Skocz do zawartości
mi2468

Poprawa jakości audio w pomieszczeniu - wybór sprzętu

Recommended Posts

Witam :)

Chciałbym polepszyć jakość dźwięku w pomieszczeniu widocznym na "planie". Telewizor sony 55 cali nie gra najlepiej, dlatego chciałbym zakupić kino domowe (na obrazku na niebiesko) lub soundbara (na czerwono). Pokój ma około 30m2. Nie jestem audiofilem. Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby sprzęt ten grał lepiej niż telewizor, na przyzwoitym, zadowalającym poziomie. Kwota to max 1500zł. I musi się w tym znaleźć kino + odtwarzacz blue ray lub soundbar + odtwarzacz blue ray. Czy kupno kina domowego 5.1 ma w ogóle sens przy takim ustawieniu mebli? Pozdrawiam

kgkkg.jpg

witaj, kolego, cała masa podobnych tematów, w tym budżecie - gdybyś z nimi się zapoznał, wiedziałbyś przynajmniej, że w tych pieniądzach oczekujesz raczej "cudu", niż pomocy w doborze KD, tym bardziej, że w tym ma znaleźć się jeszcze odtwarzacz bluray. Zapoznaj się z nimi, będziesz miał jakiś wstępny pogląd na sprawę.

nie bardzo wiem, jak ci ma grać TV lepiej, skoro jego głośniki grają ci w jedno ucho, lub w dwa, ale dostaniesz lewoskrętu kręgosłupa siedząc na kanapie :)

soundbar, nawet słabszy- zagra dużo lepiej niż TV - natomiast jak dobrze - zależy od kwoty którą dysponujesz

ale osobiście proponuje ci jakiś uzywany amplituner, z dwoma głosnikami -  będziesz miał możliwośc posłuchania muzyki , która zagra dużo lepiej niż na soundzie

W czym problem.

Onkyo 607 oraz komplet kolumny magnat interior 5.1 lub canton 75 bodajże.

W budżecie się mieścisz i gra to dużo lepiej od TV. To nie ma co porównywać. 

Piotrek

Posiadam też taki sprzęt (zdjęcie nie moje). Czy jakość po podłączeniu tego do telewizora byłaby ok? Porównywalna z magnat 5.1 czy canton 75 czy lepsza/gorsza? Urzadzenie raczej wiekowe, da się je w ogóle podłączyć do nowoczesnego tv?

te.jpg

Da się. Jeśli tv nie ma analoga to po prostu kupujesz konwerter za 100 zł.

Dźwięk będzie lepszy niż z tv. Z kolei z systemu kinowego uzyskasz dźwięk kinowy z tego tylko stereo. 

To już jak chcesz. To masz za darmo :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się