leviath

Wybór gramofonu

32 postów w tym temacie

Dziękuję serdecznie za wszelkie sugestie. Wybaczcie za moją małą aktywność .  Z braku czasu wybór gramofonu muszę odłożyć na później.  Wrócę do poszukiwań za 2-3 tygodnie i na pewno podzielę się z Wami własnymi spostrzeżeniami .

Nie ma sprawy służymy pomocą. Ja może dodam, że zarówno Thorens 318 jak i 320 są świetną bazą do dalszych działań i modyfikacji. Oba gramofony można uzbroić w dużo lepsze ramiona niż te, w które były fabrycznie wyposażone. Co nie oznacza, że te fabryczne były nie do przyjęcia.

Potwierdzam moich przedmówców. SL1200 to czołg :) Istotnie trzeba uważać na rynek wtórny. Chociaż podaż części jest jeszcze na tyle duża, że SL1200MK2, M3D, MK5 czy MK5G mogą zostać naprawione bez wydawania fortuny czy robienia przeszczepów z gramofonu do gramofonu. Sam mam dwa M3D (oczywiście do DJingu, a co!) w prawie idealnym stanie wizualnym, mają 18 lat i pochodzą pewnie drugie tyle bez jakichś większych przygód. Wszystko kwestia dbania o sprzęt. W przypadku używania tylko do odsłuchu to tylko trzeba smarować szpindel i kontrolować regulację wysokości ramienia jeśli trafisz na egzemplarz idealny i sprawdzony pod kątem trzymania obrotów na kropkach.

I gdyby Cię naszło na nowe Pioneer'y PLX-1000 i PLX-500 - nie kupuj - w razie problemów z elektroniką masz całą płytkę do wymiany. Jednorazowy albo bardzo kosztowny badziew.

Technics to Technics :)

Witam Szanownych Kolegów po nieco dłuższej przerwie.  Niestety okres który minął był dość napięty i nie miałem możliwości śledzić aukcji/ofert tyczących gramofonów. Nadal rozważam jaki gramofon w danym budżecie będzie dobrym wyborem .... oczywiście odpowiedź nadal nie jest jednoznaczna ( zawłaszcza dla mnie - dla laika) .  Jednak doszedłem do wniosku , że Technics to nie to . Proszę nie zrozumieć mnie źle .... Nie znam tego urządzenia i go nie neguje.  Niestety , wizualnie kompletnie mi nie pasuje do reszty towarzystwa. Możliwe, że gra świetnie, ale pójdę w "spokojniejszym" wizualnie kierunku.  Podobają mi się Thorens`y  Są .... - takie klasyczne, proste , bez fajerwerków ..... jak dla mnie ładne. Problem w tym , że 318/320/321 są bardzo rzadko na Naszych aukcjach widziane. A jak są dostępne, to za jakieś dziwne pieniądze. Gramofony te można znaleźć na ebay , aczkolwiek kompletnie tego serwisu nie znam. Czy macie jakieś doświadczenie z tym serwisem ? Czy działa na zasadach zbliżonych do PL(allegro) , mam na myśli kwestie kupna i ewentualnego zwrotu w ciągu 14 dni ? Wybaczcie za chaos mego posta ....

Wybaczcie, że post pod postem - ale będzie czytelniej.

Co sądzicie o konfiguracji Thorens 321 z wkładką Ortofon Bronze i ramieniem Linn , czy to dobre połączenie ?

Pewnie i dobre ale ja bym wolał ten gramofon z oryginalnym ramieniem .Mam 318 i cenie sobie automatyczne wyłączenie gramofonu na końcu płyty.Poza tym  nigdy nie wiesz czy przeróbka została zrobiona prawidłowo.

Jeśli chodzi o drugie pytanie .Zakupiłem go na e bay de .Na forum znajdziesz poradnik kolegi jak kupować na e bay .

Edytowano przez audionet

Chyba masz rację. Zakup oryginalnego gramofonu będzie odpowiednią opcją na początek. Po osłuchaniu sam stwierdzę czy to mi wystarcza , czy chce czegoś więcej. Z tego co widzę to zachodni rynek ma znacznie więcej ofert niż PL. Dziękuje za sugestie. 

Kierunek obrany , w takim razie na dniach trzeba rozpocząć poszukiwania. Podzielę się finalnym rezultatem ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się