Skocz do zawartości
cypek C

Jakie kolumny używane do 2500 zl

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Bardzo prosiłbym o poradę w wyborze kolumn podłogowych (wezmę też pod uwagę monitory)

System to Densen B100 + stary Denon DCD 1520

Pomieszczenie dość duże. ok. 35 m2. Ale kolumny byłyby ustawione oko 2,5m ode mnie. Odległość miedzy nimi 2-2,5 m

Muzyka to jazz (Cassandra Wilson, Diana Krall), Dead Can Dance, klasy rocka: Pink Floyd, Dire Straits itp. itd.

Ja osobiście rozważam takie opcje: ogólnie Eposy (np ES22, M22 i inne), Castle (??), Tannoy Revolution DC6T, Dynaudio, Dali?

Czego oczekuję. Czegoś co się nazywa lakonicznie muzkalnością. Namacalność i obcowanie bezpośrednie z muzyką.
Odklejenie sceny stereo od kolumn, nie jestem fanem basu. Wolę jego kontrowość i niskie zejście niż masę i objętość.
Średnica wydaje się najważniejsza dla mnie. 

Z góry dziękuję!

Artur

Edytowano przez cypek C

...dobrze zmienię zapytanie...wyżyłuję na maxa budżet 2800 zl

NA NOWE KOLUMNY

może "branża" mi pomoże :)

W Twoim pomieszczeniu raczej sugerowałbym konstrukcje podłogowe, chociaż dobre monitory mogą być także w zasięgu zainteresowania.

Na pewno warto posłuchać polskiej konstrukcji Audio Academy Phoebe III oraz Dynaudio Emit M20. To dwie bardzo dobre konstrukcje, które w połączeniu z Densen powinny zapewnić Ci w pełni satysfakcjonujące brzmienie. Natomiast jeśli możemy zwiększyć budżet (może np. kredyt 20 x 0% bez żadnych dodatkowych kosztów), moja propozycją jest Buchardt Audio S300 MK II. To zestaw, który w pełni wykorzystałby potencjał jakościowy Twojego systemu.

Podstawki do takiego pomieszczenia? Hmm no musiał byś sprawdzić.

Z używanych obstawiałem dc6t ale one będą za małe. Stawiam na heco metas XT 501 , dali ikon 6 mkII, 

Piotrek

Jeśli masz na myśli Tannoy Revolution DC6T. To jest jeden z moich teoretycznych faworytów.
Tak przy okazji czy jest różnica między DC6T a DC6T Signature?

Jest. Signature ma podwójny bas reflex inaczej projektowana zwrotnice.

Miałem dc6t w małym pomieszczeniu są świetne w większym będziesz miał niedostatek basu. No i pamiętam bardzo odpowiedni wzmak do nich. Albo melodyjny marantz. Ale też nie podstawowy model. Albo jakiś mocny wzmacniacz o realnych 100w na 8 omach.

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się