Skocz do zawartości

Pioneer VSX-531-K + Sub S-200n stx ->Sub gra cicho


Mitar

Recommended Posts

Witam

Mam zestaw z tematu i po podpięciu przez przewód RCA Y z amplitunerem (wyjście na sub pre-out)  sub gra (basy) ciszej niż kolumny TAV606B

Oczywiście na Pionierze dałem maks wzmocnienia na BASS , w subie też jest maks pokrętło.

wygląda to tak że jak zestaw gra cicho , suba nie słychać, zestaw gra głośniej to bas jest większy z kolumn niż z suba, dopiero jak dam prawie maks to sub zaczyna żyć i czuć bas.

Ale chyba nie o to chodzi by sub był wyraźny tylko jak zestaw ryczy na maksa.

 

Zrobiłem mały eksperyment i suba podłączyłem zamiast pre-out to pod wyjście kolumn przednich.

O niebo lepie jeśli chodzi o głośność, praktycznie musiałem wzmocnienie dać mniej jak połowę bo sub zamiast grać zaczął już nieprzyjemnie dudnić.

Problem w tym, że przy takim podłączeniu sub gra bardziej jak głośnik , tzn bas jest niewyraźny taki "głośnikowy".

Dałem nawet odcięcie na minimum i trochę pomogło ale dalej bas jest bardziej denerwujący niż przyjemny.

 

Proszę o poradę czy coś robię źle ewentualnie co powinienem zrobić.

Jest jakiś sposób aby wzmocnić sygnał suba przez pre-out ? 

Czy dobrze rozumiem że sygnał pre-out jest cyfrowy a z głośnika analogowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś w menu amplitunera opcję "Subwoofer" na YES? Jeżeli ustawione było na "NO", to cały sygnał już od najniższych częstotliwości odtwarzają kolumny frontowe, a sub sobie stoi :-(

Sub nie powinien grać na ustawieniach maksymalnych. Czy jak regulujesz pasmo  odcięcia to jest różnica w graniu?

Napisałeś "Zrobiłem mały eksperyment i suba podłączyłem zamiast pre-out to pod wyjście kolumn przednich." W jaki sposób to podłączyłeś - bo na dostępnych fotkach tego suba nie widać, by była możliwość podłączenia suba kablami głośnikowymi (czyli wysokopoziomowe) pod wyjście amplitunera, a jedynie wejście niskopoziomowe - kablami RCA (cinch)? Możesz zrobić zdjęcie tylnej ścianki suba z gniazdami połączeniowymi i zamieścić w tym wątku?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po napisaniu posta pogrzebałem jeszcze w sieci i znalazłem dodatkową instrukcję obsługi (w zestawie jest tylko sama instalacja)

Dowiedziałem się ,że można spróbować przestawić tą opcje o której napisałeś na PLUS (teraz mam ustawioną na YES)

Dodatkowo można zostawić na YES i dać przednie głośniki na  SMALL i wtedy idzie więcej basu do suba.

Będę jeszcze z tym próbował, szkoda że sklep/producent nie daje tej instrukcji do zestawu tylko gdzieś ja tam trzeba wyszukać.

 

Sub reaguje na pokrętło pasma odcięcia , co do tego mam pytanie dodatkowe:

W Pionierze można ustawić coś takiego jak X.Over ustawione domyślnie na 100Hz, z tego co zrozumiałem to działa to podobnie do pokrętła na subie, czy tu powinienem coś grzebać?

 

Edytowano przez Mitar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i 2 tematy załatwiły sprawę, pierwszy to przestawienie w opcji suba z YES na PLUS a druga sprawa której bez instrukcji nie widziałem to menu z poziomami, auto-kalibracja ustawiła mi level suba na -10dB, po zmianie na 0 jest ok, więcej jak daje to jest już za dużo.

Także temat raczej wyczerpany. Dzięki za zainteresowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie Advenced Stereo czy jakoś tak, faktycznie sub grał mi lepiej ale też nie było mocy, w trybach 5.1 już słabo, teraz mam ustawione kolumny na LARGE, sub na PLUS, i level suba na 0dB (było -10dB) i więcej nie potrzeba bo sub zaczyna się zmieniać w dudniącą puszkę zamiast basu.

Kolumny są ok ale suba bym jednak chyba kupił lepszego jakbym jeszcze raz kupował, nie chodzi o to by trzęsło flakami tylko by bass był bardziej przyjemny i miękki.

Zastanawia mnie jeszcze jedna opcja w tym Pionierze, jest tam tryb AutoSurround który z tego co wyczytałem powinien dobierać tryb do wykrytego sygnału. Puściłem mu dolby 5.1 a i tak zagrał jakimś innym płaskim trybem (jak zmieniłem ręcznie to dopiero zagrało poprawnie)

Trochę kiszka, bo trzeba pamiętać aby ręcznie to przestawiać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...