Skocz do zawartości

Yamaha czy Denon?


Pszczelarz

Recommended Posts

Konkretne pytanie, gdyż nie bardzo mogę rozgryźć w czym jeden jest od drugiego lepszy / gorszy. Yamaha MusicCast RX-V483 vs Denon AVR-X1300W. To chyba podobna klasa, Denon ma 7.1 Yamaha 5.1, Denon mocniejszy, więcej wejść HDMI, ogólnie na papierze lepszy - i tańszy. Co do Yamahy bardzo dobrze oceniana, zbiera nagrody, ma MusiCast, na którym w ogóle mi nie zależy. Macie jakieś opinie o tych dwóch amplitunerach?

Ewentualnie jakie kolumny do ok 2tys do nich podpiąć? Mogą być propozycje używek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przy bezpośrednim porównaniu weź pod uwagę przede wszystkim brzmienie, tu będzie największa różnica. Denon jest bardziej delikatny, plastyczny, spokojny. Yamaha jest mocniejsza, bardziej dynamiczna, energetyczna. Dodatkowo w Twoim porównaniu masz urządzenia, z których Yamaha to najnowszy model, a Denon to urządzenie od kilku miesięcy nieprodukowane.

Kwestia kolumn - podaj proszę więcej informacji. Czy miałby to być zestaw 5.0, czy tylko kolumny przednie, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (kino domowe, filmy, koncerty, konsola, muzyka), jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzięki za informację. Nie wiedziałem, że tego Denona już nie produkują. Wydaje się dość zaawansowany, więc zakładałem, że to całkiem świeży sprzęt.

Słucham raczej cięższych brzmień z radia, mp3, youtube, czy ostatnio Spotify. Wieczorami lubię jakiś serial z Netflixa lub film obejrzeć. Stąd pomysł na kino.

Pomieszczenie to salon ok 35m2 otwarty na 2 korytarze i kuchnię, jednak kanapa od TV znajduje się ok 3 metry więc "kwadrat odsłuchowy" to ok 15m2 może ciut więcej licząc surroundy za kanapą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W przyszłym tygodniu chciałbym już dokonać zakupu. Znalazłem kilka ciekawych ofert w moim budżecie:

DENON AVR-X1300 + KODA AV-707MKII + SW-1000

YAMAHA RX-V483 + KODA AV-707 + SW-1000

ONKYO TX-NR575 + KODA AV-707 + SW-1000 - to niemal 300 zł tańszy zestaw od powyższych.

 

Nie mam możliwości odsłuchu stąd pytanie na co byście postawili? A może w podobnym budżecie 2500-3000 dostanę coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pszczelarz napisał:

W przyszłym tygodniu chciałbym już dokonać zakupu. Znalazłem kilka ciekawych ofert w moim budżecie:

DENON AVR-X1300 + KODA AV-707MKII + SW-1000

YAMAHA RX-V483 + KODA AV-707 + SW-1000

ONKYO TX-NR575 + KODA AV-707 + SW-1000 - to niemal 300 zł tańszy zestaw od powyższych.

 

Nie mam możliwości odsłuchu stąd pytanie na co byście postawili? A może w podobnym budżecie 2500-3000 dostanę coś lepszego?

Przy takim podejściu to mam wrażenie że wszystko jedno co kupisz...

Czy masz możliwość prawidłowego rozmieszczenia głośników ?

KODA SW1000 to muł straszny. Faktycznie robi bum i w kinie to jeszcze jako tako funkcjonuje

 

Przechodziłem podobne dylematy, miałem sprzęt KODY i jamaszkę 6xx (nie pamiętam już modelu)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak, no właśnie wolałbym nie wyrzucać kasy w błoto. Nie będę codziennie godzinami siedział przed kolumnami i słuchał muzyki, bo zwyczajnie brak mi na to czasu. Większą kasę pakuję w pszczoły, ale to potężny nałóg ;)

Zależy mi na dobrym brzmieniu. Budżet mam ograniczony. Czytając wybrałem kilka pozycji, te które wpisałem jak sądzę są ciekawe pod kątem jakości do ceny. Mogę się mylić, ale wnioskuję to po wpisach na tym forum.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak, Twoim zdaniem taki zestaw: ONKYO TX-NR575 + KODA AV-707 + SW-1000 będzie słabowity brzmieniowo? Uzasadnij proszę.

Mój brat ma jakiś zestaw Sony sprzed kilku lat  - taki "plastikowy" i to gra całkiem... miałem kiedyś 2.1 do kompa chyba Geniusy w drewnie i one grały bardzo dobrze IMO. Uważam, że dźwięk miały czystszy od tych plastików brata. Stąd moje zainteresowanie kinem domowym w "drewnie" a nie jakiś set LG, Samsung, czy ewentualnie soundbar.

Byłem przed świętami w jednym z marketów. Poprosiłem o możliwość posłuchania kina domowego opartego o Yamahę. Najpierw musiałem odsłuchać 2 soundbary... jeden samsunga - taki głośniejszy głośnik z TV moim zdaniem oraz zestaw JBL za 2500, który sprawił, że poczułem się jak na wiejskim techno/disco party. Sam bas i dźwięk jak z puszki. Jak powiedziałem, że słyszę sam bas to ekspedient z miną znawcy lekko go stonował... została sama puszka. Powiedziałem, że to nie dla mnie, więc z obrażoną miną odesłał mnie do kolegi od kina. Okazało się, że Yamaha nie była podłączona, nie można sparować etc. Przeszliśmy do taniego zestawu DENON AVR-X520 + Eltax Universe z subem. Grało to o niebo lepiej. Powiem nawet, że byłem w szoku porównując to brzmienie do soundbarów, więc moje wymagania jakoś kolosalne nie są jak widać.

Edytowano przez Pszczelarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pszczelarz napisał:

taki zestaw: ONKYO TX-NR575 + KODA AV-707 + SW-1000 będzie słabowity brzmieniowo?

zestaw o którym piszesz, widzę do wzięcia za niecałe 2,5k. Mając na uwadze, że zawiera "7 elementów" (ampli +5.1) to na każdy z nich przypada średnio jakieś 350PLnów. Jaką zatem może to nieść za sobą jakość? Z resztą mając na uwadze przestrzeń, jaką masz do nagłośnienia, to Twój budżet kolego ledwo wystarczy na sam subwoofer.

Chociaż z drugiej strony, jeżeli...

31 minut temu, Pszczelarz napisał:

Przeszliśmy do taniego zestawu DENON AVR-X520 + Eltax Universe z subem. Grało to o niebo lepiej. Powiem nawet, że byłem w szoku porównując to brzmienie do soundbarów, więc moje wymagania jakoś kolosalne nie są jak widać.

...to powinieneś wybrać się do sklepu, w którym mają w miarę duży wybór i zabrać ze sobą do domu zestaw w założonym budżecie, który najbardziej Cię usatysfakcjonuje i w domowych warunkach cieszyć się nowym nabytkiem, bez większego kombinowania ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...