Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts

Dnia 25.08.2022 o 10:32, sebik_85 napisał:

Wczoraj jeszcze wpadłem w wir czytania o przetwornikach dac i jeszcze jeden przykuł moją uwagę a mianowicie taga harmony da-300 v.3 może akurat ktoś miał z tym urządzeniem styczność? Opis producenta swoją drogą ale jak to się ma do praktyki ?:)

A może Zen DAC v2 by Ci podszedł. Znacznie ciemniejsze i gęstsze granie niż Toppingi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

cześć, jestem tutaj nowy i potrzebuje poradę w sprawie amplitunera ogólnie jestem zielony w tym temacie i nigdy nie miałem kina domowego czy amplitunera od tygodnia namiętnie czytam i oglądam różne materiały. 

Mam do Was pytanie w kwestii kupna amplitunera i zastanawia mnie jeden nowy spełniający moje wymagania (tak bynajmniej uważam) Amplituner DENON AVR-S760H  dlaczego taki? ponieważ mam nowy telewizor 4k 120hz  dodatkowo konsole i nie chciałbym tracić  na jakości obrazu, ale będzie to mój pierwszy taki zestaw i czy nie lepszym było by rozwiązaniem kupić w coś tańszego używanego i tutaj moje kolejne pytanie czy używany amplituner  bez 4k 120 hz będę miał możliwość podłączenia go tak aby nie tracić jakości video. dziękuje za każdą poradę. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomek Kowalski napisał:

cześć, jestem tutaj nowy i potrzebuje poradę w sprawie amplitunera ogólnie jestem zielony w tym temacie i nigdy nie miałem kina domowego czy amplitunera od tygodnia namiętnie czytam i oglądam różne materiały. 

Mam do Was pytanie w kwestii kupna amplitunera i zastanawia mnie jeden nowy spełniający moje wymagania (tak bynajmniej uważam) Amplituner DENON AVR-S760H  dlaczego taki? ponieważ mam nowy telewizor 4k 120hz  dodatkowo konsole i nie chciałbym tracić  na jakości obrazu, ale będzie to mój pierwszy taki zestaw i czy nie lepszym było by rozwiązaniem kupić w coś tańszego używanego i tutaj moje kolejne pytanie czy używany amplituner  bez 4k 120 hz będę miał możliwość podłączenia go tak aby nie tracić jakości video. dziękuje za każdą poradę. Pozdrawiam 

No to pytanie masz kilka.

Po pierwsze to dział stereo. Jeśli chcesz go kupić tylko do stereo (2 kolumny) to nie warto. Bo źródło podłączysz sobie do TV a sygnał audio do innego wzmacniacza.

Taki AVR kupuje się kiedy chcesz , myslisz o kinie domowym przy najmniej 5.1

Jesteś za czy przeciw?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomek Kowalski napisał:

mam nowy telewizor 4k 120hz  dodatkowo konsole i nie chciałbym tracić  na jakości obrazu

Telewizor łapie synchro 120Hz przy 4K. Ale konsole - zarówno PS5 jak i Xbox-X - ledwo przebijają 60Hz kosztem innych parametrów rozgrywki. Na dzień dzisiejszy nic nie stracisz kupując amplituner bez wsparcia 4K120Hz / 8K60Hz. No chyba że masz porządny komputer z mocną kartą graficzną która wypluje takie parametry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to pytanie masz kilka.

Po pierwsze to dział stereo. Jeśli chcesz go kupić tylko do stereo (2 kolumny) to nie warto. Bo źródło podłączysz sobie do TV a sygnał audio do innego wzmacniacza.

Taki AVR kupuje się kiedy chcesz , myslisz o kinie domowym przy najmniej 5.1

Jesteś za czy przeciw?

Piotr

Na pewno chce kino domowe 5.1 tylko pytanie czy pchać się w koszta z nowym amplitunerem, który obsługuje 4 120hz?

 

3 godziny temu, Butler napisał:

Telewizor łapie synchro 120Hz przy 4K. Ale konsole - zarówno PS5 jak i Xbox-X - ledwo przebijają 60Hz kosztem innych parametrów rozgrywki. Na dzień dzisiejszy nic nie stracisz kupując amplituner bez wsparcia 4K120Hz / 8K60Hz. No chyba że masz porządny komputer z mocną kartą graficzną która wypluje takie parametry.

Konsola ps5 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomek Kowalski napisał:

Na pewno chce kino domowe 5.1 tylko pytanie czy pchać się w koszta z nowym amplitunerem, który obsługuje 4 120hz?

 

Konsola ps5 

Amplitunery uzywane są drogie.

Obecnie dostaniesz w tej samej cenie co 760 model wyższy około 2-3 letni zapewne.

Ja bym tego nie potrzebował i wolał bym starszy lepiej grający model amplitunera ale nie ma konsoli i TV 8K.

Ale na tym tez byś ewentualnie nie tracił. Puscisz sygnał przez ARC.

Wiec idż w uzywany wyższy model AVR. No chyba że nic ciekawego nie znajdziesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomek Kowalski napisał:

Mam na oku uzywany Pioneer VSX-923-k za 1000zl podobno bardzo mało używany I wygląda jak nowy. Taki na początek wystarczy I czy przez sygnał ARC nie stracę tego odświeżania 120hz dobrze rozumiem?

ARC jest tylko do audio. Więc podłączając źródło do TV no to omijasz amplituner.

Wszyscy piszą że mało uzywany. do tego się przyzwyczaj.

Ten Pioneer jest ok.

może starsza Yamaha 683/675?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oglądając ostatnio sporo aukcji ze sprzedaży sprzętu audio i to naprawdę dobrej klasy,zauważyłem jak ten sprzęt jest usytuowany w pomieszczeniu odsłuchowym. I jest smutna konkluzja- 80 procent kolumn jest bardzo źle ustawionych w nieprzystosowanych pomieszczeniach. Nie ma prawa to dobrze grać choćby było nie wiem jak drogie. Zasadniczym i najważniejszym zadaniem jest zgranie pomieszczenia z głośnikami.Jeżeli ktoś tego nie zrobi ,to mówienie o sprzęcie,kablach ,zasilaczach mija się z celem.W złych akustycznie warunkach w pokoju nic dobrze nie zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JACEK BART napisał:

Oglądając ostatnio sporo aukcji ze sprzedaży sprzętu audio i to naprawdę dobrej klasy,zauważyłem jak ten sprzęt jest usytuowany w pomieszczeniu odsłuchowym. I jest smutna konkluzja

W punkt - widziałem nawet  topowe Focale z Macintoshem wciśniete w róg i przystawione do ściany 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ostatnio sporo aukcji ze sprzedaży sprzętu audio i to naprawdę dobrej klasy,zauważyłem jak ten sprzęt jest usytuowany w pomieszczeniu odsłuchowym. I jest smutna konkluzja- 80 procent kolumn jest bardzo źle ustawionych w nieprzystosowanych pomieszczeniach. Nie ma prawa to dobrze grać choćby było nie wiem jak drogie. Zasadniczym i najważniejszym zadaniem jest zgranie pomieszczenia z głośnikami.Jeżeli ktoś tego nie zrobi ,to mówienie o sprzęcie,kablach ,zasilaczach mija się z celem.W złych akustycznie warunkach w pokoju nic dobrze nie zagra.

A nie jest to wcale z tym pomieszczeniem odsłuchowym taka prosta sprawa.Na własny pokój odsłuchowy nie wszyscy mogą sobie pozwolić.A przystosowanie pokoju akustycznie gdzie przebywa reszta rodziny,w szczególności żona to karkołomne zadanie i nie każdemu to się udaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JACEK BART napisał:

Oglądając ostatnio sporo aukcji ze sprzedaży sprzętu audio i to naprawdę dobrej klasy,zauważyłem jak ten sprzęt jest usytuowany w pomieszczeniu odsłuchowym. I jest smutna konkluzja- 80 procent kolumn jest bardzo źle ustawionych w nieprzystosowanych pomieszczeniach. Nie ma prawa to dobrze grać choćby było nie wiem jak drogie. Zasadniczym i najważniejszym zadaniem jest zgranie pomieszczenia z głośnikami.Jeżeli ktoś tego nie zrobi ,to mówienie o sprzęcie,kablach ,zasilaczach mija się z celem.W złych akustycznie warunkach w pokoju nic dobrze nie zagra.

Zgadzam się z tym. Na przestrzeni lat widziałem jak klineci podchodzili do tego.

Najpierw tony czytania o sprzęcie. Dyskusji. Fora, grupy Facebookowe. A potem krótki test zakup i .... jestem niezadowolony.

A kolumny wstawione miedzy szafkę a ścianę. Wzmacniacz w szafce.

23 godziny temu, marcinmarcin napisał:

W punkt - widziałem nawet  topowe Focale z Macintoshem wciśniete w róg i przystawione do ściany 🙄

Bo miał budżet a nie miał miejsca.

Sporo osób kupuje też taki sprzet dla wystroju.

Dla nich to nie specjalny wydatek. Nie podchodzą do tego jak my.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam stary zestaw stereo Denon: amplituner DRA-345R i odtwarzacz CD DCD-635 oraz zestaw NAIM Credo Vintage. Osobiście mi wystarcza. Zależy mi żeby streamer miał port ethernet i gniazdo USB do podłączenia dysku zewnętrznego. Wiem, że oba mają próbkowanie 24/192 na czym mi zależy zwłaszcza na wyjściach audio. Myślałem o Arylic S50 PRO+ , bo ma dużo wyjść i wejść. iESAT ma wszystko co mi potrzebne i jest tańszy. Kwestia jakości dźwięku pozostaje i obsługi z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć wam, 

Jestem tutaj nowy i potrzebuję porady, nabyłem ostatnio gramofon - TEAC TN 175 oraz kolumny CAT BERLIN 2000/L.
Wiem, że nie jest to zestaw górnolotny i raczej drapacz winylów, ale chciałbym to uruchomić, a jak złapie bakcyla to pójść w rozbudowę. 

Pokój w którym będzie się znajdował sprzęt ma 33m^2 (ustawienie głośników w rogu pokoju). 

Potrzebuję porady jaki używany amplituner lub wzmacniacz nabyć (budżet 400-600 zł) oraz przyszłościowo kolumny podstawkowe (wiem, że na taki pokój ciężko o coś co by dobrze grało), głównie słucham rocku i lubię mięsisty bass. 

Dodam, że chciałbym by sprzęt grał w stereo razem z TV, miło by było gdyby na posiadaniu miał pilot. Z mojego wstępnego research'u, ale kompletnie się nie znam znalazłem amplituner DENON 1611. 

Kobieta jedynie godzi się na kolor czarny amplitunera i kolumn więc w tym kierunku prosiłbym szukać ;p, czasami trzeba iść na kompromisy. 

Z góry wam dziękuję i mam nadzieję, że coś doradzicie.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...