Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

17 godzin temu, Gargan napisał:

Mają AMT czyli dla mnie dyskwalifikacja 😄 

 

17 godzin temu, Gargan napisał:

est coś w pracy tych przetworników co mnie drażni. Niestety coraz więcej marek w droższych modelach daje właśnie AMT. Pewnie klienci uważają, że jeśli dziwadło to znaczy, że ekskluzywne 😄

to jeszcze raz.

jaki pan kolumny odsłuchiwał z przetwornikiem typu AMT ?

bo to forum publiczne i jeszcze ktoś się zasugeruje kompletnymi bzdurami... jakiegoś randoma z netu

...

"Nie znam drugich kolumn w zbliżonej cenie, które w równie imponujący sposób łączyłyby detaliczność, delikatność, gładkość, barwność z dynamiką i przestrzennością. W pewnym stopniu jest to zasługa wprost genialnej aplikacji tweetera JET (lepiej grającego głośnika typu AMT jeszcze nie słyszałem), który świetnie radzi sobie pod względem precyzji, ale też wybornie oddaje fakturę brzmienia skrzypiec i barwy instrumentów dętych. W ogóle nie występuje tu problem niespójności góry i średniego zakresu pasma – tak w dziedzinie szybkości, dynamiki, jak i pod względem tonalnym."

 - bo to słowa konkretnej osoby podpisanej z imienia i nazwiska - pana Filipa Kulpy z miesięcznika Audio-Video 3/2000

i jest naprawdę wielu zadowolonych użytkowników kolumn z tego typu głośnikiem. nie tylko "redaktorów"

 

 

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert eN Ale o problemach z zestrojeniem tradycyjnych przetworników z AMT to już nie czytałeś? Bo rozumiem, że tego nie słyszysz. Ja usłyszałem . 

Wyraziłem swoje osobiste zdanie na temat tego typu przetworników. Mam gdzieś entuzjastyczne recenzje skoro mnie to nie odpowiada. 

Skoro ktoś się zasugeruje wyłącznie opinią przypadkowej osoby z sieci to chyba nie jest zbyt bystry i dociekliwy, prawda? Ale chyba nie masz czytelników tego forum za idiotów? 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2024 o 07:58, Gargan napisał:

Odpowiem Ci jednym słowem: lans 🙂

co cie skłoniło do rejestracji też tutaj na forum? Masz tyle czasu ? :) Witamy. 73 posty od czwartku. Bijesz moje rekordy :)

Ale wracając do tematu tak. Pamiętam jak pierwszy raz wszedł model A100. Generalnie cały marketing skupiał się że to modele limitowane okazyjne na 100 lecie firmy. Nie specjalnie promowano wyższość względem ówczesnego 2020 chyba.

21 godzin temu, Gargan napisał:

że wzmacniacze Aurum to pod spodem AP 😀

chyba nie. Brzmi to jednak inaczej.

21 godzin temu, Gargan napisał:

Wiesz, to może być taki sam myk jak ze "Swiss Made" 😄

Albo francuski Focal :D

 

49 minut temu, Robert eN napisał:

to jeszcze raz.

jaki pan kolumny odsłuchiwał z przetwornikiem typu AMT ?

Gargan lubi być w opozycji to wielu rzeczy. Ale to przyjemny uzytkownik. Poznałem go na forum audiostereo. Dużo pisze, sporo krytykuje. Ale w taki bezpieczny i fajny sposób. Nie wyzywa przy tym nikogo jak inni.

Ale pisze to żebyś wiedział że możesz lubić AMT jak ja i to jest całkiem normalne :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z jakiegoś powodu ten osobnik dostał bana na sąsiednim forum. inaczej odbieram jego wpisy. niefajnie.

gdybym napisał, że kopułki tekstylne są do d... bo miałem jakąś taką kolumnę i coś mi nie nie spodobało. to by było ok?

a zestrojenie jakiegokolwiek przetwornika z innym w kolumnie jest problematyczne, decyduje o sukcesie... nie wiem czemu miało by to dotyczyć akurat AMT, gdzie producentów takich przetworników jest wielu. nie jest to nowa technologia:

https://www.hifi.pl/slownik/amt.php

w twoim przypadku Piotrze, nie ukrywasz, że pracowałeś w branży i masz doświadczenia. i twoje wpisy cechuje jednak dużo większa kultura. więc można brać je na poważnie.

i lubisz pisać :D

 

 

Edytowano przez Robert eN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Robert eN napisał:

no z jakiegoś powodu ten osobnik dostał bana na sąsiednim forum. inaczej odbieram jego wpisy. niefajnie.

Ale czasowego.

No ze mną się nie zgadzał. Krytykował wszystko, prawie, co lubię ja. Ale nigdy mi nie oblizał. Nie komentował "nie znasz się, głupoty gadasz, itp) no chyba ze z kimś innym. Tam generalnie jest sporo użytkowników którym lejce puszczają często :P

Tak czy siak może ten ban przeniósł go tutaj ?:D

Uzależnienie od forum? :D

50 minut temu, Robert eN napisał:

w twoim przypadku Piotrze, nie ukrywasz, że pracowałeś w branży i masz doświadczenia. i twoje wpisy cechuje jednak dużo większa kultura. więc można brać je na poważnie.

i lubisz pisać :D

A  dziękuję bardzo. Doceniam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

co cie skłoniło do rejestracji też tutaj na forum? Masz tyle czasu ? :) Witamy. 73 posty od czwartku. Bijesz moje rekordy :)

Ale wracając do tematu tak. Pamiętam jak pierwszy raz wszedł model A100. Generalnie cały marketing skupiał się że to modele limitowane okazyjne na 100 lecie firmy. Nie specjalnie promowano wyższość względem ówczesnego 2020 chyba.

chyba nie. Brzmi to jednak inaczej.

Albo francuski Focal :D

 

Gargan lubi być w opozycji to wielu rzeczy. Ale to przyjemny uzytkownik. Poznałem go na forum audiostereo. Dużo pisze, sporo krytykuje. Ale w taki bezpieczny i fajny sposób. Nie wyzywa przy tym nikogo jak inni.

Ale pisze to żebyś wiedział że możesz lubić AMT jak ja i to jest całkiem normalne :)

 

Owszem, mam mnóstwo czasu i się nudzę. Trolling na forach internetowych bywa zabawny. Żadnego rekordu tu nie nabijesz, bo jest limit publikowanych postów w ciągu doby - ja to wykręcam w 20 minut (bo piszę powoli).

Przynajmniej Denon zmienia budę w modelach jubileuszowych. Cyrus tylko pudełko daje ładniejsze 😏

Nie wiem w której chińskiej prowincji leży Francja, więc się nie wypowiem 🤷

Serio można kogoś przekonać, żeby przestał lubić jakieś rozwiązanie mówiąc mu, że samemu się tego nie lubi? Kto by pomyślał, że doznania fizyczne mogą być zatarte przez sugestię słowną (pisemną). Muszę to głębiej sprawdzić 🤔

Czemu miałbym dyskredytować twoją wiedzę? Piszesz z sensem i masz argumenty. 

Fakt, buraków jest mnóstwo na forach hobbystycznych. Na tym drugim forum mam szczególnie dużo fanów, którzy śledzą moje wpisy i reagują natychmiast. Ban był za wyśmianie kablarzy XLR. Pitolą głupoty. Gdybyś prześledził rozmowę, zobaczyłbyś, że zaczęło się od człowieka, który szukał high-endowego czyli absurdalnego kabla XLR, bo został wcześniej wyśmiany na forum za standardowe kable jakie ma w zestawie. Rozumiesz? Wyśmieli go, a potem wmawiają, że potrzebuje drutów za miliony. Czy nie uważasz, że to obrzydliwe? Ale to ja dostałem bana 🙂

Dziękuję za dobre słowo 🙂

Edytowano przez Gargan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robert eN napisał:

zestrojenie jakiegokolwiek przetwornika z innym w kolumnie jest problematyczne, decyduje o sukcesie... nie wiem czemu miało by to dotyczyć akurat AMT, gdzie producentów takich przetworników jest wielu. nie jest to nowa technologia:

 

 

AMT mają dużo szybszy czas reakcji od zwykłych przetworników dynamicznych. Stąd robi się problem. Kopułka czy stożek mają takie same opóźnienia. 

Nie neguję twojej sympatii dla AMT. Po co więc ta emocjonalna reakcja? Słuchaj sobie co ci pasuje 🤷 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2024 o 17:11, Gargan napisał:

Owszem, mam mnóstwo czasu i się nudzę. Trolling na forach internetowych bywa zabawny. Żadnego rekordu tu nie nabijesz, bo jest limit publikowanych postów w ciągu doby - ja to wykręcam w 20 minut (bo piszę powoli).

kurcze to trochę zazdroszczę.

Mi czasu brakuje.

W sensie sam się przyznajesz że trollujesz fora? :/

Hehe jesli poznałeś już forumowe limity to faktycznie piszesz bardzooo dużo.

Dnia 14.09.2024 o 17:11, Gargan napisał:

Przynajmniej Denon zmienia budę w modelach jubileuszowych.

Tak ale czy czasem w A100 nie była plastikowa ?:D

 

AMT w ELAC i Goldach na przykład moim zdaniem brzmi bardzo przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

kurcze to trochę zazdroszczę.

Mi czasu brakuje.

W sensie sam się przyznajesz że trollujesz fora? :/

Hehe jesli poznałeś już forumowe limity to faktycznie piszesz bardzooo dużo.

Tak ale czy czasem w A100 nie była plastikowa ?:D

 

AMT w ELAC i Goldach na przykład moim zdaniem brzmi bardzo przyjemnie.

Nie masz co zazdrościć... 😒

Te limity to śmiech jest. Nawet nie można dyskusji zacząć. Muszę kiedyś policzyć posty, ale co dzień dochodzę do limitu w połowie rozmowy 🤷

Przecież nie będę mówić, że wnoszę jakąś wartość merytoryczną 🙂

Nie, DENON PMA-A100 miał front metalowy pokryty jakimś specjalnym lakierem, żeby się świecił jak psu... U nas jakoś nikt tego nie podkreślał. Za to nasi przyjaciele z Rosji sprawdzili ten aspekt konstrukcyjny dokładnie. Tam Denon ma dużo większą estymę niż u nas, więc i zainteresowanie konstrukcjami większe. 

Po tym co odwalił Audiovector to AMT już zawsze będzie u mnie podejrzane. Ale jeśli inni potrafią lepiej to chwała im za to 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gargan napisał:

Te limity to śmiech jest. Nawet nie można dyskusji zacząć. Muszę kiedyś policzyć posty, ale co dzień dochodzę do limitu w połowie rozmowy 🤷

One tu sa już kilka lat.

no to głęboki oddech i tyle :)

14 minut temu, Gargan napisał:

Nie, DENON PMA-A100 miał front metalowy pokryty jakimś specjalnym lakierem, żeby się świecił jak psu... U nas jakoś nikt tego nie podkreślał. Za to nasi przyjaciele z Rosji sprawdzili ten aspekt konstrukcyjny dokładnie. Tam Denon ma dużo większą estymę niż u nas, więc i zainteresowanie konstrukcjami większe. 

To musiał mieć grubą warstwe. Bo on w dotyku był jak plastik wrecz. Ale mozliwe , możliwe.

15 minut temu, Gargan napisał:

Po tym co odwalił Audiovector to AMT

Audiovector gra znacznie wyżej, bardziej analitycznie od Gold i ELAC. Ale taki byl zamysl. To mialy byc dokladne kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To musiał mieć grubą warstwe. Bo on w dotyku był jak plastik wrecz. Ale mozliwe , możliwe.

Audiovector gra znacznie wyżej, bardziej analitycznie od Gold i ELAC. Ale taki byl zamysl. To mialy byc dokladne kolumny.

 

Ja mam taką farbę na płocie. W dotyku jak plastik, albo guma 😄

Audiovector nie są dokładne tylko popsute 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie cena/jakość - Czy obecnie jest sens jeszcze kupować osobny odtwarzacz CD do kompletu ze wzmacniaczem czy to samo uzyskamy kupując o wiele wiele tańszy odtwarzacz Blu Ray 500-600zl i wykorzystując go w roli transportu podłączajać cyfrowo do wzmacniacza? 

Mając na uwadze ze obecnie produkowane wzmacniacze maja zazwyczaj te same kości DAC co odtwarzacze CD tych samych marek- Denon, Marantz, Rotel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Whiplash napisał:

W temacie cena/jakość - Czy obecnie jest sens jeszcze kupować osobny odtwarzacz CD do kompletu ze wzmacniaczem czy to samo uzyskamy kupując o wiele wiele tańszy odtwarzacz Blu Ray 500-600zl i wykorzystując go w roli transportu podłączajać cyfrowo do wzmacniacza? 

Mając na uwadze ze obecnie produkowane wzmacniacze maja zazwyczaj te same kości DAC co odtwarzacze CD tych samych marek- Denon, Marantz, Rotel.

Kości te same, ale stopnie analogowe inne.

Kto co lubi. 

Równie dobrze możesz się zapytać czy jest sens kupować wzmacniacz bez DAC. Jedni widzą sens inni nie widzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Whiplash napisał:

Stopnie analogowe? Poprosze z polskiego na nasze :)

Odtwarzacz składa się z kilku elementów.

Upraszczając: masz napęd, DAC, część analogową. 

Jeśli używasz transportu CD to tam jest tylko napęd i nadajnik sygnału cyfrowego. Czyli konwersja D/A i wstępne przygotowanie sygnału analogowego przed podaniem na wzmacniacz głośnikowy przebiega w zewnętrznym urządzeniu. 

Możesz tę pracę przerzucić na dedykowany moduł we wzmacniaczu zintegrowanym. Pytanie czy zarówno chipset dekodera jak i część analogowa będą równie dobre co w odtwarzaczu CD? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Whiplash napisał:

W temacie cena/jakość - Czy obecnie jest sens jeszcze kupować osobny odtwarzacz CD do kompletu ze wzmacniaczem czy to samo uzyskamy kupując o wiele wiele tańszy odtwarzacz Blu Ray 500-600zl i wykorzystując go w roli transportu podłączajać cyfrowo do wzmacniacza? 

Mając na uwadze ze obecnie produkowane wzmacniacze maja zazwyczaj te same kości DAC co odtwarzacze CD tych samych marek- Denon, Marantz, Rotel.

Jest różnica. Trnasport a transport jest różnica. Czas reakcji, żywotność.

Jak masz 10 płyt to bym się tym nie przejmował. Jak masz kolekcje 10 000 to bym kupił CD..

19 godzin temu, Gargan napisał:

Odtwarzacz składa się z kilku elementów.

Upraszczając: masz napęd, DAC, część analogową. 

Jeśli używasz transportu CD to tam jest tylko napęd i nadajnik sygnału cyfrowego. Czyli konwersja D/A i wstępne przygotowanie sygnału analogowego przed podaniem na wzmacniacz głośnikowy przebiega w zewnętrznym urządzeniu. 

Możesz tę pracę przerzucić na dedykowany moduł we wzmacniaczu zintegrowanym. Pytanie czy zarówno chipset dekodera jak i część analogowa będą równie dobre co w odtwarzaczu CD? 

Ale koledze chodziło o to że w BD wyjdzie cyfrowo do DACa we wzmacniaczu na przykład. Który teoretycznie jest podobnej klasy do tego z CD.

Teoretycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale koledze chodziło o to że w BD wyjdzie cyfrowo do DACa we wzmacniaczu na przykład. Który teoretycznie jest podobnej klasy do tego z CD.

Teoretycznie.

Nie wiem 🤷 Jeszcze nie trafiłem DAC we wzmacniaczu, które brzmiałoby lepiej od tego w CD. 

Ale nie każdy tak się wczuwa 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pochylenia się nad tym zagadnieniem skłonił mnie dość przypadkowo przeczytany test (Audio-Video) zestawu jubileuszowego Denona 110 gdzie czytamy:

"Odtwarzacz sonicznie nie dorównuje wzmacniaczowi. Z taką samą sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku zestawu 2500NE, więc nie byłem takiem obrotem sprawy jakoś specjalnie zaskoczony."

" Brzmienie uzyskane z wejść cyfrowych PMA-A110 okazało się znacząco inne niż w analogowym połączeniu z dedykowanym odtwarzaczem. Balans tonalny był wyraźnie ciemniejszy, ale jednak bliższy neutralności. Dźwięk zyskał na zwartości i spójności, ale kosztem przestrzenności, która nie była już tak efektowna. Scena odczuwalnie się zwęziła, jednak spójność dźwięku i rytmika w moim odczuciu prezentowały się lepiej. Uważam, że to całościowo lepiej zrównoważony przekaz. Wynika stąd, że wbudowany DAC jest naprawdę dobrej jakości i jakkolwiek dźwięk uzyskiwany z firmowym odtwarzaczem jest pod pewnymi względami bardziej atrakcyjny, to z wejść cyfrowych można uzyskać lepszą neutralność i spójność brzmienia, co w kontekście cen użytych źródeł cyfrowych nie wymaga komentarza."

Mówimy o CDku i wzmacniaczu za kilkanaście tysięcy złotych od sztuki. Test zestawu 2500NE jest w podobnym tonie. Więc skoro CD za 15 tys zl nie wyróżnia się niczym szczególnym i nie wnosi do zestawu za wiele w stosunku do sytuacji kiedy wykorzystujemy DAC we wzmacniaczu to co dopiero CDki za 2000zł? Stopnie analogowe, cała elektronika, kondensatory chyba w CD za 15 koła są doskonałej jakości a tymczasem nie za wiele to wnosi?

Co więcej DACi BB PCM 1795 montowane w Denonach za 15 tys zł były montowane w budżetowej serii 800.. Pytanie jakie ciśnie się samo to za co my tu płacimy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykład jak napisać nieco krytyki z "ale". Natomiast słusznie odczytałeś intencje :)

Audio-video i tak nie ukrywa tego specjalnie.

Dnia 18.09.2024 o 20:46, Whiplash napisał:

Co więcej DACi BB PCM 1795 montowane w Denonach za 15 tys zł były montowane w budżetowej serii 800.. Pytanie jakie ciśnie się samo to za co my tu płacimy?

No rzekomo za finalny dzwiek, piekne wykonanie, i solidność.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

To jest przykład jak napisać nieco krytyki z "ale". 

Audio-video i tak nie ukrywa tego specjalnie.

Co kryje sie pod "ale"? I czego nie ukrywa AV?

W ogole zauwazylem ze av jest anty cdkowe. Oni w testach raczej gonia cdki natomiast testy w audio wychwalaja je pod niebiosa. Nawet przytoczone przyklady 110 czy 2500ne. 

Opis DCD110

"Rozdzielcze, precyzyjne, przejrzyste, a przy tym płynne, plastyczne i subtelne. Piękna, naturalna średnica bez własnego dobarwiania, soczysty i rytmiczny bas, bogata i wyrafi nowana góra pasma. Znakomity!"

DCD 2500NE

"Zrównoważone, precyzyjne, ale i subtelne, przedstawia CD gładko i uprzejmie"

Dla rownowagi opis z AV

"Dźwięk tego pierwszego jest szczuplejszy, ma mniejszy rozmach i słabszą dynamikę. Czuć też ograniczenia w górze pasma.

Nie odczuwałem „życia” w środku pasma – wszystko brzmiało zbyt gładko, a przez to nijako. Z pozoru wszystko było na miejscu, ale efekt angażowania w muzykę został spłycony.

Odtwarzacz ustępuje wzmacniaczowi po trosze w każdym aspekcie brzmienia, w tym również w dynamice i basie. Na tle konkurencyjnych odtwarzaczy w tego przedziału cenowego, DCD-2500NE nie wyróżnia się w żadną stronę. To taka dobra, typowa średnia."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...