Skocz do zawartości

CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego


S4Home

Recommended Posts


To chyba najtańsza oferta https://www.mediamarkt.de/de/checkout w Polsce znalazłem tylko na allegro, około 2000 zł droższy. No i cena zadziałała na decyzję;) Prosiłbym jeszcze o podpowiedź na temat konkretnego modelu kolumn, który sprawdziłby się pod ten amplituner do słuchania/oglądania koncertów. Chciałbym się zmieścić w 3000 – 4000 zl. Z góry dziękuję:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś link z koszyka. Jak ja nie mam nic dodane to mi nic nie wyświetla :P

Ale tak Yamaha jest dużo tańsza  w Niemczech.

13 godzin temu, Karol P napisał:

Prosiłbym jeszcze o podpowiedź na temat konkretnego modelu kolumn, który sprawdziłby się pod ten amplituner do słuchania/oglądania koncertów. Chciałbym się zmieścić w 3000 – 4000 zl. Z góry dziękuję:) 

Za komplet?

Indiana Line seria Tesi, Magnat Shadow, Pylon Pearl, Heco Aurora jeśli się uda cenowo.

Pamiętaj że musisz mieć suba w komplecie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2023 o 11:13, Karol P napisał:

sorry;)

https://www.mediamarkt.de/de/product/_yamaha-rx-v-6-a-2677509.html

Sub w komplecie... Podbudować dołem... Możecie troszkę rozwinąć ten temat?

No musisz miec suba w kinie.

Nie istotne jest jak duże masz fronty jak miesiste i ubasowione. Bas z suba jest inny.

Tempusy będa ok to fajny zestaw.

Kupujesz w PL czy Niemczech?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Fajnie, że testowałeś Dali Zensor 7 i Monitor Silver 8 na różnych wzmacniaczach. To zawsze ciekawe doświadczenie. Różnice w odsłuchu i cenie mogą być kluczowe przy wyborze zestawu audio. Barwa Dali bardziej Ci przypasowała, co zrozumiałe, bo każdy ma swoje preferencje.

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego z radiem internetowym, to musisz zwrócić uwagę na odpowiednie modele. Może podzielisz się, jakie konkretne modele wzmacniacza i odtwarzacza są w Twoim zakresie?

Zestaw Dali z Onkyo i Cambridge Audio to już solidne połączenie. Ciekawe, czy ktoś z forum ma podobne doświadczenia z tymi modelami. Daj znać, czy zdecydowałeś się na konkretny zestaw i jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
4 godziny temu, Arlekin244 napisał:

Najczęściej okaże się iż markowy zestaw hi-fi będzie potrzebny jak kolorowy telewizor u daltonisty .....

Tak, a gdy wyniki badania będą takie, że słuch jest już lekko stępiony, to zamiast porządnego sprzętu kup sobie w Auchan Blaupunkta z plastikowymi kolumnami za 299 zł ......... 

Słuch można mieć słabszy (ja z racji wieku pewnie mam już słabszy niż 20-to czy 30-to latkowie), co nie znaczy, ze nie będzie różnicy w graniu pomiędzy  porządnym  sprzętem, a jakimś tam badziewiem.

Poza tym "Markowy" to znaczy sprawdzony, znany, bezawaryjny, dobry jakościowo, bezpieczny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie;)

Szanowni Państwo. Taki o to dylemat przede mną stoi. Miał być nowy TV (Oled), potem tylko soundbar (Yamaha SR-X50A_ potem kino domowe (YAMAHA RX-V4A na początek z dwoma kolumnami)...aż doszedłem do wniosku, że samo stereo mi chyba wystarczy (YAMAHA MusicCast R-N600A lub Yamaha AS501).

Potem zacząłem myśleć o używkach i wykminiłem sobie na początek Rotel RA-980bx + Monitor Audio mr4 albo trochę drożej Dynaaudio x16.

Źródłem byłby prosty streamer Bluetooth/wi-fi/LAN plus DAC od Nostromo jeśli mowa o Rotelu.

Sprzęt miałby nam służyć do słuchania muzyki dalej do filmu i konsoli (w tej kolejności priorytetów) Pokój 20m plus mała kuchnia i przedpokoju (jedno i drugie pomieszczenie znajdowałoby się za kolumnami) w kształcie litery C ale kwadratowej :)) Odsłuch zatem maks 3-4 metry od kolumn.

Teraz pytanie. Czy warto inwestować nowicjuszowi w klasyczne używki jw. w cenie nowego wzmaka Yamahy (np s501)? Albo z racji filmu wejść w AVR stereo typu R-N600A a z czasem myśleć o wchodzeniu w stary sprzęt jeśli złapię zajawkę i się osłucham?  

W muzyce wiem czego chciałbym doświadczyć raczej, pewnie nie ma nic tu wyszukanego. Dzwięk raczej detaliczny, blisko pierwszy plan, żywy z szeroką w miarę sceną. Muzyka: rock, pop. Czas pokaże, co dalej. Zatem raczej uniwersalne, żywe granie na celowniku. Jazz i klasyka najmniej pewnie będzie konsumowana...ale rock and roll już bardziej.

Budżet? W gotówce do 3500 zł. Na nowy sprzęt mogę wydać więcej z racji rat - 5-6 tyś zł. Do 10tys. około przy rzeczywiście odczuwalnej różnicy.

Ma ktoś jeszcze zdrowie tu odpowiadać na takie pytania?:)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arlekin244 napisał:

Najrozsądniejsza opcja, to przed dokonaniem wyboru iść na badanie słuchu. Najczęściej okaże się iż markowy zestaw hi-fi będzie potrzebny jak kolorowy telewizor u daltonisty .....

Jesli ktoś nie słyszy do 60 i od 15K czyli powiedzmy nie słyszy już wszystkiego to wciąż ma zakres 60-15k w którym jest JAKOŚĆ.

To błędne podejscie.

7 godzin temu, Kazumi napisał:

Witam serdecznie;)

Szanowni Państwo. Taki o to dylemat przede mną stoi. Miał być nowy TV (Oled), potem tylko soundbar (Yamaha SR-X50A_ potem kino domowe (YAMAHA RX-V4A na początek z dwoma kolumnami)...aż doszedłem do wniosku, że samo stereo mi chyba wystarczy (YAMAHA MusicCast R-N600A lub Yamaha AS501).

Potem zacząłem myśleć o używkach i wykminiłem sobie na początek Rotel RA-980bx + Monitor Audio mr4 albo trochę drożej Dynaaudio x16.

Źródłem byłby prosty streamer Bluetooth/wi-fi/LAN plus DAC od Nostromo jeśli mowa o Rotelu.

Sprzęt miałby nam służyć do słuchania muzyki dalej do filmu i konsoli (w tej kolejności priorytetów) Pokój 20m plus mała kuchnia i przedpokoju (jedno i drugie pomieszczenie znajdowałoby się za kolumnami) w kształcie litery C ale kwadratowej :)) Odsłuch zatem maks 3-4 metry od kolumn.

Teraz pytanie. Czy warto inwestować nowicjuszowi w klasyczne używki jw. w cenie nowego wzmaka Yamahy (np s501)? Albo z racji filmu wejść w AVR stereo typu R-N600A a z czasem myśleć o wchodzeniu w stary sprzęt jeśli złapię zajawkę i się osłucham?  

W muzyce wiem czego chciałbym doświadczyć raczej, pewnie nie ma nic tu wyszukanego. Dzwięk raczej detaliczny, blisko pierwszy plan, żywy z szeroką w miarę sceną. Muzyka: rock, pop. Czas pokaże, co dalej. Zatem raczej uniwersalne, żywe granie na celowniku. Jazz i klasyka najmniej pewnie będzie konsumowana...ale rock and roll już bardziej.

Budżet? W gotówce do 3500 zł. Na nowy sprzęt mogę wydać więcej z racji rat - 5-6 tyś zł. Do 10tys. około przy rzeczywiście odczuwalnej różnicy.

Ma ktoś jeszcze zdrowie tu odpowiadać na takie pytania?:)))

Warto iść w używki. RN600 jest droga obecnie. AS 501 gra lepiej i do niego taki Wiim mini.

Możesz tez polować na inne fajne wzmacniacze Denon PMA 1060 chodź starszy czy Roksan K2

W Przypadku kolumn to Klipsch F2, Z Monitor audio poluj na serie RX albo BX, Heco Metasy

Jest wybór. Byłeś na jakimś odsluchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Jest wybór. Byłeś na jakimś odsluchu?

Nie, nie udało mi się jeszcze. Planuję i wiem, że na to przyszedł czas. Dziękuję. 

Około 10 lat temu miałem Denona PMA 980 + Dali 5 + DAC MUSE 1543. Muzyka "szła" z Apple TV. Mało wygodne to było słuchanie. Jednak wtedy o dziwo używany sprzęt był tańszy mam wrażenie. Stąd moje pytanie. Choć ten Denon...

Edytowano przez Kazumi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

Tak, a gdy wyniki badania będą takie, że słuch jest już lekko stępiony, to zamiast porządnego sprzętu kup sobie w Auchan Blaupunkta z plastikowymi kolumnami za 299 zł ......... 

Słuch można mieć słabszy (ja z racji wieku pewnie mam już słabszy niż 20-to czy 30-to latkowie), co nie znaczy, ze nie będzie różnicy w graniu pomiędzy  porządnym  sprzętem, a jakimś tam badziewiem.

Poza tym "Markowy" to znaczy sprawdzony, znany, bezawaryjny, dobry jakościowo, bezpieczny. 

 

Miałbyś rację gdyby słuch pogarszał się w równomiernym zakresie. Tak jednak nie jest.

W moim np przypadku, ze względu na to czym się przez lata zajmowałem, mam zryte pasmo 1,5k oraz nieco osłabione 4,5k. Jak w takiej sytuacji będzie wyglądać scena którą usłyszę ?

Jakość dźwięku usłyszę. Sceny nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kazumi napisał:

Nie, nie udało mi się jeszcze. Planuję i wiem, że na to przyszedł czas. Dziękuję. 

Około 10 lat temu miałem Denona PMA 980 + Dali 5 + DAC MUSE 1543. Muzyka "szła" z Apple TV. Mało wygodne to było słuchanie. Jednak wtedy o dziwo używany sprzęt był tańszy mam wrażenie. Stąd moje pytanie. Choć ten Denon...

No to aby teraz tak to zagrało to trzeba wydać :/

niestety.

Wiec odsłuch i odsłuch.

22 godziny temu, Arlekin244 napisał:

Miałbyś rację gdyby słuch pogarszał się w równomiernym zakresie. Tak jednak nie jest.

W moim np przypadku, ze względu na to czym się przez lata zajmowałem, mam zryte pasmo 1,5k oraz nieco osłabione 4,5k. Jak w takiej sytuacji będzie wyglądać scena którą usłyszę ?

Jakość dźwięku usłyszę. Sceny nigdy.

No to może jesteś wyjątkiem.

Byłeś narażony na ciezsze warunki utraty sluchu lub jego uszkodzenia.

To dla Ciebie DSP

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przed laty kupowałem swój pierwszy (jeszcze analog) zestaw, to był wyposażony w equalizer 2x5 (a i kolumny miały regulację + do tego filtr kontur we wzmacniaczu). Nie miałem pojęcia jak to wszystko ze sobą  zgrać i wyregulować. Poszedłem więc na jakąś operę i starałem się zapamiętać dźwięki poszczególnych instrumentów. Kombinowałem później ze dwa dni. Wyszło fantastycznie. Przynajmniej jak dla mnie.

Od tamtej pory nie wierzę żadnym sklepowym ekspertom i specjalnym pomieszczeniom do odsłuchu.

Mógłbym uwierzyć, gdybym miał specjalne pomieszczenie dedykowane wyłącznie do delektowania się muzyką i zbędne 2 mln USD by je urządzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...