Skocz do zawartości

Pomóż zrozumieć mój zestaw


Aron

Recommended Posts

Czołem! 

Prośba o pomoc dotyczącą mojego sprzętu muzycznego który sobie powoli zbieram, by jako szczęśliwy posiadacz gramofonu poznawać nową muzykę i zdobywać płyty moich ulubionych wykonawców. Wygląda to następująco:

Pod wzmacniacz Onkyo Integra (nowy nabytek - głównie dla wejścia Phono) na wejście Tuner mam podłączony minijack 3,5 dla urządzeń typu mp4,mp3,telefon, wejście CD 2x duży jack do interfejsu Focusrite Scarlett 2i2 zintegrowanym z laptopem, wyjście phono zarezerwowane dla gramofonu który przyjdzie do mnie lada dzień (DUAL CS 435). Głośniki mam chwilowo skradzione z miniwieży która pracuje już tylko jako odbiornik radiowy, gwoli ścisłości model A100EE. Są to głośniki o mocy 35W  i impedancji 4 ohm. Słuchawki duży jack Sennheiser HD558.

Pytanie 1.:Kupiłem wzmacniacz Onkyo Integra A-8450 na dniach i mam na niego gwarancję rozruchową jeszcze przez 10 dni. Wydaje mi się, że jest wszystko ok, ale po czasie. W momencie włączenia sieci, zapala się się podświetlenie na przycisku power, na wybranym wejściu/SETUP SELECTOR oraz pasek obok przycisku POWER przy którym są takie teksty "INPHASE SIGNAL COUPLING SYSTEM [poniżej] CD DIRECT DIGITAL READY AMPLIFIER [na samym pasku] SERVO OPERATION" w taki sposób jak na wyświetlonym obrazku [STAN1]. Następnie po jakiejś chwili (około 2 minuty) wyłącza i już się nie włącza. Po wyłączeniu i włączeniu znowu się zapala i dźwięk słychać na słuchawkach i głośnikach [STAN2] (przy wejściu CD jak i TUNER). Wczoraj tak słuchałem muzyki z komputera na głośnikach. Dziś w trakcie trwania [STAN1]. Przełączonikiem Speakers włączyłem głośniki A i zaczęły skwierczeć, szumieć z tendencją pogarszającą sytuację i je szybko wyłączyłem przesuwając na OFF. Z głośników poszedł mały smrodek, ale są podłączone obecnie pod pioneera i dźwięk z nich leci mniej więcej nie zmieniony. Nie osłuchiwałem szczególnie. Dodam, że podczas [STAN2] wtykając i wyciągając jack słuchawek nie słychać trzasków na tak wysokim poziomie jak podczas wkładania ich przy [STAN1] w ów czas jest duży na tyle, że już tak nie robię bojąc się o słuchawki. Czasem zdarza się tak, że włączam wzmacniacz, po chwili od razu włącza się podświetlenie na pasku, pali się parę minut wyłącza i po chwili znowu włącza. Co może być przyczyną, skąd tak duży sygnał/przypływ prądu na wyjściu przy świeżo odpalonym wzmacniaczu. Czy tak ma być, czy nie ma być, a może, może być jeśli będę chciał odczekiwać i włączać ponownie? Jest on sprawny, czy niesprawny? Co jeśli podłączył bym mocniejsze głośniki w trakcie trwania [STAN1] czy byczały by bardzo głośno, czy też by się spaliły? Zrobyłbym pomiary amperomierzem ale boję się, że spalę te głośniki zupełnie. Z tego co pamiętam przy ten feralnej sprawie z głośnikami volume było skręcone na poziomie między 2, a 6 przy skali d0 40. 

Pokrótce STAN1 to ten w którym wzmacniacz jest zaraz po uruchomieniu, STAN2 natomiast to ten w którym wzmacniacz znajduje się po wyłączeniu i włączeniu bądź zgaszeniu się i odpaleniu z powrotem podświetlenie paska INPHASE SIGNAL...SERVO OPERATION.

 p1190432_34080.jpg 

Druga sprawa jest taka, że chcę kupić głośniczki do tego wzmacniacza. Jakie byś mi polecił forumowiczu? Nadmienię, że idę ze wszystkim po kosztach i nie wyobrażam sobie wydać na parę kolumn więcej niż 200zł. Mam dużą nadzieję na rozbudowę o drugą parę w niedalekiej przyszłości.  

Dorzucam rysunek pokoju gdzie grać będą głośniczki. 

image.png.61f81b65c8546054f3b3baf50a3ca291.png

Pozdrawiam serdecznie! 

 

Edytowano przez Aron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę odpowiedzialnosć za to co sprzedaję, udzilam gwarancję rozruchową pomimo że jak sprzęt kupuję od osób prywatnych to nigdy gwarancji nie otrzymuję. W razie problemów pokrywam koszty obydwóch wysyłek lub zamawiam kuriera po sprzęt i zwracam koszty. Za jeden komentarz negatywny byłbym więcej stratny niż na uznaniu reklamacji, a zła opinia rozchodzi się szybko a na dobrą trzeba pracować latami. Na allegro mam 100% pozytywów i standard allegro a wszystkie oceny maxymalne 5.0 za sprzęt używany to naprawdę dobry wynik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pumpurek a możesz napisać jak wygląda sprawa, gdy kupimy coś od Ciebie i za jakieś czas chcemy przejść na poziom wyżej. Jak wygląda sprawa rozliczenia sprzętu, który się oddaje i dopłaca do lepszego. Np. wzmacniacz kupiony u Ciebie kosztował 1000 zł, a chcemy oddać i dopłacić powiedzmy 700 zł. Czy dopłacamy tylko 700 zł czy więcej? Jak to rozliczasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej robię tak, sprzęt kupiony po negocjacjach za 1000zł i ten 1000zł odejmujemy od ceny kolumn z allegro, bez negocjacji. Czyli jak coś wystawiłem za 1200zł i oddałem za 1000zł za gotówkę po negocjacji to odejmujemy od cen z allegro 1000zł. Pierwsza wymiana w krótkim czasie, np po tygodniu czy innym terminie ustalonym jest za darmo, dopłaca się tylko różnice cen z allegro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...