Skocz do zawartości

Jaki następca za Denon AVR 2809


Recommended Posts

Witam to mój pierwszy post i zarazem pytanie 

Po 8 latach wysiadł mi mój Denon AVR 2809 niestety Padło HDMI OUT oraz parę kanałów Horn wycenił naprawę na 600zł.

Czy jest sens to naprawiać czy sprzedać albo nie naprawać i sprzedać ?

Da się to jeszcze opchnąć ? Mam duży sentyment plus portfel bolał przy zakupie nowego parę lat temu

Jeżeli nie ma sensu to co na następcę 7.1.7.2 ( głównie do Blu Ray i podłączenia Kompa po HDMI do różnych MKV

Myślałem nad :

Pioneer VSX-932-B za około 1700zł

Denon AVR-X1400H też coś koło tego

Onkyo TX-NR555 

Niestety stan kawalerski się zmienił i kobita by mnie z domu wywaliła jak bym przyszedł z czymś w stylu DENON AVR-X3400H juz takiej kasy nie wywalę ;( 

 

Proszę o doradzenie czy starego warto naprawiać oraz czy są ludzie chętni którzy na zakup emeryta przed czy po naprawie ?  Warto brać te tańsze ,,Budżetowe" Ampy?

Dzięki z góry za odp Pozdrawiam znawców 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moim zdaniem nie warto wydawać 600 zł. na naprawę urządzenia, gdyby był to klasyczny wzmacniacz stereofoniczny, miałoby to sens, przy amplitunerze kina domowego postęp jest tak duży, że to kilka lat to niestety ogromne zmiany w funkcjonalności.

Wracajac do konkretów, jeśli nie chcesz cofnąć się z jakością dźwięku, zwróć proszę uwagę na trochę droższe modele urządzeń, różnice nie są duże w finansach, natomiast w jakości dżwieku słyszalne.

Moje propozycje to Denon AVR-X2400H oraz Onkyo TX-NR676. Denon to cieplejsze, bardziej gęste, miękkie brzmienie z dobrym wypełnieniem, plastyką. Onkyo to szybszy, bardziej analityczny, szczegółowy, dokładny dźwięk z krótszym i mocniejszym basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie amplitunery które wymieniłes mimo że nowsze to jednak modele niższe od twojego.

No niestety. 

600 zł nie mało. Ale w takim stanie go nie sprzedaż. Albo weźmiesz za niego 400 zł. Bo ktoś będzie miał sprawny układ HDMI to pozmienia części. 

676 to moim zdaniem optymalnym wyborem. Niżej bym nie schodził.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypożyczyć do domu i sprawdzić sprzęt jaki Ci odpowiada. Niektórzy sprzedawcy oferują taką usługę. Możesz również pokusić się na używane z wyższym modelem cena około 1000-1500zł na allegro pełno tego. Niektórzy dają gwarancję. Jednak jeśli nie zależy Ci na dolby atmos to ja bym brał wyższy model używany z gwarancją.

Chciałem kupić taki jednak uparłem się na dolby atmos. A to wchodzi już w grę raczej nowe amplitunery.

 

ps. czy to nie jest tak z nowymi amplitunerami jak z odtwarzaczem nowym. Wymieniłem stary popcorn hour a300 (procesor Sigma SMP8647) na dune solo lite (SMP8758). Dźwięk odrobinę gorszy. Obraz taki sam. Ale bajerów pełno, który może wykorzystam ,a może i nie.

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci audio rozdzielili audio kinowe od tego dwu kanałowego. Przestali pakować dobre końcówki mocy i zasilacze a razem z tym układy chłodzenia do AVlek. Pamiętajcie stereo w amplitunerze kina to jedna z funkcji. Tak samo jak posiadanie wyświetlacza czy antena do bt. Teo urządzenie nie służy temu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2018 o 22:13, Q21 napisał:

 

Moje propozycje to Denon AVR-X2400H oraz Onkyo TX-NR676. Denon to cieplejsze, bardziej gęste, miękkie brzmienie z dobrym wypełnieniem, plastyką. Onkyo to szybszy, bardziej analityczny, szczegółowy, dokładny dźwięk z krótszym i mocniejszym basem.

Cześć,

Często w swoich postach wymieniasz Onkyo 676 jako najlepszy wybór w podstawowej klasie oczywiście. Nigdzie niesyty się nie doczytałem co właściwe ma ten AV, ze jest lepszy np. od Pioneera 932, który ponoć jest jego prawie "bliźniakiem"(?). Jakie parametry czy rozwiązania techniczne za tym przemawiają? z góry dzieki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście są bardzo duże różnice aktualnie w produktach Onkyo i Pioneer, wyposażenie, oprogramowanie (no może poza sferą graficzną) jest prawie identyczne, natomiast przy bezpośrednim porównaniu jest słyszalna wyraźna różnica na korzyść Onkyo. To nie są te same wzmacniacze. Onkyo poza wyższą mocą, gra bardziej dociążonym, spójnym, pełnym dźwiękiem. Wyraźnie lepiej radzi sobie także przy obciążeniu bardziej wymagającymi kolumnami. Oczywiście biorąc pod uwagę aktualną cenę Pioneer VSX-932 to bardzo ciekawa propozycja, ale brzmieniowo trochę gorsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...