Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

Dnia 2.02.2024 o 22:52, Ropuszka napisał:

Impedancja na tym amplitunerze ustawioną mam na HIGH to prawidłowo ? 

Tak. Ale monitoruj go czy nadmiernie sięnie grzeje.

13 godzin temu, DawidWu79 napisał:

Witam wszystkich 😁

Mój pierwszy post wiec poprosze o wyrozumiałość! 

Przychodze po mądrość. 

Chce kupić swoje pierwsze stereo. Radio i cd obowiazkowe dla żony , dodatkowo Tidal.  Za pare lat rozbuduje o gramofon. Muzyka różna czasem Tv. Salon okolo 15 metrów. 

Sprzet nowy ze wzgledu na raty, budzet okolo 3 tys z hakiem.

Po przestudiowaniu tematow na forum i waszych opini zdecydowałem na  amplituner Taga Htr 1000 cd v3, WiiM MINI jako odtwarzacz sieciowy.

Prosze o pomoc w wyborze kolumn podlogowych do tego zestawu. Niestety niemam mozliwosci odsluchu. Sprzedawcy w moim miescie proponuja nie polecane przez ws Taga Tav 507 F lub Pylon Audio Perl 20. Na forum polecacie Tav 607 ale przekraczam budżet ostro i są troche za wysokie chcialbym wysokosc okolo 80cm. A co powiecie o Wilsonach Six? Wysokie ale fajny Desing ale malo informacji jak grają. 

Jak musi byc nowy i z CD to nie macie wyboru.

Ta Taga 1000 CD albo Magnat MC100

Co do kolumn ELAC b6.2 albo używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Jak musi byc nowy i z CD to nie macie wyboru.

Ta Taga 1000 CD albo Magnat MC100

Co do kolumn ELAC b6.2 albo używane.

Super , dzięki za szybką odpowiedź. Niestety nie mam możliwości postawienia kolumn podstawkowych tylko podłogowe. Wiec jakie byś mi polecił do TAGA HTR 1000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2024 o 10:28, DawidWu79 napisał:

Super , dzięki za szybką odpowiedź. Niestety nie mam możliwości postawienia kolumn podstawkowych tylko podłogowe. Wiec jakie byś mi polecił do TAGA HTR 1000?

Postawił bym chyba na Magnata jednak, ale nie wiem.

Coś nie specjalnie wymagającego. A z drugiej strony nie nudnego.

Monitor Audio Bronze 200, QAcustic 3050i, Magnat Signature 505

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Postawił bym chyba na Magnata jednak, ale nie wiem.

Coś nie specjalnie wymagającego. A z drugiej strony nie nudnego.

Monitor Audio Bronze 200, QAcustic 3050i, Magnat Signature 505

Dzięki fajne propozycje, może w przyszłości doinwestuje i uzbieram na taki zestaw. Niestety za bardzo przekraczam budżet, Pozostaje przy HTR 1000V3 poluje na Tesi 561 lub Quqdrale 570 ale ten wlot powietrza z tyłu mnie martwi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 08:51, DawidWu79 napisał:

Dzięki fajne propozycje, może w przyszłości doinwestuje i uzbieram na taki zestaw. Niestety za bardzo przekraczam budżet, Pozostaje przy HTR 1000V3 poluje na Tesi 561 lub Quqdrale 570 ale ten wlot powietrza z tyłu mnie martwi. 

Dlaczego? Nie ma to znaczenia żadnego. Poczytaj mój temat o tym.

Do tej Tagi w takim razie Quadrale.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Dlaczego? Nie ma to znaczenia żadnego. Poczytaj mój temat o tym.

Do tej Tagi w takim razie Quadrale.

 

Dzięki za pomoc, musialem niestety przerobic swoje oczekiwania, pokoj wyszedl troszke mniejszy no i sporo odsluchamem w weekend. Radykalna zmiana bo postawilem na oberona 1. Niestety nie odsłuchałem Htr 1000 ale Tage 700 i po przeanalizowaniu tematu itp jednak monitory od Dali i Htr 1000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt odebrany w fazie testów i wygrzewania :)! Na spokojnie za jakiś czas pewnie dokupię gramfon :). Na razie jestem mega zadowolony przeszukuje odmęty internetu i swojej pamięci żeby wyszukać utworów  bardziej lub mniej wymagających żeby po prostu się cieszyć muzyką :)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przecież Ci wrzuciłem screen. Nic nie edytowałem. Co Ty?

Nie mogłeś dać Cytuj bo wtedy by się wkleiła całość.

Wiem co zrobiłeś.

Zaznaczyłeś wybiórczy tekst i kliknąłeś cytuj. Widzę że to działa tutaj źle.

@Redakcja AUDIO Olu czy coś jesteśmy w stanie z tym zrobić? To cytowanie działa źle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, wszystkich jeszcze obecnych

po namowach znajomego stanąłem w odwrotnej sytuacji - mianowicie zostałem namówiony na komplet Indiana line Tesi661 + yamaha r-n803d. Z racji, że celuję raczej w sprzęt używany i obecnie mieszkam w mniejszej miejscowości nie mam możliwości odsłuchu więc działam trochę po omacku. W chwili obecnej mam zakupione Tesi 661 i szukam amplitunera/wzmacniacza do nich w cenie ok 3000zł (używany) czytając fora yamaha jest chwalona, ale zawsze jest wymieniane dziesiątki innych (oczywiście lepszych wyborów), muzyki słucham bardzo przeróżnej więc zależy mi na uniwersalnym brzmieniu. Muzyki słucham przede wszystkim ze spotify i tv, ogólnie streaming i zależy mi na wygodzie obsługi.

Doszło do sytuacji, w której kompletnie zgłupiałem im więcej czytam tym bardziej się dowiaduję, że "i wzmacniacz był zły i kolumny był złe"

wzmacniacze/amplitunery najczęściej wspominane i które rozważam to wspomniane wcześniej R-N803d, Marantz pm7000n, i naginając trochę budżet poważnie rozważam Cambridge CXA81 w połączeniu z jakimś streamerem typu wiim.

Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie doradzić, co byłoby najlepszym wyborem w połączeniu z tesi 661 czy któreś z wymienionych przeze mnie? a może coś jeszcze innego o czym nie pomyślałem? :)

I przy okazji przybliżyć czy po podłączeniu streamera kablem optycznym do wzmacniacza będzie on w stanie włączać automatycznie wzmacniacz/regulować głośność? czy będę potrzebował jednego pilota, do włączenia wzmacniacza, drugiego do włączenia streamera i telefonu do obsługi spotify? czy jak włączę na telefonie aplikację to ona automatycznie wybudzi streamer a on wzmacniacz (jeżeli zależy to od konkretnego wzmacniacza to konkretnie Cambridge CXA)? Marzy mi się uruchomienie i sterowanie wszystkim jedynie przy użyciu telefonu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Tesi 661 nie jest niczym wyjątkowym ale jesli już są to w takim przypadku RN803 to faktycznie dobry trop.

Za 3K chodzila kiedyś nowa. Ale kiedyś. Nie mnie decydować za ile kupisz urzywaną. Ale to fajny amplituner. godny polecenia.

Albo AS701 będzie taniej i do tego Wiim mini.

CXA81 gra wyraxnie lepiej. On gra zywiej, a przy tym bardziej rpzestrzennie i z lepsza separacja. No jest skok.

Tu takze Wiim mini do kompletu wtedy.

W modelu poprzednim CXA80 masz regulacje tonów. CXA81 ma krotsza sciezke sygnalu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  przymierzam się do zakupu zestawu stereo do salonu ok 25m2 i chciałem podpytać czego powinienem szukać.

Jakiej muzyki słucham: akustyczna, dużo gitary i wokalu, rap, soul, pop.

Pokój to salon na bazie prostokąta, kolumny miałyby się znaleźć albo po bokach komody która stoi pod TV, albo na półce nad TV na krawędziach skierowane trochę w dół.

wzmacniacz - musi być miniaturowy i musi mieć BT, bo będąc rodzicem dwójki dzieci sporo puszczam muzyki dla nich po BT z telefonu i podpinanie kablem za każdym razem raczej nie wchodzi w gre.  Miałem Topping MX3, który najpierw grał z STX f110 v2 i wbrew pozorom nie było wcale tak źle, ale zestaw nie dawał rady jakby wypełnić pomieszczenia muzyką? Do tego bardzo kiepsko było ze średnicą, która jest dla mnie ważna ze względu na muzę którą lubię. Nawet jak robiłem bardzo głośno nie było wrażenia przyjemnego odsłuchy. Potem zamieniłem STXy na Paradigm Monitor mini MK3 ale w tym połączeniu chyba topping za bardzo nie pasował, albo nie dawał rady mocowo. Dużo lepiej sprawdza się mój stary zestaw yamaha ax540 + paradigm ale niestety ten wzmacniacz nie ma pilota i jest bardzo duży więc kategorycznie został zdyskwalifikowany przez żonę :D i zostaje w mojej pracowni. Miałem też kiedyś tannoy'e m2 które grały pod tą yamahą i brzmienie mi odpowiadało (ale był to dużo mniejszy pokój).

Budżet 1400-1800 na wszystko

Moje typy (raczej sprzęt używany mnie interesuje z racji małego budżetu, może wzmacniacz nowy, kolumny używki):

wzmacniacz: Loxjie a40/a30, smsl ao300/ smsl al200

kolumny podłogowe:

-Kef Q3 (nie będą za małe?) / Q4/Q5 / IQ5

-Gale 4040 / 3040 (ze starych recenzji wynalazłem, że to dobre brytyjskie kolumny o  ciepłym brzmieniu)

-Tannoy f3/f4 /mx3 ?

-Indiana Line nota 550/550x

Może jakieś Monitor audio br6/bx6/mr6 ? albo coś od Dali? (tylko ciężko znaleźć jakieś w okolicy 1000 zł podłogowe)

 

1710758109741.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2024 o 11:45, beep beep napisał:

Cześć,  przymierzam się do zakupu zestawu stereo do salonu ok 25m2 i chciałem podpytać czego powinienem szukać.

Jakiej muzyki słucham: akustyczna, dużo gitary i wokalu, rap, soul, pop.

Pokój to salon na bazie prostokąta, kolumny miałyby się znaleźć albo po bokach komody która stoi pod TV, albo na półce nad TV na krawędziach skierowane trochę w dół.

wzmacniacz - musi być miniaturowy i musi mieć BT, bo będąc rodzicem dwójki dzieci sporo puszczam muzyki dla nich po BT z telefonu i podpinanie kablem za każdym razem raczej nie wchodzi w gre.  Miałem Topping MX3, który najpierw grał z STX f110 v2 i wbrew pozorom nie było wcale tak źle, ale zestaw nie dawał rady jakby wypełnić pomieszczenia muzyką? Do tego bardzo kiepsko było ze średnicą, która jest dla mnie ważna ze względu na muzę którą lubię. Nawet jak robiłem bardzo głośno nie było wrażenia przyjemnego odsłuchy. Potem zamieniłem STXy na Paradigm Monitor mini MK3 ale w tym połączeniu chyba topping za bardzo nie pasował, albo nie dawał rady mocowo. Dużo lepiej sprawdza się mój stary zestaw yamaha ax540 + paradigm ale niestety ten wzmacniacz nie ma pilota i jest bardzo duży więc kategorycznie został zdyskwalifikowany przez żonę :D i zostaje w mojej pracowni. Miałem też kiedyś tannoy'e m2 które grały pod tą yamahą i brzmienie mi odpowiadało (ale był to dużo mniejszy pokój).

Budżet 1400-1800 na wszystko

Moje typy (raczej sprzęt używany mnie interesuje z racji małego budżetu, może wzmacniacz nowy, kolumny używki):

wzmacniacz: Loxjie a40/a30, smsl ao300/ smsl al200

kolumny podłogowe:

-Kef Q3 (nie będą za małe?) / Q4/Q5 / IQ5

-Gale 4040 / 3040 (ze starych recenzji wynalazłem, że to dobre brytyjskie kolumny o  ciepłym brzmieniu)

-Tannoy f3/f4 /mx3 ?

-Indiana Line nota 550/550x

Może jakieś Monitor audio br6/bx6/mr6 ? albo coś od Dali? (tylko ciężko znaleźć jakieś w okolicy 1000 zł podłogowe)

 

1710758109741.jpg

Loxije A30 używany około 500 zł.

KEF Q350 nie wiem czy znajdziesz do 1000 zł ale warto.

Jak nie to Tannoy F4/M4

Może uda się Klipsch F1?

Indiane Nota odpuść.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2024 o 08:03, Piotr Sonido napisał:

Akurat Tesi 661 nie jest niczym wyjątkowym ale jesli już są to w takim przypadku RN803 to faktycznie dobry trop.

Za 3K chodzila kiedyś nowa. Ale kiedyś. Nie mnie decydować za ile kupisz urzywaną. Ale to fajny amplituner. godny polecenia.

Albo AS701 będzie taniej i do tego Wiim mini.

CXA81 gra wyraxnie lepiej. On gra zywiej, a przy tym bardziej rpzestrzennie i z lepsza separacja. No jest skok.

Tu takze Wiim mini do kompletu wtedy.

W modelu poprzednim CXA80 masz regulacje tonów. CXA81 ma krotsza sciezke sygnalu.

 

 

dzięki bardzo za odpowiedź :) sprawa się rozwinęła tak, że kupiłem yamahę 803d i w sumie jestem zadowolony, ale mam już kilka przemyśleń, w związku z tym pewnie z czasem będę coś modernizował w zestawie :)

1. wiem, że na pierwszym miejscu jest wygoda i funkcjonalność zestawu, także streaming to rzecz obowiązkowa, jakby ktoś bardziej doświadczony mógł dać znać, czy streamery pokroju wiim są w stanie włączać/wyłączać wzmacniacz i sterować regulacją głośności, czy konieczny jest oddzielny pilot do wzmacniacza i aplikacja do obsługi stramera.

2. Chyba nie do końca jestem zwolennikiem dużych zestawów i podobają mi się skrzyneczki all in one :)

Na chwilę obecną marzy mi się jakiś Naim atom lub cambridge evo, ew NAD, chociaż każdy sprzęt jest bardzo wysoko wyceniony...

3. Teraz już dowiedziałem się, że wolę sprzęt grający nieco cieplej, z delikatnie bardziej rozlewającym się basem :) Nie wiem jak duży wpływ na muzykę faktycznie mają kable, ja mam jakieś posrebrzane, które podobno poprawiają jakość wysokich tonów, ale nie sądzę, żeby to mogło mieć istotny wpływ na całość odsłuchu...

 

Jakie kolumny w podobnym budżecie radziłbyś jako lepsza alternatywa do Tesi 661 z myślą o pomieszczeniu ok 35m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jarq90 napisał:

dzięki bardzo za odpowiedź :) sprawa się rozwinęła tak, że kupiłem yamahę 803d i w sumie jestem zadowolony, ale mam już kilka przemyśleń, w związku z tym pewnie z czasem będę coś modernizował w zestawie :)

W jakiej cenie teraz uzywane?

8 godzin temu, Jarq90 napisał:

1. wiem, że na pierwszym miejscu jest wygoda i funkcjonalność zestawu, także streaming to rzecz obowiązkowa, jakby ktoś bardziej doświadczony mógł dać znać, czy streamery pokroju wiim są w stanie włączać/wyłączać wzmacniacz i sterować regulacją głośności, czy konieczny jest oddzielny pilot do wzmacniacza i aplikacja do obsługi stramera.

Streamery tego nie robią. Jesli mówimy o urządzeniu osobnym.

Tu w 803 masz streamer to skąd pomysł o osobnym?

8 godzin temu, Jarq90 napisał:

. Chyba nie do końca jestem zwolennikiem dużych zestawów i podobają mi się skrzyneczki all in one :)

Na chwilę obecną marzy mi się jakiś Naim atom lub cambridge evo, ew NAD, chociaż każdy sprzęt jest bardzo wysoko wyceniony...

rozumiem

8 godzin temu, Jarq90 napisał:

3. Teraz już dowiedziałem się, że wolę sprzęt grający nieco cieplej, z delikatnie bardziej rozlewającym się basem :) Nie wiem jak duży wpływ na muzykę faktycznie mają kable, ja mam jakieś posrebrzane, które podobno poprawiają jakość wysokich tonów, ale nie sądzę, żeby to mogło mieć istotny wpływ na całość odsłuchu...

No to Yamaha odpada i sprzety które wymieniłeś w punkcie numer dwa odpadają. Brzmienie ciepłe z głębszym basem to raczej w klasycznych i to nie kazdych urzadzeniach AB/A

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

W jakiej cenie teraz uzywane?

Streamery tego nie robią. Jesli mówimy o urządzeniu osobnym.

Tu w 803 masz streamer to skąd pomysł o osobnym?

rozumiem

No to Yamaha odpada i sprzety które wymieniłeś w punkcie numer dwa odpadają. Brzmienie ciepłe z głębszym basem to raczej w klasycznych i to nie kazdych urzadzeniach AB/A

Używane 803d teraz chodzą w za ok 3000zł, ja kupiłem dokładnie za 2800zł.

Pytanie o osobny streamer było bardziej spowodowane tym czy w moim przypadku takie rozwiązanie będę brał pod uwagę, bo cały czas miałem z tyłu głowy pytanie czy nie trzeba było dołożyć do CXA 80/81 + wiim :)

Wiem, ciężko będzie w all in one o takie cieplejsze brzmienie, ale akurat Naim atom jest zbudowany na końcówkach klasy AB, a cambridge evo mimo, że zbudowany na końcówkach klasy D, też podobno charakteryzuje się brzmieniem nie skupionym na górze.

Tak czy inaczej teraz już będę miał prostsze zadanie, bo już sprzęt mam, więc po pierwsze mam punkt odniesienia, po drugie mogę wypożyczyć konkretny sprzęt, który mnie interesuje i sprawdzić czy taka charakterystyka brzmienia jest dla mnie :)

A jak z kolumnami? co zamiast tesi 661 w podobnym, ew. trochę wyższym budżecie?

zaznaczę, że udało m się kupić w top hifi nowe za 2800zł/para

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba było ale juz masz co masz wiec wyciśnij z tego jak najwiecej.

Dnia 22.03.2024 o 09:15, Jarq90 napisał:

A jak z kolumnami? co zamiast tesi 661 w podobnym, ew. trochę wyższym budżecie?

zaznaczę, że udało m się kupić w top hifi nowe za 2800zł/para

Heco Aurora 700 gra lepiej. Pylon Pearl 27, Magnat Tempus 77

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 20.03.2024 o 17:48, Piotr Sonido napisał:

Loxije A30 używany około 500 zł.

KEF Q350 nie wiem czy znajdziesz do 1000 zł ale warto.

Jak nie to Tannoy F4/M4

Może uda się Klipsch F1?

Indiane Nota odpuść.

 

Trochę późno to przeczytałem i zasugerowałem się podpowiedziami w osobnym wątku. Skończyłem z loxjie a40 + nota 550x i trochę jest niedosyt. Zwłaszcza kuleje wg mnie gitara akustyczna i jej dźwięczność (czyli średnica chyba? :P ). Reszta bez zarzutu, bas chyba wychodzi jako nawiększy plus. Muszę podpiąć do nota 550x starą yamahę, żeby zobaczyć, czy w przyszłości pogonić loxjie czy jednak zmienić nota 550x na właśnie tannoya albo jakieś kefy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...