Skocz do zawartości

Sprzęt audio do salonu + słuchawki, strumieniowanie muzyki, łącznie do 4`500zł


PawełR

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Potrzebuję porady specjalistów :)

Niebawem wprowadzam się do swojego mieszkania i przydałby mi się sprzęt grający względnie dobrze w założonym budżecie - 4`500 zł - stereo + słuchawki.

Budżet jest raczej napięty myślałem nad amplitunerem z funkcjami sieciowymi, jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Źródłem dźwięku będzie głównie Spotify, więc Spotify Connect jest tutaj niezbędne, ale WiFi nie jest koniecznie wymagane, bo amplituner będzie stał niedaleko modemu, więc mogę go podpiąć kablem do sieci. Mam trochę płyt, ale nie jest mi w zasadzie niezbędny odtwarzacz CD, wszystko mam i tak zripowane do FLAC`ów.

Do sprzętu czasem, ale to naprawdę rzadko mógłbym podłączyć telewizor.

Muzyki dla przyjemności słuchałbym raczej głównie na słuchawkach - kolumn używałbym raczej do puszczenia muzyki w tle jak przyjdą znajomi, posłuchania radia internetowego czy włączenia czasami dla siebie, ale bez konieczności zanurzania się w muzykę - (spodziewam się, że w tej cenie cudów nie będzie jeśli chodzi o kolumny). 75% to słuchawki, 25% kolumny.

Słucham rocka i metalu (przy czym metalu raczej tylko na słuchawkach jako, że żona nie jest specjalną fanką tego gatunku :)).

Jakie brzmienie lubię:

Nie jestem fanem wszędobylskiego basu, lubię jak jest punktowy i kontrolowalny, nie lubię jak się rozlewa. Preferuję więcej tonów średnich i wysokich, lubię wyraźnie słyszeć partie gitarowe, jak najwięcej przestrzeni.

 

Czego oczekuję:

Słuchawki - powinny w miarę możliwości spełniać moje wymagania co do dźwięku, jako że to na nich się jednak koncentruję i to z muzyki słuchanej na nich będę czerpał najwięcej przyjemności. Obecnie mam MEElectronics M6 Pro i grają jak dla mnie całkiem przyzwoicie, nie narzekam wcale na teoretycznie całkowity brak basu :). Do sprzętu stacjonarnego chciałbym słuchawki nauszne, prawdopodobnie konstrukcję półotwartą, chyba że oczywiście polecicie coś innego.

Kolumny - nie mam preferencji czy będą to kolumny podłogowe czy podstawkowe, byle nie były specjalnie ciepłe i zamulone, chociaż w miarę spełniały moje oczekiwania. Obecnie mam 15 letnie głośniki komputerowe 2.1 Creative`a, nie powiem żeby mnie satysfakcjonowały, aczkolwiek spodziewam się sporej poprawy ;).

Wzmacniacz/amplituner - mój wymóg to Spotify, fajnie by było jakby odtwarzał pliki audio przez USB, jednak DLNA też by wystarczyło, poza tym wyjście audio jack, nigdy nie planuję zakupu sprzętu innego niż stereo 2.0, także nie musi obsługiwać większych zestawów.

Sprzęt może być nowy bądź używany, aczkolwiek nie mam nerwów żeby się czaić pół roku na używane sztuki, więc preferuję nowy. Jeśli można taki zestaw zbudować w inny sposób to jestem otwarty na sugestie. Załączam rzut pokoju, podłoga lite drewno jak już mam być dokładny :).

 

Jako źródło jestem w zasadzie zdecydowany na Yamahę R-N602. Co do kolumn to tak, jak pisałem powinny grać przyzwoicie, nie spodziewam się cudów i nastawiam bardziej na słuchawki. Czytałem trochę recenzji w internecie, co sądzicie o  INDIANA LINE TESI 260 do tej Yamahy?

Do tego potrzebowałbym jeszcze słuchawek, myślałem nad czymś od AKG, konkretnie K702.

Pozdrawiam,

Paweł

salon.thumb.JPG.3da92217e3850046615fa51632da1870.JPG

Edytowano przez PawełR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na dwa dwa amplitunery sieciowe - wspomniany przez Ciebie Yamaha R-N602 oraz konkurencyjny Pioneer SX-N30DAB. W najbliższych dniach do oferty wchodzi jeszcze Onkyo TX-8250. Wszystkie trzy wymienione amplitunery oferują praktycznie pełne wyposażenie sieciowe, Yamaha stawia na swój firmowy system Music Cast, natomiast Onkyo i Pioneer wyposażone są w systemy otwarte. Brzmieniowo natomiast Yamaha jest bardziej rockowa, eksponując skraje pasma. Onkyo i Pioneer natomiast oferują równiejsze, bardziej dokładne brzmienie.

Kwestia kolumn - Indiana Line Tesi 260 to bardzo dobre monitory, które oferują gęsty, bardzo plastyczny, dynamiczny dźwięk. Nacisk położony jest przede wszystkim na środek i dół pasma, góra jest łagodniejsza, za to bardzo aksamitna. Jako alternatywa spójrz proszę na Monitor Audio Bronze 2. To konstrukcja, która charakteryzuje bardziej naciskiem na wyższe rejestry, oferując dźwięk nadal dynamiczny, ale bardziej jasny, analityczny. Dobrą opcją jest także świetny duński monitor Dali Zensor 3 oraz z opcji tańszych Pylon Audio Pearl Monitor lub Pylon Audio Opal Monitor

Kwestia słuchawek - rozumiem, że będą one zasilane z amplitunera? Jeśli tak, to na pewno sugeruję zwrócić uwagę na Beyerdynamic DT 880 Edition w opcji 250 omów. To bardzo dobre słuchawki, które pod względem brzmienia i komfortu użytkowania powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Natomiast w przyszłości zawsze możesz dokupić dedykowany, dobry wzmacniacz słuchawkowy, który jeszcze polepszy klasę dźwięku, oferowaną przez te słuchawki. Jako alternatywa spójrz także na Sennheiser HD599

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wymienionymi powyżej produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Powiem ci zadkiem podejście do tematu :)

Pierwsze stawiasz na słuchawki :)

Dlatego temat warty dyskusji.

Pierwsza opcja to faktycznie amplituner np. Wspomniana Yamaha rn602 oraz kolumny, tu lepiej elac b6. Przy tesi i monitor audio może być za dużo góry. 

No i słuchawki o których mowa później.

Druga opcja to podejście priorytetowo do słuchawek. I tu polecał bym wtedy amplituner pioneera sxn30 z którego wyjdziesz wysjciami liniowymi do znacznie lepszego wzmacniacza słuchawkowego np arcam no i fajne słuchawki pokroju AKG czy też audiotechnica, ultrasone.

Kolumny po prostu do kompletu.

Musisz się zastanowić. Bo jednak dla 75 procent wartości rozważyć drogę. 

Pozostaje do dyspozycji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...