki słuchamy
Heavy Metal, Hard Rock, Soft Rock, Pop, Rock and Roll lata 60,70,80 czasem jakaś orkiestra z chórem : P

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Na kilka lat

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Pod amplituner Yamaha który będzie podłączony pod komputer z kartą dźwiękową asus xonar dx

9) Jaki lubię dźwięk?
Ogólnie bardzo ciężko mi to opisać ale postaram się jakoś to wytłumaczyć. Lubię mocny soczysty bas lubię też słyszeć każdy instrument i pojedyńczy dźwięk ale nie lubię dźwięku typu "stukanie pukanie" Ogólnie lubiłem jak grały moje mildtony może coś w podobie do tego?


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że akustyka nie jest taka jak być powinna ale szczerze mówiąc nie wiem co miałbym zrobić żeby to poprawić. Jestem kompletnie zielony w tych tematach a o dywaniku to przypadkiem poczytałem kilka tematów na tym forum i w jednym temacie była dość konkretna dyskusja na temat dywanika w pokoju ale nie wiem czy lepiej żeby był czy żeby go nie było : P Postaram się coś poczytać w internecie o akustyce. Jak to poprawić co gdzie i jak ustawić itp.

Stereo to domyślam się że musiał bym być gdzieś w środku pokoju?

Polecone przez Ciebie Mission rzeczywiście wyglądają fajnie i opinie są bardzo dobre. Są jeszcze jakieś inne kolumny które moglibyście mi polecić prócz tych Mission?

Załóżmy że kupiłem te kolumny to czy mógłbym je podłączyć poprzez amplituner do karty asusa xonar dgx ? jakie kable dokupić do tych kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje tak. By nie podchodzić do tematu od hmmm... odwrotnej strony, napisz do mnie na PW podając adres mailowy.
Prześlę Ci set materiałów o akustyce i ustawianiu kolumn.
Poczytasz, przemyślisz i odpowiesz co i jak. Na pewno Ci się rozjaśni.
Artykuły są dość przystępnie napisane (w większości).
Później pokażesz jak możesz ustawić kolumny, jak daleko od ścian, gdzie będzie Twoje miejsce odsłuchowe a my postaramy Ci się pomóc co do kolumn.

Dlatego o kolumnach później. Co do Mission {w szczególności M35(i}, to trzeba uważać.
Co do wzmacniacza, to ok. Ale kolumny są dość wymagające w ustawieniu.
Muszą stać dość daleko od ścian. Na pewno nie mniej niż 80 - 100 cm. A może i dalej.,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...