Skocz do zawartości

Zestaw stereo


Raven76

Recommended Posts

Przed chwilą, S4Home napisał:

Wygrzewanie NADa to jeszcze inna sprawa.

O ile sam wacniacz jako nowy może byc wygrzany o tyle przed samym odsluchem Nady dobrze igrzsc prawie godzinę.

Wiem że wiele osób o tym nie mówi gdzyz w salonach o ta ciężko.

Osobiście korzystałem wiele.lat w domu z 326 i 356 i wiem że po godzinie te wzmaki graja inaczej. Muszą się solidnie nagrzać. Jak słusznie zauważył kolega wyżej musisz im zostawić sporo miejsca od góry. Mój gadil się kiedy miał ok 10 cm luzu.

 

Co do kolumn to jaki budżet?

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za okazaną pomoc , wzmacniacz NAD 326 kolumny głośnikowe :) Dali Zensor 7 , przewody  głośnikowe Qed ( takie bardzo sztywne , nie pamiętam modelu ) , do tego ma troszkę starszego sperzętu ( blu ray LG BD660 , nagrywarka dvd LG RH388H , subwoofer Tonsil SUB 200 . Pod koniec roku będę się rozglądał za odtwarzaczem sieciowym . PS ktoś z Was polecał mi kolumny Heco MS900 słuchałem ich i powiem szczerze że Zensor 7 DUŻO bardziej mi odpowiadały ( większa średnica ) a te MS to takie walasy bez ładu i składu ani to niski bas ani wysoka góra ot takie wielkie ogórki ....a jako ciekawostkę napiszę że zaserwowano nam KOLUMNY GŁOŚNIKOWE marki Quadral 6650 ....ludzie jak one ładnie grały za tą cenę .Karolinie się tylko kolor mahoniowy nie podobał :) . Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję za okazaną pomoc . Serdecznie pozdrawiam i obiecuję fotkę jak tylko zakończy się remont naszego poddasza .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak to kolumny kinowe. Ale w cenie 1600 zł za komplet 5 to ja je polecam znajomym, bo nie ma się czego wstydzić po prostu.

Masz model 6500 który jest czarny. To dokładnie to samo :)

A widzisz jesteś jednym z 3 osób na 10 które w konfrontacji Zensor 7 vs Music Style 900 wybierają Dali. I bardzo dobrze! Dobrze że wybierasz dla siebie!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30 czerwca 2017 o 09:57, S4Home napisał:

Tak to kolumny kinowe. Ale w cenie 1600 zł za komplet 5 to ja je polecam znajomym, bo nie ma się czego wstydzić po prostu.

Masz model 6500 który jest czarny. To dokładnie to samo :)

A widzisz jesteś jednym z 3 osób na 10 które w konfrontacji Zensor 7 vs Music Style 900 wybierają Dali. I bardzo dobrze! Dobrze że wybierasz dla siebie!!

 

Czarne 6500 maja tylni bas refleks :) a mahoniowe i walutowe 6650 maja przedni :) . 

 

Edytowano przez Raven76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Panowie i Panie . Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza NAD 326 i głośników Dali Zensor 7 , pytanie bo zona kupiła kable Inakustik Premium 2,5 , czy te kable oddadzą parametry tego zestawu czy lepiej rozejrzeć sie za 4 kwadrat ? . PS , remont poddasza nadal trwa wiec nawet nie nacieszyłam sie tym zestawem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przekrój który masz spokojnie wystarczy. Ten przewód nie jest super jakości, dlatego w przyszłości warto go wymienić na coś lepszego. Głośnikowe mają spory wpływ na brzmienie całego zestawu. W tak zwanym międzyczasie, możesz poeksperymentować z różnego rodzaju tanimi przewodami elektrycznymi YDYP, YTDY, itp. Pewnie zagrają ciekawiej od Inakustika. Koszt nie wielki, a zabawa i doświadczenie bezcenne :)

P.S. Nie myślisz o zmodyfikowaniu NADa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audio Autonomy Wrzucę swoje, "apropo" przewodu In-akustik.

Napiszę o  Exelenz 2,97mm - moim bardzo dobry kabelek dużo lepszy od Melodiki 1,5 mm2 z basscore. Przede wszystkim dużo więcej powietrza i przestrzeni więcej środka niż góry, bardzo dobre niskie tony. Melodika jak dla mnie eksponowała zbyt mocno górne pasmo.
Przewód częściowo wygrzany. Wada długie wygrzewanie kabla. Więcej będę mógł napisać jak się wygrzeje do końca, a to jeszcze trwa.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6 września 2017 o 09:18, Audio Autonomy napisał:

Taki przekrój który masz spokojnie wystarczy. Ten przewód nie jest super jakości, dlatego w przyszłości warto go wymienić na coś lepszego. Głośnikowe mają spory wpływ na brzmienie całego zestawu. W tak zwanym międzyczasie, możesz poeksperymentować z różnego rodzaju tanimi przewodami elektrycznymi YDYP, YTDY, itp. Pewnie zagrają ciekawiej od Inakustika. Koszt nie wielki, a zabawa i doświadczenie bezcenne :)

P.S. Nie myślisz o zmodyfikowaniu NADa?

Co znaczy , zmodyfikować ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Raven76 napisał:

Co znaczy , zmodyfikować ? 

To znaczy ulepszyć, usunąć pewne ograniczenia w dźwięku. Poprzez mniejsze lub większe zmiany w układzie przedwzmacniacza i końcówki mocy, można podnieść klasę wzmacniacza. Najbardziej jednak przez producentów zaniedbywane są zasilacze i to na nich można najwięcej "ugrać".

Jeżeli chodzi o wzmacniacze NADa, to tak jak pisał S4Home- omijamy zbędne elementy (preamp, soflt clipping), wymieniamy część kondensatorów i rezystorów szlifując w ten sposób prezentację dźwięku. Do tego poprawki w sekcji zasilania i mamy całkiem inny sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie , nie , nic z nim nie robiłem , jest fabrycznie nowy bez ingerencji , nie znam sie na tym wiec na pewno nie będę dłubał , widziałem kable firmy szwajcarskiej jak sie nie mylę Ohelbach czy jakoś tak , macie jakieś zdanie na temat przewodów głośnikowych tej firmy ? . 

Mam sporo płyt CD , rozglądam sie za odtwarzaczem CD ale z funkcjami sieciowymi , oglądałem yamahe cdn301 ale to zabytek , poczekam na nowy model , chyba ze macie namiary na coś innego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...