Skocz do zawartości

VADEMECUM PODŁĄCZENIA - Czyli kiedy mam problem, jak co podłączyć


S4Home

Recommended Posts

9 godzin temu, viorafa napisał:

Dzien dobry, czy do denona s970h da sie podłączyć wzmacniacz, jesli denon ma pre out tylko do podłączenia 2 subwooferow?

Mam kino domowe 7.1, ale wyczytalem, ze podłączenie przednich głośników do wzmacniacza znacznie poprawi jakosc muzyki.

Tylko przez dzielnik napięcia. On nie ma wyjścia PRE OUT na fronty.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2024 o 18:08, Marcin45 napisał:

Dzień dobry, bardzo przejrzyste wyjaśnienie. Osobiście potrzebuję pomocy przy podłączeniu przenośnego minidisca do amplitunera. Nie do końca rozumiem jaki potrzebny mi kabel.

Dziękuję,

Marcin 

Marcinie,

 

Witaj na forum.

Czekaliśmy na Ciebie 🥂

Jakie to urządzenie ma gniazda? Zrób zdjęcie. Jaki masz amplituner. Spisz model.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

 Nie jest poprawny. Nie jest to normalna konfiguracja, nie każdy soundbar bedzie posiadał wejście HDMI. Jeżeli soundbar zastąpisz kompletem kina domowego a subwoofer podłączysz do avr to bedzie ok. Subwoofer można w takim wypadku podłączyć bezprzewodowo.

 

Dodatkowo nie masz żadnego źródła obrazu dla rzutnika, chyba że jakiś wbudowany android z apkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeżeli system Sonos to amplituner jest nie potrzebny, starczy tablet czy laptop by to ogarnąć ponieważ Sonos gra po sieci 

 

Tak jak kolega wspomniał wcześniej to brak źródła więc nie wiadomo jak puścić obraz i dzwięk... Jeżeli miała by być jakaś satelita plus konsola to w tedy przydał by się spliter natomiast jeżeli jedno źródło to nie ma problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

 Nie jest poprawny. Nie jest to normalna konfiguracja, nie każdy soundbar bedzie posiadał wejście HDMI. Jeżeli soundbar zastąpisz kompletem kina domowego a subwoofer podłączysz do avr to bedzie ok. Subwoofer można w takim wypadku podłączyć bezprzewodowo.

 

Dodatkowo nie masz żadnego źródła obrazu dla rzutnika, chyba że jakiś wbudowany android z apkami.

Dziękuję! Jestem absolutną amatorką w temacie. Mój soundbar to wstępnie Sonos Beam (gen.2) https://www.sonos.com/pl-pl/shop/beam-white . Subwoofer Sonos jest bezprzewodowy.  Kolejne głośniki rownież bezprzewodowe, ale na początek wystarczy soundbar + subwoofer.

Jak połączyć rzutnik z macbookiem/ iphonem? 

Dziękuję za szybki feedback! Jestem zupełnie zielona. Mam takie założenia: filmy i muzyka będzie grana z macbooka/ iphone'a, rzutnik sufitowy - okablowanie podtynkowe, nagłośnienie Sonos soundbar Beam lub Arc + subwoofer bezprzewodowy. Jak powinien zatem wyglądać schemat? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Katarzynaste napisał:

Jak połączyć rzutnik z macbookiem/ iphonem? 

Z MB przez HDMI. Z IP bez sensu. Muzykę możesz puszczać od razu na soundbar.

Pewnie da się to jakos pożenić rzutnik i belkę ale trzeba będzie uważnie wybierać rzutnik i zwracać uwagę na wbudowane aplikacje i możliwości przełączania źródeł HDMI. Dokładnego modelu nie polecę. 

Jeżeli to ma być jednak porządne kino to wypadałoby jednak pójść w amplituner plus zestaw kolumn. Takie rozwiązanie bedzie zdecydowanie bardziej elastyczne pod kątem konfiguracji. Dodatkowo zapewni nieporównywalnie lepszy efekt końcowy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...